Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jassminx
27. nov 2012

No dievcata, uz asi tak 3 hodky sa citim uplne na hovienko ☹ pocitujem ako keby som mala dostat mrchu, toci sa mi hlava, je mi zle. No uplna parada. To som zvedava, ci to do piatku rozchodim 😝

juliana30
27. nov 2012

@lenusika ,@jassminx tak baby dnes som volala do Iscaru,tak normálne vaginálne si ich mám ráno pred Ket dať. 😒

jassminx
27. nov 2012

@juliana30 no tak to je divne. Mozno zmenili postup 😖

lenusika
28. nov 2012

@juliana30 ja by som si prehltla, spravila som to tak 2x a to som mala 8 pokusov a tie 2x mi vysli transfer s pozitívnym výsledkom

lucia2505
28. nov 2012

Mne zas povedali, že si mám dať vaginálne hneď po transfere...to má každý iné postupy alebo čo? Môže to niečo ovplyvniť?? Lebo ja som to tak urobila a nám sa teda nepodarilo..

ria191
28. nov 2012

@lucia2505 nie nemôže to nič ovplyvniť. Ak sa to má podariť tak sa to podarí tak či tak ver mi. Toto sú prkotiny, ktorými sa absolútne netráp.

juliana30
28. nov 2012

No baby a ešte mi povedzte ako to všetko prebieha,je to podobné ako pri IUI?Vraj mám mať plný mechúr ☹ ....trvá to dlho,kým vložia embryo?Alebo je to rýchlovka?

jassminx
28. nov 2012

@juliana30 v Iscare je to tak, ze prides, prezlecies sa, opytaju sa ta ci mas plny mechur a ak ano, tak ta zoberu, vlozia deturence, polezis si cca 20 min. a ides domkov. Ale neodporucam ti mat uplne plny mechur, lebo to je potom na nevydrzanie. Staci ti poloplny.

juliana30
28. nov 2012

@jassminx,óóó tak to celkom šikovne ide, no obávam sa toho plného mechúra 😀 Ďakujem za odpoveď.

lenusika
28. nov 2012

@juliana30 ja som chodila do Brna...nikdy som nemusela mat plný mechur aby som hne´d po vklade utekala na záchod ako mi nakazali v Iscare......pre mna to bol zlý výber....som rada, že som to cele aj za tu cenu absolvovala v Brne...sú profíci

juliana30
28. nov 2012

@lenusika,no ja pracujem v BA a dá sa mi odbehnúť z roboty do centra,keď potrebujem,ale do Brna by som nemala šancu dochádzať, a takisto manželovi sa nedá hocikedy ísť z roboty.Ale čítam na Brno samé dobré recenzie...No dúfam,že to vyjde na prvýkrát a nebudem už nikam musieť chodiť.Aj keď na Iscare už počúvam samé negatíva ☹

jassminx
28. nov 2012

Menzes na spadnutie, bolesti a nalada pod psa ☹ a ja som tomu tak verila. Stale som si hovorila, ze teraz to uz dopadne dobre 😢

lucia2505
29. nov 2012

@juliana30 No ten plný mechúr to je brutalita. Ja som ledva vydržala tých 20 minút, ale to už som mala fakt kŕče jak hovado a skoro som sa došťala na tej posteli s prepáčním...sestrička povedala, že poležať si minimálne 20 minút, ale dobré je aspoň pol hoďku, ale ja som nevydržala, takže neviem, či aj to neprispelo k môjmu neúspechu. Keď pôjdem na KET, tak nikomu to nebudem hovoriť, ale mechúr si určite nenechám úplne plný, aby som vydržala dlhšie ležať a nie hneď letieť na záchod.

timmka
29. nov 2012

baby nezvysili sa vam inj. cetrotide???? potrebujem surne, surne ☹

karkana
29. nov 2012

@lucia2505 to sa neboj,už robia v iscar, že hned po vložení musíííííš sa ísť vycikať,takže som aj ja musela ísť,aj ked som nechcela, a ležať nám ani nekázali ale som asi 20min., takže určite to od toho nezáleží a držím palce 😉

juliana30
29. nov 2012

@lucia2505,dnes mi volali z centra a vraj nemusí byť úplne plný mechúr,tak dúfam,že to vystihnem tak akurát 🙂 ,ani plný a ani prázdny.

stastenka42
30. nov 2012

@juliana30
@lucia2505 mocovy mechur nemusí byt plny,doporucuju len preto ze maju akoze lepsiu cestičku do maternice ked to nerobia pod ultrazvukom a idu naslepo. V Brne to robia pod utz a pekne na obrazovke vidite aj kde vam v maternici ulozia embryjka. Preto to nevyzaduju,tak mozete byt v klude a uz vobec to nema vplyv na uhniezdenie .

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 ahoj... tak ako si dnes dopadla? myslela som na teba 😵 dúfam, že všetko dopadne výborne a onedlho zahlásiš, že si tehu... 😉 držím prsty

lucia2505
30. nov 2012

@lubanka Babule mám otázku...teraz mám menzes po nevydarenom ET. Kedy môžem ísť na KET. Myslela som, že už ďalší cyklus, ale sestrička v centre mi tvrdila, že určite budem musieť počkať ešte jeden celý cyklus. Mala som krátky protokol. Ako ste to mali vy??

lubanka
30. nov 2012

@lucia2505 kam chodíš do centra? lebo každé si to rieši inak... ja chodím do SPLNu a tam po nevydarenom môžem ísť už nasledujúci cyklus... ale ja to vždy tak riešim, že počkám 2,3 mesiace a až tak idem... veď aj telo potrebuje trošku vydýchnuť... a o hlave ani nevravím...

lubanka
30. nov 2012

@lucia2505 a medzi tým skúšame prirodzene... 😉

juliana30
30. nov 2012

@lubanka,ďakujeeeem,aj ja som na teba myslela,prežila mi 1 blastocysta a 1 morula zo 6-tich marazáčikov, vložili mi obe,tak dúfam,že z toho bude niečo 😀.Išlo to fajn,rýchlo a vydržala som aj s plným mechúrom 😀.A ty?

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 no ja som si dala vložiť iba jedno (tak som chcela) lebo po tom mojom poslednom predčasnom pôrode už mám fóbiu z viacpočetného tehotenstva... ostalo mi ešte 8mrazáčikov.... uvidíme, čo z toho bude... začínam byť dosť skeptická 😖 ale tak čo už... bude čo bude. ale myslím, že si asi budem musieť dať repete (myslím KET)... ☹
ale ty to budeš mať určite so šťastným koncom... už len to, že máš dve bambuľky je veľká šanca... ak aj nie dve, tak jedna to určite dá a výsledok bude pozitívny... 😉 hlavne sa teraz šetri a snaž sa myslieť pozitívne (tá pravá ti to vraví že? 😀 ) 😉

juliana30
30. nov 2012

@lubanka,tiež som si povedala,ako bude,tak bude,tiež mám za sebou 1 MA,takže strach zostane vždy.Mysím,si že tá morula je slabšia,tak tá to asi nerozchodí,ale tá druhá by veru mohla 😀.No ja by som prijala dvojičky,ale tiež mám strach z takého tehotenstva,stále sú tam veľké riziká.Budem vďačná aj za jedno a hlavne zdravé.Mne zostalo ešte 12 mrazáčikov.Len z tých hormónov som precitlivená a plačlivá,tak ten optimizmus je taký mizerný.Prajem aj ja tebe,aby ti to vyšlo, už by sa karta mohla obrátiť.Ale verím,že sú teraz šťastné dni,už len kvoli tomu magickému splnu 😀 😀

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 😕 😕 😕 ty si mala 20 zmrazených ks? fúúúú to koľko ti ich vzali?

juliana30
30. nov 2012

@lubanka,21 vajíčok som mala a 18 mi zamrazili...no bola som prekvapená aj ja 😅 ...Nebolí ťa maternica alebo vaječníky?Mňa trochu pichá v podbrušku,pichli mi aj puregon,tak neviem,či sa mi ešte robia vajíčka alebo čo...

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 nie... nič ma nebolí a u nás ani nič nepichajú... 😕 ale bolieť ťa môže možno aj preto, lebo ti tam šprtali dnes a keď nie... vraví sa, že blastocysty sa zvyknú uhniezďovať hneď... tak žeby to bolo ono... preto ťa poboľuje podbruško? 😉
mne odobrali 20ks vajok, ale iba z jedného vaječníka.... lekár mi povedal, že do druhého sa už nešprtal, lebo aj tak ich mal dosť... 😖 ale oplodnilo sa mi iba 12ks... tak to si bola dobrá 😀

gelinka75
30. nov 2012

@lubanka tu siiiiiiiiii, aka skepticka, no no no 😝 😝 😝 😀 😀 😀

lubanka
30. nov 2012

@gelinka75 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pomóc našli ma.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

juliana30
30. nov 2012

@lubanka,no neviem čo to može byť,ale nebudem sa sledovať-som si zaumienila,tak dúfam,že to aj splním 😀 .Ale to je tiež pekná úroda 😀 ,so mnou bola na izbe baba,ktorá mala po piatykrát len 1 vajíčko 😒 .Tak aspoň máme z čoho vyberať.No vlastne aj kvoli tomu množstvu som mala slabší OHSS,tak preto som išla až o 2 mesiace na Ket.Ale dala som si predl.kultiváciu.Ty si mala tiež PK?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre