Pestúnska starostlivosť - rady a skúsenosti

montega3
19. apr 2018

Ahojte 🙂 tak som sa bola spýtať na úrade... sme na čísle 128 na malé bábo, ale za posledných 9 mesiacov mali jedno biele bábätko. takže poradovník stagnuje.
Pani (inak fakt zlatá) mi s nadšením opisovala ako možnosť pestúnsku starostlivosť. My totiž preferujeme dvojičky/súrodencov) . Trošku sa bojím, tak by som Vás chcela poprosiť o cenné rady a skúsenosti . mooooc ďakujem 🙂

dia6
2. jan 2022

@zuzzi18 Áno, dve už máme aj osvojené

zuzzi18
2. jan 2022

@dia6 super a ako dlho to trvalo, resp. ako rychlo ste deticky dostali do pestunskej a potom aj osvojili? Mali ste aj kontakt s bio rodicmi alebo nebol ziadny? Dakujem pekne za info

dia6
5. jan 2022

@zuzzi18 Do pestúnstva sme dostali detičky pomerne rýchlo... neodkladným opatrením. Takže približne do mesiaca od podania návrhu.
A staršie deti (bio.súrodencov) - s nimi sme sa stretli 2x aj s bio matkou. Ale keď videla, že deti už nechcú k nej ísť, tak to vzdala.
A pri tretej... tú máme ešte v pestúnstve od min.roku. Ešte sme neriešili osvojenie a s bio matkou sme sa nestretli a ani nás nekontaktovala. Vraj keď sa dozvedela, že malá ide do pestúnstva, tak už sa prestala zaujímať.

montega3
autor
12. jan 2022

@zuzzi18 ahoj, uz rok a pol mame doma Mateja 🙂 neriskli sme pestunsku

zuzzi18
12. jan 2022

@montega3 super gratulujem a za ako dlho ste sa ho dockali?

montega3
autor
15. jan 2022

@zuzzi18 4 roky sm cakali

sonja14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre