Alkohol a IVF

10. júl 2020

Ahoj, chcem sa spýtať v pondelok ideme na vklad a v sobotu máme rodinnú oslavu. Moja mama má 50. Ak si dám prípitok - teda deci šampanského je to problém? Nejdem sa opíjať samozrejme, naozaj len aby som si s maminkou pripila.

PS: prosím neurobte zo mňa alkoholika.... bežne nepijem alkohol viac menej vôbec. Len takto na oslave prípitok ak tak.

princess59
10. júl 2020

Kľudne môžeš, aj pohár dva vína. Mne aj lekár hovoril že deci dve denne pred vkladom je fajn na prekrvenie sliznice. Kľudne sa zabav bez výčitiek.

autor
10. júl 2020

@princess59 🙂 tak ďakujem, áno tiež som to počula, ale pre istotu sa pýtam....

juliet86
10. júl 2020

deci je ok. daj si glg dva tukni si a hotovo ;) a nejedz tam nic z coho by ti bolo tazko

pseudomonas87
10. júl 2020

Daj si, bože koľko ľudí by sa nenarodilo bez alkoholu.... Ľudia sa popili a hups žena tehotna, samozrejme všetko s mierou ☺️držím palce

princezna_bosorka
27. jan 2024

po spravnosti by si pit nemala (neexistuje zdravy alkohol a ani jeho zdrava davka), ale jeden pohar ti asi neuskodi... Ja som sa napr. po dvoch neuspesnych ivf rozhodla prestat pit pred tretim (a to vyslo). Zrejme to bola len nahoda, ale pomohol mi ten pocit, ze som urobila vsetko, co som urobit mohla...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre