Profi rodičovstvo v práci

margetakuska
12. máj 2017

Ahojte, pred pár rokmi sme s manželom veľmi vážne uvažovali o profesionálnom rodičovstve, ale keď som začala hladat termín kurzu dosť nečakane som zistila že som tehotná. Teraz má to moje nečakane tehotenstvo 2 roky a opäť o tom začíname uvažovať. Mám však zopár praktických otázok, a ak by vám to nevadilo mi na ne zodpovedať bola by som moc vďačná 😘. Môžem byť profesionálna mama aj keď mám 3 deti? - bytové podmienky na to máme. Musím byť vlastníkom nehnuteľnosti, v ktorej bývam? - bývame v rodičovskom dome, my na poschodí a moji rodičia na prízemí, máme spoločný len vchod. Môžu mi dať do opatery aj postihnuté dieťa? Nevadilo by mi to nejako , máme skúsenosti s vozičkármi aj s autistami len sa pýtam ohľadom podmienok u nás doma, nemáme nič bezbariérové ... Máte niekto skúsenosť, že vás zamestnali ešte pred dokončením kurzu? V mojom okolí hľadá ded profesionálnu mamu ale ja ešte nemám kurz a kdesi som čítala (dosť dávno) že to tak v nejakom prípade bolo, tak neviem či je to ešte v súčastnosti možné... Dakujem za každý postreh 😘

rakahaka
12. máj 2017

Poznam len jednych od nas co su profi rodicia. Maju 3 vlastne deti a dve dostali. Byvaju u jej rodicov, cize vlastnikmi urcite nie su. Su zo skromnejsich pomerov.

loginexistuje
12. máj 2017

Absolvovanie kurzu na profi rodica s kladnym posudkom je nevyhnutny predpoklad na vyberove konanie pre zamestnanie profi rodica.

zania
12. máj 2017

Zalezi od Ded.vlastnych deti mozes mat kolko chces. Od domova mozes dostat max 3 deti,niekedy je vynimka ak sa netrha surodenecka skupina(ale to sa vaccsinou riesi inak). Samozrejme mozes dostat aj postihnute,ale vramci tvojich moznosti. My sme sa po konzultacii s riaditelkou dohodli,ze maleho by sme nevladli a dala nam ine dietatko. Vzdy by to malo byt o dohode. Pred ukoncenim kurzu by ti nemali dat ttp,lebo prave ten papier potrebuju na zalozenie ttp. Ale da sa dohodnut,ze na teba pockaju. Ak sa budes pacit 🙂 mojej mame dali dohodu,chodila pomahat do ded a potom presla na ttp ako profi,ked skoncila kurz 🙂 drzim palce. Je to krasne povolanie,ale nie je ocenene.

loginexistuje
12. máj 2017

v prípade, ze bude výkon práce u vasich rodicov (kedze tam byvate) tak budu ziadat aj ich suhlas teda okrem partnera a teda budu musiet strpiet neohlasene kontroly pocas vykonavania prace profirodica u vas doma...

vypis z registra trestov by ale mali len od partnera ziadat

margetakuska
autor
13. máj 2017

@loginexistuje ďakujem, čo sa týka tých kontrol tak budú hádam chodiť len k nám hore a nie aj dole k rodicom nie? Bývame síce v jednom dome ale máme spoločný len hlavný vchod bývame ako dve bytové jednotky aj keď v skutočnosti sme len jedna bytová jednotka....myslím, že by sa našim asi nepáčilo keby chodili aj ku nim kontroly a ja v tom nevidím dôvod nakoľko bývame v podstate samostatne...
@zania takže ty v súčasnosti robíš profi rodiča? Ja som myslela, že nemam na výber a keď mi nejaké dieťatko dajú tak nemám možnosť povedať nie, jediné dať výpoveď ( kdesi som to opäť čítala, že nejaký profi otecko dal radšej výpoveď, pretože nechcel dieťa ktoré mu chceli dať) v podstate keď ti dajú postihnuté dieťatko tak vieš skoro na isto, že u teba ostane na dlhšie nie? Veď o také deti nie je až taký záujem, všetci by chceli adoptovať radšej zdravé dieťa. .. ešte som sa chcela spýtať či profi dieťa od 3 rokov musí navštevovať škôlku alebo či môže byť so mnou doma, či môže navštevovať nejaké krúžky a ak áno kto to financuje? Do akého veku dávajú deti do profi rodiny? Do 18? Chcu vôbec také celej deti do profi rodiny? Možno sú to už otázky ďalekej budúcnosti ale rada by som v tom mala jasno... a ešte som sa chcela spýtať či si mala viac detičiek bezproblémových alebo naopak problémových (rozumej zvladnutelnost) aby som vedela na čo sa mám pripraviť. 😉 Dakujem

1inis1
28. jún 2017

Ahojte, tiež by ma to zaujímalo...myslím tieto otázky.....Ako to dnes funguje? Zmenili sa nejako podmienky pri zamestnávaní profi rodiča? Kedysi bol treba len kurz a stredná škola myslím....Zmenilo sa niečo? A viem, že nemajú radi ak sa deti vyberajú, ale ak by som naozaj mala záujem len do troch rokov, ako to funguje??? Ďakujem za prípadné odpovede.

sneci
7. jan 2018

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa nájde nejaká profi mamička, ktorá by bola ochotná zodpovedať mi niekoľko otázok. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre