Začali sme s prípravou na adopciu dieťaťa

lucia0211
11. dec 2020

Ahojte! Včera sme konečne po odovzdaní všetkých papierov, mali s manželom prvé sedenie u psychologičky. Mám však z toho zmiešané pocity, pýtala sa nás na rôzne otázky- ako sme sa spoznali, na naše manželstvo, rodinu...všetko by sa ešte dalo, kým nám nedala dotazník, kde bola otázka- prečo chceme prijať dieťa do rodiny-museli sme uviesť 10 bodov. Ja som vyplnila len 6 ☹ a z toho mám zle pocity, vysvetlila som aj psychologičke, že ja som celú svoju odpoveď uviedla do prvého bodu a to, že sa túžim stať maminou a mať kompletnú rodinu. Najskôr psychologička vravela že treba vyplniť všetkých 10 bodov, no potom aj bez toho aby som ich vyplnila, nám papiere zobrala...bojím sa, že to u nej urobilo zlý dojem a bojím sa ďalších testov..je niektorá z vás, ktorá si tým všetkým prešla a vie mi približne povedať, na čo sa nám pripraviť, čo bude v tých testoch? Aké otázky? Ďalšie sedenie máme až v januári a ja už som teraz zúfala, bojím sa že vďaka mne pohoríme a na sen o dieťatku môžeme zabudnúť... poraďte a pomôžte mi prosím... ďakujem

pribinak
11. dec 2020

@lucia0211 veď požiadajte o pomoc napr organizáciu návrat, majú aj psychológov a môžete sa s nimi poradiť
Držím Vám palce

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
11. dec 2020

@lucia0211 Z vlastnej skusenosti... tyto ludia co vas posudzuju ani tak nechcu vidiet do tvoho srdca ale hlavne potrebuju vidiet ze nie ste pedofilni alebo tyrani. Ich velmi nezaujima ci odpovede su autenticke a od srdca ale hlavne ze tam nie je nieco co vybocuje z normy. Takze ak bude na buduce nutne vyplnit 10 bodov, vypln vsetky. Ak ta uz aj nenapadne nic nove, len parafrazuj co si uz povedala. Sice sa budes opakovat a povies to iste ale zvol ine slova. Ja som sa strasne bala ale nebolo to az take zle. Nemyslim ze by niekomu zamietli adopciu koli 4 chybajucim odpovediam v dotazniku. Toho sa neboj. Treba byt sebaisty a odhodlany. Netreba hovorit o tom na co sa nepytaju. Kludne radsej menej informacii ako viac ale zase aby nemali dojem ze nieco zamlcujete.
Konkretne ti vsak neporadim, lebo ja som presla procesom v zahranici. Urcite ale budete mat aj debatu o financiach... ako na tom ste a ako zbezpecite dieta a potom pridu k vam domov pozriet ci je to vhodne miesto pre zivot dietata.

any_soj
12. dec 2020

@lucia0211 hlavne buď autentická... 🙂

jesienka22
16. dec 2020

Neboj, dovodom neschvalenia urcite nebudu 4 chybajuce body. Patraju po vaznych problemoch rodicov typu alkoholizmus, nasilie v rodine, nefunkcna rodina, psychicka choroba apod. Problemom moze byt, ak by isiel do adopcie niekto, kto by chcel presne dieta podla svojich predstav a nevedel by potom prijat dieta take, ake je. To je ale aj v zaujme rodica potom neadoptovat, lebo by bol v konecnom dosledku nestastny aj on. Este moze byt problem, ak rodicia chcu adopciatko ako nahradu dietata, ktore stratili.

very_sad
1. jan 2021

@lucia0211 ahoj, my už čakáme 3.5 roka, v lete nás čaká tretia aktualizácia, za mňa musím povedať že sedenia mi dali neskutočne veľa, mali sme veľké šťastie na obe úžasné pani na úrade, skvelé psychologičky 🙂 . Ja som sa práveže na aktualizáciu tešila, dáva mi to vždy veľmi veľa 🙂 takže sa nemáš vôbec, ale vôbec čoho báť, ide tu o komplexný pohľad na Vás ako budúcich rodičov. Buď úprimná a všetko bude dobre 🙂

drzaopica
1. jan 2021

@andreatytler takymto dotaznikom a pripravou by mal prejst kazdy kto

drzaopica
1. jan 2021

@andreatytler Kto planuje mat dieta a bolo by menej nestastnych ludi a deti

sonka85
5. jan 2021

Tiež si myslím, že sa nemáš čoho báť. Poviem svoju skúsenosť, ja som sa na prvých stretnutiach s psychologičkou rozplakala, keďže som prechadzala ťažkým obdobím - stratou dieťatka. Neskôr sme si to s ňou vysvetlili a sama povedala, že to vysvetľuje výsledky mojich testov a ďalej to neriešila. Im ide naozaj skôr o odhalenie vážnych porúch, ktoré by boli pre adopciu neprijateľné. Držím palce🤞🤞🤞

very_sad
6. jan 2021

@sonka85 aj ja som si poplakala pred psychologickou a nie raz. Pre mňa je ťažké hovoriť o našich dlhoročných neúspechoch o snažení sa. Ale na takých sedeniach keď sa rozprávate detailne o svojom živote to podľa mňa ani inak nejde. Je to ľudské, je to normálne a podla mňa je lepšie je byť sám sebou a nepretvarovat sa, oni by nato to aj tak prišli.

lucia0211
autor
6. jan 2021

@very_sad ..a neviete mi povedať tak približne čo nás ešte čaká, aké otázky sú asi v tých testoch?Z tých mám najmä panický strach..

very_sad
7. jan 2021

@lucia0211 hmm, neviem presne o akom teste hovoríš, lebo, čo si ja spomínam, tak sme robili taky záverečný, ale tam bolo kvantum otázok a fakt už neviem, potom sme ešte kreslili postavy ľudské, či také niečo. Ale prevažná väčšina času bola zameraná na rozhovory, úplne o všetkom, o našej rodine, detstve, snažení sa, o našom vzťahu a tak celkovo, aby si spravili obraz. Ale ja som to vôbec nebrala ako niečo že musím spraviť ten test záverečný alebo tak, to bola už len taka bodka, oni Vás veľmi dobre spoznajú na základe rozhovorov, to je podľa mňa alfa a omega. Nemáš sa čoho báť, ver mi.

nanka295
2. feb 2021

Ahojte 🙂 my sme akurát na úplnom začiatku a ocakavame telefonat z uradu, kedy k nam pridu. Popravde neviem co si pod touto navstevou mam predstavit, co ocakavat 😌 Ako to prebieh a na co sa pripravit? A mame este aj dvoch pojasenych psov, tak snad to zvladneme dobre 🙏 Dakujem a som rada, ze som vas nasla ... trosku istoty a odvahy mi to dodava ❤️🙏

any_soj
2. feb 2021

@nanka295 🙂 u nás to bolo veľmi príjemné, ako vlastne celý priebeh aj príprava. Prišli, posedeli sme, my sme s manželom pili rannú kávu (oni nechceli), pýtali sa na veľkosť bytu, izby a tak a potom ešte pár už neviem akých otázok.

very_sad
2. feb 2021

@nanka295 aj my máme veľkého psa, tiež som z toho mala obavy, že čo si pomyslia že býva s nami v dome alebo tak, ale vôbec to neriešili, po kukali izby, spravili nejaký zápis, čo si spomínam dokopy 15 minút boli u nás a bolo po 🙂 je tomu už cca 4 roky preč, tak len tak matne co si spomínam, nemaj obavy, nič to nie je.

nanka295
2. feb 2021

@any_soj jooj dakujem za aj taku spravu 🙂 sme z toho trochu v strese,ale verime,ze to dame a bude to fajn 🙂

nanka295
2. feb 2021

@very_sad fakt? no to si ma potesila 🙂 my mame labradora aj retriverku, ale su pojaseni, hravi a hlavne velki a vsetci sa ich boja 🙂 a tiez ich mame v dome 🙂 tak snad tie uradnicky neujdu este skor ako vojdu k nam do domu 🙂
a to len jednu taku navstvevu ste mali, alebo ich bude viac? dakujem, velmi ma tvoja sprava potesila a aj ukludnila ❤️

very_sad
2. feb 2021

@nanka295 boli u nás iba raz, a mame rhodesian Ridgeback, takže dosť veľký havko 🙂 ci budeme mat ešte pred tým ako budeme na rade veru neviem, uvidíme, dám potom vedieť. V lete bude už druhá aktualizácia, tak tam sa hádam dozvieme. Dokonca ak si dobre pamätám, tak ešte hovorili, že aspoň bude mať dieťa dobrú imunitu a lásku ku zvieratám, že proti tomu nič nemajú, práve naopak 🙂 Ak máš otázky, kľudne sa pýtaj 🙂

nanka295
3. feb 2021

@very_sad dakujem veeelmi 🙏 ak mozem, napisem spravu. Zopar otazok by som mala 😊😊 len si k tomu najdem viac casu ❤️

stastnamama33
7. feb 2021

@lucia0211 ahoj, ako čítam tvoj príspevok, tak som sa presunula rok dozadu, keď sme začínali prípravu my. Mala som strach a nevedela som, čo nás caka. Prípravu sme absolvovali v Návrate a bolo to skvelé. Vôbec sa nemusíš báť. Budu to rozhovory, najskôr také možno trochu nasilu ale potom sa tak uvoľnis a slová ti pôjdu samé. Testy sme robili pri konci. A neber to ako skúšku v skole. Bolo to niekoľko otázok, ktoré sa týkali najmä teba a rodičov. Opisovali sme naše detstvo a vzťahy. V ďalšom teste sme kreslili strom. Potom sme mali obrázky rúk, kde sme mali povedať, čo nám to pripomína. Bola to sranda. Vyšlo nám, že sme celkom normalni😊na mňa to sedelo na 100% a na muža tak na polovicu. Na to sa absolútne nepripravuj, bud spontánna. Sú to také testy, na základe ktorých oni zistia, aký typ človeka si. Extrovert, introvert, priateľský, samotársky, ci ta vzťahy z detstva poznalici, ci si mala dostatok lásky a si schopná ju dávať ďalej.... Všetko sú to také normálne veci. Ja som si povedala, že radšej budem úprimná a pôjdem s kožou na trh, aby som mala čisté svedomie a poriadne sa na všetko pripravila. Teraz už zrejme máš za sebou aj ďalšie stretnutia a určite to bolo OK. A veľmi sa mi páčili aj dve skupinové celodenné stretnutia. Bolo tam viacero párov a každý mal ten istý cieľ. Mat dietatko😍. Bolo to super. Ja mam z toho veľa pekných zážitkov.

nanka295
13. apr 2021

Ahojte, neviem, ci tu este chodite dievcata ... ako idu vase pripravy? ako sa mate?
Nam pred chvilkou volali z uradu, konecne od februara sa to pohlo (kvoli opatreniam sa to odkladalo), vo stvrok 15.4 k nam maju prist na prvu navstevu ... myslite na nas, a ak ste tu niektora veriaca, prosim o malu modlitbu 🙏❤️tak dlho sme na tuto chvilu cakali, a teraz som trochu v strese 😲

stastnamama33
14. apr 2021

@nanka295 to je super. Každý jeden posun vpred aj mňa vždy doslova elektrizoval. My sme už od marca zapísaní a sme v procese čakania. Každá fáza ma niečo do seba. Držíme si palce💖

veronikak35
26. apr 2021

Ahojte, my sme sa tiež rozhodli pre adopciu nakoľko sa snažíme o babo uz vyše 4 rokov .. práve dnes som bola na upsvar kde som dostala dotazník a zoznam potrebných dokumentov. Len čakacia doba sa mi zda moc dlhá, naozaj to ide tak pomaly?ja sa už neviem dočkať kedy by sme mohli adoptovať drobčeka 🙏☺

sonka85
26. apr 2021

@veronikak35 no neviem odkiaľ ste, ale my sme na syna čakali 5 rokov aj 2 a pol mesiaca.

veronikak35
27. apr 2021

@sonka85 a môžem sa opýtať koľko mal mesiacov/rokov? My sme z nitrianskeho kraja..

sonka85
29. apr 2021

@veronikak35 brali sme si ho z nemocnice keď mal 3 týždne. Sme trenčiansky kraj.

sonka85
29. apr 2021

@veronikak35 aktuálnu čakaciu dobu vám inak povedia aj priamo na úrade. Určite ste dostali t.č. na pani, u ktorej sa môžete informovať koľkí ste aktuálne v poradí.😉

veronikak35
30. apr 2021

@sonka85 ano mame číslo len my sme ešte len na začiatku, úplnom, este len vybavujeme papiere a čaká nás návšteva a tak všetko.. tak len som zvedava ako to u koho išlo 😉

sonka85
1. máj 2021

@veronikak35 tak to len čakať a postupovať podľa pokynov. Tie čakacie doby sa strašne menia. Keď nás zapísali čakalo sa cca 2 roky. Pri 1 aktualizácii už to boli 4 roky. A nakoniec to u nás bolo 5 rokov. Záleží aj na požiadavkách aké si uvediete. Vek, zdravotný stav, farba pleti... podľa toho aké dieťatko ste schopní a ochotní prijať. Držím palce🤞🤞🤞☺️

veronikak35
1. máj 2021

@sonka85 ďakujem veľmi pekne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre