Dotazník k téme adopcií pre bakalársku prácu.

carla27
19. feb 2020

Dobrý deň. Som študentka filmovej scenáristiky a pre môj záverečný scenár týkajúci sa témy adopcie, adopcia rómskeho dieťaťa, problémy v rodinách a pod...som sa rozhodla pre dotazník. Neviem vytvárať dotazníky a uvedomujem si, že tieto otázky možno nie sú najlepšie postavené, ale ja sa v tom vysomárim. Budem Vám veľmi vďačná za jeho vyplnenie. Ide o 11 otázok, kde odpoveď len zakliknete .Ďakujem Vám.

https://dotaznicek.sk/form/720?fbclid=IwAR2zz-B...

cairka
19. feb 2020

@carla27 , ten dotazník už videl konzultant? Je tam strašne veľa okruhov, vcelku by ma zaujímalo, o čom je ten scénar 😉 Najprv o adopcii rómskeho dieťaťa, potom to zvádza k zamysleniu sa, že adoptívny rodičia bežne svoje prijaté deti týrajú a končí to zasa návratom k byrokracii pred prijatím dieťaťa....Chcela som ho vyplniť, ale takto ho nevyplním.

sara07
19. feb 2020

tie otázky su ak to ma byt scenar postavené na hlavu , a zase v anglicku tam také rozdiele nerobia bežne tam adoptované romske deti študuju vyšku

cairka
19. feb 2020

@sara07 , aj tu aj adoptované rómske deti študujú výšku 😉 Samozrejme, nie všetky, ale ani všetky biele biologické deti výšku neštudujú....

carla27
autor
19. feb 2020

@cairka mrzí ma, ak v tom vidíte niečo zavádzajúce. Žiaľ, nemám skúsenosť s tvorbou dotazníkov a som si vedomá, že tie otzky nie sú postavené najkvalitnejšie. Adaptujem literárnu predlohu - príbeh je o žene v strednom veku, ktorá túži po dieťaťi. Má vysnívané blond dievčatko, ale dajú jej rómske dieťa, pričom táto žena má voči rómom predsudky, ale jej zúfaltvo a frustrácia z toho, že chce byť matka za každú cenu ju prinúti si toto dieťa osvojiť. A tak to dieťa vyrastá v neláske a nepochopení a počas diela sa hlavná hrdinka zamýšľa nad rôznymi hodnotovými otázkami...dalej sa v diele otvára téma rasizmu a predsudkov. Vôbec nenavádzam na to, že adoptívny rodičia sú tyrania🙂 Len kvôli téme adopci detí z rómskeho etnika ma to zaujíma...

cairka
19. feb 2020

@carla27 , to znie podobne ako "Rok kohúta" 😉 A nevidím súvis medzi otázkami v dotazníku a takýmto scénarom. Každopádne, na Slovensku nikomu "nedajú" rómske dieťa, ak chce blonďavé dievčatko. Neviem, pre komunitu náhradných rodičov by takýto film priniesol asi toľko osohu, ako "Loli parádička" pre postavenie Rómov na Slovensku a pohľad nerómov na nich. Je strašne veľa možných problémov pri prijatí dieťaťa, ale nedávala by som to do roviny rasovej.

sara07
19. feb 2020

@cairka ano to je uplna pravda len som chcela poukazat na niečo iné

sara07
19. feb 2020

@carla27 úprimne ako chcete urobit kvalitny scenár ked neviete urobit otázky k danej téme ,

bykaterina
7. máj 2020

@carla27 ak študuješ vysokú školu tak toto je úbohý dotazník. To nemá ani hlavu ani pätu. Mala si určite štatistiku a metodiku výskumu ak chodíš na prednášky..a za toto by som ťa úprimne vyrazila zo skúšky..a skolitel bude mať s tebou veľa roboty. Sorry za úprimnosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre