• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Deti narodené drogovo závislým matkám. Máte skúsenosti?

30. januára 2015 
berika naplno s tebou súhlasím :slight_smile:
1. aug 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka1230 , za to aké sa to dieťa narodilo, jej matka nemôže aj keď bola narkomanka. Downov syndrom je genetické ochorenie a rodí sa aj ženám ktoré nikdy nedrogovali.
Chyba vzniká už priamo pri oplodnení vajíčka alebo pri delení. Deti s downovým syndrómom chodia , rozprávajú a nie su plienkované. Skôr si myslím že tu si niekto pomýlil diagnozu a dievčatko bolo inak postihnuté
2. aug 2010 o 00:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maminuska no tak mozno to bola ina choroba ale taka co sposobila matka toho dievcatka :frowning2: mozno si krasaaa pomylila diagnozu :frowning2: ale ja si myslim ze postihnutie toho dievcatka sposobila matka
2. aug 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridam jeden pribeh,ktoremu som bola svedkom..na nasom sidlisku uz od malicka som poznala jedno dievca..otec aj mama boli alkoholici,to vedeli vsetci na nasej ulici..ked to dievca dovrsilo 14 rokov,zacala brat heroin a pracovat ako prostitutka..sem tam som ju niekedy stretla,ked akurat isla navstivit svojich rodicov a ja som bola tiez nahodou na dovolenke na slovensku..menila sa mi pred ocami..vlasy,zuby,nechty jej poopadavali..na tele sa jej zacali objavovat otvorene rany,ktore sa jej menili na strasne chrasty..stavala sa z nej chodiaca mrtvola..pravdupovediac,vsetci co ju pozname jej uz nedavame dlhy cas zivota..po 16 rokou takeho zivota,dievca otehotnelo..ked som sa to dopocula,na nic ine som nemyslela,len na to male,ako a komu sa to chudatko narodi,ak sa vobec narodi.. :frowning2: ..
narodil sa chlapcek,ktoremu jeho matka "darovala"zavislost na heroine..ona hned po porode usla z nemocnice..lekarom trvalo asi rok co ho zbavovali zavyslosti..babka z dedkom(jej rodicia) si ho osvojili,neviem,proste byva s nimi a obcas ho aj vidavame vonku..vyzera to bez problemou,ale kto vie,co sa moze nasledkom toho vsetkeho ukazat neskor.. :frowning2: ..mozno to pre niekoho bude zniet divne,ale vzdy ked dojdem domov a ho nahodou uvidim,vzdy sa za neho a jeho zdravie pomodlim.. :pensive:
5. aug 2010 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
25. aug 2010 o 13:28 • stastny
Ahojte, rada by som znova otvorila túto tému. Je tu nejaká mamička, ktorá má adoptované takéto dieťatko, alebo profi mama alebo detská sestrička, ktorá má skúsenosti s takýmito deťmi ? Mala by som totiž pár otázok ohľadne bábätiek narodených s abstinenčnými syndrómami. Budem veľmi vďačná ak sa niekto ozve :wink:
25. dec 2014 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macekova ahoj a čo by ta zaujímalo?
30. jan 2015 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noo moja kamaratka ma mamu, ktora je profi rodic a stara sa o dieta, ktore z takejto "rodiny",deti su trochu opozdene vo vyvoji..u nich sa to odrazilo takto, ale lekari im hovoria, ze sa to casom vyrovnava ako deti rastu, inak zatial nemaju deti vacsie problemy... vsetko zalezi od prostredia v akom rastu a ako sa im clovek venuje....
30. jan 2015 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok