Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

smoulinka13
6. máj 2014

@amonda ahoj takze kET nevsiel, mam este posledneho mrazacika, toho si dame teraz v maji, doktorka mi da lieky na zrazanlivost. Hned sme dnes aj vypisali ziadost na 2. IVF ak by posledny KET nevysiel aby sme v lete mohli ist odznova.Musim si este dorobit genetiku (co inde robia automaticky pred 1,IVF) my sme ju nemali a este idem na hematologiu....Ak sa zadari posledny KET tak druhe IVF sa rusi 🙂) to by bolo super..ale moc tomu neverim kedze asi je problem s tou krvou alebo genetikou

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 ahoj takze kET negat...ine som ani necakala.navrhli hned genetiku a hematologiu, podpisali sme ziadost na 2.IVF ktore chcem v lete robit.este nas v maji caka jeden KET posledny tak mozno ten sa podari.doktorka mi da este lieky na zrazanlivost krvi Fraxipirin ci ako sa to vola a mozno to nakoniec zaberie a druhy cyklus nebude treba 🙂

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 drzim ti palce aby druhy pokus bol pozitivny. Mna caka tiez druhe IVF takze cely proces je pred nami. Drz sa

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr hm...dufam ze vyjde.a budes menit centrum? ja som ostala v heliose...sice som chcela odist..ale dnes som tam bola pol hodku a vsetko som sa vypytovala a hned mi dali ziadost..tak som ostala..co uz mi pomoze ist inam...treba len testy spravit

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 no ale aj to je pokrok ze ste sa na tom dohodli 🙂 treba verit ze to fakt teraz vyjde je to predsa len menej narocnejsie pre organizmus ta priprava a vsetko okolo toho. Ja krvacam aj dnes takze som to vzdala, ale beriem lieky ako kazali pri vklade. Tiez sa chcem hned piatok dohodnut na dalsom postupe vlastne na KETe

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 ano uz som kludnejsia ked viem ze co ma caka a ze nadej je...🙂 takze v maji mozn pojdeme spolu na KET

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 no neviem ci stiham v maji lebo uz mam ms piatok krv a neviem kedy mi daju termin na kontrolu a konzultaciu co dalej

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 jaaaj..no ja som si konzultaciu spravila dnes rano na sone :D chcela som sa objednat na konzultaciu ale to by som musela ist buduci tyzden a tak som si povedala ze si to dnes spojim :DDD takze skus aj ty tak

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 aj ja ostavam na druhy pokus v tom istom centre.ja chodim do fert.BA. v piatok idem za lekarom , podam hned ziadost a po schvaleni ideme na to)) verim ze druhy pokus budeme mat uspesny. Verim ze obe 🙂 Nevies nahodou ci si streba vybavit opat aj predoperacne ? zda sa mi ze prve predoperacne plati 3 mesiace, ale nie som si ista

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 nemam skusenost skusim sa spytat niekoho kto bol GF ako sa riesia taketo situacie, dam ti urcite vediet 🙂

amonda
6. máj 2014

@smoulinka13 hm, dufala som, ze mozno... super, ze navrhli tie testy, budem moooc drzat palec.

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr dufam ze nam druhy pokus vyjde...hmm ja si myslim ze bude treba dalsie predoperacne lebo co ja viem tak to plati len mesiac..ale nie som si ista...aj keby 3 mes mne by to nevyslo...

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 jasne spytaj sa, ja som si urobila zoznam otazok a kym mi dr. neodpovedala a nevysvetlila nesla som prec 🙂) i ked mala ludi vela ale platime kopu penazi tak nech viem zaco....

smoulinka13
6. máj 2014

@amonda aj ja som dufala..do posledneho okamihu,aj ked som vedela ze nic ale dufat clovek dufa do posldnej sekundy 🙂

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 hmm tak asi hej. No ved uvidim v piatok , spytam sa ale ved aj tak to predoperacne nieje nic strasne takze radsej ho mat ako nemat 🙂 uz len nech sa poistovna poponahla a nech nas nenecha dlho cakat 😉

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr presne tak...to predoperacne je to najmenej z toho vsetkeho co clovek musi zazit a cim si prejst...ja este dufam ze ma nesklame moje posledne emrbyjko a nebudem musiet (zatial) ist na dalsie ivf...

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 pravdu mas chytro si to vymyslela 🙂 aj ja sa nachystam

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 to sa mi paci....treba na nich tak.sama som sa pytala na genetiku, inac by mi to ani mozno nenavrhla aleboo objednala na konzultaciu ale nemozem tam chodit stale, uz ani dovolenku nemam,ani cesta nie je zadarmo..a uz tam chodime ako na klavir od decembra.uz viem cestu naspamat aj poslepiacky..

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 tak snad to posledne zabojuje. Treba verit. Nic ine nam ani neostava 🙂 Ja som mala len 5 odobratých vajicok a len 2 sa podarilo oplodnit. Vlozit som si ich dala naraz, takze ja som KET nemala. Dufam ze pri druhom IVF sa podari vacsia uroda 😉

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 no tak to ti verim od decembra, ja tam chodim len od februara, ale vsetky vysledky boli ok, tak sme ani nemali co riesit velmi a zacala som stimulovat, co ma najviac zdrzalo bolo endokrinologicke vysetrenie, vsade mali plno tak som isla do sukr.zdrav,centra a zaplaila si za vysetrenie

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr hmmm ti odporucili vlozit dve? no dufam ze druhe bude uspesne..ja by som velmi rada mala dvojicky..tiez som mala teraz dve vlozene

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 si bola na endokrinilogii? aj tam sa chodi? tam som nebola..ale nemam s tym problem...hmmm treba aj tam?

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 vraj vacsinou vkladaju 2 pretoze je vacsia uspesnost. Je tam vacsia sanca aj na dvojicky ale radsej 2 deturence ako ani jedno 🙂

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 mi zistili hranicnu hodnotu ked mi robili horm.profil, kdeby som sa nechystala na ET tak to ani neriesia. asi si to mala ok ked ta nikde neposlali

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr to iste si myslim aj ja.len v heliose su proti, ja somsi vybojovala pri 3. vklade dve emrbyjka ale aj tak nic.uz mam len jedno..ale ak budem mat moznost v druhom cykle, tam zase dve

smoulinka13
6. máj 2014

@ingrid0105 jaaj ked ja uz si to radsej overujem sama lebo vidim ze oni ma sami od seba nikde neposlu az ked sa ja nahodou spytam...

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 tak to je fajn, treba si to vybojovat, ved su to tvoje embrijka 🙂 chcela som sa spytat este na geneticke vysetrenie. poslali ta aj tam alebo si este nebola? Ja som sa len tu na fore docitala ze je to dobre absolvovat, ale zatial mi v centre o tom nic nepovedali. Tak asi sa spytam na to ja v piatok pri pokece s s lekarom 😉

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr dnes som sa na to len spytatala..doktorka mi povedala ze ako chcem...ale urcite tam pojdeme s manzelom, zajtra tam volam a objednam sa.vysledky su do 3 tyzdnov.je to zadarmo a robia to v nemocnici asi kazdej 🙂 nie v centre...takze urcite si to daj spravit.je to dolezita informacia...potom existuje genetika embryi a to robia v centre po odporucani

renitr
6. máj 2014

@smoulinka13 super, si zlata a dakujem za info. Urcite sa na to spytam aj ja a urcite to absolvujeme. radsej mat kopec vysetreni a vsetky bude OK, ako nejake zanedbat a potom si budeme buchat hlavicky 😉

smoulinka13
6. máj 2014

@renitr jasne.len skoda ze som to nevedela skor co vsetko treba spravit.v centre mi to nepovedali..ale co uz, aspon to viem teraz a idem na to 🙂 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre