Mám užívať Utrogestan, aj keď dostanem menzes?

veselavrba
21. okt 2011

Ahojte poradte mi som uz 11 den po vlozeni a dnes som zacala spinit neviem ci nedostanem nahodou aj menzes lebo mi tak vychadza. V pondelok idem na krv ci som tehotna alebo nie, ale skorej sa obavam ze nie. Doktora som sa zabudla opýtat, ze ak dostanem menzes ci mam aj dalej brat utrogestan. Beriem 3x2 vaginalne ale ked budem mat menzes mam ho brat peroralne?Doktor je uz mimo slovenska tak neviem co robit. Mate niektora skusenosti?A dnes som si robila aj test a bol negativny. Mam nejaku sancu ze somaj tak po vsetkom tehotna?Dakujem za odpovede

manamani1
21. okt 2011

@veselavrba ktory den cyklu si?

veselavrba
autor
21. okt 2011

dnes prvy ale ako som pisala je to zatial slabe, boli ma brucho ako pri menzese...

sofia17
21. okt 2011

@veselavrba
mala som obdobné problémy ako ty. Utrogestan si vkladám 2x2 tbl a 8 deň po vklade bolesti brucha a slabé špinenie ktoré pretrvávalo 2 dni, a na 3 som dostala normálne krvácanie, volala som Dr. a ten mi zmenil dávkovanie na 3x1 perorálne a pridal duphaston 3x1. Nezastupuje niekto tvojho Dr? Test ešte nemusí nič znamenať.

veselavrba
autor
21. okt 2011

No mala by som lenze cez vikend tam nikdo nieje tak neviem teraz co robit a ci si mam davat dnes ten utrogestan vaginalne alebo ako za par min si ho mam dat.

ninka.b1
30. nov 2011

ahoj a kolko dni uživaš utrogestan? ja max 10dni a ešte sa mi nestalo, že by som dostala menzes skôr ako po vysadeni

cmeliatko
30. nov 2011

tak utrogestan sa ma brat 10 dni po 17tom dni pod poslednej menstruacie. potom pauza a zasa...
tak neviem ako dalej to chces brat?🙂

ninka.b1
30. nov 2011

@cmeliatko ja som ho tento mesiac začala brat na 27DC podla folikulu sa dr rozhodla 😒 ale čo ja viem či je vôbec možne aby som tak neskoro ostala tehu? 😖

cmeliatko
30. nov 2011

@ninka.b1 nechapem jak ti to predpisuje. sak utrogestan sa berie dva dni po ovulacii resp v den ovulacie aby v pripade otehu sa udrzal plod. preco by si to mala brat kratko pred menzesom? uplne nelogicke.

ak nenastalo oplodnenie a vysadis utrogestan tak dostanes hned na to den dva menzes.

if
12. dec 2011

Čaute baby, vie mi niektorá poradiť s užívaním utrogestanu. Mám ho nasadiť na 18 DC 2-0-2 len neviem ako dlho ho mám užívať, kedy ho mám vysadiť, aby som eventuálne dostala menzes.

riana12
27. dec 2011

@if zvykne sa dat na desat dni, nahodou ti doki taky udaj nehovoril?

afrika
17. máj 2012

ahojte,už viac krát som užívala Utrogestan, no bohužiaľ nepamätám si koľko dní od vysadenia mám čakať ms? päť alebo sedem? 😕 😕 😕

afrika
17. máj 2012

žiadna rada? nechcem zakladať novú tému keď mám len jednu otázku...

bettypo
18. máj 2012

@afrika mne do dvoch max. troch dní

zuzanka7834
22. jan 2014

Ahojte zienky, neostal Vam nahodou nejaky Utrogestan? Surne ho potrebujem, lebo v lekarnach ho uz nedostat a Duphaston uzivat nemozem, lebo mam nan alergicku reakciu. Prosim, napiste mi IP, ak nahodou nejaky mate a nepotrebujete. Dakujem krasne 🙂.
@manamani1 @veselavrba @sofia17 @ninka.b1 @cmeliatko@if @riana12 @afrika @bettypo

ninka.b1
25. jan 2014

@zuzanka7834 ahoj ja nemam,, teraz som mala pauzu od snaženia tak som ho nepotrebovala....

roztlieskavacka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre