icon

Aké sú vaše skúsenosti s Gyncare Nitra - nové CAR?

avatar
martinka1703
14. sep 2019

Ahojte, s manzelom sa snazime uz dlho, bohuzial bez uspechu. chodili sme asi rok do car v bratislave, ale presli sme do Nitry do gyncare (nove centrum v Nitre), pretoze to mame blizsie. Mate skusenosti s tymto centrom? Nam sa zatial paci, mily personal, chodime k dr. Hladovcovej, vsetko pekne vysvetli, ukaze, aj nam kreslila aby sme lepsie pochopili. zatail sme chceli skusat, ale asi pojdeme na ivf...

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 20. jún 2026 · 748 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • GYNCARE Nitra (Gyncare) poskytuje komplexné vyšetrenia pri neplodnosti pod jednou strechou vrátane ultrazvuku, odberov krvi, sterov a spermiogramu, pričom vstupné vyšetrenie bolo v diskusii viackrát spomenuté ako bezplatné.
  • Poisťovňa u pacientov v diskusii preplácala 1 200 EUR (odber vajíčok a prvý vklad), doplatky pacientov za IVF cykly v Gyncare v príkladoch variovali približne 1 250–1 300 EUR plus lieky (približne 250–380 EUR).
  • Gyncare Nitra ponúka techniky ako IVF, ICSI, predĺžená kultivácia, embryo glue, hatching a zmrazenie embryí, pričom ceny za konkrétne položky v diskusii: ICSI 400 EUR, predĺžená kultivácia 200 EUR, embryo glue 120 EUR, mrazenie embryí prvé 180 EUR, každé ďalšie 50 EUR.


Najčastejšie otázky

Q: Ako sa objednať do GYNCARE Nitra a kde nájdem informácie o cenníku?
A: Objednávanie podľa diskusie možno cez web www.gyncare.sk alebo email/telefonicky; v niektorých prípadoch odpovedali už na druhý deň a na stránke je zverejnený cenník.

Q: Koľko zvyčajne zaplatí pacient za IVF v Gyncare Nitra a čo hradí poisťovňa?
A: V diskusii uviedli, že poisťovňa hradí 1 200 EUR (odber vajíčok a prvý vklad); doplatky pacientov sa v príkladoch pohybovali okolo 1 250–1 300 EUR plus náklady na lieky (uvádzané ~250–380 EUR).

Q: Aké vyšetrenia často robia pri prvej konzultácii v Gyncare Nitra?
A: Pacientky opisovali odbery krvi na hormonálny profil (vrátane štítnej žľazy, vitamínu D), ultrazvuk maternice a vaječníkov, stery na pohlavné choroby a spermiogram; niektoré z týchto vyšetrení vykonali priamo v centre.

Q: Je potrebný výmenný lístok od vlastného gynekológa na prijatie do centra?
A: V diskusii boli zmiešané skúsenosti: niektoré pacientky tvrdili, že výmenný lístok nepotrebovali, iné uviedli, že je vhodné ho mať, ale nie je striktne nevyhnutný.

Q: Aké doplnkové metódy ponúka Gyncare a koľko stoja podľa príkladov v diskusii?
A: V diskusii boli uvedené ceny: ICSI 400 EUR, predĺžená kultivácia 200 EUR, embryo glue 120 EUR, ďalšia metóda 300 EUR, mrazenie embryí 180 EUR za prvé embryo a 50 EUR za každé ďalšie.

Q: Ako dlho trvá stimulácia pred odberom vajíčok a aké lieky sa bežne používajú?
A: Pacientky uvádzali stimuláciu injekciami 10–12 dní; spomínané lieky a prípravky zahŕňali Gonal, Cetrotide, Ovitrelle, Fraxiparine, Estrofem, Metformin, Progestanelle, Euthyrox a výživový doplnok Gynex.

Q: Koľko stojí spermiogram v Gyncare Nitra podľa diskusie?
A: V diskusii sa uvádzal základný spermiogram za 15 EUR v Gyncare; pre porovnanie v iných centrách boli spomínané vyššie čiastky (napr. 30 EUR alebo 150 EUR v rôznych prípadoch).

Q: Kedy sa robí KET (transfer zmrazeného embrya) podľa skúseností pacientok?
A: Pacientky uvádzali, že KET sa plánuje podľa výsledkov a prípravy (napr. lieky typu Estrofem + Fraxiparine) a termín sa dohodne po obnovení cyklu; presný deň KET sa v príkladoch líšil podľa individuálnej prípravy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Personál GYNCARE Nitra bol vo viacerých príspevkoch opísaný ako milý, ochotný a vysvetľujúci postupy pacientom.
  • GYNCARE Nitra robí základné reprodukčné vyšetrenia (hormonálny profil, ultrazvuk, stery, spermiogram) priamo v centre a koordinuje genetiku a ďalšie špecializované vyšetrenia.


Sporné názory

  • Niektorí pacienti tvrdia, že výmenný lístok od gynekológa nie je potrebný, zatiaľ čo iní odporúčajú mať výmenný lístok pripravený ako výhodu.
  • Niektoré pacientky boli spokojné s informovaním o kvalite embryí; iné udávali sťažnosti na nedostatočnú komunikáciu ohľadom podrobností (napr. zamrazenie embryí v 4. deň vs. blastocysta).


Otvorené otázky

  • Neexistuje v diskusii jednoznačná štatistika o úspešnosti GYNCARE Nitra pre rôzne vekové skupiny a diagnózy.
  • Nejasné zostáva optimálne rozhodnutie medzi „soft“ cyklom a klasickou stimuláciou pre pacientky s rozdielnymi AMH hodnotami a vekom.
  • Variabilita cien za lieky a doplnkové metódy (embryo glue, hatching, selekcia spermií) vyžaduje individuálne kalkulácie pre každého pacienta.


Spomenuté značky a firmy

GYNCARE, GynFiv, GINFIV, Reprogenesis, www.gyncare.sk, Imunovital, Nitrianska nemocnica, Galvaniho 17/C (Bratislava)

Spomenuté produkty a metódy

IVF, ICSI, PICSI, IUI, KET, soft cyklus, predĺžená kultivácia, embryo glue, hatching, mrazenie embryí, mrazenie spermií, spermiogram, genetické vyšetrenia (PGT), reprodukčná imunológia, hysteroskopia, NK bunky testy, AMH, TSH, hormonálny profil, Gonal, Cetrotide, Ovitrelle, Fraxiparine, Estrofem, Metformin, Progestanelle, Euthyrox, Gynex

Miesta a osoby

Nitra, Bratislava, Brno, Prague, Galvaniho 17/C (Bratislava), dr. Hladovcová, Dr. Kralovič, Dr. Krizan, doktor Harbulák, Dzurillova

avatar
katka_1102
23. nov 2021

@babo44 Ahoj. Ja tiež chodím k Dr hladovcovej a zatiaľ sme mali prvý pokus, ale neúspešný.

avatar
etela_bucanska1
23. nov 2021

Ahojte. Vo stvrtok idem k doktorovi na pokec ze co bude dalej po MMT. Tak som zvedava.

avatar
katka_1102
24. nov 2021

@etela_bucanska1 Tak nám daj potom vedieť, budem na teba myslieť 🙂 Hádam budeš môcť ísť čoskoro na dalši vklad 🙂

avatar
tajnickaaa
24. nov 2021

@katka_1102 ahoj tak aj my sme dnes na genetike mali doktora Križana, presne ako si písala, pár otázok, krv a hotovo a výsledky tak o cca 5 týždňov. A doktorku máš Hladovcovú? ja mám ju a som s ňou veľmi spokojná aj keď zatial som mala len dve konzultácie ale všetko krásne vysvetlí, povie na rovinu ale aj podporí, veľmi sa mi páči jej prístup, mladá zlatá baba, len škoda že ani ona nevie veľa vecí ovplyvniť tak ako by človek chcel... uvidíme čo bude ďalej... držím nám všetkým palce <3

avatar
tajnickaaa
24. nov 2021

ešte som chcela napísať že sme dnes mali výsledky z hormonálnych profilov a z druhého SPG priateľa, záver je AZOOSPERMIA :( :( :( po výsledkoch z genetiky musíme ísť k nejakému doktorovi andrológovi do Bánoviec a keď nám ani on nepomôže tak pravdepodobne posledná možnosť sú darcovské spermie a v tom prípade neviem čo spravím :( :( :( chcem mať dieťa s mojim partnerom, jeho gény, jeho všetko :( :( :( neviem, asi sa zbláznim... nie je tu niekto kto mal podobné problémy so spermiogramom partnera a predsa sa podarilo? mladý chalan 27r. a takéto problémy :( strašne sa opúšťam dnes :(((

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
tajnickaaa
25. nov 2021

@gina6 to ma veľmi mrzí že u vás je problém na oboch stranách, všade po nete čítam rôzne prípady, doslova zázraky, tak verím že sa jeden stane aj nám všetkým ❤ mne dnes doktorka povedala, že ak nám nepomôže ten doktor, tak nemajú s čím pracovať, tým pádom by partnerovi nemali zobrať aké spermie, ešte to možno pôjde chirurgicky ak sa mu tie spermie vôbec tvoria ... uvidíme, netreba sa vzdávať 🙂 len sem tam sa strašne opustím a potom sa akoby reštartujem a idem ďalej, asi to človek sem tam potrebuje...

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
tajnickaaa
25. nov 2021

áno, bolo ťažké priznať si že asi máme nejaký problém, ktorý treba riešiť a odhodlať sa ho začať riešiť, teraz je ťažké predstaviť si čo všetko nás ešte čaká, ale aspoň sme sa už niekde pohli a nádej tu zatiaľ stále je 🙂 musím priznať, že táto skupina mi veľmi pomáha, niekedy stačí keď si len čítam príspevky ale taktiež som tu našla odpovede na kopu mojich otázok, je dobre vedieť, že v tom nie sme samé a že máme kde nájsť podporu. Prajem ti aby si na ten svoj zázrak už nemusela dlho čakať ❤ ❤ ❤

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
etela_bucanska1
25. nov 2021

Ahojte, akurat idem od doktora. Vsetko v poriadku a v januari sa mozem hlasit v centre a ideme na novy transfer 🙏🏻❤️

avatar
katka_1102
25. nov 2021

@tajnickaaa Mojaaaa, ani nevieš, ako mi srdce láme, keď to čííítam..... tie problémy a tá bolesť v srdci je vždy veľmi silná..... ale boli to pre teba čerstvé informácie a človek nie je pripravený na také veci a vždy je to na začiatku šok....ale ver, že človek to časom spracuje a ako si písala.... reštartuješ sa a ideš ďalej, lebo nás všetky ťahá túžba po rodine a bábatku... A ver, že aj ked pojdete do darcovského prgramu, budeš to bábo milovať, pretože bude vaše 🙂 🙂
A áno, mám Dr. Hladovcovú, ja som s nou veľmi spokojná. Neskutočne milá a ochotná, všetko vysvetlí a naozaj z nej mám vždy len dobrý pocit 🙂

avatar
katka_1102
25. nov 2021

@etela_bucanska1 Supeeeeer, tak ty si sa dnes rýýchlo vybavila 🙂 Ja budem dúfať, že naša repro imuno dopadne dobre a pojdeme aj my niekedy vo februári na vklad dalši 🙂

avatar
etela_bucanska1
25. nov 2021

@katka_1102 no veď doktor je vždy rýchly 😂 keď ja na neho nikdy nemám žiadne otázky lebo všetko mám už naštudované popredu 😂 tak budeme novoročné čakatelky. Možno pojdeme do vkladu spoločne 😁

avatar
katka_1102
25. nov 2021

@etela_bucanska1 :D :D Inak, to je pravda, bola som pri ňom raz a fakt to bolo šialene rýchle, ani som sa nestihla spamätať a išla som preč :D :D :D Viem, že som mu povedala: ,,Bože, vy ste ale rýchly" :D on mne na to, že ma nechce zdržiavať po odbere :D :D Hádam budeme mať viac šťastia budúci rok 🙂

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
katka_1102
26. nov 2021

@gina6 juchuuu, paraaaada, tesiiim saaa, tak konečne môžeš podstúpit svoj prvý vklad a zažiť ten príjemný pocit 🙂🙂🙂 Tak už len tfuj tfuj tfuj, tsh nech je v norme a ideš 🧡

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
butterfly333
30. nov 2021

@gina6 drahá to je super sprava gratulujem a kto ma rokov darkyna?

avatar
katka_1102
30. nov 2021

@gina6 Mojkaaa, my nič novééé 🙂 čakám už len na muža, kedy konečne po 7 týždňoch dorazí z turnusu kvôli korone.... pre mňa to bude najkrajší darček, že príde konečne domov a potom máme tú reprodukčnú pred vianocami 🙂 Ešte 17 dní a bude doma 🙂 Vianočná výzdoba ešte žiadna 🙂 Včera som vybrala 1 dekoráciu vianočnu a plánujem piecť suché niekedy 🙂

avatar
katka_1102
30. nov 2021

@gina6 A aké máte informácie o darkyni, hm? 🙂

avatar
gina6
30. nov 2021

@butterfly333
@katka_1102
172cm,78kg, narodila sa v 1988,jedno dieťa, vysokoškoláčka, hnedé rovné vlasy, hnedé oči.krvna skupina 0 pozitívna

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal
avatar
butterfly333
30. nov 2021

@gina6 super takže budúci rok idete na vklad? Verím že sa to podarí držím palčeky

avatar
butterfly333
30. nov 2021

@gina6 vieš čo zajtra ideme na prvé očkovanie aj sa trocha bojim no po tom čo som mala koronu nie ľahký priebeh bojim sa už to nechcem zažiť. No a soft by mal byť vo februári a teda podľa toho či budú vajíčka.

avatar
kkk12345678
30. nov 2021

Baby, čo ste boli na genetike, tak na recepcii mi vraveli že info dostanem do mailu a potom sa mám objednať k Dr na zhodnotenie výsledkov. Rovno aj tie výsledky posielajú do mailu? Či len info že už sú 🤔 už každú chvíľu by mali byt tak som netrpezliva 😁

avatar
gina6
Autor odpoveď zmazal