Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

gombicka
24. apr 2013

zienky, prosim poradte...tuto sobotu som bola 14 den po transfere (DT). tyzden predtym sa zo mna lialo ako z vedra, silna cervena krv, krvacala som 4 dni, od pondelka do stvrtku, spojene s bolestami a kracmi.
V piatok som sla na krv, hoc som uz ani nechcela, ze strata casu (pri prvom IVF ma na krv uz ani neposlali). Sok bol, ze HCG bol 60 - no dost nizke (13DT) Tak ze je to biochemicke....

Poslali ma opakovat testy, bola som vcera (utorok), co bol 17DT...a na prekavpenie HCG stuplo!!! bolo 300.

Co si o tom mam mysliet? Na jednej strane by som rada verila v zazrak, na druhej sa bojim, ze je to mimomaternicove... :(

Podla tejto tabulky http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... co poslala @macinkapapulka je to vsetko malo....

Strasne sa bojim....nechapem tomu

gombicka
24. apr 2013

este som zabudla, ze som mala vlozene 2 embrya po 5 dnoch kultivacie

dafy
24. apr 2013

@gombicka no je to čudné 😕 😕 😕 a ako sa vyjadrila k tomu gynekologička??

alibabaa
24. apr 2013

@timona mne vlozili dve. cakam jedno

gombicka
24. apr 2013

@dafy povedali mi, ze musim pockat na scan...az o 2 tyzdne :(

sherny
24. apr 2013

krv negatívna ☹(( prvé IVF neúspešné ☹(

slavka_2012
24. apr 2013

@gombicka ahoj,mne sa stalo presno to co tebe,,,tiez som krvacala a v zazrak som uz neverila,tiez som nechcela ist na krv no sla som a tam HCG v krvi bolo hranicne,,,,na krv som potom chodila kazde 2dni a HCG stale stupalo,,,,potom uz bolo vidiet aj gastacny vacok a o tyzden sa ukazal este jeden 😉 vkladali mi 2embrya.........hoci to u mna skoncilo v 11tt- prestali rast a nebilo im srdiecko 😢 ty musis verit,ze u teba je vsetko vporiadku a budes mat uspesne tehulkovanie 😉 zazraky sa deju a aj ja cakam na dalsi zazrak 😉 drzim palce

gombicka
24. apr 2013

@slavka_2012 slavka, to myslis akoze vazne? myslis, ze je tu nejaka nadej? No na druhej strane sa bojim presne toho, co pises...ja som uz raz potratila, a bolo to v 10 tt (vtedy to bolo prirodzene a odvtedy sa uz 5 rokov nedari)
Pred ocami mam tie najhorsie scenare...ze ked je to uz mimo normy, ze mozno sa to nejako urzi par dni, no ktovie ako to bude dalej..hoci rada by som tomu verila, ale strasne sa bojim sklamania

lucyfromuk
25. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ake ste mali priznaky po ET alebo KET, ci ste vobec nejake mali a kolko dni po ET ste sa uz citili "inak"...Ja som 4 dni po ET a necitim vobec nic, ani prsia ma nebolia, ani podbrusko, ani nespinim... Zaregistrovali ste nejako to uhniezdovanie? 😅 😅 😅 😕 Doteraz som sa nijako nesledovala, len dnes rozmyslam, ze sa citim ako kazdy iny den... 😒

jankaknm
25. apr 2013

@lucyfromuk ahoj, ja som len vcera absolvovala KET, je to moj treti vklad. Pozorujeme sa urcite vsetky, ved ak doma lezime a cakame, ako sa da na to nemysliet, lenze falosne priznaky mozu byt aj z liekov. Ja sa skor velmi bojim, ze ci mi momentalne alergia na pel a nasledne kychanie nerobi sarapatu so stahovanim svalstva v maternici ☹

sisi13
25. apr 2013

@lucyfromuk ahoj, ja som tiež 4 deň po ET a bolí ma brucho ako pri menzese...s prestávkami už od druhého dňa...prsia ma bolia a boleli už pred ET, predpokladám, že z liekov.....

@jankaknm mňa chytil hneď v prvý deň dosť silný záchvat kašľa tiež z alergie, ale dúfam, že tá malá bodka vo mne to vydržala...inak, čím väčší pozor si dávam, tým viac sa mi stávajú rizikové veci....musíme však myslieť pozitívne!!! 😉

lucyfromuk
25. apr 2013

@jankaknm
@sisi13 Baby, no ostava nam dufat, ze to vsetko dobre dopadne a hlavne asi treba verit. 😅 Mne sa tiez stavaju situacie, pri ktorych si myslim, ze uz to ten maly betar v brusku vzdal 🙂 Ale vsak este nic nie je stratene.

sisi13
25. apr 2013

@lucyfromuk veru tak.... 😉

loriana
26. apr 2013

@gombicka
@slavka_2012 veru dievčatá, zázraky sa dejú, ja som jeden taký prípad - tiež sa po mojom 1.IVF zo mňa valila krv niekoľko dní vkuse už na cca 5.deň po ET a tehotenstvo úspešné až do konca! držím veľmi palce, napíšte potom kľudne aj do IP ako ste dopadli, nech je to ok!!!

loriana
26. apr 2013

@gombicka
@slavka_2012 ...a ešte by som rada dodala, že dodnes mi nikto nevysvetlil, čo to krvácanie chcelo byť... 🙂

slavka_2012
26. apr 2013

@loriana uz nech to bolo cokolvek 😀 hlavna vec,ze vsetko dobre dopadlo a ty si uz stastna maminka 😵 verim ,ze aj nam sa to podariiiii a budeme sa coskoro vytesovat s babetiek 😵 😵 😵

gombicka
26. apr 2013

@loriana @slavka_2012
dakujem ze povzbudive slova...no vcera som opat spinila, rano to uz bola krv (sice len trosku) a test to takmer snehobiely. Ciarka bola este slabsia ako v utorok...myslim, ze viem co to znamena... :( :( :(

slavka_2012
26. apr 2013

@gombicka tak to mi je velmi luuuuuto 😢 som smutna a viem co prezivas 😔

gombicka
26. apr 2013

@gombicka a ty si HCG mala od zaciatku v poriadku? Ja som ho mala dost nizke.

gombicka
26. apr 2013

@loriana a ty si HCG mala od zaciatku v poriadku? Ja som ho mala dost nizke

loriana
27. apr 2013

@gombicka to mi je ľúto!!! ja som mala HCG v poriadku, nepamätám si hodnotu, skús ísť na stránky cca 700, 701, to bolo okolo 1.12.2011 a tam som to písala, skús nájsť, ak nenájdeš, napíš, ja to nájdem, napriek tomu počkaj ešte, veľmi držím palce!!!

loriana
27. apr 2013

@gombicka ...pardon, je to stránka 711 dolu 🙂))

sisi13
28. apr 2013

@lucyfromuk @jankaknm
ahojte, ako to čakanie zvládate? zo mňa je aj napriek všetkým varovaniam klbko nervov... 😒

jankaknm
28. apr 2013

@sisi13 Dobre ranko, je to veru hroza, aj ked stale si hovorim, ze mam dovolenku, tak si uzivam lenosenie, no nejde na babo nemysliet. A ty si uz aspon tyzden od ET, to planujem robit uz aj test, kedze embryjko malo 6 dni plus tyzden, to uz musi byt uhniezdene. 😒 A ake lieky a vitaminy uzivas?

sisi13
28. apr 2013

@jankaknm ahoj, ja som mala dovolenku len dva dni, potom som išla normálne do práce...mám sedavé zamestnanie, tak snáď je to ok....moja bodka mala 5 dní, v pondelok bol transfer a priznám sa, že som to nevydržala a skúšala test už včera a bol negatívny (citlivosť mal 10)....spolieham sa jedine na to, že mám dlhší cyklus a menzes by mi mal prísť až okolo 7. mája...asi mu to dlhšie trvá...dúfam... 😉 beriem len utrogestan odspodu a keďže som alergik, tak jedine colostrum na podporu imunity....mesiac dozadu som začala brať na odporúčanie ladee vita, ale bolo mi z toho zle, tak som to vysadila...

jankaknm
28. apr 2013

@sisi13 skoda, ze nemas tu sedavu robotu aj s vylozenymi nohami 🙂 a kolkaty pokus toto mas? Ja som v oktobri po KETe nelezala a potom som si to vycitala, tak teraz sa snazim viac leat. Ked chodim tak opatrne, az sa ma manzel opytal, ci ma nieco boli, ked tak chodim. Od vcera mam uplne presne priznaky PMS. Bolia vajecniky, chute na jedlo, stale som hladna a aj podrazdenejsia. ☹

sisi13
28. apr 2013

pokus máme prvý, mala som však veľmi dobré výsledky všetkých vyšetrení od hormónov až po ultrazvuky...asi sa utešujem, ale iné mi neostáva....🙂 ja som mala príznaky do piatka také výraznejšie, teraz už ma "len" bolia prsia a tiež mám chute na všetko možné dokopy...koľký pokus máš ty?

jankaknm
28. apr 2013

@sisi13 Takze ty si po 1.IVF a nasledne ET? Kolko si dala vlozit a kolko ostalo?
My sme v lete absolvovali IVF s vlozenim 1, potom v oktobri KET s 2 mrazacikmi, a teraz posledne jedno, co nam ostalo, pred tym 3x IUI neuspesne, aj prefuk vajickovodov, aj hysteroskopiu.

sisi13
28. apr 2013

@jankaknm fíha...máte toho už veru dosť za sebou...držím palce.....áno som po prvom IVF s ICSI....dala som si vložiť len jedno..u nás bol problém so spermiogramom...mali sme štyri embryjká, tri nám zmrazili...mala si rovnaké príznaky pri všetkých pokusoch? do ktorého centra chodíte?

jankaknm
28. apr 2013

@sisi13 do Iscare v MT a vy? Uz neviem priznaky presne, po odobrati vajicok a celkovo este po tych injekciach a narkoze mi do MS bolo horsie, teraz je to ako pred MS. Musime verit, ze je to tak ako ma byt, chcela som netestovat, lebo minule som mala testy a ukazovali mi duchov, a nebola som tehu. A ako dlho sa snazite? Spermiogram mame aj my zly, ale ked vyslo oplodnenie, tak neviem v com je problem. Momentalne uzivam anopyrin na krv.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre