Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

peta1223
23. feb 2018

Ahojte žienky chcem sa spýtať je možnosť že by bolo mimomaternicové tehotenstvo keď sa ide na Ivf alebo nemusím sa toho obavat? vopred ďakujem

leren1
23. feb 2018

@peta1223 ahoj ano ta moznost tam je...

cuttina
24. feb 2018

Ano, aj ked nizsie percento, ale stale sa moze stat.

peta1223
24. feb 2018

@leren1
@cuttina
Ďakujem veľmi pekne a je daka šanca aby sa to nespravilo alebo to ja nefpulvnim?

leren1
24. feb 2018

@peta1223 myslim ze to neovplyvnis ...sanca je 1% ...

cuttina
24. feb 2018

Mne dr. hovoril, ze sanca je 3%. Neda sa to nijako ovplyvnit, ale verit, ze vsetko bude dobre😉😊

sepkev
24. feb 2018

mne to napadlo tak na sekundu a potom som si povedala, že to sa určite nestane a všetko bolo na jednotku 🙂 netreba si nič negatívne pripúšťať 😉

michhaela
22. mar 2018

Dievčatá prosím vás sko je to z prácou počas prípravy na umelé? Boli ste PN či? Normálne ste fungovali?Ďakujem...

nique
22. mar 2018

@michhaela ja som chodila do prace. Len po vklade som 2 dni ležala. Vklad som mala v piatok, cez víkend som oddychovala a v pondelok som normálne fungovala. Doma by mi asi prepínalo.

luxly
22. mar 2018

Ja som tiez fungovala uplne normalne, ziadna PN. A prave vtedy to vyslo. Ked som len polehavala, nic z toho nebolo.

henussska
22. mar 2018

@michhaela podla toho, co robis a aky mas zdravotny stav. Ja som ucitelka v ms, malkacov nosime na rukach pocas spanku (mame daleko umyvarky, pocikali by sa), plus mi stale narazaju do brucha, ako ma chodia stiskat, mne to neodporucili. A dokror mi povedal, ze prvy trimester by som mala aj kvoli zdravotnemu stavu byt pn. Ze ked sme do toho vložili tolko penazi, psychickych a fyzickych stresov, tak nemame zbytocne provokovat. Samozrejme, nie lezat len na gauci, ale ani chodit do posilky 😉 idem mat zajtra KET a manzel mi nechce dovolit ist vvani nedelu ani na oslavu nasho 6-rocneho krsnata. Ten sa boji az moc 😀

michhaela
23. mar 2018

@nique
@luxly
@henussska Dievčatá, robím doručovateľku, robíme skoré ranné služby kde je založená vo vreciach pošta (ľahké to nie je), plus svoju poštu vlacime v kare či v ruksakoch a vaha kolíše 10kg iný deň 15, ba aj viac že musim brať káru plus ruksak, nemáme schránky na rozvoz aby sa to uľahčilo, plus ja mám rajon všetko do kopca stale do kopca čiže ja to vlacim ešte viacej násobne ťažšie, asi toto bude zrejme na pn hoc by som šla robiť ale riskovať to žiaľ nebudem,lekári mi budú vedieť povedať nie?

michhaela
23. mar 2018

@henussska mi sme chceli počkať ešte ale nakoniec sme sa rozhodli že prečo čakať? Tak manžel ide v apríli na druhý pokus SPG a uvidíme či po liekoch cca mesiac a pol pomohlo kto vie, a ked už objedname sa na konzultáciu 😉 a vám držím palce...

luxly
23. mar 2018

@michhaela urcite by som pri tvojej praci isla na PN. Aspon prve tri mesiace. Ja som nemuslea nic tazke tahat,, nosit. Mala som na zaciatku nejake problemy, kde mi doktor nakazal viac oddychovat a ani vysavat az do konca tretieho mesiaca. Ja som robila vsetko normalne iba pred IVF a asi 4 tyzdne po IVF. Potom som si uz davala vacsi pozor.

henussska
23. mar 2018

@michhaela urcite by som ostala doma od 8-9 dna stimulacie, mne tak odporucili 😉

henussska
23. mar 2018

@michhaela a manzel ma daky zdravotny problem, ked mal zly sptemiogram? Ake ma lieky? Ja som zistila uplnou nahodou, ze moj muz bral pat rokov lieky, ktore mu zabijali spermie a lieky sa mu vyplavovali rok. Teraz ma super, ale to tiez cistou nahodou a experimentalnostou inovativneho doktora, ktoremu budem vdacna do konca zivota, uz len za moznost skusit mat potomka. Teraz ma najlepsi SPG, aky kedy mal, aj ked ukazkovy nie je.
Drzim vam palce ✊✊✊ kde chodite do centra?

michhaela
24. mar 2018

@henussska nám sa už dlhšiu dobu nedarí, jediné sme mali minulý rok pauzu od marca do augusta kvôli svadbe, už septembri že podme na to manžel chcel veľmi ale nepodarilo sa ani pred pauzou, gynekologicka mi hovorila aby šiel už manžel na SPG, chápem že sa bál ale nemal prečo ubezpečila som ho že dnes je to bežna vec a budem s nim aj keby neviem čo bolo...Išiel vo februári a zistili mu že su slabé, málo a nejdú vpred len kmytaju,u nás len na 20% /môže sa stať zázrak -boli by sme šťastný prirodzenou cestou kto by sa netešil ktorý plánujú počať bábätko/ už vtedy odporucili hneď IVF, berie teraz vitamíny na spermie a tak ďalej v aprili pojde na druhý SPG a na výsledky pôjdem s nim aby nás objednali na konzultáciu....Chceli sme počkať ešte do septembra ale nejako sme zmenili názor že načo čakať, predsa to nebude hneď či možno nastanú iné komplikácie tak nech to potom neľutujeme...Manžel si vybral GYN-FIV ako keď tam bol povedal že není to bohviečo prístup ale chápe že oni to majú bežné na dennom poriadku, nemôžu zase byť milý ale hádam pomôžu...A vy ste kde nahlásení?Ja som zvedavá čo všetko ma čaká snáď aspoň u mňa nebude nič, gyn mi nič nenašla ani baktérie,vyter čistý, bez PCO, jediné čo nesedelo z hormonalneho profilu vysoký estrogen-žensky hormón(mala som sarapatu s cyklusom pár mesiacov po svadbe, opadol stres a vraj s toho, navyše hned po svadbe som behom 2mesiacov pribrala 10kg, tak som musela ísť s váhou späť/

evaachesa
24. mar 2018

@michhaela a aky pristup je v gin-fiv? My chodime do Repromedicy a pristup tam je skvely od recepcnej cez sestricky az k doktorovi 🙂

zuzka3
24. mar 2018

@meadow1 ahoj, citala som si tu v teme co si pisala. Ako si nakoniec dopadla? My sme tiez boli v brne v reprofite a aj mne kazali spravit si test na 14ty den a ak bude pozitivny tak o dalsich 14 dni na sono. Takze nie je to o tom, ze by ta "odpisali" je to u nich bezny postup.

meadow1
24. mar 2018

@zuzka3 Ahoj, nevyšlo to 🙁 ale pre istotu som bola na krv u svojej gynekologičky, lebo predsa len som sa bála vysadiť lieky len na základe testu z moču.

zuzka3
24. mar 2018

@meadow1 ano, to je take riskantne.. aj mne to prislo divne, ze test a nic viac. Ked vyjde pozitivny je to fajn, len v pripade negativneho je to take neiste..

henussska
24. mar 2018

@michhaela no nam sa nedari uz nejakych pat rokov 😕 manzel centralny hypogonadizmus, takze ked sme zacali liecbu, tak mal spermie absolutne nepouzitelne, morfologia nulova, pocet takmer ziadny, iba hybnost z toho co ostala bola dobra, po roku mal morfologiu 1% a polovicnu ucast plavcov, takze sa to zlepsovalo. Ja som trosku komplikovanejsia, teda, nie len trosku. Sarapatu s cyklom mam aj riadnu, teraz som dostala po dvoch rokoch. Pred svadbou som ja naopak schudla tak, ze som tyzden pred musela vymenit saty, lebo sa mi nedali uz viac zviazat a padali🙈 nestihali uz zuzovat. Teraz naopak. Pocas stimulky som najprv dva kilka schudla, ale doteraz som nabrala navyse sedem. A to 11cm na bruchu a 5 na zadku, cize riadny nepomer 😕 chodime do heliosu v mt, skvely pristup. Sme nadmieru spokojni 👍
Predpokladam, ze muz ma nieco ma styl tribulusu, pohyb a pod. Vsak? Drzim teda palce. Ja som tiez lutovala, ze sme uz pred piatimi hned nesli. Ale asi to tak malo byt. Este nam ostava sest mrazacikov, tak verim, ze minimalne jeden bude silny 😍

strazovka
18. nov 2018

Ahojte, mám na predaj Diphereline 0,1mg, 7 ampuliek s lyfilizátem +7 ampuliek s rospúšťadlom = nové, neporušené balenie. Expiration 12/ 2019 Boli mi predpísané 2 balenia ale využila som len jedno. Najlepšie z okolia Trenčína alebo na trase Trenčín - Považská Bystrica pretože ampulky mám držané v chladničke. Tak isto mi ostal Fostimon HP 75IU (urofolitropín 75IU) 6ks (6 dávok) Expiration 5/ 2019 Tak isto som ich nevyužila všetky a možná niekomu pomôžu. Diphereline neporušené balenie 20€, Fostimon 6 dávok v neporušenom jednotlivom balení 80€

neex1
26. feb 2019

Ahojte. Mam na predaj Meriofert Kit 150 IU 2 cele balenie, cize 10 inj. K tomu darujem Diphereline 0.1mg 18 inj. Na cene sa vieme dohodnut.

ronaldoboss
5. sep 2019

@adrolka .ahoj prosim ta ktoremu lekarovi si chodila vo ferticentre?zauji ma ma preto lebo tiež tam chodim a yeraz stimulujem picham sa a čakam na ivf .to je vyborne že sa vam to podarilo na 1 pokus.a hyperstimulak čo znamena?

adrolka
6. sep 2019

@ronaldoboss to je syndrom...po ivf, po vsetkych tych injekciach sa premnozili folikuly a praskali a mala som brutal bolesti a nafucalo mi brucho, skoncila som v nemocnici....musela som pit strasne vela vody a merat si to kolko som vypila a kolko vyslo zo mna von...tymto sa postupne zo mna dostala ta nahromadena tekutina...no ale toto je velmi tak polopatisticky povedane...

ronaldoboss
6. sep 2019

@adrolka fiiha tak tie hormonalne injekcie su rizkantne teraz sa bojim

cuttina
6. sep 2019

@ronaldoboss nemusis sa bat, ma to male percento zien. Da sa tomu aj zabranit, ak mas na to nabeh. Ja som mala OHS prvykrat, aj som bola v nemocnici, no pri druhom ivf uz nie, lebo mi dal doktor lieky, aby nevznikol.

ronaldoboss
7. sep 2019

@cuttina jaaj tak dufam že to bude dobre.a ako ste nato. Teraz podarilo sa alebo ešte berete niečo?

cuttina
8. sep 2019

@ronaldoboss neberiem vobec nic a vedla mna uz lezi rocna dcerka. 😊 Podarila sa na druhykrat a stalo to za to. ❤️ 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre