Pestúnska starostlivosť

matoadrik
20. máj 2017

Ahojte.
Prihlásil som sa sem len dnes takže sa vopred ospravedlňujem ak niečo napíšem nie úplne s pravidlami tohto blogu.

Možno tu ani nakoniec nenájdem ani pochopenie no vyskúšam...čo iné mi ostáva.

Mal som všetko.. ženu..deti.. no jedného pekného dňa keď to človek najmenej čakal zistil že ho tá rodina nepotrebuje , možno preto, že s ňou trávil veľmi málo času a ako prioritu videl v ich materiálnom zabezpečení ...
scenár ako vystrihnutý zo slovenskej telenovely..

odvtedy uplynulo už niekoľko rokov no pre mňa čas zastal...

Chcel by som opet začať pre niekoho žiť, byť mu oporou..vzorom.. byť tu pre neho kedykoľvek ma bude potrebovať.
Áno hovorím o dieťati , chcel by som si vziať dieťa do pestúnskej starostlivosti a časom aj úplne adoptovať..
Bohužiaľ som sám takže netuším či mám vôbec šancu ..

Dôvod prečo cudzie dieťa Vám bude znieť trochu absurdne .. pretože nechcem o neho v budúcnosti prísť vypočítavou mrchou ktorá sa tvári ako milujúca matka ...
ďakujem za každu radu či názor

matoadrik
autor
22. máj 2017

@0silvia0 ďakujem 😉

meiwe
22. máj 2017

@matoadrik vo svojej podstate sme vsetci divny ,😉

loginexistuje
22. máj 2017

@matoadrik kludne chod do toho a uvidis pocas pripravy a aj pocas cakania mas stale dost casu zmenit svoje rozhodnutie...

ja vcelku tvoju motivaciu chapem

matoadrik
autor
22. máj 2017

@loginexistuje ďakujem

kacena4
22. máj 2017

@matoadrik https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/ skus ist sem poradia ti ako na to, riesi sa tu aj pestunstvo nie len adopcia

matoadrik
autor
22. máj 2017

@kacena4 ďakujem, podstatné veci som sa tam už dočítal 🙂

pepopestun
17. júl 2017

Dobrý deň, možno mnohých zaskočím ale som chlap a prihlásil som sa do pestúnskej starostlivosti. A aj ja si chcem zobrať dieťa ktoré by som vychovával ako svoje vlastné. A pomohol mu tak dostať sa do lepšej rodiny a mať tak plnohodnotný život zo všetkým čo k tomu patrí. V 2016 som sa prihlásil a absolvoval som už prípravu na náhradnú rodinnú starostlivosť cez Upsvar . Od júla 2017 som zapísaný do zoznamu žiadateľov. Volal som tam dnes a pýtal som sa orientačne na poradie , pani na úrade mi povedala že som 4 v poradí a ešte sú aj dáky predtým pozastavený. Dal som si žiadosť o chlapca okolo 4 rokov a nechce sa mi veľmi čakať keď čítam vaše príspevky že ste podaktorí čakali aj 2-3 roky. Čo by ste mi poradili mám sa obrátiť na neziskovú organizáciu Návrat alebo Úsmev? A poprípade môžem požiadať aj o nahliadnutie do zoznamu detí vhodných do pestúnskej starostlivosti? Mám dovolenku celý mesiac a mohol by som ju aj vhodne využiť na interakcie. Ďakujem za vaše rady.
PS: Nie som úchylák , mám za sebou aj mnoho psychologických testov a navyše pracujem aj s deťmi a chcel by som mať už konečne aj doma svoje vlastné. AJ keď nebude biologické ale aj tak bude moje. 🙂 Pekný večer

oli18
18. júl 2017

@pepopestun Ak budeš mať to šťastie, že si ho nikto nevyhliadne na adopciu, ak na adopciu je vhodné. Lebo práve taký prípad poznám. Tiež si mysleli, že im to dieťa už ostane a bum, išlo na adopciu a oni začínali od znova s novým dieťaťom. V pestúnskej starostlivosti nie je istota, neviem ako teraz, ale pár rokov dozadu je tento prípad.

pepopestun
18. júl 2017

@oli18 V tom prípade ak bude vhodné na adopciu tak si ho adaptujem sám. Predsa už budem vedieť ako dieťa na mňa reaguje a aký máme vzťah. Ako náhle by bolo dieťa právne voľné na adopciu idem podať žiadosť na osvojenie 🙂

pepopestun
11. aug 2017

Dobrý deň , chcel by som sa informovať ak by sa dalo, ako dlho trvá od podania predbežného opatrenia na súd na zverenie do pestúnskej starostlivosti? Teda resp. ako dlho budem čakať kým si budem môcť zobrať dieťa domov už na trvalo od profesionálnych rodičov, jedná sa o B.B. Kraj. Ďakujem pekne za vašu odpoveď.

pepopestun
3. feb 2021

Ahojte, chcel by som vás pekne poprosiť ak si nájdete čas. Som študentom Vš. a píšem prácu na tému pestúnska starostlivosť. V súčasnej situácií je veľký problém vyhľadávať ľudí, alebo robiť prieskumy nakoľko je lockdown. Rovnako aj ja som pestún a preto hľadám niekoho kto má tiež dieťa, alebo deti v pestúnskej starostlivosti. Ide však o dieťa, ktoré nie je úplne zdravé čiže má nejaké zdravotné problémy ( mentálne postihnutie, zrakové, sluchové, telesné, poruchy učenia, ADHD - hyperaktivita spojená s poruchou pozornosti, narušená komunikačná schopnosť, atď.. .) Ak by sa tu našla taká osoba bol by som veľmi rád ak by mi s mojou prácou pomohla. Ide len o vaše pocity, problémy ktoré vás postretli, prípadné riešenia problémov, váš názor atď... . Ak by bol niekto ochotný mi pomôcť a napísať svoj príbeh s dieťaťom veľmi by ma to potešilo. Samozrejme to nechcem zadarmo, ak máte takéto dieťa určite by ho potešili hračky či iné veci. Predávam hračky a za ochotu by som poslal nejaké, samozrejme zadarmo. Ak by ste mali záujem mi pomôcť budem rád ak ma kontaktujete do správy. ĎAKUJEM 🙂

pepopestun
20. jan 2024

Dobrý deň,
som študentom pedagogického smeru a touto cestou by som Vás chcel poprosiť o pomoc pri realizovaní výskumu mojej diplomovej práce s názvom ,, Adaptácia dieťaťa do rodiny s problémovým správaním´´ . Okrem toho mám zverené do pestúnskej starostlivosti aj 3 deti s problémovým správaním. V rámci výskumu mojej práce Vás chcem požiadať o akékoľvek informácie v rôznych oblastiach adaptácie.
- Adaptácia na nové prostredie
- Stravovanie
- Spánok
- Vzťahy s náhradnými rodičmi, vychovávateľmi či pestúnmi
- Vzťahy s biologickými deťmi náhradných rodičov či inými deťmi v rodine
- Adaptácia na škôlku, školu
- Správanie detí v rodine a na verejnosti ( prechádzky , kúpaliská , kino, výlety , atď.... )
- Sexualita detí ( rôzne prejavy sexuality či zneužívania, nevhodné správanie pre daný vek)
- Hra detí ( pokojná, napätá, ničenie hračiek , atď..... )
- Vzťahy s biologickými rodičmi detí ( vzťahy zamerané na dieťa , náhradných rodičov)
- Psychohygiena náhradných rodičov
- Iné problémy v adaptačnom procese dieťaťa ( obliekanie , vyzliekanie, kúpanie a iné.........)

Veľmi by mi pomohla vaša spätná väzba ohľadom adaptácie dieťaťa a zmien v správaní. Prípadné riešenia vzniknutých problémov. Svojimi zážitkami a skúsenosťami tak môžete prispieť do publikácie, ktorá sa môže stať aj príručkou pre náhradných rodičov či rodičov s deťmi s problémovým správaním. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

Prosím ak sa rozhodnete mi pomôcť tak by som poprosil odpoveď do správy. Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre