Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
6. jan 2012

@natia ip

akim
6. jan 2012

@natia , ja som tu pani na urade dost prehovarala, aby nas nechala v poradovniku a argumentovala som prave tym, ze sme si vybrali uplne ine dietatko, ako sme mali poziadavku. 🙂 ale nedalo sa to a teraz, spatne, som aj rada, ze to tak nakoniec dopadlo. asi by to pre syna vtedy nebolo dobre, keby tak skoro dostal surodenca... hoci aj potom bolo velke ziarlenie, a je doteraz... 😉
a sa mi zda, ze sme z uradu dostali aj take oznamenie o vyradeni.

matax
6. jan 2012

@akim aj my sme dostali oznemenie o vyradeni..v tn je to tak, inak som nepocula

gerdusha
7. jan 2012

ahojte baby,

nemate prosim niektora email kontakt na navrat v trnave? neviete, akym sposobom tam robia pripravu? ci zhustenu alebo len 1-2 hod denne?

gerdusha
8. jan 2012

@akim ,

o tomto viem...ale ja hladam EMAIL kontakt a ten tam nie je...email kontakt na navrat v trnave...

yukki
8. jan 2012
akim
8. jan 2012

@gerdusha , email kontakt na trnavu zrejme nie je. je tam len poradenske miesto, ved skus tam zavolat, alebo napis do BA a tam je email: navrat@navrat.sk .

yukki
8. jan 2012

a ja že na žilinu...som zle kukla

mamka_lucka
8. jan 2012

Dobrý večer, mamičky 😉
chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k diplomovke. Dotazník sa týka identifikovania potrieb náhradných rodín...
Dotazník sem neviem vložiť, tak Tie ktoré by ste boli ochotné ho vyplniť sa mi môžte ozvať na l.kocianovajankova@gmail.com
ďakujem

yukki
8. jan 2012

Ja už som ho vyplnila! 🙂

cairka
8. jan 2012

Aj ja 🙂

mamka_lucka
8. jan 2012

@yukki
@cairka ĎAKUJEM 🙂 veľmi pekne 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
8. jan 2012

@mamka_lucka ja ten dotaznik som dostala cez navrat mailom. .chvilu je to o nahradnej starostlivosti chvilu o nahradnej rodinnej starostlivosti.......... takže snad tie otazky chapem... mam aj profi a aj pestu ... takže to je take pomiešane...

dia6
9. jan 2012

@matax No tá NOSka... také niečo mi poradili na našom úrade, aj sme písali taký papier na súd... myslím, že to bolo ono. No keď sa to dozvedel detský domov, tak prišli osobne za tou úradníčkou a vynadali jej, vraj také niečo nemá čo radiť ľuďom a že ešte raz sa to stane a pôjdu za jej nadriadenou.
takže z toho nakoniec nič nebolo.

matax
9. jan 2012

@dia6 😲 😲 😲 z ded nadali uradnicke z upsvar, ze vam dobre poradila????? 😠 😕 ved ded o tom nerozhoduje, správu o interakciách s dietatom pise sice niekto z ded(psycholog..), ale rozhodnutie, ci sa smie podat návrh na sud pise krajský upsvar... hmm, ale suhlas sa dáva na základe tej správy z IA...všetko pre dobro detí 😖

dia6
10. jan 2012

@matax No nám to poradila úradníčka na miestnom úrade.Možno sme mali ísť hneď na krajský, ale nevedeli sme to vtedy.

macocha
10. jan 2012

@dia6 nie, myslím, že problém bol inde - v tom, že si úradníčka dovolila pomáhať vám aj dieťaťu inak, ako je bežná rutina a povinnosť... nad rámec... 🤐

tulisci
10. jan 2012

Ahojky všichni, jsem tu poprvé. Něco o sobě vdaná, 28 let, v srpnu jsme se přestěhovali do našeho vysněného domečku kousek za Brnem a doufám, že ho někdy budeme obývat ve větším počtu 🙂 , před 7lety mi zjistili endometriózu 4.stupně, pak 7operací, už nemám vejcovody, jen jeden vaječník. Opakovaná hormonální léčba, 7neúspěšných IVFna různých klinikách, před 2lety jsem byla na posledním IVF v reprofitu v Brně, kde jsem stále vedená, máme 3zamražená embrya z darovaných vajíček. už nemám sílu podstupovat další, mám hodně vedlejších účinků ze všech těch IVF, tak se teď chystáme do adopce, v neděli jsem brouzdala po netu a náhodně zjistila, že u nás lze i náhradní mateřství, nemá někdo zkušenost? Včera jsem se objednala do Zlina do Car, prý to tam umožňují a chci to s nimi konzultovat, vůbec nevím, jak to probíhá, podmínky a pod.

dia6
10. jan 2012

@macocha Aj my sme si to vtedy mysleli, že asi to nebude všetko v poriadku. Boli sme z toho nešťastný, no teraz už má svoju rodinu, a aj keď nám je smutno, nebudeme jej ubližovať a ťahať to po súdoch.
Ale (asi) na ňu nikdy nezabudneme.

macocha
10. jan 2012

@tulisci je mi ľúto, že sa miminko nepodarilo. Ak sa rozhodnete pre adopciu, radi Ti tu poradíme, čo budeme vedieť. Len tie formálne kroky môžu byť u vás trochu iné ako na Slovensku.
Náhradné materstvo tu (v tejto téme) ale neriešime. Detí vyrastajúcich bez rodičov je viac než dosť, stačí si ujasniť svoje predstavy a dodať si odvahu ísť do toho 😉

tatolu
11. jan 2012

Dievčatá, prosím vás, aké máte skúsenosti. Chcela by som robiť profirodiča. Prípravu už s manželom máme, domovy však odpísali, že momentálne voľné miesto nemajú... Tento rok sa upravuje zákon - deti do 6 rokov by mali byť umiestnené v profirodinách... Je vhodné stále vyvolávať a pýtať sa, či sa už miesto neuvoľnilo, alebo iba pasívne čakať, aby som nebola zas moc otravná 🙄

macocha
11. jan 2012

@tatolu skúsenosti nemám, ale tak všeobecne... je to predsa zamestnanie a tam sa kľudne môžeš pýtať... raz za 1-2 mesiace zavolať... 😉

dioliana1
11. jan 2012

@tatolu volaj aspon raz za mesiac tie čo máš najbližšie, inak vraj niektore dd davaju aj do dialky a schodze su cez skype, len neviem ktore dd

natia
11. jan 2012

Baby, ak ste tu niektorá, potrebujem rýchlo overiť info...
Práve mi volala z ÚPSVaR, že musím prísť, lebo poberám príspevok pestúna a zo zákona má prednosť rodičovský príspevok, tak musím ísť tamten zrušiť a o tamten požiadať... to čo je ??? viete niekto o tom niečo plís?

natia
11. jan 2012

@akim @matax ja som žiadne oznámenie o vyradení nedostala...

matax
11. jan 2012

@natia tak mozno este si, alebo zabudli 🙂 🙂, zavolaj si tam

matax
11. jan 2012

@natia rodicak je vyssi, 190 bol a bude 194,70 a pestunsky pre rodica tusim zostal 164, neviem...
Asi ti to doplatia, musis zrusit a poziadat o rodicak . to sa ako stalo, ze si nemala rodicák 😲 .. tri roky od rozsudku, pravoplatneho, mas nárok na rodicovský prispevok, plus prispevok pre dieta v pestu , teraz okolo 130 eur

macocha
11. jan 2012

@natia @matax ale on ten rozdiel v sume a aj tá prednosť rodičáku pred pestu platí len rok, takže ak budú doplácať, tak len za minulý rok. Inak ja som toto urobila vlani, nabehla som tam zrušiť odmenu pestúna a požiadať o rodičák, zabralo to pol hodky a vybavené 😉 A nie som si istá, ako je to s tou prednosťou - ak by pestúnstvo začalo až v roku 2011 tak je to jasné, ale Natia ty si už tuším od 2010, nie? Vtedy bol iný zákon, ak si sa rozhodla pre príspevok pestúna a nežiadala zmenu, tak tá zmena myslím nie je povinná.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre