Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matkaasebko
12. feb 2014

@liwka este nie to je podla mna urcite bezpredmetne...len ja si myslim ze sancu ze ma zamestnaju budem mat malu, kedze kurz sa robi tu pre okolie a tu moc tych ded nie je takze ak nas bude len 7 a vsetky budeme hned ziadat o zamestnanie tak to bude dost...a to este ja budem mat aj nejake podmienky kedze by som chcela najlepsie len 1 dieta popr. teda 2, 3 uz urcite nie a my budeme teda este aj vekom ohranice kedze nam môzu dat len mladsie ako mame doma...a ak tam budu na kurze nejake zeny co uz maju vyrastene deti a vezmu si aj 3 tak urcite uprednostnia je...ale tak kurz si spravim ziadosti poposielam a uvidime...len mam tolko otazok okolo toho...dufam ze mi kurz na ne aspom ciastocne odpovie...ale najviac by ma zaujmalo kolko môze byt maximalne profi dieta u rodicov..ze ci napr. az do plnoletosti...

liwka
12. feb 2014

@matkaasebko ja to zatiaľ chápem tak, že dieťa je u teba, kým ho niekto neadoptuje, príp. (v prípade staršieho dieťaťa) aj po 18tke (teda, ak dieťa bude chcieť)- ale možno to chápem zle.
u násv okolí je tých DeD relatívne dosť (viem minimálne o 5), teta na sosiálke mi povedala, že si môžeš dať žiadosti do ktoréhokoľvek DeD v rámci SR
ja som chcela tak 2 deti, ale ak mi dajú 3, bude to dosť, ale zvládneme. ja by som mala aspoň pre začiatok podmienku, skôr prosbu, aby nám dali dievčatko približne vo veku mojej dcéry. myslím, že tak by si ľahšie zvykala aj ona. ale to je ešte hudba budúcnosti. 😀

matkaasebko
12. feb 2014

@liwka dieta sa vraj odporuca mladsie...a vidim to aj podla toho co opatrujem ze ked mam starsie ako je moj syn tak je to horsie ako ked je mladsie...zmeni sa hierarchia...alebo ako to nazvat...

matkaasebko
12. feb 2014

@liwka a po celej sr asi nie kedze sa tam chodi na nejake porady ci na co...

liwka
12. feb 2014

@matkaasebko nie je zákonom stanovené, že sa musíš zamestnať blízko, ale v prípade tých porád, je samozrejme, lepšie, keď nie si z ďaleka
a o tom veku som takto nerozmýšľala, zrejme máš pravdu

magimary
12. feb 2014

@liwka tam vôbec nejde o to, čo je zákonom stanovené
ale o to, ako si to určí decák, resp. jemu nadradený upsvar 😉
sú aj domovy, ktoré majú podmienku, že nevezmú nikoho, kto je z väčšej diaľky ako 20km

liwka
12. feb 2014

@magimary ďakujem 😀

mata2
12. feb 2014

@matkaasebko ides si robit kurz na urade v Pe?

matkaasebko
12. feb 2014

@mata2 ano...

saraja
12. feb 2014

@matkaasebko ...kolko moze byt dieta u profi?...odpoviem ti ako to je u nas... mam deti, ktorych mama ma psychickú chorobu, zaujima sa o nich sporadicky, ale nesuhlasi s adopciou. Mam ich 10 rokov.

matkaasebko
12. feb 2014

@saraja wau...tak to uz je riadne dlho...a to ti normalne stale 10 rokov za ne platia a mas zmluvu vsetko?to ich budes mat teda aj do 18 a mozno aj dlhsie...a to aj take deti sa davaju do profi?to som nevedela...

saraja
12. feb 2014

@matkaasebko ...ano, stale mi platia, ako profi rodic mam zmluvu na dobu neurcitu. Chodia na gymnazium, maju vyborny prospech a chystaju sa na vysoku skolu. Mozu byt v profi az do skoncenia pripravy na zamestnanie, teda az do skoncenia VS.

matkaasebko
12. feb 2014

@saraja tak to som ozaj netusila ze az tak dlho...ale tak to bude asi skôr vynimka ako pravidlo...ci je viac takych pripadov???a platit im budu napr. aj VS alebo to budete platit vy alebo ako to je s takymito vydavkami

saraja
12. feb 2014

@matkaasebko neviem ci sme vynimka 🙂 ...po dovrseni veku 18 rokov, uz ako mlady dospeli podpisu s DD dohodu, ze aj nadalej chcu byt v starostlivosti DD a ze chcu ostat v nasej rodine. DD im aj nadalej prispieva financne prostriedky na zivobytie a nam za ich starostlivost.

matkaasebko
12. feb 2014

wau...to uz su normalne regulerne Vaše deti...takze bude potom aj viac vnučat..🙂) tak keby mne dali takto nejake male copate dievcatko tak som aj rada...🙂)

saraja
12. feb 2014

@matkaasebko ...mne z maleho copateho dievcata vyrastla dlhovlasa pekna slecna a z maleho ustrachaneho blondacika vyrastol sebavedomy a ctiziadostivy mlady muz...

liwka
19. feb 2014

Ahojte, dievčatá
už mi prišla pozvánka na kurz z UPSVAR 😉 Huráááá. Prvé sedenie bude 6.3. Baby, čo ste robili kurz cez UPSVAR, mávali ste to každý štvrtok? bo uvoľniť sa z roboty bude problém :(

najjulinka
autor
19. feb 2014

@liwka moj muž robil cez upsvcvar a myslim utorky a štvrtky to mali..... no ano. .oni pracuju cez den....

liwka
19. feb 2014

@najjulinka a každý týždeň? tzn. 6-7 týždňov a mám to hotovo? a je pravda aj to, že ak by som chýbala z jedného sedenia, nedajú mi certifikát? to mi povedala teta úradnička ešte v januári a síce viem, že nemá dôvod mi klamať, ale príde mi to dosť prísne, veď čo keby som ochorela...príp hocičo mi do toho môže prísť...(nie žeby tento kurz nebol pre mňa dôležitý, ale človek ozaj nikdy nevie)

najjulinka
autor
19. feb 2014

@liwka nepamatam ako to bolo, či sa nedalo raz vynechať, ale nejak indivindi to dobrať... neviem... a asi 6 týždnov to mali... resp. asi len 5... oni to mali 2x týždenne po 6 hodin, takže za 5 týždnov hotovo....

liwka
19. feb 2014

@najjulinka joooj, teším sa. Ešte to doriešiť v robote 😉

macocha
19. feb 2014

@liwka neviem, ako u vás, ale u nás bola istá tolerancia absencie. Ale jedna veru chýbala pre chorobu viac ako 6 h (teda jeden plný výukový deň) a tak jej navrhli, že si to má doplniť v najbližšom kurze, s novými uchádzačmi. Aby jej to proste celé neprepadlo, ale témy, ktoré vynechala, musela si prebrať s spolu s novými uchádzačmi a tuším aj za ne doplatiť.

yukki
20. feb 2014

Tak u nás sa absencia nebrala nijako tragicky, teda väčšinou sa aspoň jeden z páru (baba furt) dostavil, chlapi tak viac nechodili ako chodili.....ale teda dalo sa na stretnutí dohodnúť individuálne ak bolo individuálnE, a ak skupinové, tiež sme sa flexibilne dohadovali kedy a o koľkej-každý to chcel mať čo najskôr tak sme sa vždy aj dohodli...kde je vôľa..

macocha
20. feb 2014

@yukki ale myslím, že otázka je o príprave na profi, nie na NRS. To je trošku prísnejšie, lebo je to akože kvalifikácia na zamestnanie.

yukki
20. feb 2014

@macocha aha aha

liwka
20. feb 2014

@macocha
@yukki Ďakujem, dievčatá, ste zlaté. No, mne keby šupli materiály, ja sa to aj naspamäť naučím 😀

matkaasebko
28. feb 2014

Takze ja uz som zacala navstevovat kurz na profi rodicovstvo...🙂) prva hodina za nami a caka nas druha v stredu...🙂) a len ma tak napadlo ze som sa bavila s riaditelkou DeD a pytala sa jej ze ako to je ked mam doma 4 rocne dieta ci odporucaju dat mladsie, ona ze nie ze im je to jedno ake dieta daju resp. teda ze do 6 rokov, ale ked si ja budem urcovat podmienky tak budem mat stazene prijatie...myslite si ze by sa dalo na to zvyknut keby mi dali napr. 6 rocne dievcatko a môj 4 rocny syn?keby dali starsieho chlapca tak to si neviem predstavit to by bol zjavne boj kohutov, kedze to tu mam ked opatrujem len o rok starsieho ako je môj ako sa biju...a este dotaz profi maminy ako ucite deti aby Vas volali??to ma tiez len tak napadlo...ze ci ich od zaciatku ucite teta alebo mama...

najjulinka
autor
1. mar 2014

@matkaasebko jasne, že ked si daš akekolvek podmienky, tak je tažšie najsť si miesto,a le tak rodina na prvom mieste pri akejkolvek práci 😉 takže pekne sa drž podmienky, že mladšie ako je vaše 😉

Pre všetky decka som ja mamkaa mojho muža všetky oslovuju krstným menom.... 😉 😀 Mame to podelené...
Teta, ujo je take neosobne podla mna...

matkaasebko
1. mar 2014

@najjulinka Len zas si myslim ze tu na okoli si ozaj vela nenavyberam a bola by som rada ak by som vôbec miesto aj dostala...ale tak budem dufat ze sa pocas kurzu zapacim riaditelke DeD co tam je s nami a da mi fleka hned po skonceni kedze sme z rovnakej dediny..🙂 a ako to potom tie deti znasaju napr. take 4 rocne kt. si to uz uvedomuju ked ta volaju mamka a potom idu k adoptivnym rodicom a tam tiez maju hovorit mamka??ci je mala sanca ze sa deti adoptuju??

najjulinka
autor
1. mar 2014

@matkaasebko 4 rocne sme nemali.. len male.... ale ja som povedala, že pride nova mamka a aspon mali predstavu čo taka mamka je.... čo robí 😀 takmer dvojročne sme odovzdavali a hned aj novu mamku volal mamka... 😀 učim deti, že som aj julia a potom na rozlíšenie pri odchode ked je reč o novej amke, tka zdoraznim, že nie ja - mamka Julia, ale mamka napr. Lucia.... ale pre krpcov to oslovnie je fuk... oslovenie vzťah nerobí.. .takže to je len taký detail... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre