Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

misenaf
14. jún 2014

@wanda1986
@katka17044 kocky mam akokeby zvysenu teplotu.Manel hovoril ze som horuca alebolima aj hrdlo tak mozno na mna nieco leze

wanda1986
14. jún 2014

@misenaf tak si ju odmeraj🙂 mna po ET bolelo hrdlo zas.mozno na teba lezie tehotenstvo 😉

misenaf
14. jún 2014

@wanda1986 bazalna teplota 37,5

katka17044
14. jún 2014

@misenaf ale asi aj zvýšená teplota je prejav tehotenstva do 37,5 je vraj v poriadku ked je. Ha už si meriam či náhodou nemám :D ale mňa hrdlo ani nič nebolí tak som zvedavá

wanda1986
14. jún 2014

@misenaf to neviem aka ma byt,to som nikdy nemerala😀 a telesna?

wanda1986
14. jún 2014

@katka17044 to mate nejake specialne teplomery? Tieto teploty a posvovy hlien som nikdy neskumala 😀

misenaf
14. jún 2014

@katka17044
@wanda1986 uz vcera vecer sombola horuca a nemala teplotu.Dnes rano som mala 37 a teraz 37,5 ale hovorim ze mi neni najlepsie ale brucho ani prsia nic skor na mna ide choroba s depkou.Mam digitalny a nim mozes merat bud v ustach alebo posve ja mam zvyk v posve este od cias ked som si tak sledovala ovulku

katka17044
14. jún 2014

@misenaf a klasickú teplotu máš koľko? Ja som si normál merala a mám 37

wanda1986
14. jún 2014

@misenaf ja som ovu neriesila. My sme hned 3 mesiace od zacatia snazenia sa zistily zjy spg.takze my sme od zaciatku v kolotoci ivf. Moja a depku zazen,ano? Ja som mala den po ket depku,furt sa mi plakat chcelo.a este aj v robote chcem dat vypoved,inu pracu nemam,do testu ani neviem ci mam hladat.krasne obdobie oto

misenaf
14. jún 2014

@katka17044 tu mam 36,3 😲 nechapem
ja som horuca len znutra akokeby vnutorna teplota .
Aj tymas dost vysoku necitis ze si tepla?

misenaf
14. jún 2014

@wanda1986
My zas prerabame byt manzel nevie co skor a ja pn a total znudena.My sme sa snazili 2 roky ☹

wanda1986
14. jún 2014

@katka17044
@misenaf inak ja som sa po ET pytala v car ze co mam teraz robi .a sestricka taka zlata mi hovori ze:zabudnite,ze ste tu boli. A po KET som sa pytala dr.ze co teraz robit a on mi povedal,ze: co len chcete a vsetko s mierou.asi mali pravdu.hlavne sa nesledovat,lebo nam bude svitorit v gebulkach🙂

katka17044
14. jún 2014

@misenaf nie ani by ma to nenapadlo merať v pohode som. Len akurát nič sa mi nechce ale to ten utrogestan

redlola
14. jún 2014

cice, v lutealnej faze je uplne normalna bazalna teplota okolo 37 stupnov, to nemusi vobec nic znamenat. obzvlast, ked meriate vecer - to je uplna hlupost. venovala som sa symptotermalnej metode a teplotu ovplyvnuje vela faktorov - napriklad aj to aky teplomer mate 🙂 mne jeden ukazuje o 0,2 stupna viac ako druhy, co je dost velky rozdiel, pripadne, ci nahodou neberiete nejaky duphaston (progesteron zvysuje telesnu teplotu). podstatne je, ci ta teplota klesa na konci lutealnej fazy a tym padom ju ukonci a nastupi menstruacia. uplne zbytocne to riesite pred planovanym terminom MS. presla som si tuzbou po dietati a sialenym sledovanim hoci aj najmensieho priznaku potencialneho tehotenstva a naslednym sklamanim. tehotensky a netehotensky cyklus sa az tak velmi nelisia pokym nedosiahnete aspon obvyklu dlzku lutealnej fazy.

katka17044
14. jún 2014

@redlola ja som si len tak merala ale nie bazálnu ale normálnu, ja som nikdy ani neskúšala merať tú bazálnu

katka17044
14. jún 2014

@wanda1986 určite, lebo podľa mňa to je na cvokára... najhoršie je toto čakanie... ale dá sa na to aj zabudnúť a dni celkom utekajú... dnes už 5 zajtra 6 🙂 potom skúsim asi test asi tak na 8-9 deň.

radina
14. jún 2014

@redlola aj ja som na tom istu dobu ficala, ale uz nie ,lebo podla teploty som bola stale tehotna 😀 😖 ..a po ivf bazalna je tych 37,5.

wanda1986
14. jún 2014

@misenaf tak hybaj na prechadzku🙂ked manzel nemoze,zavolaj kamaratku.date si nieco fajn na teraske niekde🙂 my sme boli dnes u svokrovcov.ozberala som si maliny🙂 potom sme grilovali.treba sa odputat od myslienok.doma sedenim a lezanim si uz asi nepomozeme.my sme aj vcera boli v ekoparku na rybe🙂

radina
14. jún 2014

@wanda1986 Suhlasim s tebou, ja som bola na ribezlach 😀 .. ja niekedy zabudnem, ze sa mam setrit 😝

wanda1986
14. jún 2014

@katka17044 vsak toto🙂 stale na vsetko len cakame.mozem to okaslat uz.ja uz chcem aj zit a nie jak cely rok len cakam.cakam na ms,bum,jak na just do dojde na 50.den.potom na spermiogramy,tak drahy ani do sauny nemohol celu zimu.potom na termin k dr,potom genetika,atd.kym som sa dopracovala k ivf,tak pol rok prec. Potom na vysledok.no mrzí nas to,mate to negativne.dalsi tyzden premyslania preco je to tak striedavo s placom.a teraz tiez len cakat.vsak mi to uz pojde na mozog😀

wanda1986
14. jún 2014

@radina ja som tiez pobrala aj trochu ríbezlí a jošty🙂 vsak mame byt v pohode a na vzduchu som viac v pohode ako doma lezat🙂

redlola
14. jún 2014

@radina ale ona je bezna taka vyssia teplota po ovulacii. keby nebola, znamenalo by to nedostatok progesteronu a asi aj inych hormonov. podstatne je ako dlho trva obdobie po ovulacii, ci je ta faza dostatocne dlha na uhniezdenie embrya. rozdiel medzi prirodzenym pocatimn a ivf je o.i. v tom, ze pri ivf vieme, ze k pocatiu prislo. otazkou je, ci sa babatko uchyti. a to skor ako na konci lutealnej fazy nezistime. teplota tu vobec nezohrava rolu, kedze potencialnym mamickam ordinuju pre istotu progesteron v tabletkach, aby zvysili sance uspesnosti. takze stale plati, co povedala sestricka wande - zabudnut na to - aj ked to je velmi tazke 🙂

katka17044
14. jún 2014

@wanda1986 aj ja už mám toho plné zuby... a to ja už mám 35 ešte aj ten vek ma dobieha :D deeeeees

radina
14. jún 2014

@redlola ja som vzdy vedela den dopredu, ked som si merala, ze uz ide mrcha, teplota ,resp. jej pokles to krasne ukazal. robila som to aj po prvom ivf, ale uz to nerobim, lebo som bola z toho len v strese 😉 z utrosu som mala tiez tu teploty hodne vysoku, ale teraz utros nemam, beriem ten gel, tak z toho sa citim normalne, bez zvysenej teploty, lebo sa berie raz denne, zatial co utros som mala 3x. 😉

redlola
14. jún 2014

@radina napadlo ma, neskusali ste creightonsky model namiesto ivf? http://www.plodar.sk/ - mam zopar znamych, ktorym sa takto podarilo prirodzene otehotniet, bez ivf. mam svagrinu, ktora sa snazi uz dlhsie, navstivila niekolko car a stazuje sa na to, ze sa tlaci najma na ivf, bez toho aby sa zistila pricina neplodnosti a zacala sa riesit. neviem ako to naozaj realne funguje, pretoze poznam iba tuto jednu osobu, kt navstivila car. ostatni, ak mali problem, zacali to riesit cez creightona. vacsinou sa prislo na nejaky problem, ktory sa vyriesil a casom prislo k tehotenstvu.

angel74
15. jún 2014

@zu_zi wanda1986 @radina @katka17044 tak kocky test dopadol negativne ☹ uy mame len jedneho mraziacika dufam ze vam sa to podari 😉

angel74
15. jún 2014

@katka17044 mne ako biela bodka ale uz je po nej ☹

katka17044
15. jún 2014

@angel74 tak to mi je ľuto... :( ale ešte že máš jedného mrazáčika ten určite zabojuje... ja mám teraz v sebe posledného už nemám nič zamrazené...

radina
15. jún 2014

@redlola och ,s nasimi biednymi spermosmi nam ani svatena voda nepomoze. 😖 ja som si po prvom ivf obehala vsetky dostupne vysetrenia, nam by to bez ivf neslo. 😒 ..Ale vdaka. Mozno to niektorym babam pomoze. 😉

radina
15. jún 2014

@angel74 to bol uz krvny test? 😖 .... budem drzat palce do dalsieho boja. Neviem co vsetko mas za sebou, ake vysetrenia, ale urcite odporucam podstupit reprod. imunologiu a vys. trombofil. mutacii pred dalsim pokusom. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre