Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 Prednison má pod kontrolou tvoju imunitnú reakciu na embrya, aby si si nevytvárala proti nemu protilátky ako k nejakému votrelcovi 🙂

sarda17
4. máj 2014

@ofrah No ked sa na to clovek pozrie takto, tak urcite mas pravdu 🙂))) Ale inak ten pocit, ked si tam najdes tie dve ciarky je nepopisatelny, ja som uz fakt po rokoch marnej snahy neverila, ze to niekedy nazivo uvidim. Sice stale su tam obavy a povedala som si, ze uverim az po vysledkoch krvi, ale dava to obrovsku nadej. 🙂
Inak aji po vysledkoch krvi mi to stale prislo neuveritelne, aj teraz mi to este nedochadza, sestricka povedala, ze mi to asi dojde, ked zacnem male citit kopat 🙂 ale mne to asi dojde az v porodnici 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah a aby mi ten prednisom predpisali musia mi urobit daky test? ked im poviem ze to chcem tak mi to mozu len tak predpisat?

ofrah
4. máj 2014

@sarda17 veľmi ti to prajem a úprimne sa stebou teším. viem že biely test privádza do zúfalstva ale už som v minulosti riešila že bolo nakoniec dobre že som testovala aj keď bol negatívny lebo keby som sa upla iba na krv a zavolali by mi že nič asi by som sa psychicky zrútila 😖

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 mal by byť na predpis na po vyšetrení, pozri je to kortikoid a to nie je sranda aj keď sa prestáva užívať mal by sa vysádzať postupne. A viem že bratři češi ho niektorým plieskali len tak, na hlavu....lekár by mal o tom rozhodne vedieť. a hlavne musí určiť dávku

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah jasne, no poviem v centre ci by mi mohli nieco dat na imunitu alebo dake teste spravit este, tak uvidim co mi na to povedia...

ofrah
4. máj 2014

ženy moje idem ja na chvíľu odiaľto het 🙂 veď mi treba aj niečo robiť nie len na nete visieť. ale večer som tu ako na koni na tomto koni 😉 a poviem vám ešte jedno, po dlhej dobe nemám z koňa depku, lebo sú tu tehulky po trojdňovej kultivácii s malými embryjkami...lebo všade dookola iba samé blastocysty....a predĺžené kultivácie....ale veď aj tí naši drobci vedia zabojovať! 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah jasne utekaj a dakujem za rady 🙂 ja som mala chvilami tiez depky z MK ale momentalne som rada za kazdu radu co tu najdem 🙂)

ofrah
4. máj 2014

...ááá pokiaľ tu nebudem mohli by ste mi napísať ktoré ste po ET, KET nech nenervačím sama 😠

vanushka
4. máj 2014

@smoulinka13 ahoj spytaj sa lekara, jasne 🙂 on ti trosku potlaca imunitu aby telo lahsie prijalo embryjko.Inac vela zien co tu tak citam beru ten prednison

smoulinka13
4. máj 2014

@vanushka jasne spytam sa 🙂 ine uz ani nemozem nic robit...hm..

vanushka
4. máj 2014

@smoulinka13 jak ze nemozes moja 🙂 bojovat a bojovat 🙂
ako sa citis ? ides v utorok na krv ?

smoulinka13
4. máj 2014

@vanushka ano utorok na krv..dovtedy sa chceme rozhodnut co dalej a do akeho centra ist...fakt neviem zatial

vanushka
4. máj 2014

@smoulinka13 ak bude v utorok negat tak by som isla na dalsi KET, po to posledne embryjko, bud ihned alebo o mesiac dva ( zalezi od teba ). A medzi tym rozmyslat kam dalej. Teraz by som si hlavu este nezatazovala ohladom noveho car. Nikdy nevies,mozno to posledne embryo zabojuje a mas po problemoch 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@vanushka no bodaj by to tak bolo 🙂

ingrid0105
4. máj 2014

@ofrah ahoj ja som 6 den po ET vkladana 1 blastocysta po PK a stale cakam....netestujem

ofrah
4. máj 2014

@ingrid0105 no tak to ti gratulujem k pevnej vôli 🙂 mne by mali zajtra prísť objednané testy a idem na to 😎 ja chcem zistiť či sa ešte drží v tele pregnyl, mne ho pichali v deň ET

ingrid0105
4. máj 2014

@ofrah to som este nepocula ze v den ET, to preco?

ofrah
4. máj 2014

@ingrid0105 robia to v ISCARE BA, hovoria tomu lepidielko na embryjká 🙂 v podstate to má logiku, pregnyl obsahuje hCG ktorý sa začína vylučovať po uhniezdení a podporuje rast sliznice maternice. Oni takto vlasne navodia tú správnu atmošku v maternici pre drobčeka 🙂

ingrid0105
4. máj 2014

@ofrah aha tak to je pre mna novinka , ja chodim do gin fiv. a pichla si si to aj predOPU?

ingrid0105
4. máj 2014

@ofrah ja uzivam utrogestan

smoulinka13
4. máj 2014

@vanushka chcela by som to poriesit tak ze ist na KET v maji a sucasne poriesit a podat ziadost v inom care ak sa to vobed daaa 🙂) vies mna tlaci ten cas aby som ti stihla cez letne prazky..

ofrah
4. máj 2014

@ingrid0105 ano aj pred OPU pregnyl 5000j a potom o tri dni pri ET pregnyl 5000j a od OPU 3x2 utrogestan vaginálne. Pregnyl pred OPU navodzuje ovuláciu

ingrid0105
4. máj 2014

@ofrah no ja som si pichala 10000j pred OPU, no zajtra uz budem 7 den po ET a pocity ziadne, citam MK ale je to u kazdej ine takze som fakt zvedava na krv

leon1978
4. máj 2014

@ofrah ...zlatko, strašne držím palce, všetkých 20 🙂

ofrah
4. máj 2014

@leon1978 jáj tu si mi ty moja spolubojovníčka, ako sa máš? ďakujem móóc

leon1978
4. máj 2014

@ofrah xy krát som si na teba spomenula a tuším, že tentokrát to bude SUPER !!! Strašne moc ti držím palce 🙂

ofrah
4. máj 2014

@leon1978 cmuk ďakujem 🙂

annastasia22
5. máj 2014

Ahojte chcem sa vas opytat ci mi nemoze niektora z vas predat menopur akurat stimulujem a chyba mi posledna davka ktoru mi poistovna nepreplati...:(dakujem

maru333
5. máj 2014

ahojte som 9 den po KET. mam pichave bolesti v podbrusku. mate s tym niekto skusenosti? mam prichystany test ale este som sa neodvazila si ho robit. na ktory den by som mohla? na krv mam ist az bud.pondelok-na 14.den. Dakujem za rady 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre