Prečo by som si mala/nemala adoptovať dieťa?

etuska
8. apr 2008

Viem,ze na MK uz existuje tema Adopcia,no tam pisu prevazne zienky,kt. su pre adopciu rozhodnute...Zaujima ma preco by ste si dieta /ne/adoptovali vy? 😉

teodorka
21. dec 2008

Mali sme z Navratom asi 6-7 sedeni na ktorych sa rozoberalo vselico a dvakrat sme sa nejako nezhodli .Ja som dost tvrdohlava a ked si nieco myslim tak to aj poviem ,no a to nam bolo osudne .Takze cely proces ukoncili predcasne a na povrdenie ktore odovzdali aj mestskemu uradu napisali ze nam odporucaju cely proces prejst s niekym inym a podla nich sme nevhodni

sassi
21. dec 2008

kili, neviem či by vam dali stredoškoláka, totiž hladaju sa vždy takí rodičia, ktorí maju primerany vek vzhladom na dieťa
teda neviem ako je to v profi-rodinkách, ale na adpociu by vam asi tak velke dieťa nedali

aj pestuni musia prejsť tortúrou psychologov, odporučaní a podobne
chapem, že to je na ochranu dieťaťa, ale niekedy to fak asi prehanaju 😖

sassi
21. dec 2008

inak nevim, čo si o mne pomyslíte... ale ja by som si romske dieťa nevzala
teda nie som nejaký rasista,
ale to dieťa potom nepatrí ani k Romom, ani k bielym ... moj nazor 😉
verim, že pri správnej vychove može z každeho dieťaťa vyrásť skvelý človek ...

osobne poznem taky prípad, ked si vzali romskeho chlapčeka, je zlatý, šikovný, nadaný na hudbu ... ale kamaráta si nedokáže najsť, lebo chlapci vonku mu do očí povedali že " s ciganmi sa nehráme" ... možno to nemaju z vlastnej hlavy ale od rodičov, no aj tak 😢 😢 😢

mata25
21. dec 2008

my sme prave teraz adoptovali maleho chlapceka. tiez sa nas pytali ci nemozeme mat vlastne a podobne, ale my sme neriesili ci mozeme alebo nemozeme, proste sme chceli adoptovat. a ak mam pravdu povedat bola som na nejakych vysetreniach aj manzel a zatial sme uplne v poriadku, ale uz sa mi nechce behat po lekaroch a zistovat preco sa nam nejak nepodarilo splodit vlastne dieta. kaslem na to. ved deticiek co potrebuju domov je dost a tak si casom zoberieme dalsie, no a keby sa zadarilo nahodou aj biologicke tak len dobre, aspon ich bude viac. velke rodiny su super.

etuska
autor
21. dec 2008

Mata 😉 -super,drzim palce 🙂 My sme teraz v zahranici,cize adopciu neriesim,ale stale o nej muzikovi kecam a zistujem si infosky 🙂

mata25
21. dec 2008

etuska,
ja som rodeny manipulator, aspon co sa tyka mojho muza, 😀 zvacsa ho namotam na vsetko na co chcem, tak to bolo aj s adopciou, ani nevedel ako a uz so mnou chodil na pripravu a velmi sa mu tam pacilo. no a teraz sa vytesuje z krpca. (a hlavne ma ma z krku, lebo uz ho neotravujem ze chcem babatko 😀 ) teraz mu dam na par mesiacov vydychnut.
my sme tiez chceli ist do zahranicia, ale teraz si netrufame. ja so zila vonku dlhe roky a aj my to trochu chyba, ale kvoli starsiemu synovi zostaneme radsej doma nez dokonci strednu a potom sa uvidi.

bambusko
21. dec 2008

mata, filipko je zlaty a aky vysmiaty 🙂 ako dlho to cele trvalo? myslim, priprava, vyber a vsetko okolo toho

etuska
autor
21. dec 2008

no ja som najprv premyslala,ze skor by sme vzali tak 2-3 rocne dieta,ale neviem...je tu uz dost kriticky vek...No uvidime ako dlho pobudneme mimo Slovenska a potom to zacneme riesit

mata25
21. dec 2008

bambusko,
zacali sme to cele v marci 2007, tri mesiace trvala priprava a potom este nejake papierovacky a v juli 2007 nas zapisali do zoznamu, ale v auguste 2008 sme boli este stale niekde okolo 20teho miesta v poradovniku. no a v oktobri mi zavolala kamoska z Navratu, ze ako rychlo viem prist na urad, trvalo mi to asi 15 minut a potom dalsich 5 nez som sa namotala na Filikovu fotku a DVD. ale on patril do takej tej "problemovej skupiny", ma pisane romske etnikum, je polorom a vela ludi chce neromske deti. do nasej rodiny zapadne uplne super, lebo sme vsetci tmavy, nejaky blondacik by k nam vobec nepasoval. Filip je z nas najbledsi 😀

etuska
autor
21. dec 2008

Mata 😀 tak to by som fakt nepovedala ze je poloromske dieta 😅 ,ale hlavne ze je zdravy,stastny a vy podobne,ze? 😉 Ziadali ste iba babatko,alebo aj starsie dieta?

bambusko
21. dec 2008

mata, presne som nad tym rozmyslala, ozaj nevyzera na ciganciatko 😉 cize este vas caka sud?

mata25
21. dec 2008

chceli sme dietatko do roka, povodne sme mali tiez napisane neromske, ale chvalabohu to v Navrate odignorovali.

my sme dokonca uz aj predosvojitelsky sud stihli. 20.10. sme prvykrat kontaktovali Filipka, 2 tyzdne nato sme si ho zacali bravat na vikendy, 3.11. sme podali navrh na predosvojitelsku starostlivost, niekedy okolo 20.11. som zbuchala ziadost o predbezne opatrenie, no a 11.12. sme mali sud o predosvojitelskej starostlivosti. to asi preto tak rychlo lebo som ich tam otravovala a nevedeli sa ma inak zbavit. 😉 no a niekedy v auguste este spiseme navrh na osvojenie a zavrsime proces. je to strasne dlhe a narocne cely ten proces, ale chce to pevne nervy a vytrvalost a hlavne neverit tetam na urade, ale zistovat a pytat sa, otravovat. 🙂

bambusko
21. dec 2008

mata, ty si dobra 😀 manipulatorka a otravovatelka 😅 budete mat vianoce splnenych priani 🙂 a z roboty si tak narychlo odisla na md?

mata25
21. dec 2008

bola som na zivnosti takze som si sama sebe dala vypoved a vykaslala som sa na pracu. idem zrusit zivnost, aj tak mi to bohvieako neslo. aspon mam dovod s tym skoncit 😀 a tatko nebude na mna kukat jak na neschopnu. 😀 no krpec k nam prsiel 4 dni pred mojimi narodeninami takze on je moj velky narodeninovy a vianocny darcek. toto budu najkrajsie vianoce v mojom zivote.

bambusko
21. dec 2008

mata, no jasne, s takymi prepokladmi chodit niekde cvakat 😒 😀 a maly to ako zvlada? bol v dd od narodenia?

kili
21. dec 2008

teodorka, no to si ma nepotešila, ja som tvrdohlavá jak poleno 😅

sassi, no ja som myslela, tak že keď budú malím tých 10r., takže to mi bude 35. Ale fakt neviem, ak bude všetko OK, budeme mať dosť peňazí a žiadne problémy, tak si možno budem chcieť narobyť problémy aj skôr 😀

etuska
autor
21. dec 2008

kili-podobne 😀 ..len najprv si musim vyskusat vychovne metody na vlastnej dcere 😅

kili
21. dec 2008

však aj ja 😀 . ono to veľmi závysí od toho, ako budú malí bezproblémoví 🤐

etuska
autor
21. dec 2008

no nasa teda vobec bezproblemova nie je,ale aspon vieme,ze ju mame 😀

kili
21. dec 2008

tak to jasné, že každé dieťa má nejaké problémy, ale tí naši budú dosť možno extra 😔

kraska123
21. dec 2008

je mi nanic ☹ neviem ci to bolo spravne vziat tu tabletku...

etuska
autor
21. dec 2008

kraska-asi si chcela hodit tento prispevok do inej temy 😉

claudinka
22. dec 2008

znami si adoptovali dieta a teraz sa im to vypomstilo.. ale asi plati, ze kazde dieta je ine a mali proste smolu..

mata25
22. dec 2008

bambuska,
bol v dd do 2,5 mesiaca od narodenia a potom bol v profirodine, je to poklad, usmiate stastne deculo a velmi sikovne.

claudinka,
nemyslim, ze je to tym ze si dieta adoptovali, to sa len tak hovori. aj biologicke deti niekedy zbehnu na zle chodnicky, len pri tych adoptovanych sa to zvaluje na geny a podobne. osobne si myslim, ze to ci dieta bude robit hluposti je skor dane vychovou. geny podla mna su to ked je dieta bystre, alebo vybusne, ci trocha pomalsie v uceni a podobne. to ake bude mat hodnoty a ako bude zvladat zivotne situacie zavisi v najvacsej miere od vychovy, ktoru dostane od rodicov. mozno sa mylim, ale to je moj nazor.

kili
22. dec 2008

v genoch môže možno mať, že je dieťa náchylnejšie na podľahnutie iným ľuďom, a keď zapadne do zlej partie..., ale takých ľudí, čo sú ovplyvniteľných je myslím omnoho viac, ako tích neovplyvniteľných, takže je to fakt skôr vo výchove.
ale teda nevieme, presne o čo ide, tak napíš viac.

bubba
22. dec 2008

dobra tema 😉 klasika etuska zakladatelka 😀 😀

no ja ked som bola este mlada 😅 😅 som si vzdy hovorila ze premna nebude problem ak nebudem moct mat svoje deti sa vyrovnat s tym,ze by som si mohla adoptovat...teda narodila som sa uz s tym zmierena ze ak by nahodou....teraz uz mame jedno dieta,este chceme druhe a manzela stale navadzam na to ze raz v buducnosti by som chcela adoptovat dietatko....mozno o 10 rokov neviem ked budu na to podmienky...tak to razom zamietol.ale ja ho este presvedcim,ked budeme zdravi a stastni tak ako doteraz,preco by sme nemohli kusok pozicat aj takemu dietatu co tolko stastia v zivote nemalo???

ano je to pravda co pisete,ze najst to "spravne"dieta nie je lahke,ale otazkou je,ake je to spravne dieta???to ktore bude inteligentnejsie ako ja?to ktore neurobi tie iste chyby v zivote ako ja?tie,ktore nema "moje"zle vlastnosti ale vlastnosti niekoho ineho???je to veeeeeeeelmi tazke sa zmierit s tym,ze dieta adoptovane mozno nesplni poziaddavky rodica ale to iste sa moze stat aj s vlastnymi detmi...takze ja si myslim,ze netreba hladat dieta ktore by sme kategorizovali ako "vhodne"ale dieta,.ktore by doplnalo nase zivoty,obohacovalo ich v inom smere ako sme zvyknuti...tiez by som asi nechcela dieta romskeho povodu,ale......viem si zivo predstavit male strapate dievcatko s trblietavymi hnedymi nezbednymi ockami ako sa na mna len pozire a uz si ma kupi tym pohladom 🙂 takzo kto vie ako to nakoniec vsetko bude.ale je to jeden z mojich snov,skor nesplnitelny ale ja si stale davam nadej ze mozno raz....

wien
22. dec 2008

neviem, či by som dokázala adoptovať cudzie dieťa. možno úplne od bábätka. aj to asi len vtedy, ak by to u nás normálnou cestou nebolo možné. našťastie 😅 už dieťatko máme, takže nad tým nemusím uvažovať. ale skorej pochybujem, opatrovala som mesačné bábätko až do jeho roka a pol a aj tak som ho nemilovala ani zďaleka tak ako teraz svojho syna 😲 ale veľmi obdivujem páry, ktoré si dieťatko adoptujú a ešte viac tých, čo majú aj vlastné deti a dávajú rovnakú lásku aj cudzím.

kili
22. dec 2008

wien, ale však to dieťa nemusíš milovať tak ako svoje vlastné. ja teda pochybujem, že by ten, kto adoptuje, že ich má rovnako rád, si to skôr nahovára. ale to, že ich nemá rovnako rád neznamená, že im človek nemôže spraviť rovnaké podmienky, rovnako sa k nim správať... tá láska sa prejavý skôr v takom zmysle, že keby sa obe topili, tak každý by určite zachránil najprv to svoje 😔 , tak to proste je.

mata25
22. dec 2008

kili,
ja osobne si myslim, ze sa v tomto mylis, clovek ktory sa rozhodne adoptovat a ma zaroven aj vlastne deti tak nerobi rozdiely v laske. ja nasho maleho nevnimam ako dieta niekoho ineho, on je nas a to ze som ho 9 mesiacov nenosila pod srdcom na tom nic nemeni, dokonca keby som mala moznost teraz si vybrat ci chcem svoje biologicke dieta, alebo nasho krpca tak nemam o com uvazovat. je nas a milujeme ho tak ze by sme zanho aj zivot polozili. a takych rodicov poznam viac a su medzi nimi aj taky co maju aj biologicke aj adoptovane.

kili
22. dec 2008

mata, OK 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre