Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aká je šanca, že otehotniem na prvýkrát?

wejbynka
14. nov 2011

Baby, caka nas v decembri ICSI vo Ferticente, mate stym niektora skusenosti?...Velmi sa bojim bolesti a aj toho ze by sme mohlii mat dvojicky co nechcemee, poradte mi🙂...dakuuuujem 😀

linda81
14. nov 2011

@wejbynka Ahoj , ja som po ET 5 den, po ICSI.Zacala som stimulovat 26.10, presne 10 dni injekcie Menopuru, potom Brevactid 11 den , 7.11 punkcia v anesteze, a 9.11 vklad dvoch 4 bunkovych embryji🙂.Teraz cakam a dufam , ze to vyjde.Co sa tyka bolesti, to nie je sa co bat, injekcie trocha stipu, ale da sa to , a punkcia bola super, neda sa porovnat s laparoskopiou, bolesti podbruska pri stimulacii len mierne, ako pred menstruaciou.No a dvojicky?To riskujes vzdy ...aj jedno sa moze este rozdelit a byt z toho jednovajecne dvojcata🙂. V CAR ale hovorili, ze pri vklade dvoch je sanca na dvojicky asi 20%.No a uspesnost ICSI okolo 30-38%.Vela stastia zelam.🙂

wejbynka
autor
14. nov 2011

linda81 hmmm v akom centre to robili tebe?...a vsetko toto co si si pichala alebo brala lebo teraz uz som zmetena a fakt neviem co su lieky a co inekcie malo to nejake vedlajsie ucinky?...pozorovala si na sebe nejake zmeny nakolko predpokladam ze je to vsetko hormonalne?🙂

linda81
14. nov 2011

@wejbynka no ja som zacala brat tabletky 8.8...chlormadinon 2 mg 2 x denne, 10.10 som bola na injekcii v CAR..Dekapeptyl pol ampulky.Tabletky som vysadila 20.10, do 5 dni malo prist krvacanie, ak prislo.2DC,teda 26.10 som zacala doma pichat menopur.vsetky leiky najdes na nete, ich charakteristiky, co sa tyka vedlajsoch uiconkov, ja som to dobre znasala, takmer nic.Posledne dni ma tlacilo podbrusko, lebo vajecniky su niekolko krat vacsie pri stimulacii.No ale take , ze depri alebo co, to som byvala viac pred tym , kym sa nic nedialo a kazdy mesiac dosla MS.Vysledok bol 9 vajicok ziskanych, 6 oplodnenych, 2 vlozene 9.11 no a 4 kryokonzervovane.

krisbar
14. nov 2011

wejbynka - co sa tyka liekov a toho kolko a kedy ich mas brat, to ti daju presny popis (snad). takze to bude v pohode. na zaciatku mozes chodit do IVF centra na pich ale myslim ze je to jednoduche. ihly su tenke a picha sa to do brucha pod kozu (cim viac tuku tym lepsie 🙂 ) . ohladom dvojiciek - je ta moznost, ale ja zase vravim ze ked uz tym mam prejst tak lespie hned dve a sme vybaveni 😀 nemusime zase tym prechadzat o rok. ale ta sanca ako pisala linda je nizka.
zmeny som ja necitila ziadne. ani nejake bolesti.
podla mna cele IVFko je skor narocne po psychickej stranke, lebo furt na to zena mysli ze ci to vyjde-nevyjde, ci sa to uchytilo alebo nie. vela zdaru. nechaj sa viest lekarom a co-to pocitaj tu na konikovi. zapoj sa pripadne do niektorej temy snaziliek co budu prave tiez v cykle a mozete ti vymienat skusenosti

wejbynka
autor
14. nov 2011

@ linda81 a take nieco ako priiberanie si na sebe spozorovala?...a to pichanie si zvladala sama? 😒

krisbar
14. nov 2011

jaj...a este odpoved na ten nadpis....percento otehotnenia pri IVF ( a to plati aj pri metode oplodnenia ICSI) sa pohybuje v kazdom centre inak, ale v priemere je to medzi 30 - 40 %.

wejbynka
autor
14. nov 2011

krisbar dakkujem za rady, moc mi to pomaha lebo som v strese a v napäti, tebe sa podarilo otehotniet hned na prvy krat?? a je mozne ze od zakroku ked ti po 2 tyzdnoch beru krv ci si aalebo nie zistia najprv ze niesi a casom po mesiaci ze si tehu?

krisbar
14. nov 2011

my sa snazime 4 roky a mame za sebou 3 neuspesne IVF, jedno prave prebieha, preto ja uz to beriem viac menej lazo/plazo. vyjde/nevyjde svet sa nezruti.
co sa tyka testu z krvi tak to neviem povedat, ale ten zachyti aj mensie mnozstvo HCG ako tehotensky test aj ked tie su dnes uz dost citlive, cize to asi tak nebude ze povedia ze negativ a potom zrazu pozitiv 😖
inak co sa tyka priberania tak ja som nepribrala. je to skor len o tom ze zeny maju pocit vacsej zravosti. tak ako pri HAK.

wejbynka
autor
14. nov 2011

krisbar to vazne?....ze uz ste 3x a doteraz nic?...lebo mnee to lekar tak vysvetloval ako by to bolo skoro iste ze sa to podari...aj my stym uz ratame tak na 50% ze sa podari🙂...u teba je tiez problem v manzelovi alebo v tebe?...to tiez asi hra rolu ci nie?....🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli