Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

slnecnica007
17. okt 2013

@magdus999 Netestuj. Vydrž. Kopec báb malo 10 dní po KET negatívny test a boli v tom... a mám kamošky, ktoré otehotneli síce normálne, ale tiež testovali ako šialené od termínu očakávanej menzes a testy mali negatívne, až kým menzes nemeškala 7 dní. nedá sa na to 100% spoľahnúť, aj ke=d reklama vraví iné 🙂 Takže VYDRŽAŤ!

linn32
17. okt 2013

@slnecnica007 uplne s tebou suhlasim..HCG po 14tich dnoch ide od 5 mernej jednotky..cize ak si kupis test s citlivostou 10 mernej jednotky,resp.20 mj a ty mas např.8mj,tak ti ani jeden nic neukáže..nestresovat,to je heslo dna a netestovat..

trulinka
17. okt 2013

@slnecnica007
Ved to , tazko je povedat, ci su tie priznaky z utrosa, alebo.... 😉 . Teraz sme na vsetky prejavy svojho tela obzvlast citlive....Ale je urcite fajn, ze psychicky si na tom lepsie, snad aj to babo sa tentokrat uchyti.... 😎 .

magdus999
18. okt 2013

@viki127 @trulinka @linn32 @kathrin17 @donatela
takže kočky -včera večer som začala špiniť 😢 viem, že to môže znamenať veľmi veľa pozitívnych, aj negatívnych vecí, ale musím Vám to napísať.... ja už som z toho úplne blbá 😝

trulinka
18. okt 2013

@magdus999
Hmm, tak ako pises, moze to znamenat vselico .....kedy budes robit dalsi test, ci pockas rovno na krv?

magdus999
18. okt 2013

@trulinka no keďže mám doma iba ten woman secret, ktorý vraj nie je dobrý, a mamatest som nezohnala, tak to asi nechám na krv, to bude asi najlepšie 😒

trulinka
18. okt 2013

@magdus999
Tak urcite to bude najistejsie. Joj, ale tebe to predsa musi vyjst 😉 .

donatela
18. okt 2013

@magdus999 moze to naozaj znamenat vselico... Drzim stale palce.
Ja som rozhodnuta netestovat. Kedze mam ist do car na krv uz 10den po et, tak si myslim, ze ziaden test den-dva pred odberom mi neukaze nic... Preto to asi nema zmysel.
Ty ides kedy na krvicku? Inak mna vcera chytila rano total panika, ze to urcute nevyslo, aj som si trochen poplakala. A dnes zasa mam pocit, ze je to tam. Som ako na hupacke, asi z tych vsetkych hormonov:(:( A asi by sme sa nemali sledovat vobec. Ked sa tak hlboko zamyslim ako to bolo pri dcere (ma 7,5 roka tak uz to bolo riadne davno), tak prve tehu priznaky prisli aj tak az som uz mala potvrdene tehotenstvo z krvi... Ak nie az po 1.utz. Takze asi je naozaj zbytocne sledovat sa...

magdus999
18. okt 2013

@trulinka ďakujem, si veľmi zlatá 😉

magdus999
18. okt 2013

@donatela ďakujem 😉 na krv mám ísť v pondelok. Ja som tiež ako na "húpačke", prvý týždeň bolo úplne super, neriešila som,normálne som aj zabudla, že som niekde bola, ale tento týždeň je od stredy zlý.... to bude tým, že mám príznaky, ktoré som v prvých pokusoch nemala. Cítim sa presne ako ty, včera som chodila po meste vysmiata, že som tehotná a dnes mám depku, že to zas nevyšlo. Inak ideš dosť skoro na krv, fakt nemá význam, aby si si robila testy.

donatela
18. okt 2013

@magdus999 drzim teda palce na pondelok, nech to tam je!!!!!
Musime to vydrzat, to cakanie, aj zmeny nalad... Prajem ti, aby si nasledujuce dni zasa bola vysmiata🙂🙂

magdus999
18. okt 2013

@donatela určite budem, čaká ma pekný víkend s manželom, ideme do Košíc na muzikál, tak si spravíme pekný výlet 🙂

linn32
18. okt 2013

@magdus999 ach jaj..toto je presne také..raz hore,raz dole..treba si dozicit aj cas smutku,aj cas radosti.aby sa psychika precistila..sme stále pod vplyvom hormonov! A ty sa neboj,mas mrazaciky, dost vela, urcite to vyjde..drzim ti ako aj ostatnym paste velke!

netilka
18. okt 2013

Ahojte, zamotam sa vam do diskusie.... ani neviem, ci chcem radu alebo nejaky nazor, ale potrebujem to proste dostat zo seba, lebo uz neviem, ako dalej. Mam po 3. IVF a spolu po siedmich vkladoch. V tomto pokuse som mala tiez dost embryi (8), tak ako aj ty @magdus999. Avsak ziadne KET zatial nevyslo. Po kazdom KET som mala ine pocity, niekedy ziadne priznaky cele 2 tyzdne, inokedy pichanie v podbrusku na 5. den po vklade, teraz naposledy krvacanie na 11. den. Cize tiez by som povedala, ze kazda sme ina a v kazdom cykle mozeme mat ine alebo ziadne priznaky.

Mam este 4 embrya a pomaly uz stracam nadej a vieru, ze sa nejake uchyti. Stracam psychicku aj fyzicku silu ist na dalsi vklad a prezivat opat smutok a stavy depky po negativnom vysledku ☹ . Prosim, je tu nejaka z vas, ktorej sa to podarilo az na niekolkykrat? Vzdy mam ukazkove embrya na jednotku a nic. Nemoze byt chyba aj v sliznici? Neexistuje na to nejake vysetrenie? Uz naozaj neviem, co by som mala urobit preto, aby som aspon jeden jediny raz v zivote pocula, ze som tehotna.

Vsetkym cakatelkam drzim silno palce a prajem vela sily a trpezlivosti, lebo viem, ake su tie 2 tyzdne cakania na vysledok psychicky narocne. 😉

magdus999
18. okt 2013

@netilka vitaj medzi nami 😉
tak veľa otázok máme a nik nám nevie na ne odpovedať... je to smutné a zároveň strašné. Ťažko sa mi dáva nejaká rada, keď mám dnes tiež depkavý deň. Asi si len musíš prejsť tým smútkom a jedného dňa sa zobudíš presvedčená, že opäť ideš do toho, možno to bude už zajtra 🙂 čo sa týka nejakých vyšetrení, to sa chcem popýtať v pondelok doktora, či mi niečo neodporučí. Sama viem, že ak sa opäť nepodarilo, pôjdem opäť, iné nám neostáva, len skúšať, však hádam sa raz podarí 😀

magdus999
18. okt 2013

@linn32 a ty ako? ešte špiniš? mala si aj menz.bolesti?

netilka
18. okt 2013

@magdus999 Dakujem. Predvcerom bol ten den D, ked som si vypocula zasa tie iste slova od dr. Negativne. ☹ A uz ma ta hrozna depka drzi dva dni. Vy ste si nedavali vysetrenie PiGD? Vraj to odporucaju pri vacsom pocte embryi. Nam sa to zdalo dost drahe a povedali sme si, ze radsej pojdeme aj 8x na transfer a uvidime.

magdus999
18. okt 2013

@netilka zatiaľ nám nikto nič neodporučil, koľko to vlastne stojí? som len treťom vklade, preto sa chcem v ten pondelok popýtať, že čo a ako ďalej.
Posielam Ti čo najviac pozitívnej energie, aby si sa cítila lepšie 😀 choď si dať niekam dobrú kávičku a koláčik, aj ja som sa dnes prešla, priam som si ju vychutnala, len tak v tichosti a skús pospomínať na všetko krásne a milé, čo si zažila s manželom, alebo si popozeraj fotky z dovolenky, ako vám tam bolo dobre a nasaj energiu z nich 😀

linn32
18. okt 2013

@magdus999 ja stále spinim..mala som aj take bolesti akoby mi prichadzal menzes..ale uz jeden a pol dna nemam..no spinit som neprestala..cize,co na to povedat? Dobre sa osud so mnou hra,nie? Hlavne ze je veselo..co na to povedat?
Dobre si spravila prechadzkou..my sa chystame na nakup,pojdeme obaja s priatelom nakupovat potraviny,len cakam na hodiny,kedy mám vychadzky..

netilka
18. okt 2013

@magdus999 PiGD stoji 1200 € za vysetrenie 3 embryi, za dalsie sa doplaca. Ja som uz v centre nechala dokopy za tych 5 rokov vyse 7 tis. €, takze sme tuto metodu nedavali, lebo eur uz niet.
Dakujem za energiu, asi sa pustim do prace alebo pojdem von. 🙂 Vsak ide vikend.

linn32
18. okt 2013

@netilka neboj, smutok nebude trvat věcně,odide a přídě nova nadej,uvidis!
..my sme boli nastaveni na PGD,ale len jedno vajíčko sa dostalo do stadia blastocysty a nebolo vhodné na vysetrenie..tak mi ho vložili..je to drahé,to mas pravdu..ale ked to nedavas nakoniec na vysetrenie,lebo to nevyjde,tak ti vacsinu peniazkov vratia..

linn32
18. okt 2013

@netilka kde chodis do centra? Nechces ho změnit,ked to uz je tak dlho,co to riesis?

magdus999
18. okt 2013

@linn32 presne tak, škaredá hra, ktorá nemá hádam konca 😠 no obdivujem ťa, ísť do obchodu v piatok poobede, tam bude plnooooo 😝 ja mám, aj nemám bolesti. Sem-tam niečo zacítim a potom nič, zatiaľ tiež len špiním. Tak rada by som sa ukľudňovala tým, že je to zahniezďovanie, ale bojím-bojím. Už presne viem,ako si sa ty cítila predvčerom 🙄
kúp si hlavne niečo dobré a sladké pre radosť a nervy 😀

magdus999
18. okt 2013

@netilka a sú potom tie embrya ešte použiteľné?

linn32
18. okt 2013

@magdus999 este to moze byt zahniezdovanie..nezufaj..
..vidis,to ma nenapadlo,ze bude vela ludi..ale my mame nas malinky dedinsky supermarket..tam je to vela ludom drahé,kazdy sa zenie do Tesco,Billa a pod. Ja tam nenakupujem,teda aby som bola presna,nenakupujem tam potraviny 🙂

netilka
18. okt 2013

@linn32 chodim do MT Helios, napr., pri prvom IVF mi ani jedno embryo nedoslo do blastocysty a nemala som ani vklad. Uz si musim tie zvysne 4 embrya nechat vlozit u nich a potom by som chcela este raz uz ako samoplatkyna vyskusat Reprofit Brno. A potom uz dost.
@magdus999 neviem, ci su tie embrya potom pouzitelne, skor nie ako ano, lebo ti ich neodporucia pre nejaku vyvojovu chybu transferovat.... mozno by sme si tym usetrili vela cakania a sklamanych nadeji, ale je mi to proti srsti hned odsudit, ze nie, ty nebudes mat ani sancu na prezitie... a vela tehotnych spinilo alebo aj mierne krvacalo, takze este hlavu hore....

magdus999
18. okt 2013

@netilka aj ja chodím do Heliosu 😀 tiež si to asi nedám, však máme všetky výsledky výborné, ja som nikdy nemala žiadny problém, ani len nachladnutie odspodu a ani nič dedičné v rodine nemáme. Manžel už dokonca jedno dieťa má z prvého manželstva, takže ani odtiaľ nevidím žiaden problém 😒 schválne sa popýtam, len informatívne, čo by mi odporučil. Jedno je však isté, idem hneď do ďalšieho KET-ka, nech sa deje čo deje 😀

ďakujem za podporu, nikto nás tak nepochopí a neporozpráva sa s nami tak ako tie, čo si týmto všetkým prechádzajú

linn32
18. okt 2013

@netilka to je krásně,ze mas este 4! Hlavu hore..ja tiez začínám rozmyslat nad reprofitom Brno..aj ked mam helios velmi rad,vsetci su tam uzasni..
..po PGD ti vlozia vysetrovane embrya..ak ti nevyjde,ze su geneticky zle..nijako ich nenarusia..@magdus999

magdus999
18. okt 2013

@linn32 ďakujem za info 😀

linn32
18. okt 2013

@magdus999 uzi si vikend!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre