Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

coffea
10. aug 2014

@haimi neviem mam strach. Inak prsia ma boleli uz asi 5 den.

haimi
10. aug 2014

@alcinkap dakujem. v pondelok chcem vyskusat test a v stredu pojdem na krv.

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi
Pri prvom.tehu som ani nevedela ze som tehu. Ziadna nevolnost ani bolest. Len som nemohla cokoladu. Mala som pocit, ze sa mi zrazila v ustach.

coffea
10. aug 2014

@haimi
@alcinkap
Ja idem na krv v piatok.

haimi
10. aug 2014

@coffea tak super. Mna boleli, ked este posobil pregnyl, ale odislo to.

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
drž sa 🙂 budem na teba myslieť a potom daj vedieť. Priznávam, že ja som si test nerobila (nechcela som sa zbytočne stresovať, nejako som sa dokázala ovládať). Tie príznaky sú podľa mňa individuálne.
My sme mali vkladané dve embryjká aj sa obidve ujali, ale nakoniec z toho jedného zostal len vačok a plod nebol, ale dopadlo to dobre a jeden malý prček sa drží doteraz 🙂

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
držím palce🙂 a kolký den po ET si? ja som išla na krv na desiaty deň

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
@haimi
no mne jedlo robí v ústach kyslú chuť, či už po sladkom, slanom proste všetko ... takže nosím so sebou v kabelke zubnú kefku a pastu, lebo mi to dosť vadí ...

coffea
10. aug 2014

@alcinkap dakujem. Dnes som 10. Kam chodis do CAR.

haimi
10. aug 2014

@alcinkap dakujem, aj ja tebe drzim palce, nech to uspesne dotiahnes do zdarneho konca 🙂

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
ja som chodila do Ferticent Ba, teraz už len k svojmu lekárovi.

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
ďakujem 🙂 snáď to dobre dopadne všetko ...

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi
Ja si musim po jedle lahnut. Aspon na 10 min. A inak dnes som skoro hodila sablu. Dala som si detsku zuvacku a hned som aj letela usta vyplachnut.

haimi
10. aug 2014

@alcinkap bola si tam spokojna? Ja chodim do reprofitu do brna, ale prachy dochadzaju, kedze som tam ako samoplatca. Zvazujem ferti, kedze mam este vsetky pokusy.

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
@haimi
no tak to sú snáď dobré príznaky 🙂 ja žvácham detské žuvačky stále, lebo mi tak žalúdok ukľudňujú ... je to síce len na chvílu, ale nakolko chodím normálne do práce, tak musím si nejako pomáhať 🙂

haimi
10. aug 2014

@coffea mozno to vyznie divne, ale co by som dala za take stavy, aspon by som mala pocit ze sa deje nieco ine, ako standardne 🙂

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
bola 🙂 fakt odporúčam ...
boli sme 14.3. na vstupnom pohovore, manžel si musel ešte vybaviť urologické vyšetrenie a v apríli sme odosielali žiadosť do poisťovne a v máji nám ju schválili a dokonca som to stihla ešte na májový termín menzesu, takže to bolo rýchle ... lekár úžasný a o sestričkách ani nehovorím. Je to také malé rodinné centrum a to mi veľmi vyhovovalo.

coffea
10. aug 2014

@haimi ako som pisala pri prvom som ani nevedela ze som tehula. Takze hlavu hore a mysliet pozitivko. 😀

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
sestra tiež absolvovala IVF (vyšlo im na tretíkrát) a tiež nemala žiadne príznaky zo začiatku.Tie sa na nej vybláznili až po potvrdení z krvi a po ultrazvuku, bolo jej veľmi zle až do šiesteho mesiaca .. nič do seba poriadne nemohla dostať.

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi
Ja chodim do ISCARE BA. som maximalne spokojna. Uz mame vdaka nim 3,5 rocneho drobca.

haimi
10. aug 2014

@alcinkap my sme tam boli pred rokom na konzultacii. Tiez sa nam to v ramci svk centier pozdavalo. A este aj to, ze maju icsi a pk bez poplatku, co je kopa usetrenych prachov

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
@haimi
tak to je super 🙂 spokojnosť je dôležitá ... tak jeden drobec už sa vám zadaril 🙂

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
veď to ... aj keď prvé tri ivf prepláca poisťovňa, aj tak nás to stálo okolo 700 až tisíc eur (keď rátam aj neustále cestovanie do Blavy, sme zo Záhoria) ....

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi
Obidva IVF boli ako zazraky. Podla lekarov.

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
@haimi
a to prečo? mali ste až také veľké zdravotné problémy?

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi malo vajok a vela cyst na vajecnikoch, nepriechodny vajcovod. Vlastne sa vzdy ujalo len jedno vajo. Jedno mi beha po byte a druhe dufam rastie v brusku

alcinkap
10. aug 2014

@coffea
@haimi
ja som mala nízke AMH či ako sa to volá a podozrenie na endometriózu a manžel horší spg. Mala som tiež malo vajíčok (odobrali len 6 kúskov a z toho prežili dva) ...

haimi
10. aug 2014

@alcinkap @coffea 700eur? A to bolo za co? Sa doplacaju len lieky, nie? Alebo ste aj mrazili? Aj ja mam znizene amh a endometriozu a manzel horsi spg. Takze to iste. Ake mas amh? Ja som mala 0,61 , zacala som denne jest d3 a o pol roka som mala 1.32. Ja som teraz stimulovala 225j gonalu a mala som 5 vajok. Na 5 den boli 3 dobre na vlozenie. Vkladala som jedno a nakonuec na 6 den mrazili len jednu HB/2. A tebe vyslo hned 1 ivf a prvy vklad?

alcinkap
10. aug 2014

@haimi
@coffea
no 300 lieky som doplácala, 150 eur sme si zaplatili za SPF, potom som platila za crinone 44,- eur na 15 dní progesteron, liek utrogestan ma na našom trhu nejaký výpadok) a to ho užívam doteraz od odobratia vajíčok (takže od 02.06.) a plus neustále cestovanie do Blavy nás tiež stálo nemalé peniaze ....
Ja som nemala nejako extra znížené - 0,93 a tú endometriozu nemám potvrdenú, lebo ak by som išla na operáciu, tak by sme to všetko museli odložiť asi tak o pol roka a to sme nechceli.
Áno nám vyšlo hneď prvé ivf a prvý vklad (vkladali sme dve vajíčka, na zmrazenie neostalo žiadne). Ujali sa najprv obidve, ale nakoniec plod vznikol len z jedného, z druhého bol len ten vačok a ten sa nakoniec vstrebal.

coffea
10. aug 2014

@alcinkap
@haimi
Kocky kupila som test spravim si ho ale az vecer.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre