Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

karin30
23. aug 2013

@christiana81 Ahoj,tak to som rada 🙂 Ja idem už v pondelok na punkciu,ale ani neviem koľko tam mám vajíčok.Dozviem sa to až v pondelok.Trošku sa aj bojím 😒

jankkaa
24. aug 2013

Ahojte, pripájam sa aj ja. Citam, ze ste si toho naozaj dost "uzili" drzim palce aby vam to vyslo. My sme zistili, ze manzel ma zly spermiogram. Velmi malo pohyblivych spermii. Ja som zatial ohladom otehotnenia za doktorom nebola ale idem v septembri. Obavam sa, ze to pôjde tiez len umelo. Len sa velmi bojim ihiel, takze neviem ako si zvladnem pichat injekcie do brucha ☹ Na kontrolu chodim pravidelne, ultrazvuk mavam kazdy rok a laparoskopiu mi robili tak 4 roky dozadu lebo mi vyberali cystu ale lekar povedal, ze som v poriadku... tak neviem ale strasne chceme bábätko 🙂

christiana81
24. aug 2013

@karin30 Neboj sa urcite to zvladnes msime si verit a nevzdavat sa. potom sa ozvy

karin30
25. aug 2013

@jankkaa Ahoj a dakujem,ja by som si sama tiež nepichla injekcie.Mne ich pichal manžel a išlo mu to dobre 🙂Včera som konečne dostala posledný krát a zajtra idem na punkciu,trocha sa bojím.

jankkaa
25. aug 2013

Velmi drzim palceky aby vam to vyslo 🙂. Môj manzel by pichat injekciu nezvladol 🙂 este sa budeme snazit prirodzene aj ked manzel ma diagnozu "oligoasthenozoospermia" ☹ sama neviem nakolko je to vazne ...vraj malo spermii pohybujucich sa priamo vpred..☹

karin30
28. aug 2013

@christiana81 Ahoj,tak punkcia v pondelok dopadla dobre.Mala som 17 vajíčok,s toho bolo 14 zrelých a 12 sa oplodnilo.Tak v sobotu si ideme po malinké 🙂 Dúfam že všetko dobre dopadne.

karin30
28. aug 2013

@jankkaa Ahoj,aj môj manžel má to isté a doktorka nám povedala že inak to už nepôjde.Držím palce aby to vám vyšlo 🙂 čítala som že na spermie je dobrý Tribulus maximus.Treba vyskúšať

christiana81
29. aug 2013

@karin30 Ahoohoj tak to si ma potesila ze az 12 sa oplodnilo to je super.... budem na teba silno mysliet 🙂 nech to malinke sa tam prilepi na 9 mesiacikov a nech ste stastny a zdravucky 🙂

mimika1973
29. aug 2013

@karin30 ahoj vyborne si nastimulovala! 🙂
Aku si mala liecbu? soft ci klasiku? ake lieky a davky? dali ste si PK, blastiky zalozit, aj nanuciky mate?

jankkaa
29. aug 2013

Ahoj Karin, tak to je super, že Vám to takto vyšlo 🙂 veľmi veľmi držím palčeky, aby bolo všetko v poriadku. 🙂

jankkaa
29. aug 2013

Ozaj a prosím ťa: V akom centre si bola? Ja mám blízko Antolskú..

karin30
29. aug 2013

@jankkaa Dakujem 🙂 chodíme do Gyn fiv

karin30
29. aug 2013

@mimika1973 Ahoj,mala som klasiku - dlhý protokol a brala som Diphereline,Gonal,Luveris a nakoniec pregnyl.Dala som aj predlženú kultiváciu a Embryoscope.Máme aj šesť nanučikov.

karin30
29. aug 2013

@christiana81 Veľmi pekne Ti dakujem 🙂

mimika1973
29. aug 2013

@karin30 aha maju dobre vybavenie ked aj embryoscope, v RF to asi nemaju, neviem.
Prajem pekny vklad statocnyh bubliniek 🙂

mimika1973
29. aug 2013

😵 @karin30 nanuciky su blastiky tiez? krasa!

martinazvo
29. aug 2013

@jankkaa ahojky, my sme mali rovnaku diagnozu a islo to len IVF + ICSI... a podarilo sa na prvy krat... a injekcie som si pichala sama aj ked som sa toho sialene bala... take babatko je silna motivacia na vsetko, neboj zvladnes to !!! DRZIM PALCE !!! 😉

tyli
29. aug 2013

@karin30 za predĺženú kultiváciu sa dopláca, alebo to navrhne lekár? je to lepšie? ja idem zajtra na druhú kontrolu pred punkciou, tak nech viem na čo sa mám pýtať. chceme dať aj Embryoscope.
ja si pichám Diphereline, Puregon a Menopur.

nezabudka8
29. aug 2013

@karin30 drzim palce na sobotu! Nech sa potom dobre zakusnu. 😀

bubo780
30. aug 2013

@tyli @martinazvo
@jankkaa ahojte, som tu nova.. s dovolenim sa zapaja.. u nas je pre zmenu asthenoteratozoospermia :( tiez nam povedali, ze zazrak nech necakame, jedine IVF.. ja sa v tych skratkach este vobes nevyznam, nikdy som ani nepomyslela, ze sa ma to raz bude tykat - ale to asi ziadna z nas.. takze teraz poctivo studujem co je IUI, IVF, ICSI, PICSI, nativ, soft a atd.. kazda rada a pomoc je vitana - co je lepsie, ake centrum.. aj ked stale dufam, ze sa to podari do vianoc prirodzene..

jalaura
30. aug 2013

@bubo780 je tu strasne vela informaci. odkial si? ja som akurat po vklade - bola som v Brne - a nemenila by som. Ak mas moznost ist tam tak nevahaj...vyhnes sa vseliakym vysetreniam, ktore su zdlhave a nie celkom potrebne. Ja som bola v 2 centrach tu na Slovensku - v jednom nam povedali ze mame cakat...ze zmrazit spermie...tak sme tak urobili...za to sme samozrejme zaplatili a potom nam prislo vyucotvanie za kazdy mesiac....
v dalsom centre nas posielali na geneticke testy...co je sice fajn aspon vieme ze sme OK...len to trvalo 10 tyzdnov a dovtedy nic nechceli robit...tak sme sa rozhodli ze ideme skusit do Brna...
Zobrali nas na naskor mozny termin a hned dalsi cyklus sme zacali riesit soft stimulaciu - co je uplne super lebo menej to stoji a aj menej das do seba hormony... vsetko prebehlo v poriadku...len teraz musime cakat ako to dopadne...ale verim ze super.
ak s tymto kolotocom iba zacinas tak sa predovsetkym vyzbroj dobrou naladou ako my a pojde to vsetko hladko...
keby si chcela nieco vediet podrobnejsie tak napis...

bubo780
30. aug 2013

@jalaura som z vychodu, kosicky kraj.. nam to vsetko bolo oznamene len teraz v stredu, takze je to pre nas uuuplne cerstve.. vobec netusim co a ako.. moj dr mi vravel, ze mi da kontakt do centra, aby sme sli na konzultaciu - netusim, kam nas posle.. je to pre nas vsetko spanielska dedina :'( ci musime ist tam, kam nas poslu, alebo si mozeme vybrat.. ak vybrat, tak co a kde.. aky je postup, ako to je casovo a financne.. mam z toho neskutocny strach.. ale kvoli zdravemu babatku precestujem aj cely svet..

karin30
30. aug 2013

@nezabudka8 Moc dakujem a prajem aj tebe všetko len to najlepšie,aby sa malinkým v brušku páčilo 🙂

karin30
30. aug 2013

@tyli áno za to sa pripláca,embryolog nám to doporučil že je to lepšie,aj ten embryoscop.

abubka
30. aug 2013

@tyli ahoj, iba ti chcem povedať svoj názor na embryoscop, ktorý je podľa mňa zbytočne predražená vec... my sme ho nedávali, lebo je úplne jedno, či embrijká niekto pozoruje, alebo nie... ak si to preštuduješ na nete, nikde to nie je napísané, že to pomáha... lekári to samozrejme odporúčajú, lebo z toho majú isté peniažky a my, zúfalé snažilky sme ochotné zaplatiť len aby to vyšlo... taktiež o predlženej kultivácií sa porozprávaj s lekárkou... držím ti palce, aby sa ti to podarilo , pekný dník.

tyli
30. aug 2013

@karin30 akurát som sa vrátila z BA, teraz ešte čakám na výsledky, mám volať o 14-tej. a koľko ste doplácali za predĺženú kultiváciu? mne to neporadili zatiaľ, len ten Embryoscop. o ten som už požiadala, ale povedali mi, že teraz to robia tak, že sa nedá dopredu rezervovať, tak to mám povedať až pred punkciou.

@abubka teraz si ma zneistila 😕 takže podľa teba je to zbytočné? ja som s manželom o tom hovorila, že skúsime aj ten embryoscop, nech si nehovoríme, že sme to neskúsili a ak sa nepodarí, tak druhý krát IVF už bez neho. možno aj u každej ženy záleží aký má problém. neviem.... moc o týchto veciach neviem.
ale keď sa nad tým laicky zamýšľam, tak tá predĺžená kultivácia je možno pre uchytenie podstatnejšia....

@abubka ty chodíš do ktorého centra a ako si spokojná? ešte uvažujem nad tým, že ak sa prvý krát nepodarí, tak druhé IVF by sme skúsili v Brne....

abubka
30. aug 2013

@tyli nechcem ťa zneisťovať, ale tým embryoscopom nič nepomôžu, samozrejme je to na tebe, či si to dáš, alebo nie....len aby si zbytočne nevyhodila 300 € ... my sme chodili do GF, mali sme aj predĺženú kultiváciu (PK), platí sa za to 170 €, embryoscop sme nedávali. Po punkcii som to oznámila embryologičke, že o to nemám záujem a vlastne ona ma na to ani neprehovárala. Môžeš sa na to opýtať, aký to má význam, čo sa tým zlepší, ako to pomôže, nech ti to ona vysvetlí.. ja som sa nepýtala, bola som rozhodnutá to nedávať. A hlavne po prvýkrát človek nevie, na čo všetko sa má pýtať, preto si napíš zoznam otázok a pýtaj sa. Napr. my sme dávali zmraziť a keď som čakala na KET tak mi povedali, že po PK je horšie rozmrazovanie, ako bez PK. Ty chodíš kam?

tyli
30. aug 2013

@abubka čo je prosím PK? Predĺžená kultivácia? Ak áno, to potom asi nedám, uvažujem, že by sme dali zmraziť. Aj za to sa platí, že? KET je IVF so zamrazenými embyami? Ešte len sa orientujem v skratkách 🙂
Ja chodím do GF k MUDr. Harbulákovi. Už máme za sebou tri IUI neuspešne. Po druhom IUI mi doktor povedal, že sa mi tvoria protilátky proti Trofoblastu a užívam Prednison.
Vy ako? Teraz niekam chodíte, alebo sa už zadarilo?

karin30
30. aug 2013

@tyli Ahoj,nám to doporučil emryolog aj predlženú kultiváciu aj embryoscop.Prišiel za nami na izbu a všetko nám vysvetlil.Poradil nám čo je najlepšie si dať.Predlženú preto,lebo niektoré embryjká sa tretí deň prestanú vyvíjať.Mne osobne sa oplodnilo 12 vajíčok a hned 6 dali aj zamraziť,tak na PK išlo tých dalších 6 a nie všetky.

abubka
30. aug 2013

@tyli dobre sa orientuješ v skratkách 🙂 na ich stránke je cenník výkonov IVF. Samozrejme, za všetko sa platí. Takže je najlepšie sa pýtať a nechať si vysvetliť a poradiť. My sme mali mrazačikov, ktorí sa úspešne rozmrazili, hoci mi povedali, že po PK je to niekedy problém (to mi pred mrazením nepovedali.. skús sa na to opýtať). Našťastie sa jeden ujal 🙂 Dúfam a verím, že sa správne rozhodneš a hlavne, že to dobre dopadne. Nestresuj sa, to je najdôležitejšie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre