Dieťa z Ukrajiny

12. mar 2022

Nezobral si niekto dieťa z Ua?sirotu alebo tak dočasne bez rodičov? Aký je postup?

grace55
12. mar 2022

Nedá sa to. Nemôžu dieťa bez sprievodu len tak niekomu dat.

autor
12. mar 2022

@grace55 hmmm skoda

hipuska
12. mar 2022

Prečo práve z Ukrajiny? Aj na Slovensku je v domovoch dosť deti

ajka0207
12. mar 2022

@hipuska tie zo slovenskeho domova ti len tak tiež nedajú.

skeblicka77
12. mar 2022

Deti bez sprievod idú automaticky do cdr (detské domovy)a ako bolo spomenuté vyššie, aj slovenských detičky na osvojenie je stále dosť

autor
12. mar 2022

@hipuska ja deti mám ,ja chcem pomôcť deťom čo zažili vojnu a buď sa vrátia k rodičom alebo budú chcieť naspäť na Ukrajinu,nechcem adoptovať to je rozdiel

autor
12. mar 2022

@ajka0207 tie už vôbec nedaju

muzik
12. mar 2022

Autorka, rozumiem tvojmu dobrému úmyslu, ale keby to bolo také jednoduché, mali by sme tu asi časté znásilnenia ukrajinských dievčat a obchod s deťmi. A to nikto určite nechce. Ak chceš pomôcť, potom je riešenie prichýliť matku s dieťaťom. 🙂

autor
12. mar 2022

@muzik na to kapacity nemam

medea2003
12. mar 2022

deti z ukrajinskych sirotincov davaju do slovenskych rodin... treba sa obratit na salezianov, ktori organizovali ich prechod k nam.

skeblicka77
12. mar 2022

Nedajú deti zo slovenských decakov 🤦‍♀️, však si urob prípravu pre náhradné rodičovstvo a nech sa páči, kľudne si žiadaj o nejaké dieťa,je ich v decakoch dosť. Jasne, ze len na pekné slovo ti nikto nedá 😏deti nie sú tovar v obchode.

skeblicka77
12. mar 2022

@medea2003 ich prechod organizovalo aj ministerstvo práce a taktiež ich aj umiestňuje, to nie je len tak

medea2003
12. mar 2022

@skeblicka77 samozrejme, že to nie je len tak, ale tie deti sú v slovenských rodinách. Keď sa na niečo také podujmem, hádam mi je jasné, že to nebude jednoduché a čaká ma aj veľa administratívy. Ale deti, ktoré tu prišli koncom februára, sú už v slovenských rodinách. Podmienkou je, že si museli zobrať rodiny mininálne dve deti, nechceli ich rozdeľovať po jednom, aby ich ešte viac netraumatizovali.
https://svetkrestanstva.postoj.sk/100340/salezi...

janetinka27
13. mar 2022

@skeblicka77 v "decakoch" je ich sice dost,ale nie dost pravne volnych. dost to zjednodusujes - urob si pripravu, vezmi dieta z decaku.... to nie je take jednoduche. na biele dieta sa v nasom kraji caka 9 rokov a na romske si tiez dlho nahradni rodicia pockaju. mnohych cakajucich uz napadlo,ze by si vzali aj dieta z ukrajiny, pretoze sa navysi pocet deti na osvojenie.problem je to,ze tiez treba overit,ci nemaju inych pribuznych, pripadne sa ich ujat iba docasne.

skeblicka77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilu2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
13. mar 2022

@skeblicka77 ja si nic nemyslim a necakam naeinsteina. iba sa mi to zda zjednodusene,ako to prezentujes. my cakame v poradovniku, manzel je ucitel a ma ziakov z cdr v triede a nie je to take jednoduche ako popisujes.

slovakboy
13. mar 2022

Spomínam si že keď bola vijna v Rumunsku tak po tej vojne tu katolícka charita organizovala take pobyty prázdninové pre deti a rozdelili medzi slovenské rodiny.

skeblicka77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre