Čo z alternatívnej medicíny sa vám osvedčilo?

klara_klara
4. dec 2009

Rada by som sa dozvedela niečo o prípravkoch alternatívnej medicíny, homeopatie atď...je toho v sucasnosti dost...a regeneračných prípravkoch. Aké máte skúsenosti, čo a pri akom probléme sa vám osvedčilo?

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuwait
7. nov 2013

nam sa osvedcilo oscillococcinum,hoci o tom pisu tak I tak,mam to vyskusane na 4 ludoch a funguje to.Oscillo je nieco ako kratkodoba minivakcina,obsahuje to mizive mnozstvo virusu,ten vyburcuje nas imunny system aby si vytvaral protilatky proti istym vyrusom,chripkovym a virusom sposobujucim prechladnutie.Ako prevencia sa nam to osvedcilo na 100 % pri liecbe je to ucinne len ked sa to poda do 6 hodin od prvych symptomov,inak to nepomoze.

stanka1971
7. nov 2013

vyborne skusenosti s herbalife

kyanisk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nankab
2. jún 2014

@ivanamed

Dobrý večer "Cestu" som si vyskúšala na jednej známej...funguje to zaujímavo...stačí mi k tomu ten návod v knihe, že???

Ja len neviem, že keď sa človek nevie dostať až k svojmu Zdroju, ako ho tam navediem...ďalšia kamoška sa zasekla a nevedela sa dostať až ku Zdroju...

venujem sa inak alternatívnej medicíne🙂

nankab
2. jún 2014

@kuwait

V žiadnom prípade sa Oscillo nemá podávať ako prevencia...homeopatiká sa užívajú až keď je problém...a pri zlepšení sa vysadí...inak Vám začne spôsobovať problémy, proti ktorým účinkuje...znamená, že ak si dáte liek napr. Alium Cepa - čo je vodnatá nádcha...tak keď ste zdravá, začnete mať nádchu....ak si tento liek dáte, keď vodnatú nádchu máte, tak sa po užítí lieku stav zlepší, zmizne...ale je to len symptomatická liečba

kuwait
7. jún 2014

@nankab Precitaj si co je na oscillo napisane pouziva sa aj ako prevencia ale ako liecba zo skusenosti to nema ziadny efekt,.Ako prevencia to funguje.

nankab
8. jún 2014

Ked pomaha ok.ale uz som pocula odozvu,ze to spusta autoimunitne ochorenia.nakolko homeopatika su vyrobene z pecene.uz nam to aj lektorka homeopatie potvrdila.vsetko dobre.

renab
8. jún 2014

@nankab Homeopatia využíva prírodné suroviny väčšinou z rastlinnej ríše, predovšetkým čerstvé rastliny.
V homeopatii nachádzajú uplatnenie mnohé domáce a veľmi známe rastliny, ako napr. jedovatá prilbica modrá (= Aconitum napellus), hojne sa vyskytujúca púpava lekárska (= Taraxacum officinale), alebo veľmi ťažko dostupné dnes už chránené rastliny ako sú arnika, hlaváčik, poniklec a pod. Živočíšna ríša ponúka takisto vzácne suroviny, pričom sa tu využívajú jednak celé živočíchy ako mravec lesný (Formica), včela medonosná (Apis), ale tiež produkty zvierat ako sú hadie jedy vtretenice (Vipera) alebo okuliarnika (Naja). Z minerálnej ríše sa využívajú kovy - zlato (Aurum), minerály - kremeň(Silicea) alebo síra (Sulfur) a pod.
Nevravím, že niektoré neobsahujú aj pečeň, ale tvrdenie, že sú vyrobené z pečene je prehnané.

nankab
9. jún 2014

Ale ja veľmi dobre viem, čo je homeopatia...práve ma z nej čakajú skúšky a pohybujem sa medzi výbornými homeopatmi...ale konkrétne liek Oscillo je vyrobený z pečene tuším z kačacej pečene...len som Vám posunula informáciu, nič viac...a homeopatiká sa neužívaju ako prevencia, lebo tam je liečba podobné sa lieči podobným...akonáhle sa zlepšia príznaky choroby a človek pokračuje v liečbe, tak sa mu objavia presne tie isté príznaky, čo ten liek vyvolá u zdravého človeka...homeopati neuznávajú teoriu, aby sa dávali homeopatiká ako prevencia, tak nefungujú...je to len obchodný ťah firmy Boiron...ako píšem, len som napísala informácie z odborných kruhov...kľudne to užívajte ako doteraz, je to len Vaše rozhodnutie, dobre?

kuwait
9. jún 2014

@nankab no lenze ono to ako liecba vobec nefunguje,ked som si to dala ked som mala chripku tak mi bolo este horsie ale ked sme to brali zdravi ako prevenciu tak sme chripku nemali cely rok ale je mozne ze to moze sposobit problemy teraz to uz neberieme nasli sme lepsiu prevenciu ,na SK vsak to nedostat

mimibb
9. jún 2014

Ludia prosim vas vedeli by ste mi nieco poradit bud z homeopatie ci cinskej medicíny na astmu? Netyka sa to mna ale mojej mamy...cely zivot sa lieci na alergie.. prach, roztoce, pele...skratka klasika..pchaju do nej lieky, na ktorých je doslova zavisla-ked si nevezme tabletku od alergie zacne ju svrbiet cele telo....navyse dostala tu astmu aj napriek "lieceniu" alergii....a niekedy je na tom s kaslom tak zle, ze musi chodit na injekcie, aby sa jej polepsilo..... zatial skusala aloe vera, chlorelu aj vceli pel..zatial nic nepomohlo...aspon teda nepocitila zmenu k lepsiemu...

Ja osobne neuznavam zapadnu medicinu, lebo je to cele len farmaceuticky biznis a fakt je ten, ze "lieci" len následky alebo ich teda len potlaca, ale nehlada pricinu vzniku problemu...o tom som sa uz presvedcila na vlastnom zdravi u klasického dr.... Za kazdu radu dakujem 🙂

horana
9. jún 2014

Mne raz jedna klasicka homeopatka vysvetlovala s tym Oscillom asi v tom duchu, skusim to len parafrazovat nepamatam si to uz presne nakolko to bolo uz pred rokmi, ale ze to nie su skutocne homeopatika konstitucne, ale komercne, ktore klasicki homeopati velmi neradi vidia, ba dokonca su skodlive podla nich. Vlastne su to akoby superiace vetve homeopatie, z coho ta prva vznikla skor a teda je tradicna, ta komercna sa na nej a jej principoch akoby prizivuje, ale moze napachat vela negativ, nakolko neberie do uvahy presnu diagnozu a osobnost pacienta, je viaczlozkova, napr. pri tom Oscille - chripka, nachladnutia, zapaly dych. ciest mozu vzniknut z viac pricin, preto ked niekto prijde za klasickym homepatom z rovnakymi priznakmi moze dostat uplne iny liek, nakolko sa skuma cela situacia pacienta, konstitucia, zivotna situacia a pod. Kdezto komercne Ocsillo si vzalo par (nepamatam uz kolko ale napr.6 ) statisticky najcastejsich pricin preco moze toto ochorenie vznikat, zmiesalo ucinne latky preparatov a stavia na tom ze vacsina ludi s tymi priznakmi sa do toho trafi. Co je mozno fakt, ale nakolko homeopatia ucinkuje aj na jemnejsich duchovnych urovniach moze byt jej preventivne podavanie "az moc" v tom zmysle ze si jednak liecime nieco co nepotrebujeme a vramci jemnohmotnych energii si akoby mozme vyliecovat uz dopredu povedzme 100 chripok, co vyzera ako zart, ale je to skor energeticky chaos, ktory nenapadne moze sposobit nerovnovahu niekde inde, co si uz ale spatne s tymto liekom nikto nespoji, ale jeho uzivatel bude mat problemy nenapadne na uplne inych urovniach a symptomoch. Preto naozaj by sa s tym nemalo podla klasikov vobec takto narabat, a ked uz tak s privretymi oboma ocami by to povolili ked uz je prepuknute nieco ale nikdy nie preventovne. Lebo brat to ako prevenciu naozaj moze urobit to ze tu chorobu nedostanete ale za aku cenu? To uz je pomaly hranie sa s kamrou (dopredu si clovek akoby nelegalne vybera nejake dlhy na ktore este nema aby ich priciny odstranil ale kedze ide z tak jemnohmotnej urovne dokaze to, ale inde ho to dostihne) a treba byt vraj veeeelmi opatrny.

nankab
9. jún 2014

Súhlasím s Vami horana o tom Oscillo...Ja študujem klasickú konšitutčnú homeopatiu a ak si aj všimnete lekári sú vlastne vyučovaní v duchu Boiron firmy - je to výrobca homeopatík...nie že by som nepoužívala ich homeopatiká, ale viacmenej odporúčajú symptomatickú liečbu...je kašeľ - tak dáme nejaký z 10 tich liekov niečo na kašeľ podľa príznakov, a veľakrát Vám dajú aj 2-3 lieky, čo je chaos...u konštitučnej je to inak...je kašeľ, tak sa odoberie prípad daného človeka, jeho problém, psychicky, fyzický, strachy, sny, čo má rád, čomu sa venuje, akým spôsobom reaguje v určitých situáciach, ako sa správa, čo vyžaruje, a dostane konkrétny liek, len jeden a čaká sa ako človek reaguje, čo sa deje v jeho vnútri, živote.....

nankab
9. jún 2014

@mimibb ak riešite astmu, tak odporúčam len zájsť k homeopatovi, takto sa to nedá liečiť na diaľku a ani liek sa neodporúča pri takýchto chronických diagnózach🙂 všetko dobré

ivanamed
11. jún 2014

@nankab

Super, že to skúšate, baby 🙂), v knihe sú dva kompletné procesy, Emocionálna a Fyzická cesta, takže áno, dá sa podľa nich pohodlne ísť. Toto so Zdrojom sa stáva dosť často, keď to skúšate doma. Je to len o tom, že pri terapeutovi viete nastopro, že je to ono 🙂, ale keď to skúšate doma, niekedy nemusíte mať istotu.

Ale nech vás to neodradí, berte to tak, ako so všetkým - je to proces. Zo začiatku si možno každú emóciu len oťukáte, ale s praxou si dovolíte ponárať sa do nich hlbšie a naplno a aj prechody so svojej podstaty, Zdroja budú silné, bez pochýb.V jednom budete mať možno silné prechody emóciami, v inom bude možno rozhovor pri táboráku zásadný a hlboký, nechajte sa viesť. Každý proces je presne taký, aký má byť.

Keď do nich pôjdete otvorene, bez očakávaní, ktoré zvyknú cely proces zabrzdiť, je to najlepšie. Vtedy nechávate naozaj na svoju dušu, aby si robila svoju prácu a odbaľovala vrstvy tak, ako sa ich máte zbavovať.

Držím vám palce, ak budete mať nejaké otázky, píšte, ahojte!

marionmarion
11. jún 2014

@mimibb ak chcete liecit pricinu a nielen symptomy, skuste sa obratit na niekoho, kto sa zaobera psychosomatikou. Astma je typicke psychosomaticke ochorenie, nasledok potlacenych emocii, kludne aj z detstva...treba zistit co je za tym...

mimibb
12. jún 2014

@marionmarion dakujem za "typ" mna by veru taka spojitost nenapadla a veru takych psychickych pricin tam ma mamina "pozehnane"....urcite sa budem snazit ju motivovat aby nieco take skusila...myslim ze to stoji za to...este raz dik 🙂

marionmarion
12. jún 2014

@mimibb nemas za co, drzim palce 😉

mirka304
12. jún 2014

Podľa odborných štúdii a mojich vedomostí 90% chorôb vznika poruchou metabolizmu a oslabením imunitného systému.Začina to alergiou,ekzemom,astmou a horšie.Čiže, napravme metabolický systém a telo si poradí s chorobou samé "Hypokrates".
Metabolizmus sa dá napraviť stravou a výživou organizmu..Kto bude chcieť viac informacii ako riešiť zdrav.problémy nech sa ozve

zumama
19. jún 2014

Ahojte baby, inak akurat tento tyzden je v BA Medzinarodny festival alternativnej mediciny pod zastitou REIKI ak vas nieco take zaujima. Hlavne v sobotu je mozne sa poradit a zverit roznym liecitelom, pripadne si niektoru z terapii vyskusat, aha ...http://www.kamdomesta.sk/bratislava/strava/rest...
Potom ma byt aj nieco v nedelu na namesti v Eurovea nejaky Anjelsky ritual so 150 liecitelmi, mozem to este kuknut a postnut link...

zumama
19. jún 2014

paci sa, tu je priamo na nich stranka, ak ste z BA a okolia... http://www.velkydensanjelmi.sk/

janielik87
19. jún 2014

@mirka304 Ahoj, mna to zaujima, mozes do IP?

luxuryfashion
30. jún 2014

Ahoj 🙂 čo ti ja môžem odporučiť je Lipa 🙂 Naozaj na prechladnutie ako stvorená,treba si ju nazbierať,usušiť a piť ako čajovinu 🙂 z večera dorána vždy vyzdraviem 🙂

slamka88
20. feb 2015

Ahojte. Dnes som bola na masazi a pani co sa venuje cinskej medicine mi odporucila bylinky s nazvom STRIEBRO. Vie mi niekto povedat, co su to za bylinky a ci ich mozem v tehotenstve? Dakujem za odpoved...

alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reiva
25. júl 2015

U nas sa osvedcili vyrobky aloe od Forever a hrejive naplaste. Max.spokojnost.

zuzulikh
5. okt 2015

Ja milujem bylinky a prirodne oleje. Dnes sa olejom a tukom kazdy brani a pri tom su pre nase telo tak podstatne, zalezi len na tom ake. Spolu s bylinami dokazu zazraky. V tomto sychravom obdobi vyuzivam mudrost nasich predkov a "ficime" na svedskych bylinach. Caje ci ovocne alebo bylinne nas nielen chrania ale je to forma dlhodobej kury pre nas organizmus. Uprednostnujem take, ake rastu v nasich podmienkach, lebo tie su nasemu telu prirodzene, napr. cierne ribezle su malym zazrakom . Nepotrebujeme sa obzerat po zazrakoch z Himalaji ci Indie, mame u nas vsetko co potrebujeme. Mozno by stacilo otvorit receptar starych mam a boli by sme mudrejsie 🙂-

ivanka_kralikova
25. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@klara_klara ahoj. ja navštevujem Cestu. Ide o alternativnu metodu liecenia. Zakladatelka je Brandon Bays, pre mna velmi inspirativna zena, ktora mala rakovinove ochorenie, ktore sa jej podarilo vyliecit. tato metoda je vlastne postavena na bunkovom uzdraveni. ide o to, ze ked dlhodobo potlacame emocie, niekde sa toto uklada ako akesi telesne bloky a preto vznikaju niektore druhy ochoreni (napr. vredy, rakovina..chronicke choroby). Cesta je tiez vyborna nielen na riesenie fyzickeho problemu, ale aj psychickeho.. jednoducho ked nechces len brat lieky aby ti nebolo smutno ked sa vsetko kazi.. mne sa kazilo vsetko naraz- manzelstvo, praca, jednoducho vsetko. az som mala pocit ze sa musim najskor najst aby som mohla byt stastna.. a postupne sa hladam. skus si pozriet, mozno ta oslovi. v aprili bude aj velky seminar v Bratislave, tam sa chystam, nech sa naucim aj techniky.. knihy su super, ale zazit to nazivo je nieco uplne ine

zdenka_eyrova
28. jan 2016
Používateľ zdenka_eyrova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zdenka_eyrova.

Ahojte. Aj ja mam pozitivne skusenosti s CESTOU. Chystate sa na seminar v aprili? Jediny takyto seminar v roku 2016 bude 8.10.4. v Bratislave priamo s Brandon Bays 🙂 . Myslim ze sa oplati nielen precitat si knihu, ale zazit to aj na vlastnej kozi a naucit sa potrebne techniky. ja uz sa velmi tesim. Chystame sa aj s mamou.