Akú máte skúsenosť s centrami?

johanna_b
21. dec 2017

Baby, čo hovoríte na tento článok? V reprocentrách vraj klamú, nič nevysvetľujú, biznis... Máte aj Vy niektorá takúto skúsenosť?

https://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/...

lilyianka
21. dec 2017

Clanok je velmi zaujimavy a v niektorych jej slovach som sa nasla...napr. v tom ako by som si vycitala, keby som to aspon raz neskusila ci ohladom vysetreni...myslim, ze mne porobili co sa dalo, len ked sme tam prisli s 2 spg dr sa to nezdalo a muz musel ist na dalsi....zaujimave bolo, ze podla ich vysledkov mal raz tolko viac zlych spermii ako na predoslych 2 spg od urologa 🤔
Taktiez boli v nasom pripade pouzite slova, ze dieta priridzene budeme mat len zazrakom a ci na tento zazrak chceme cakat...samozrejme po tychto slovach sme do toho isli..ale zazrak sa nekonal ani po 1ET a 2KET....najprv bol problem v spg, potom vraj ked nevysiel 2 pokus tak vraj vajicko nemuselo byt dobre...co som trichu nechapala kedze ich selektuju a mali sme icsi...a nakoniec vraj problem vo mne kvoli repro.imunologii....po 3 neuspechu som tam na konzultaciu uz anu nesla..naco..i tak by mi nevedeli pivedat preco to nevyslo...ich odpoved by bola..nuz priroda...
Takisto som nebola moc informovana co vsetko ma caka...napr o OHSS som sa dozvedela az pri ET..ked som brucho mala ako loptu...nastastie mne stacilo pit len vela tekutin...pri odbere hrozilo ze mam krvacanie do brucha...v zivote by ma nenapadlo, ze pri odbere vajicok hrozi nieco take....mozno keby som naozaj mala vsetky info, nesla by som do toho..mozno ani muz by nesuhlasil...neviem
Teraz vsak vieme, ze dalsie ivf nehrozi, rizhodli sme tak obaja spolocne...skusili sme, nevyslo...takze sme si povedali, bud motyka vystreli a pidari sa prirodzene alebo sa budeme musiet zmierit so zivotom bez deti

johanna_b
autor
21. dec 2017

@lilyianka boze, lilyianka, behaju mi zimomriavky po tele... scenar ako z toho rozhovoru... ale mna zaujima, ako oni objasnuju tie zmrazene embrya a zistujem, ze tu na konovi s tym akosi tieto zienky nemaju problem. oni vam povedia, ze "to este nie je zivot"? ja naopak, som mala o tom zistene vsetko a od sameho zaciatku mi bila intuicia, ze tam nejdes... nechapala som to, najprv som si myslela, ze peniaze, darmozraci, ale potom taka jasna myslienka, ze toto dieta, pride nasilu, a potom samozrejme aj to, ze oni ma budu presviedcat, ze som chora, neplodna a moja intuicia mi vravi, ze pes je inde zakopany. som proti tomu a cudujem sa, ako to niektorym dievcatam nevadi, uz ta myslienka, ze si to dieta idem kupit... dik za prispevok k teme :(

karamelkax
21. dec 2017

Nám tiež v reprocentre povedali že prirodzene to nepôjde, muž mal spermiogram na dolnej hranici bral len Folandrol, ja antifosfolipidove protilátky a ľahšiu trombofilnu mutáciu, tak sme sa išli chystať na IUI, ale na sone povedali že akurát ten mesiac nemám ani ovulaciu, že nedozrel folikul, tak sme si povedali že OK čo už, ten mesiac sme sa na to vykašľali a boli spolu ani neviem kedy, a čakala som na menzes aby som začala brať ten liek na rast folikulov a menzes som už nedostala 😃 zostala som šokujúco tehotná...

johanna_b
autor
21. dec 2017

@karamelkax jezisi maria, ti museli byt sklamani! ale taketo som uz pocula a oni povedali, ze to z tej ich liecby ;)
ja som rada, ze sa otvara tato tema

moninah
21. dec 2017

Velmi zaujimava tema, som zvedava, co baby napisu. Kamoska menila doktora a na odporucenie bola u gynekologicky, co robi aj v care. Ona jej na zaklade jedneho krvneho testu povedala, ze nema ovulaciu a ak do pol roka nepojde na umele, nikdy nebude mat deti. Hned jej aj davala termin.

johanna_b
autor
21. dec 2017

😲😢

johanna_b
autor
21. dec 2017

@moninah nemyslim si ze si to dievcata co tam nechali kopec prachov a prisli o zdravie, priznaju....
ale mna tam zaujali aj ine veci. dieta ako vec '- silna myslienka

lilyianka
21. dec 2017

@johanna_b zaujimave je, ze kopec parov malo horsie vysledky ako my a bolo im odporucsne IUI a nsm IVF a rovno ICSI...
A najvacsi gol bol ked mi pred poslednym KET nebola odporucana PK z dovodu "velkeho odpadu"... skoro som si oci vyocila ked to tak nazvala

johanna_b
autor
21. dec 2017

@lilyianka my tiez nemame deti. v aprili som potratila prirodzene splodene a na toto by ma nikto nenahovoril. prah tohto centra neprekrocim

lilyianka
21. dec 2017

@johanna_b mam kamosku kt.po tom ako som jej pisala ako to cele v centre prebieha povedala, ze by tam nikdy nesla...samozrejme ich tam pisielali...ona problemy s ovulaciou a on velmi zly spg...nejak si to upratala v hlave, vykaslsla sa na to, prestali sa hnat za dietatom a bum tehotna 👍
Preto v ten zazrak verim a dufam, ze aj nam sa podari prirodzene ☺

Svagrinej ksmoska ma tiez dieta z umeleho..dokonca z darovaneho vajicka...predtym skusali s jej vajickami cca 6x a nic..nuz ale co je hlavne, dieta bolo velmi chcene a bohuzial nema k nemu nejaky silny vztah..vraj za to, ze je to dieta z vajicka inej zeny..

renarik
21. dec 2017

Dievcata dodam trocha nadeje...roky som nemohla otehotniet...navstivili sme taketo centum...chyba na oboch stranach...ja bez ovu resp. Raz za par mesiacov...manzel zle, pomale...dali nam zaver ze jedine ivf...odmietli sme...po 4 rokoch snazenia prislo zrazu prve, potom necakane druhe a prednedavnom tretie🙂 drzim Vam palce!

elenkaba
21. dec 2017

@lilyianka a to kam si prosim ta chodila, ked ti povedali ze neodpprucaju PK z dovodu velkeho odpadu?

nivea93
21. dec 2017

My ideme do repro centra 2.1. Na konzultáciu. Nemáme problém s počatím. 2x sa nám to podarilo na prvú supu. Problém bude inde keďže ho neviem donosiť. Chcem aby prišli na to prečo. Možno to boli len blbé náhody blízko pri sebe. Ale určite zaujímavý článok. Niekedy sa treba riadiť aj vlastným rozumom a nedať si všetko nahovoriť len pre to že vám to hovorí odborník. Prosím je tu niekto kto ma rovnaký problém a už repro centrum navštívil?

katharines
21. dec 2017

@johanna_b ahoj, ak mozem rada by som doplnila, ze je aj ina cesta ako ivf centra. Je to NaProTechnologia. Trva to sice dlhsie, ale je to eticka a humanna cesta zistovania a liecby neplodnosti parov. Zahrna kompletnu staristlivost.

Zivot vznika oplodnenim vajicka spermiou (kazdy z nas zacal takto svoj zivot). To znamena, ze je dane ake babo bude. Uz v tomto obdobi existuje bunkova pamat, kedy babo vnima vsetko aj ked podvedome. Robil sa vyskum, napr. muz bol podrobeny retrospektivnej hypnoze a dostal sa az do obdobia svojho pocatia. Vnimal pocity matky i otca. Mozno to pride ako sci-fi, avsak nieco podobne ludia zazivaju aj po transplantacii, kedy napr. zacnu mat radi veci alebo jedla, ktore predtym nikdy nepreferovali. Takze ak zena ma na ivf klinike niekolko embryi vsetky su jej deti. Ak sa rozhodne vyuzit len 1, ostatne su odsudene na smrt alebo vyskum. 
Okrem toho, kedze na ivf klinikach neriesa zenu ako celok, casto zena ani nedokaze dietatko vynosit, pre ine problemy. Aj ked sa to stava aj mimo ivf, rozhodne to nie je take caste.
To, ze vlozia podla nich vyselektovane embryo este tiez neznamena, ze nemoze mat postihnutie. Avsak kedze po ivf robia aj amnio, tak zeny na zaklade nepriaznivych vysledkov, zial casto zvazuju potrat (sak "zhluk buniek", co rozhodne nie je pravda), co ma za nasledok dalsie duchovne i psych. zranenia. Tiez sa deticky mozu narodit aj predcasne napr. V 24 tyzdni a vtedy sa bojuje o kazdy malilinky nadych tohto dietatka, co moze prispiet ku dalsim zdravotnym komplikaciam. Je to nesmierne narocne pre babo a ani nehovorim o rodicoch, ktori so strachom prichadzaju do nemocnice, ci babo prezilo. Viem, ze sa to stava aj mimo ivf, ale ivf je castou pricinou a rizikovy faktor, kvoli zdravotnym komplikaciam samotnej mamicky.

A v neposlednom rade, moze dojst ku zamene embryi, pripadne, ako sa raz stalo, ze muz, ktory robil v spermobanke, nahradil spermie chlapov svojimi, a tak mal niekolko desiatok deti. Prislo sa na to len nahodou. Z toho dovodu je potom potrebne v buducnosti robit geneticke testy na pribuzenstvo.

katharines
21. dec 2017

@nivea93 skus pit caj z alchemilky (posilnuje maternicu a pomaha jej udrzat babatko), zarad kys. Listovu, vit D

katharines
21. dec 2017

@nivea93 a este omega-3 kyseliny, ktorych je v strave strasne malo (ryby, lanovy olej)

johanna_b
autor
21. dec 2017

@nivea93 myslim ze vacsina. este si to rozmysli... oni po tej pricine patrat nebudu, oni ta chcu umelo oplodnit. gynekologa sama popros aby ti dal ziadanku na hematologiu, genetiku a reproimunologiu. oni presne robia co sa pise v clanku. nahanaju strach, zvelicuju, atd atd. zarabaju

nivea93
21. dec 2017

@katharines brala som femibion aj obyč listovku aj pred počatím. Skúsim aj čajík neviem kde je chyba. Dakujem

nivea93
21. dec 2017

@johanna_b na hematologii som bola min. Piatok už len čakám výsledky. A áno som nastavená tak ze tam idem s tým nech nás pošle na genetickú repro imunológiu atď. Ja im hneď poviem ze počať problém nie je. Treba nájsť inú príčinu som strašne zvedavá ako to bude

johanna_b
autor
21. dec 2017

@nivea93 prosim ta chod tam zo zvedavosti a napis nam ako to prebiehalo. moja intuicia ma tam nikdy nepustila. takemuto biznisu sa nemoze venovat niekto seriozny cize odbornik. ja im davno neverim

johanna_b
autor
21. dec 2017

@nivea93 mne robili genetiku na hematologii...

lilyianka
22. dec 2017

@elenkaba GF Ba

johanna_b
autor
22. dec 2017

@lilyianka ja neviem co je to pk
no ved ludsky zivot pre nich nema ziadnu hodnotu to si snad v tom gf zistila.

moninah
22. dec 2017

@nivea93 pripravte sa aj na to, ze nezistia nic. Mne moja mila zlata hematologicka priznala, ze medicina je v tejto oblasti v plienkach. Ze vedia, ze existuju poruchy, ktore ani nevedia diagnostikovat, nieto este liecit. Ze napr. Fraxiparin mnohym zenam pomoze donosit, ale castokrat sa ani nevie preco. V pribalovom letaku pisu, ze nieje pre tehotne. To iste Prednison. Empiricky maju odskusane, ze obcas zafunguje. A tak liecia, aj ked nevedia co. Ale v car nevysvetlia, neliecia a hned umele.

johanna_b
autor
22. dec 2017

@moninah to je este "ten lepsi pripad" ked neliecia... mojej znamej "nasli" v 1 centre syndrom polycystickych, v dalsom ze nie, to nema, ona ma nepriechodne, 2x umele, nic z toho a telo ako po chemoterapii

lilyianka
22. dec 2017

@johanna_b PK je predlzena kultivacia...cize vajicko so spermiou pozoruju este 5 dni ako sa vyvija...na 5 den by malo byt v stadiu blastocysty.....ja som mala dvakrat PK ale kedze vzdy zo styroch vajicok sa len 1 vyvijalo a to vzdy vlozili a nakolko ostatne sa vo vyvine zastavili tak rozhodli, ze poslednykrat mi iba rozmrazia a hned na druhy den vlozia...vraj aby sa vyvijalo v prir.prostedi...

@moninah mne predpisali aj Medrol ( podobne ako Prednison) kvoli embryotoxickym cytokinom a Fraxiparine, ze ved skusime....ale aj tak to nic nepomohlo

johanna_b
autor
22. dec 2017

lylianka nejde ta oznacit nic v zlom baby ale vy ste boli akoze v pohode ze zmrazene deti? vam sa to zda v pohode, takto prist k dietatu? lebo podla mojho nazoru dieta ma prist samo a nie tahat ho sem. ja som sa nad to a tieto pokusy hrozostrasne co popisujete nikdy nevedela preniest. mna z toho mrazi

janinuska
22. dec 2017

Baby, ja mam zlu skusenost s CAR, bolo to ešte pred 4 rokmi, ale bola to aj moja chyba, mala som si dopredu zistit ako to funguje, len nemohla som 4 roky otehotniet a gynekolog ma tam poslal, tak sme si povedali, že za konzulzaciu nič nedame, zobrali mi krv, spravili vyšetrenie priechodnosti vajcovodov a hned ma poslali na IUI, samozrejme obidve boli neuspešne, potom som vedela, že mi budu odporučat ivf, rychlo som odtal utiekla, pripada nepači sa mi taka manipulcia s ludskymi embryami, zmrazovanie, rozmrazovanie, predavanie, odhadzovanie, ničenie, tiež ma z toho mrazi, neuniesla by som, že ja a manžel budeme doma a naše embrya-deti budu niekde v CAR v mrazaku. Ked som pochopila, ako to v car funguje utekala som preč, bohužial ani pričinu prečo nemožem otehotniet mi tam nikto nepovedal, vraj oni nevedia.

lilyianka
22. dec 2017

@johanna_b ako som pisala na zaciatku...kedze nam bolo povedane, ze deti budeme mat len zazrakom, chceli sme k tomu "dopomoct" a preto sme skusili umele....viem, ze ak by som to neskusila, vycitala by som si to....ale skusila som a 3x nevyslo, tak si vravim asi to tak nema byt....uz by som do toho nesla....cely tento kolotoc mi stacilo zazit raz! Aj ked to nevyslo ani poslednykrat, ideme dalej...v podstate som twraz rada, ze uz s GF nic nemame, nemusim chodit na ziadne kontroly na hemato ani imuno....cele je to narocne psychicky, ale aj casovo...niekedy som mala pocit, ze si v GF mysleli, ze vsetky pary co tam chodia nemaju vobec ziadny problem chodit tam aj kazdy druhy den...akoby sme nepracovali ...ja naataatie som z prace mohla vzdy

lilyianka
22. dec 2017

@janinuska mna tam tiez poslal moj gynekolog, aby mi urobili testy na protilatky na spermie...ale oni boli taki "mili", ze mi urobili aj vysetrenie na priechodnost a nejake dalsie vysetrenia...chopili sa prilezitosti, par spravnych viet a uz sme boli ich! Proste nas presvedcili, ze deti prirodzene mat nebudeme, tak sme skusili umelo...tiez som nevedela co to vserko obnasa...co som bola v niektorycg situaciach aj rada

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre