V akom veku dieťaťa je najlepšie pre rodičov si ho adoptovať?

nikolajka2
24. máj 2015

ahojte. Chcela by som sa spytat ake mate skusennosti s adopciou deti, aky vek je najlepsi - mimino, alebo uz starsie 2-5 rocne. Neviem sa rozhodnut, na vychovu budem sama.

tortelinka
24. máj 2015

@nikolajka2 je tu celá veľká téma o adopcii, a odpovedať sa nedá, každý ma na to úplne iný názor a môže povedať iba za seba, každý vek prináša iné problémy a riziká, ja za seba poviem, že bábätká, obe deti prišli maličké a som veľmi rada

yukki
24. máj 2015

@nikolajka2 najlepšie pre dieťa je si ho adoptovať v akomkoľvek veku. Pre rodiča-aký vek vyhovuje najviac jemu. Chceš novorodenca-tak si napíšeš do papierov, nemáš nič ani proti dieťatku do 4-5 rokov, napíšeš si do papierov hornú hranicu veku.....
Ku mne prišli obe deti cca 20 mesačné, obe sú úplne iné, iank "postihnuté" pobytom v biorodine, pobytom v ústave......ani ke&´d ku mne prišli v podobnom veku, nedá sa nič na základe tých dvoch zovšeobecniť...

nikolajka2
autor
24. máj 2015

@yukki - ahoj, dakujem velmi pekne za odpoved. Co to znamena , ked povies ze 'postihnute" ako s ato prejavovalo. Viem si predstavit , ze to pre deti nebolo lahke, ale predsa som to nikdy nezazila, tak neviem.

bonaqa2013
24. máj 2015

Pozri skupiny - či náhodou sú tu neni maminkyčo sa zaoberajú touto otázkou.
V mojom okolí mám maminky čo si detičky adoptovali, obidve detičky už chodian do školy a zhodou okolností s mojími dcérami do triedy. Jedna do 3 a ďalšia do 1 triedy.
Obe deti si rodičia adoptovali vo veku približne 1 rok.

yukki
24. máj 2015

@nikolajka2 so všetkým týmto ťa oboznámia na príprave na náhradné rodičovstvo, nedá sa to nijako napísať prá vetami... zadaj do googlu Porucha pripútania... napríklad, to je len zlomok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre