Náhradná starostlivosť a ďalšia adopcia

lili153
13. jan 2020

Žienky potrebujem poradiť.. Mam už dve deti.. Chlapčeka už mám adoptovaneho.... Mam ešte dievčatko v pestúnskej starostlivosti a chceli by sme s manželom ešte adoptovať novorodeniatko... A však keďže teraz pracujem prišla by som o príjem ktorý by nám dosť chýbal.. Chcem sa spýtať ci nemáte skúsenosť ci pri opakovanom príspevku náhradnému rodičovi ktorý berem na dcérku mam nárok aj na materské a neskôr rodičovský príspevok na toto ďalšie dieťa?ďakujem za každú radu

marcelik88
13. jan 2020

Vies co toto ti povedia podla mna najlepsie na urade prace ale myslim, ze by si mala mat normalne narok

lili153
autor
13. jan 2020

@marcelik88 volala som na úrad.. Pani musela písať na ústredie aby to zistili.. Nestretavaju sa stým denne takže nemajú veľa skúseností.. Viem ze pri biologickom dieťati je nárok ale takto nvm... I keď podľa môjho názoru keď si ho adoptujem mali by ho brať ako biologicke

yukki
13. jan 2020

@lili153 ja som mohla súbežne poberať iba jeden príspevok.

lili153
autor
13. jan 2020

@yukki a bolo to niekedy v tomto období? Lebo tam sa to tiež často meni

cairka
13. jan 2020

Na materské áno, pokiaľ spĺňaš klasické podmienky, na rodičovský nie. Respektíve rodičovský je vyšší, tak by sa dalo odňať príspevok náhradnému rodičovi na dobu poberania rodičovského príspevku. Ale over si to. Je možné, že sú tam zmeny, ako píšeš, mení sa to často.

yukki
13. jan 2020

@lili153 no nie, pred 8 rokmi

h2so4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili153
autor
13. jan 2020

@h2so4 tak to už potom fakt nvm lebo som si istá ze v zákone sa píše na jedno dieťa môžeš brat len jeden prispevok

lili153
autor
13. jan 2020

@cairka na materské spĺňam podmienky ale potom by som musela do roboty.... A od pol ročného dieťatka by to bolo ťažko... Je to smutné že keď je biologicke dieťa máš nárok a v takomto prípade nie😢

rebekarebekova
11. feb 2020

@lili153 ako sa vyjadril upsvar?

lili153
autor
12. feb 2020

@rebekarebekova pani z úradu mi volala ze to budu dve rôzne deti.. Ze mi ostane nárok aj na príspevok pestunovi aj na Rodičovský na to druhe dieťatko

majka2
19. apr 2023

Ahoj. Môžem sa spýtať čo všetko dostáva náhradný rodič keď má dieťa v opatere berieme si dieťa a ja vôbec neviem kde a koľko a čo chceme jej to dávať na sporiaci účet ale ja fakt neviem na čo máme nárok keď nám ju súd odklepne . Poradí nám niekto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre