Ako dlho ste čakali na schválenie žiadosti na IVF?

misik1
28. jan 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
ja viem,ze v kazdej teme je mozno spominane ako dlho ste cakali na schvalenie ziadosti na ivf....ale prosim napiste mi ti, co mate skusenosti s doverou....nech viem na co sa pripravit. asi zalezi asi aj na tom, kedy sa ziadost podavala....myslim tym, ze inak bolo v roku 2004 a inak teraz.....Vdaka. 😵

isabella22
25. mar 2015

@johanna
@franchise27
@alisita
@shanis
@katy2 a dalsie....neviete a.hodou niaky kontakt na.doktora.co tam.schvaluje.ziadosti??dakujem....mozte aj.ip😉

franchise27
26. mar 2015

@isabella22 ak myslis kontakt na VSZP tak tam je zena p. Coneva, ktora ma na starosti tieto ziadosti....ona ich neschvaluje, ale riesi celu agendu, dava na podpisy, posiela schvalene do centier. kontakt na nu je zuzana.coneva@vszp.sk Prave vcera som jej pisala v akom stave je moja 2. ziadost a dnes ju uz posielaju schvalenu do CAR.

isabella22
26. mar 2015

@franchise27 dakujem ale ja mam doveru... 😒

isabella22
26. mar 2015

@zajacik... ahoj nevies ci este schvaluje ivf v dovere dr.sadlon? nemas nanho kontakt??

lilitela
14. apr 2015

@franchise27 Ahoj, prosim ta, kolko si tam mala ziadost na schvalenie? Ako rychlo to ide teraz v tomto jarnom obdobi? Dakujem

franchise27
15. apr 2015

@lilitela my sme ziadost podpisovali v CAR 26.2.2015...ale s tym ze to posielali az dalsi tyzden, kvoli tomu ze toho mali v CAr vela. A 26.3.2015 ju uz posielali postou z poistovne do CAR, cize schvalena bola uz skor, len oni hromadne posielaju urcitu varku schvalenych ziadosti. takze myslim ze 3 tyzdne a bolo to

isabella22
15. apr 2015

@lilitela ahoj neviem aku ams poistovnu ale ja som si akurát volala do dovery a ziadost mi schvalili behom tyzdna...takze mozno budem stimulovat miesto maja uz teraz v aprili.... 😉

lilitela
15. apr 2015

@isabella22 drzim palce, ja som VSZP, takze pockam ten mesiac

isabella22
15. apr 2015

@lilitela praveze vo vzpto vraj trva este menej...ale asi podla toho kolko maju prave tych ziadosti....kde chodis do centra?kedy ste si posielali ziadost?

jms112
15. apr 2015

@lilitela ahoj ja tiež čakám na schválenie od vszp. Žiadosť sme podali 17.03., manžel bol na vyšetr. halosperm 31.03. a ešte sa neozvali. ☹

isabella22
15. apr 2015

@jms112 no 2 az 4 tyzfne to trva a u vas je.isyo viac tuch ziafosyi na schvalenie ako v dovere

isabella22
17. apr 2015

@jms112
@franchise27
@lilitela tak baby nam ju schvalili neskutocne rychlo behom tyzdna co som necakala...neviete kolko to im.trva kym to poslu do centra?chcela by som zacat s liecbou skor ked sa da...uz sme aj tak premyslali ze by sme si ju schvalenu sami boli prevziat...no co podla vas stihnu poslat do konca buduceho tyzdna ci nie?

lilitela
18. apr 2015

@isabella22 Ked mas tu Doveru, tak ti neviem povedat, ako to tam chodi. ja som raz cakala 6 tyzdnov, lebo posudkova lekarka mala 2 t dovolenku, ale potom behom par dni ju poslali do centra - odtial mi vsak nikto nevolal, tak som im zavolala a ze "prave mi chceli volat, ze uz ju maju schvalenu" - no nahoda.
@jms112 Tak to uz bude kazdu chvilu, ved im zavolaj, oni su tam v pohode, ja som volala kazdy tyzden a nikto na mna nebol zly.

jms112
18. apr 2015

@lilitela pisala som mail do vszp a na druhy den mi volala pani, ze ziadost je u lekarky na posudeni a ona rozhodne ci nebude treba nejake dalsie vysetrenia pretoze som vo vszp len od 1.1.2014 a nemaju moje starsie zaznami ☹ tak som zvedava na odpoved. Dufam, ze to nebude potrebne a schvalia ziadost bez natahovania, lebo uz od 11/2013 chodime do CAR a konecne sme sa rozhodli pre IVF ☹ pripada mi to ako uz ako nehonecna cesta

lilitela
18. apr 2015

@jms112 Tak to ta uplne chapem a co ti robili v Car doteraz, za toho 1 a pol roka?

jms112
18. apr 2015

@lilitela viac mesiacov sme mali stimulaciu s clostilom. Neskor sme chceli podstupit inseminaciu ale nakoniec k tomu nedoslo. Pretoze sme sa rozhodli ist rovno na IVF. Poznam viac parov ktorym da to podarilo. A pomyslela som si ze mozno keby sme IVF postupili na zaciatku uz by sme mozno kocikovali 🙂

lilitela
18. apr 2015

@jms112 Ak ta netlaci vek, tak urcite stalo za to najprv vyskusat jednoduchsie metody. Je to lacnejsie a aj psychicky menej narocne. Myslim si teda. Mne ked na konzultacii povedal doktor, po neviem kolkych neuspesnych mesiacoch IVF, ze aj pary, ktore sa snazia prirodzene a nepodari sa im na prvykrat, prezivaju stres, myslela som si, ze mu nieco tresnem o hlavu.

jms112
18. apr 2015

@lilitela idem mat tento rok 32. Uz si absolvovala viac IVF? Kolko krat schvaluje poistovna do 39-ky?

lilitela
19. apr 2015

ja uz dve a schvaluje tri.
@jms112

jms112
22. apr 2015

@lilitela dnes som volala do vszp tak ziadost mam schvalenu este jeden podpis a posielaju ju do CAR. 🙂 nevies za kolko to budu mat? Akym sposobom ide odpoved spat?

lilitela
22. apr 2015

@jms112 Uz to musis vydrzat, ja viem, ze je to na nervy, ale co narobis. Neviem, ci uz mas pripraveny protokol a doma vyzdvihnute lieky? Lebo ja som uz vedela ako to bude, a akoze fakt mi islo o dni pri tom schvaleni, aby som nemusela cakat dalsi cyklus. Stihla som to len tak-tak. U mna bolo najdolezitejsie si dohodnut termin v CAR, kedze sa tam caka 3 tyzdne na konzultaciu, tak som len dosla pre lieky a hned dalsi den som bola 22. DC a zacala pichat. No o hubu. A ako som pisala vyssie, rezervu som si dala, cele to padlo na tom, ze posudkova mala dovcu, a pretiahlo sa to o 2 tyzdne.

jms112
22. apr 2015

@lilitela zatiaľ nemám protokol ani lieky ☹

lilitela
22. apr 2015

@jms112 Kam chodis do CAR? Objednana si? ktory den cyklu si? nepovedali ti, ci kratky ci dlhy protokol?

jms112
22. apr 2015

@lilitela Helios MT, nie som objednana. Pisala som do CAR že aký bude ďalší postup, tak uvidim čo mi zajtra odpišu. dnes som 2deň s duphastonom (začala som ho brať od 21DC, trocha som si to posunula), podľa výpočtov by som 1.5. mala mať 1DC

lilitela
23. apr 2015

@jms112 No co, uz ti dali vediet?

isabella22
23. apr 2015

@jms112
@lilitela ahojte tak aj som myslela ze schvaleie bude trvat dlhsie a behom 8 dni uz bola ziadost schvalena...takze so stimulkou som uz mohla zacat prakticky tento emsiac a nie az v juni...tak sa tesim.... 😉

lilitela
23. apr 2015

@isabella22 no to je super, skoda ze dovera neschvaluje do zahranicia ziadosti.

isabella22
23. apr 2015

@lilitela a ty chces ist do ciech?? no ano maju s tym problem... 😒 a preco chces ist do zahranicia??

jms112
23. apr 2015

@lilitela odpovedali mi, ze ked dostanu spat ziadost so vszp tak to posunu koordinatorke, ta nas bude kontaktovat ohladom objednania terminov. 🙂

jms112
23. apr 2015

@isabella22 to je super ze ti to tak rychlo prislo. Kam chodis do CAR?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre