Cardio, HIIT alebo silový tréning?

doda818
Moderátor
29. júl 2020

Ahojte 🙂 aký typ cvičenia preferujete? Resp, ktoré máte najradšej? Cvičíte silovo,alebo sa toho bojíte? Alebo ani jedno a váš pohyb sú skôr prechádzky alebo nejaký druh športu? 🙂 Čo vám prináša najlepšie výsledky a najväčšiu radosť? A Fitko alebo preferujete cvičenie na doma? Rada si prečítam všetky vaše názory. Odmením 💙

lavender273
31. júl 2020

Mometalne nic 😂 nemam motivaciu. Ale ked som vo svungu, tak preferujem kombinacia beh / silove cvicenie a 1x tyzdenne HIIT. Beh je hlavna cinnost, ostatne je taky doplnok.

anika0309
31. júl 2020

Kedysi som cvičila cardio (beh, spinning, jumping, tae-bo) telo bolo štíhle ale nikdy nejak extra formované nebolo. Posledne roky uprednostňujem skôr silový tréning. A musím povedať že telo oveľa viac spaľuje, tuky sa úplne roztapaju pod rastom svalov 😃po tréningu som ale viac hladná a preto musím dbať na to aké živiny telu dodám aby som nakrmila svaly a nenabalovala tuk. Trénujem kruhové tréningy 2-3x do tyzdna (kombinácia silových +kardio cvičení) v kombinácii s vyváženou stravou a cítim sa výborne.

princessawsm
31. júl 2020

@doda818 ja len doma, stale mam nejaky mentalny blok z fitiek. Mame pas tak na nom tieto dni na nom slapem rychlo do kopca - rehabilitujem koleno tak teraz beh nie. A cvicim jogu a to ma velmi bavi, lebo nielen ze zacinam vidiet vysledky, ale aj sa lepsie citim 🥰

kotulicek
31. júl 2020

@doda818 uprednostňujem silový tréning, je to najlepšie zbavenie sa tuku ženské krivky sú príťažlivejšie ... Okrem toho beh a raz do týždňa kardio

samarra
31. júl 2020

Najviac mi vyhovovala kombinacia silovy trening (4-5xtyzden) a hiit (2xtyzden) a k tomu joga. momentalne po porode (uz rok🤭) zatial cvicim cviky na spevnenie centra tela v kombinacii s jogou. kardio len ojedinele. planujem este doplnit cvicenie za no extra time👌

oliviakatka
31. júl 2020

Silový tréning 3x týždenne vo fitku s trenerkou už 8 mesiacov ❤️

renatka1985
31. júl 2020

u mna vedie Behanie 🙂

kofoluska
31. júl 2020

Jednoznacne HIIT. Aj ked posledny cca rok a pol necvicim kvoli chrbtici, ale uz mi pred par dnami neurochirurg povedal, ze vsetko je zrastene ako ma po vlanajsej operacii, tak sa do toho asi znova pustim. Len cviky ako jumping jacks budem musiet nahradit. 🙂

brona235
31. júl 2020

@doda818 milujem silove cvicenie. Vo fitku. Doma sa neprinutim. Momentalne sa vytesujem z osobnych rekordov. 😂 mrtvy tah 100kg 3x, tlaky na sikmej s jednoruckami 25kg + 25kg 6x. Len na bench sa mi nejak po karantene nedari dostat na 70kg co som davala pred koronou. Ale to pride.. a najnovsie som jeden den vo fitku vymenila za pole dance a to je tiez riadna namotavka... vzdy sa na to cely tyzden strasne tesim... je to uzasne a hlavne po dlhodobom cviceni vo fitku, je to fajn aj pre telo. Taka trosku zmena. A verte ci nie, po 5 hodinach vidim ako sa mi meni brucho. Co pri cviceni vo fitku nebol ani naznak... 🤷‍♀️ uz sa tesim dnes na dalsiu hodinu... 😊

jana_eyre_2
31. júl 2020

Ja mám rada tabatu, cvičíme ju doma s deckami podľa videí.. skúšala som chvíľu chodiť na jogu, ale akosi proste nie som na tu spolocnost..

adik64
31. júl 2020

Cvicim doma podla videi z youtube, najcastejsie HIIT a posilnovanie s vlastnou vahou. A okrem toho sa snazim vela chodit peso.

donnam
31. júl 2020

Asi vo februari som zacala s funkcnym treningom, kde sa viac-menej vyuziva vaha vlastneho tela, ale aj tazke vahy (mrtvy tah s 32kg🤔). Treningy su kombinaciou silovych, vytrvalostnych a kardia. Nikdy neviem, co sa bude cvicit :D okrem tychto sa venujem kardiu na orbitreku, intervalovemu so svihadlom, prechadzky, bicykel alebo cvicenie podla videi POP Sugar. Ale napriklad v juni som necvicila vobec :D takze ako kedy, aka je momentalna nalada. Teraz vsak vidim, ze sa mi ukazuju svaly a zmensuje brusko takze motivacia je ozaj silna😂

sickynickyobsadene
31. júl 2020

@doda818 no otázka je zle položená.Ze čo preferujete...
Tak kto chce naberať POTREBUJE silový tréning,minimum kardia,žiadne take že co preferuje...
Kto chce chudnúť potrebuje v prvom rade kardio,HIIT..

doda818
autorModerátor
31. júl 2020

@sickynickyobsadene nie je pravda, chudnúť môžu kľudne aj silovým tréningom 🙂

sickynickyobsadene
31. júl 2020

@doda818 áno do istého bodu.

doda818
autorModerátor
31. júl 2020

@sickynickyobsadene samozrejme, ale kým sa do toho bodu väčšina dostane, tak je spokojná 🙂 (myslím tým ľudí, čo chcú schudnúť a mierne vyformovať)

myya
31. júl 2020

Ja mám velmi rada silové cvičenie. Posilovanie z vlastnou váhou. No aj kardio zapajam do cvičenia idem si aj zabehať. 2x týždenne chodím na skupinové cvičenie kombinácia kardio a posilňovanie. A 2x v týždni idem so synom na box a to je teda iný masaker. A ešte v rámci strečingu cvičím doma yogu. Najhoršie je že to cvičenie nieje na mne moc vidieť. Rada totiž papám a tak sa mi nedarí schudnúť. Mám 70kg.. ak máte rady ako na stravu sem snimi. A prečo vlastne toľko cvičím? Mám ťažko postihnutého syna a pri cvičení úplne vypnem a hlavne musím byť silná aby som ho vládla zdvíhať.

mariah0307
31. júl 2020

Hiit teraz, ptm mam obdobie ze orbitrek, a niekedy len silový v zmysle odporove gumu a vlastná váha... Naco mam chuť 🙂

rita85
31. júl 2020

Ja doma na ytb a bajk... Schudla som z 85kg na63.. Baví ma to a motivuje dalej

0silvia0
31. júl 2020

Cvicim vo fitku 2x tyzdenne uz 13 rokov vkuse. Nejak to neprezivam, netrham rekordy, ani cielene neformujem postavu, ani nespalujem, ani sa nefotim. Pridem, odcvicim si svoju introvertnu cviciacu zostavu, ktoru si obmienam a ficim domov🤩 Cize cinky, stroje, brusaky...
Nedala by som cvicenia v skupinkach, ani s trenermi, ani inymi organizovanymi zalezitostami...

barcelona94901
1. aug 2020

mobilita ,lopty a činky

matusik90
1. aug 2020

Ja posilňovanie s vlastnou váhou🙂planky a side planky...

natasha1988
4. aug 2020

silovy trening vlastnou vahou pri dohlade trenera 🙂 lebo som štíhla 50kg

bellla25
18. aug 2020

@doda818 suhlasim ak chce zena chudnit potrebuje svaly a tie z kardia nenarastu😜

tinak25
19. aug 2020

Cvičím každý deň okrem nedele program HITT s fitshakerom. Som veľmi spokojná. Nechcem schudnúť, ale spevniť.

bellla25
19. aug 2020

@tinak25 oplati sa ist do fitshakera?

tinak25
19. aug 2020

@bellla25 ja som spokojná. Programy si môžte hocikedy zmeniť. Majú aj super recepty.