Plánujeme adopciu - ako začať?

mia91
30. aug 2018

Zdravím poprosím všetkých skúsených o akékoľvek rady, typy, skúsenosti co a ako. Plánujeme adopciu zatiaľ sme len v štádiu, že sme rozhodnutí že do toho ideme. Ako začať, kam ísť a co vybaviť?

pribinak
30. aug 2018

Urcite chodte na Urad prace v mieste bydliska.

miriam439
30. aug 2018

@mia91 Ahoj, nájdi si diskusiu Adopcia - aká bola vaša cesta za dieťatkom, tam sa stále diskutuje, prečítaj zopár strán a pýtaj sa, čo ti nebude jasné. Sú tam veľmi skúsené a ochotné žienky.

vlasica19
30. aug 2018

Najdi starsie diskusie, tam stale pisu nove a nove zienky, ktore maju aktualne info 🙂

inamoznost1
18. okt 2018

Ako je to ked chcem dat novorodenca na adopciu ale konkretnemu paru? Je tu niekto taky?

zuzana_2000
19. dec 2018

@inamoznost1 Ja by som tiež chcela si osvojiť babo 🙂 podarilo sa Vám ? Ako ste postupovali?

8lucia8
13. mar 2019

Ako to funguje ak by sme chci si adoprovat novorodenca... poziadavky su biele a zdrave novorodeniatko

beky1813
13. mar 2019

@8lucia8 je na to oficialny postup. Dieta sa nehlada na sociálnych strankach

8lucia8
13. mar 2019

@beky1813 chcela som tym povedat ze poziadavky mame nenarocne...

h_petra
13. mar 2019

@8lucia8 biely a zdravý novorodenec nie sú nenáročné požiadavky 😀 to sú práveže tie najnáročnejšie požiadavky 😀
bieleho a zdravého novorodenca by totiž chceli všetci, čiže si určite dlho počkáte.
Hlavne oslov ÚP najskôr, na modrom koňovi ti dieťa neadoptujú.

8lucia8
13. mar 2019

@h_petra tak prepacte chcela som iba vediet ako ste to vy riesili ale vydim ze som tu tercom. Je mi to luto ale aj ja by som chcela byt raz matkou.

h_petra
13. mar 2019

@8lucia8 nie si nijakým terčom, nebuď taká citlivka. Začať musíš na Úrade práce, tam sa dozvieš ďalší postup. Na biele a zdravé bábätko budeš čakať roky, na to sa priprav.

jaza81
16. mar 2019

Myslim, ze pani sa pytala na realne skusenosti zien, ktore si tym presli a nie na teoreticku radu, ze ma ist na urad. To urcite vedela, ale poradit sa s niekym, kto si to odzil je ovela prijemnejsie ako ked vam uradnicky zacnu hadzat na stol tlaciva a jednaju maximalne neosobne, lebo ste x-ta v poradi a ich nebavi to zase vsetko opakovat.
Nerozumiem preco, ked vas irituje nejaka otazka na to reagujete stylom, ze na konikovi jek dieta nik neadoptuje. Ak nemate pomoct alebo poradit, tak aspon nebudte neprijemne.

mia91
autor
22. mar 2019

@jaza81 presne tak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre