Aká je cena umelého oplodnenia formou ICSI?

ell3
26. mar 2021

Ahojte, mala by som otázku. Koľko stojí celkovo ICSI v Bratislava. S priateľom sme sa asi rok a pol snažili o bábätko a nedarilo sa, tak sme sa rozhodli ísť po vyšetreniach. Mne urobili všetky možné vyšetrenia aj priechodnosť vajcovodov, z mojej strany všetko OK. Priateľ bol už niekoľko krát na spermiograme, žiaľ výsledky nie sú dobré, trocha sa zlepšili užívaným výživových doplnkov, ale nie dostatočne. Preto nám odporučili ICSI. Vedeli by ste mi niektorá napísať čo to všetko vychádza cenovo bez preplatenia poisťovňou ?
Ja som si vyzisťovala, telefonovala som do poisťovne a tam mi povedali, že tento zákrok nie je hradený zo zdravotnej poisťovne, vraj je to doplnková forma oplodnenia. IVF je hradené, ale toto nie. Taktiež mi povedali, že samozrejme si žiadosť môžeme do poisťovne napísať, že to budú posudzovať, ale, že s toho skôr nič nebude.
Preto by sme chceli vedieť, čo to celkovo vychádza, že na akú sumu sa máme cca. pripraviť. Ďakujem Vám veľmi pekne

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
26. mar 2021

Skus si pozriet cennik CAR ktore Ta zaujima.

ell3
autor
26. mar 2021

@sandra151 uf tak to je riadna cena. My sme boli v GynFiv resp tam chodíme. Úprimne sa v tom cenníku veľmi nevyznám

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikasz
26. mar 2021

V gyn fiv zalezi cena icsi od poctu oocytov, ktore ti odoberu a oplodnovali by.
K tejto cene treba priratat este predlzenu kultivaciu embryi, pri zlom spermiograme aj macs separaciu spermii a doplatky za lieky, to rataj tych 2000€
Potom sa po oplodneni embrya mrazia a uskladnuju na 1rok, tam je cena tiez podla poctu embryi cca 500
Toto su vsetko uz doplatky mimo toho, co hradi poistovna, takze ked chcete ist do ivf, treba ratat, ze je to drahe

ell3
autor
26. mar 2021

@sandra151 Dakujem veľmi pekne. Nám lekárka hovorila že lieky cca 400€ plus 1200€ Čiže spolu 1600€ ale priateľ to pochopil inak a v ich cenníku sa nevyzname a nechceli sme sa vypytovať a hovoriť že sme to nepochopili, tak preto že skúsim sa tu Vám kočka spýtať, že či neviete. Že aby sme vedeli koľko počítať bez pomocí zdravotnej poisťovne

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ell3
autor
26. mar 2021

@sandra151 priateľ nemá dobre výsledky spermiogramu

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
princess59
26. mar 2021

@ell3 poisťovňa ti zaplatí cca 1100€ (to zahŕňa kontroly, ober krvi, odber oocytov, narkózu...) vy budete doplácať cca 1500 - 3000€ možno menej možno viac, cena ktorú platíš ty sa odvíja od spôsobu oplodnenia, počtu vajíčok, prípadne či budete embryá geneticky testovať, a samozrejme od množstva liekov ktoré budeš brať. Pokiaľ chcete ísť ako samoplatci uhradíte aj tú časť čo by ti inak preplatila poisťovňa... tieto sumy sú naozaj iba orientačné, v prípade že sa ti nepodarí prvý vklad, každý ďalší platíš z vlastného vrecka

zojanka
26. mar 2021

My sme doplácali v roku 2020 dokopy +/- 2000€. Dávali sme aj ICSI, MACS, PK, EG + doplatky za lieky a mrazenie.

ell3
autor
26. mar 2021

Dievčatá dakujem veľmi pekne každej za jej reakciu

andrea_82
27. mar 2021

Boze, ked citam tie ceny, som rada, ze sme na IVF-ICSI boli pred 14 rokmi. Vtedy sme boli vo Ferticente BA a za ICSI sme nic nedoplacali. A to som mavala viac vajicok, ale toto bolo v cene zaplatenej od poistovne. Doplacali sme len lieky. To sa to az tak zmenilo?

fenakova
20. okt 2021

Ahojte žienky dnes sme boli na úvodnej konzultácii čaká nas ICSI čakám má menštruáciu kedy dojde a ideme do toho... keď my začala koordinátorka rozprávať kolko injekcií si mam pichať a ktorý deň aku tak som sa rozplakala lebo som z toho mala neskutočný chaos...ako ste zvládli pichanie týchto injekcií? Ako to zvládalo vaše telo? Priberali ste od nich? Bojim sa toho čo má čaká.. budem vďačná za každú odpoveď

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fenakova
20. okt 2021

@sandra151 ďakujem sa povzbudenie 🙂 zvládla si to pohode? Nebolelo? A nepribrala si? Tiež si musela pit veľa vody a bielkovín?

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fenakova
20. okt 2021

@sandra151 ďakujem krásne sa povzbudenie a vedela si co a kedy pichať ? Mam tam kontakt asi budem tam vkuse volať či to robím dobre 🙂 takže si nepribrala tak to sa teším🙂 ak sa môžem opýtať vyšlo to na prvý pokus?

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fenakova
21. okt 2021

@sandra151 ďakujem krásne za povzbudenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre