Známa chce dať bábo na adopciu

krasnadusa
18. nov 2014

Dobry den .
Mam znamu je v piatom mesiaci tehotenstva.
Nejde o mna takze prosim len k veci.
Chce dat babo na adopciu a nevie ako postupovat komu co oznamit.
Takze poprosim nejake rady popripade ak nejaka
maminka s tym ma skusenost poprosim ip alebo prispevok .
Dakujem

tortelinka
18. nov 2014

treba ísť na UPSVR v mieste bydliska, tam poradia čo a ako

barbora59
18. nov 2014

suhlas s prvym prispevkom. tam ju uz naviguju ze co a ako

maznacik007
18. nov 2014

@krasnadusa nemusi ist ani na UPSVAR ak nechce ... ale ked pojde na kontrolu do porodnice tak povie lekarovi ze ziada o anonymny porod, vtedy po porode pojde dietatko rovno na novorodenecke a ona na gynekologiu, neuvidi ho a nebudu spolu. Ani ich dokumentacia nebude vedena spolu. Ihned po porode bude kontaktovana socialka a oni nakontaktuju zaujemcov o osvojenie.
Ona ma sest tyzdnov na rozmyslenie a dalej ju nebudu uz vobec kontaktovat, sudy socialky nikto...

V pripade ze by rodila pod svojim menom /nie anonymne/ tak tam je potom este volana na sud na zbavenie rodicovskych prav, a moze jej sud vymerat i vyzivne po dobu nez bude dieta osvojene.

Je to na nej ako sa rozhodne su organizacie, ktore sprevadzaju zeny aj pri takychto porodoch ...

krasnadusa
autor
18. nov 2014

@maznacik007 dakujem za radu

gumimaci
18. nov 2014

@krasnadusa ako bolo vyssie napisane, najjednoduchsi je anonymny porod v nemocnici, vacsinou dietatko z porodnice putuje k buducim rodicom. Matka ma este niekolko tyzdnov na rozmyslenie, potom sa RL zapecati a vznikne novy RL s udajmi adoptivnych rodicov.

mata71
18. nov 2014

suhlasim s maznačik a gumimaci................a už sa určite niekto na babo velmi velmi teší jeho adoptívny rodičia...

pemizb
18. nov 2014

To ma teraz nalada...to sa neda dohodnut potom s niekym kto by take dieta chcel? Ja mam zasa zanmu, ktora by ho brala vsetkymi desiatimi. Ale to sa asi neda nejako papierovo riesit, ze?

katrinka8
18. nov 2014

@krasnadusa - ahoj, existujú v tomto ešte na doplnenie tieto 2 možnosti (nielen anonymný, ale aj utajený pôrod): http://babetko.rodinka.sk/mudrosti/slovensko-pr...
Myslím, ale je to len môj osobný názor, že ten utajený pôrod je asi pre to dieťatko lepší, pretože mu do budúcnosti dáva možnosť sa rozhodnúť, či bude pátrať po svojej biologickej matke a tiež v prípade napr. nejakej choroby, by mu mohla v budúcnosti pomôcť. Človek nikdy nevie... V tom druhom prípade by asi malo navždy zabuchnuté dvere, nikdy by asi nedokázalo vypátrať svoj skutočný pôvod. Ale tak to je len taká moja úvaha. Držím maminke päste, aby to zvládla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre