Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

mirusch
2. júl 2008

Mirica 😀 😀 😀 Na to sa neda zabudnut. Ty si s Dracikom nas vzor 😀 Najvacsie stresmanky a nakoniec s dvojickami... Ale mas aspon na co spominat a rozpravat tvojim detom, ktore si nakoniec nevycikala, na dobru noc 😉

sylvia21
2. júl 2008

mirush, to je skoda, ze si stratila toho lekara - SLovaka, urcite si sa s nim lepsie o vsetkom porozpravala, ale nevzdavaj to, teraz je vonku velmi vela lekarov, odchadzaju do Rakuska, Nemecka.... Neviem, ci by Ti nepomohlo sa informovat na takom organe v DE, ako je u nas komora lekarov, kde by mali mat zoznam vsetkych lekarov, a urcite by si tam nasla niekoho vhodneho, ak by si zistila, ze Ti tento doki nevyhovuje.
Nemam sajnu ako to v DE presne je, alebo mozno na Ministerstve zdravotnictva alebo na Konzulate, by tip pomohli a poradili. Alebo kazda nemocnica ma info centrum, keby si si tam napisala, mam s tym pozitivnu skusenost, vzdy poradili, ked som pisala a odpisali mi do tyzdna.
Este dalsia moznost ma napada, ze priamo v ISCARE sa spytaj, ci tam s niekym nespolupracuju. Dokinovia chodia na spolocne international seminars a tam ziskavaju kontakty.

zabkaevka
2. júl 2008

Hmmm kočky, straaašne ste zlaté. ÁNo myslím, že som sa už s tým testovaním ukľudnila, aj keď kúpený nový testík mám 🙂 chichichichichi-
Ciiiiiii tak to je super mirica, toooľko hcg. Ja ani neviem, nepovedal mi doki nič, ani či sa obe emryjká ujali. Vraj na kontrole o tri týždne všetko povie. tak fakt musím byť trpezlivá 🙂
Inak dnes som mala taký divný pocit, akoby prišla mrcha, ale to nebola ona, "len" výtok, taký svetlý. Nevadí to?? dúfam, že nie. Inak už len tie občasné pnutia v podbrušku cítim, a jasné že prsia bolia.
Už sa teším na večer domkov, kedy si budem čítať knižku 🙂 teším teším 🙂

ella1111
2. júl 2008

viete mi povedat preco sa pri KET beru estrogeny?myslela som ze vkladanie prebieha v prirodzenom cykle.ze daju nieco akurat na sliznicu maternice.

mirica
2. júl 2008

😀 mirusch - ináč ja som potom ešte vymýšlala ďalej , ale to neviem , či som písala verejne alebo len zopár babuľkám do IP .....lebo pri krvi mi sestrička povedala , že je určite 1 , moja doki našla 1 dutinku , ďaľší týždeň našla doki v centre 1 dutinku - potom som bola v ISCARE asi jediná čo mala po 2 týždňoch kontrolné testy HCG, lebo som mala pocit , že mi jedno bábo chýba - doki sa so mnou nehádala a poslala ma na tie testy(žeby si pamätala čo som stvárala pred ET? 😀 ) ale tento krát som mala pravdu ja - bolo tam aj druhé 😀 😵 😅

mirusch
2. júl 2008

Sylvia, diky, uvidim, co spravim. Mne nemecky ani iny lekar nevadi, tu su vselijake narodnosti a malokedy trafis na nemca 😀 Potrebujem lekara v blizkosti, kedze nemam auto, takze moznosti su obmedzene. Skusim este dat tej lekarke sancu, pojdem na preventivnu prehliadku coskoro, tak sa uvidi. Ach jo. Nechapem preco siel do dochodku, ved mal len nieco cez 50. a bez varovania.
Ten ISCARE myslis asi kvoli liekom, vsak? No, musim sa nad tym rychlo zamysliet.

Ella, toto ti musia KET-babenky povedat, ja si tak laicky myslim, ze ved estrogeny su prave na rast sliznice, nie? Ale neviem presne.

Mirica, uf, tak toto pokracovanie nepoznam 😀 😀 Si proste neprekonatelna. Nezabudni potom informovat, co si vyrabala v nemocnici pocas porodu. Spis si to, na stare kolena sa popucis od smiechu. Ale vidis, s dvojickami ta intuicia neklamala. To potesi, nie?

sylvia21
2. júl 2008

mile nase tehulky, uprimne Vam zavidim, super tesim sa s Vami. 🙂 🙂 Ja v poslednom case tuzim tiez po dvojickach 😀 😀
Dnes som si kupila take volne letne satky a manzelik mi hovori, ze v nich vyzeram ako tehotna, tak sme mali malu smutnu chvilku, ale jesen to dufam isti 😎

tanitta
3. júl 2008

Ahojky babulky;)...
mam pozdrav od Lenky.... nejaky cas tu nebude nema pristup na net....
ja som bola u zubosa...prezila som.. ale vrtali sme 😠 ...
Kveti, Taky.. kedy mate utz??.. 😵

kvetka2
3. júl 2008

dobré ránko 🙂
ahoj tanittka, normálne som sa už čudovala,kam sa Lenka stratila
tani,kazia sa ti zúbky? ako sa cítiš ty? nevoľnosti ťa ešte trápia?
inak, ja mám sono 8.7., som hrozne nedočkavá aj s drahým 😉 lebo už budeme počuť srdiečka. Ja som ešte srdiečka babatkovske nikdy nepočula 🙂 Dúfam,že je všetko ok....
inak, mám občas takú pachuť v ústach 😅 tani, nemáš s tým skúsenosť?

veracruz
3. júl 2008

ahojte babulky...
kvetka, ja mavam vsakovake chute v ustach este stale...

kvetka2
3. júl 2008

ahoj vera 🙂 ty máš už také krásne tt
pre mna je to také nové 😕 aspon viem, že nie som ufon 😀
ako sa máš?

tanitta
3. júl 2008

Kveti.. ja mavam len horku chut...srdiecko som nepocula ani raz .. ale neva dolezite je ze ho vidim ako krasne bije 😵 .... budete mat zazitok vsetko dopadne dobre 😉 .. nebojkaj..byva mi stale blbo to snad ani neskonci 😅

veracruz
3. júl 2008

kvetka, zajtra mi naskoci 19tt... ide to nejak rychlo... ja sa mam fajn, az na vcerajsok, to mi bolo priserne zle 😝 pekne mi narastlo brusko 😵 a myslim, ze citim pohyby nasej malej veracruzky 😀

kvetka2
3. júl 2008

tanittka no presne, ja mám tiež takú horkú bleéé chuť. Jasne Tani, vidieť je tiež krásne. Ved ho budeš počúvať, ked ho budeš držať v náručí, ked sa bobík narodí 🙂 chúdatko, stále ťa to trápi. Mna v tých chvílach, ked mi je ťažko utešuje to, že sa chrobácikom asi dobre darí, ked je mne zle 😵 .

veracruz
3. júl 2008

kvetka, tak tak... tiez som brala, ze je vsetko oukej, ked mi byvalo zle... a ked to zo dna na den preslo, tak nie, aby som sa tesila, ale mala som stresy, ci sa nieco nedeje...

kvetka2
3. júl 2008

vážne, už sa hýbe? Tak to idete ukážkovo podľa plánu 🙂 Myslíš,že to bude dievčatko? 😎
inak, pamätám si ťa ešte z čias zo stimulky, fakt to letí. Ale na Vianoce už budeš mať tento rok krásny darček 🙂

veracruz
3. júl 2008

v brusku robi kotrmelce a minule na utz bola v takej akrobatickej poze, sme sa s dr. smiali... ja som mala od zaciatku pocit, ze to bude baba a uz to mam potvrdene aj od dr.... mam doma aj fotku susurky 😀 ako dokazovy material...

veracruz
3. júl 2008

leti to naozaj... najskor som mala pocit, ze sa toho ani nedockam... vybavacky, vysetrenia, cakania na vysledky... a odkedy som zacala stimulovat, tak to uteka hrozne rychlo...

veracruz
3. júl 2008

no a k tym pohybom... zatial ich citim ako bublinky, ale som zvedava, ked zacne kopat 😀

kvetka2
3. júl 2008

jeeej no super dôkazový materiál, takže je to jasné 😵 mám taký pocit, ak si to nepletiem,že si tancovávala , ked si cakala na výsledok ET 😕 potom to má malická isto po tebe 🙂

veracruz
3. júl 2008

kvetka, dobre si pamatas... chcela som s nou prejst standardy aj latino, ale vacsinou sme skoncili pri latino... asi sa jej to pacilo 😀

gabika24
3. júl 2008

ahojte.
vera, krásne pribúdajú tt, tanittka tiež a kvetka, tebe to tiež bude rýchlo pribúdať (síce možno sa ti bude zdať, že druhým to ide rýchlejšie 😉 ).
kvetka, ten zvuk srdiečok je niečo úžasné 😀 , uvidíš (teda budeš počuť).
vera, určite sú to už pohyby, ja som ich síce teraz začala cítiť skôr (možno preto, že sú dve a možno preto, že tiež vždy robia akrobatické kúsky na sone, aj keď budú mať na to čím-ďalej tým menej miesta 😵 ).
a tú pachuť som mala v ústach aj ja - hlavne po niečom sladkom, ak som zjedla, ale aj po káve (ak som si nejakú dala), po sladkej vode a pod. takú strašnú chuť som nemala pri malej... ale neva, viem, prečo tá chuť je a som spokojná. 🙂 teda teraz ju mám už len niekedy (našťastie).
ináč, naši drobci tiež vystrájajú, keď im spievame alebo tancujeme... 😀 😀 😀 - podľa kníh už počujú, tak to určite krásne reagujú na hlas malej a ocka 😵 😵 😵 a samozrejme môj 😀 😀 😀

pointka
3. júl 2008

Ahojte, neviete, ktory DC sa zvykne robit IUI? Idem na dovolenku a mam pocit, ze mi to rovno do dovolenky padne ☹

fedra
3. júl 2008

pointka, IUI sa realizuje podla vysledkov utz.
ja som vzdy bola na utz 10 DC a podla velkosti folikov urcil lekar termin /alebo ma na utz zavolal este raz/.
U mna to bolo 14DC az 16 DC

pointka
3. júl 2008

hm... tak to mi nevychadza. dik fedra

takitak
3. júl 2008

ahojte
práve som sa vrátila z iscaru. ja som sa pýtala či sa dá ivf aj bez stimulácie a vraj to ide. takže sme sa dohodli na bud. cyklus. Dali sme aj žiadosť na norm. ivf ale ke´dže bez stimul. to je možné robiť hneď a netreba čakať na povolenie nemáme čo stratiť. dovtedy možno príde aj povolenie a ak sa nezadarí rovno môžeme na ivf ... no šťastná z toho nie som, ale predsa len ...a potom 20% šanca je predsa len šanca tak prečo o ňu najbližší cyklus prísť ... a možno sa šťastie unavilo a už aj na nás sadne ...

gabika24
3. júl 2008

takitak, som rada, že to ide,ako som ti písala. neboj, dočkáte sa aj vy...
taky, ako? ja si idem asi ľahnúť, nejaká som unavená 😅

takyna
3. júl 2008

Ahojte babulky, 🙂 dnes som mala dilemu, ale napriek tomu, že som dilemovala, išla som do toho kaderníctva, 🙄 úchylka sa nezaprie 😝 , ale je ten vlas oslabený počas tehulkovstva, teraz idem papkať halušky 😀 potom budem rozdýchavať žalúdočné problémy 😒 a ak negrcnem budem mať duplu 😎 , inak na ULZ ideme 7.7.k primárovi kôli cyste, včera som si musela kúpiť tehotenské gate lebo všetky moje nohavice sú mi malé, a na brušku ma omýnajú a nedá sa mi potom riadne relaxovať 😉 , som rada , že ste všetky ok, užívajte si leta, pozor na úpaly, zdravím vás všetky pá 😵

mapa73
3. júl 2008

Takynka ahoj! To je super, že bruško rastie 🙂
Ahojte všetky, ako sa mávate?

kvetka2
4. júl 2008

dobré ránko! 🙂
musím nás trošku posunúť sme sa úplne prepadli. Dnes mám kopec práce, ale ešte nakuknem.
krásny piatok!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre