Náhradné materstvo v cudzine

28. dec 2020

Ahojte máte skúsenosti s náhradným materstvom? Prípadne máte odporúčanie na nejaký článok, diskusiu?
Viem že v Čechách a na Ukrajine to je legálne. Koľko to stojí, prípadne kde sa môžem obrátiť.
Nemôžem donosiť dieťa zo zdravotných dôvodov tak prosím nesudit.
Chceš to prebrať súkromne napíš iba IP do komentára a ja ti napíšem.

autor
25. jan 2022

@maribell nie tam sa rieši iba či je otec ten koho udali v RL cez DNA.

michaelis
25. jan 2022

Boli by sme vďačne keby napíšeš infosky ktoré si získala a či si sa nejako posunula v riešení 🙂 kľudne môžeš napísať aj ip
Ďakujem!

monkie
25. jan 2022

@michaelis aj mne, prosím. Ďakujem vopred veľmi pekne.

moni2710
25. jan 2022

@monkie pisala som ti

ivado
25. jan 2022

Dobry deň prosím napíšte mi , aký je postup na Ukrajine , chceme ísť touto cestou .

katherina278
5. feb 2022

dobrý deň, ja ja by som mala záujem o info, aký je postup či na Ukrajine alebo v CZ, dakujem

ivado
6. feb 2022

@ivado ideme riešiť od októbra , ak sa nepodarí prirodzene.

michaelis
7. feb 2022

@ivado 36 tisíc? 😔 to je strašne veľa

dadka1996
18. feb 2022

@gianna v prvom rade sa potom nemala stať nahradnou matkou ...

dadka1996
18. feb 2022

@gianna tak načo šla potom ako náhradná matka? pre peniaze? tak nech berie následky tiež aj ona..

gianna
18. feb 2022

@dadka1996 Tak nemyslím si, že zrovna ukrajinky su nadmieru dobroprajne, preto sa ponúkajú nezištne ako náhradné matky 😉 náhradné materstvo je v drvivej väčšine nehorázny obchod s ľuďmi a zneužívanie chudobných žien. Nie všetko sa dá kúpiť za peniaze a niekde by tie hranice mali byť. Aj keď rozumiem tomu, že túžba po dieťati je veľká...

dadka1996
18. feb 2022

mila pani autorka, aj ja by som chcela viac informácii prosím ak by sa dalo.. tiež mám zdravotne poroblemy. 4 potraty za sebou

dadka1996
18. feb 2022

@gianna povedzme si to tak, keby sa žiadna náhradná matka nehlasila tak by sa niečo take nemohlo robiť. Ja len nechápem že aký je rozdiel medz tým keby dostanem cudzie vajíčko alebo spermiu nedajbože celé embryo? Nebolo by naozaj predsa lepšie keby vynosi náhradná matka a vedia že je biologicky ich?

ukulela
18. feb 2022

@dadka1996 od nahradneho matetstva by ma odradzalo uz len to, ze ta zena moze pri porode umriet.

dadka1996
18. feb 2022

@ukulela samozrejme že môže a to je veľmi smutne a neprajem to nikomu ale rozhodla sa pre to sama, tak isto ako keď sa niekto rozhodne piť alkohol alebo brat drogy.. nikto nik do ničoho nenúti, ak to robí pre peniaze tak ja s tým nič neurobím..

autor
18. feb 2022

Prepáčte že až teraz píšem.
V Čechách je to legálne a centrum urobí vklad. Centrum Vám odporučí, aj právne služby. Je však veľa podvodníčok, ktoré Vás budú naťahovať. Suma je približne 300 000 - 700 000 českých korún. Úprimne o takej čo by jej stačilo 300000 neviem.
Potrebné je urobiť dobrú zmluvu u právnika, a peniaze dať náhradnej matke postupne. Väčšinou sa to uhráva na neveru. A po pôrode samozrejme je matka tá čo porodí a ,,otec,, bude tvoj partner. Ak má náhradná matka manžela ten sa musí zriecť otcovstva a prebehnu aj približne 2 súdy, že sa zrieka dieťaťa. Vy si svoje dieťa musíte adoptovať, aby ste boli v rodnom liste. Na náhradnu matku sa čakaj aj rok, lebo náhradná matka väčšinou si dáva pauzu ak pôjde do ďalšieho tehotenstva. A niekedy si ju rodina vyberie a hneď ide aj pre súrodenca.

dadka1996
18. feb 2022

a preto radšej Ukrajina pretože tam hneď píšu do rodného listu matku biologickú, síce som pozerala že je to strašne drahé okolo 40000€

autor
18. feb 2022

Na Ukrajine je väčšia istota.
V cene približne okolo 40 tisíc eur máte IVF, právny servis, odmena náhradnej matke, cestovné na kontroly ktoré náhradná matka absolvuje. Či tam budete aj Vy je na Vás a hradíte si to zvlášť. Je to ako keby mimo balíka. S dieťaťom odchádzate z Ukrajiny s tým,že v rodnom liste ste Vy rodičia. Status náhradná matka je v zákonoch podchyteny. Musí mať aspoň jedno dieťa tá žena.

autor
18. feb 2022

A zabudla som v balíku je aj tlmočník.

gianna
18. feb 2022

@dadka1996 náhradné materstvo nesie so sebou obrovské množstvo etických problémov. Náhradná matka je v prvom rade človek, nemožno ju brat len ako predmet, ako maternicu, v ktorej vyrastie nový človek. Z toho, čo píšeš, ty chces len dieťa. Žena, ktorá to dieťa výnosu ťa vôbec nezaujíma. Dáš peniaze a ocavas bezchybný produkt v zmysle uzatvorenej zmluvy. Lenže, ako vieme, veci súvisiace s tehotenstvom sú nedajú predvídať. Tehotenstvo zasahuje ženu, či chce alebo nechce, hlboko po fyzickej a psychickej stránke. To sa nedá povedať, že však to má zaplatené, nemala sa na to dať. To nefunguje ako automat, že dám peniaze a dostanem zvolený produkt.

dadka1996
18. feb 2022

@gianna dobre mám jednu jedinú otázku na vás, máte vlastne detičky? ak áno, vďaka bohu za to že ste nemuseli nič takéto riešiť.. a potom nekomentujte tu veci ktoré sa Vás potom netýkajú, pretože tu sú pravdepodobne mamičky ktoré by chceli dieťa a bohužiaľ sa im nedarí (ako napr. ja, som po 4 potratoch, ten posledný mŕtvy plod mám stále v bruchu, nechcem ísť na kyretaz už po 4tý krát), áno ja viem že je to možno neetické a neviem čo všetko, ale stále mi to prijde prijateľnejšie ako keď chcú mat dieťa rovnakého pohlavia..

dadka1996
18. feb 2022

@gianna a nie je to z togo čo píšem, tá náhradná matka má vlastný rozum či do toho pôjde a či nie.. samozrejme že mi záleží aj na náhradnej matke aby všetko dobre dopadlo... ale keď vidíte akú majú peniaze moc a ide do toho s tým že vie že môžu vzniknúť komplikácie a ak to viem a je mi to jedno do toho pôjdem, ak mi to jedno nie je tak proste do toho nepôjdem a ak to robím len kvôli peniazom tak čo ja s tým urobím? ja si chcem splniť sen o svojim dieťati a ak je toto jedna z možnosti ako ho mat samozrejme do toho pôjdem..

dadka1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka1996
18. feb 2022

a viem a idem aj ja do toho z tým že sa to nemusí podariť a ani tá náhradná matka mi nemusí vynosiť dieťa

dadka1996
18. feb 2022

a vy ste to začalo riešiť ? my až tak za pár rokov lebo na to veruze treba našetriť peniaze

gianna
18. feb 2022

@dadka1996 a ak sa dieťa narodí s vyvinovou vadou? Ak sa to zistí počas tehotenstva? Ak sa niečo stane a nebudeš si môcť dieťa prevziať? Prečo nie radšej adopcia?

dadka1996
18. feb 2022

@gianna pretože som schopná si vziať aj take dieťa pretože som sa rozhodla ja na to a ja sama som mohla tiež take dieťa porodiť

dadka1996
18. feb 2022

@dadka1996 adopcia trvá strašne dlho, ešte je to horšie ako náhradná matka

gianna
18. feb 2022

@dadka1996 prečo by adopcia bola horšia ako náhradné materstvo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre