Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
21. aug 2015

@sobka dakujem velmi krasne za pekne slova aj za rady tak skusim este to posledne embryjko a potom teda tu genetiku ja si tvorim aj protilatky proti spermiam a trofoblastu ale to mi uz znizili brala som teraz injekcie na to a hematol. mam v poriadku ale teraz som preventivne pichala fraxiparin a manzel ma zle hlavicky spermii ale pri ivf sa to da obísť tým napichovanim. Ta genetika embryjok vlastne súvisí vlastne s tým ci si my dvaja pasujeme? Teda napr. je mozne ze by ani jedno embryjko nebolo v poriadku?

katka17044
21. aug 2015

@sobka aha myslis ze nemam davat tu genetiku embryjok?

katka17044
21. aug 2015

@marculik a ake si mala hodnoty hcg?

zwalsh
21. aug 2015

@katka17044 moja je mi to luto, urcite v centre presne povedia co sa deje. Ale trebadat hlavu hore, pozitivne je uz aj to ze stale stupa predtym ti klesalo takze liecba zabrala a teraz poriesis embryjka a bude Mimi ;) a mozno to posledne bude to prave ;)

erijan
21. aug 2015

@fazulienka uff tak to si mala pestre... v centrach vysetruju v ramci horm.profilu aj hodnotu TSH tak snad tie vysledky su realne a odsleduju si to...dakujem za odpoved a gratulujem k tehu 😉 snad sa aj ja raz k tomu dopracujem

sobka
21. aug 2015

@marculik imuno som mala robene este davno...pri zaciatkoch ivf..vsetko negat..ale teraz ako citam, robia sa aj ine testy ako vtedy
..takze este pojdem asi pre klud na dusi do Prahy k dr Malickovej...zevraj len ona je na to najlepsia...ale co, zas mi daju len medrol..intralipidy alebo prednison...a to som brala v Brne stale preventivne....ja ked som este na SK otehu...vzdy to bolo bez kortikoidov..ked dom ich brala..tak ani tuk😢

sobka
21. aug 2015

@katka17044 urcite su to zbytocne vyhodene peniaze...takze vysetrenie embrii je zbytocne drahe a nic nenapovedia...ani istotu pri vklade nemas, ze sa to podari..aj ked budu ok zo strany embryologa....poznam fakt vela zien, co otehu s embriami, ktorym sancu na uchytrnie embryologovia nedavali a naopak ..kvalitne embrya aj po vysetreni sa nechytia vobec...je to suhra vsetkych faktorov a prirody...treba skusat, nic ine nam neostava...v Brne mas aspon istotu, ze ti nekvalitne embrya nevlozia aj bez vysetrenia..bud kludna, vyjde to...uvidis...coskoro😉

katka17044
21. aug 2015

@zwalsh dakujem ti pekne pojdem dalej a skusim to posledne teda este

isabella22
21. aug 2015

Baby ja mam sice toto treti vklad a tiez mi nedavali sance vraj si zbytocne zahodim embryjko...co chcem.s 6mm sliznicou otehu...prve vklady som.ani nedychala len aby sa chytilo a nic...tento.posledny som bud alebo a to.som.v den vkladu trhala.burinu v zahrade a.okopavala!!takze je to.cele.asi nahoda...a mozno pomohol aj preventivne medrol a fraxik teda ten potrebujem

marculik
21. aug 2015

@katka17044 prve hcg som mala 262,20 a druhe 266 ,cize pravdepodobne biochemicke tehu , no prvy krat,ze sa to aspon na tyzden ci kolko uchytilo,mame tiez zamrazene tak ked sa bude dat tak chcem ist znovu do toho.

katka17044
21. aug 2015

@marculik kolko potrebujeme asi pauzu asi teraz co dostaneme menzes a potom este jeden normalny a v ten mesiac az ze? aj si si pichala fraxiparin ja preventivne to asi ked vysadim lieky tak aj to prestanem pichat ze?

marculik
21. aug 2015

@sobka tebe aspon navrhli imuno,mne nic jedine ked som chodila do Ba tak sme pichali fraxi lebo som mala prblemy s krvou pri mimo,tehu a nic ine neriesili a to ma hneva,stale rozmyslam,co si dat este vysetrit,genetiku mame o.k a chcem skusit este stitnu no ktovie,moj partner tvrdi mozno to je len o nahode a stasti 😒

marculik
21. aug 2015

@katka17044 ja som si pichala fraxi iba pri druhom pokuse a to sa mi tiez chytilo no na 10 den som zacala krvacat,teraz tiez este nekrvacam,tak dufam,ze to nebude mimo,tehu a bude vsetko o.k,moja znama bola na ivf nepdarilo sa a hned buduci mesiac sla na Ket a ma dcerku 🙂

ada274
21. aug 2015

@katka17044 ja si uz nepametam tie hodnoty ale mam pocit ze mohli byt okolko 1000 alebo 1500. Ja viem je to total na nervy. ja by som sa urcite nechala pozriet, to treba vidiet co sa deje ☹ .

ada274
21. aug 2015

@katka17044 spinenie som mala uz pri prvom pozitivnom teste a velmi ma klalo v boku az tak ze som musela lezat - to bolo urcite uhniezdovanie lebo potom ma uz nebolelo nic. Len to HCG rastlo a ukazkovo takze davalo falosnu nadej. Verim ze to ti to klesne samo.

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 ale ja naozaj nechapem neviem ci sa teraz mylim ja alebo ako to cele je ale mne sa zda ze tu sliznicu si mala taku aka ma byt myslim ze ma byt okolo 6-8mm cize si ju mala idealne nechapem teda co ti to zase trepali... inak podla mna ked niekto nema problem je jedno ci pracuje alebo lezi a nic nerobi podari sa tak ci tak s tym suhlasim v mojom pripade som radsej lezala uz len preto, ze raz sa mi podarilo dostat sa az na tych 5tisic hcg a vtedy mi povedala, ze embryjko sa uhniezdilo nízko a to som vtedy lezala len 3 dni aj s dnom vkladu odvtedy sa to uz bojim riskovat. Vsetko je tazko predpovedat ale aj tak vzdy je vsetko tak ako ma byt... tak ja teraz budem cakat opak aby som dostala menzes a odislo to samo... strasna ironia....

katka17044
21. aug 2015

@ada274 dakujem pekne dufam v to aj ja ze to odide same ale ked tak dam sa pozriet aspon im to navrhnem

ada274
21. aug 2015

@katka17044 dakujem velmi pekne, no dufam nic ine nemoze robit len verit ze to vyjde.

sobka
21. aug 2015

@marculik no tiez mi to nenavrhovali tak skoro...ale po 11tich pokusoch uz museli nieco vymysliet aby nasa nadej nezhasla...aj ked doki povedal, ze nerad prehrava a musime nieco vymysliet...

marculik
21. aug 2015

@sobka este sa ta chcem spytat na co sa pouziva prednison kvoli comu?a robili ti nieco take,ze moja znama chodila do Ke a zevraj jej pouzili nieco ako lepidlo na embryja ,uz si o tom pocula?

marculik
21. aug 2015

@sobka a ku komu chodis do Brna ja som najprv Stelcovi a ako odisiel tak Pospisilovej

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 jeden povie dost druhy malo....dokonca ani na ten 10 den po kete sa u gyndosa ani trochu nezvysila tak som bola na nervy ze hm asi mimimaternicove....s takou sliznicou...boze to je strasne aj ti to stupa a neda sa ti to pozriet ci je to ok....no hroza...obdivujem ta....mne ide nohy odtrhnut musela som si dat magnezium

ada274
21. aug 2015

@sobka chcem ta povzbudit. Ja sice mam dceru po Ket ale vyslo to az na 11. Transfer. Bolo to 3. Ivf 8. Embryo z 9. Kt. Som v danom cykle mala. Predtym 2 ivf v iscari 4 transfery. Pozitivny test som videla 1 raz ked som otehotnela s dcerou. Pri vsetkych predchadzajucich transferoch cca 10, nic ani tuk. Tiez som to musela uchodit.

ada274
21. aug 2015

@sobka mne malickova odhalila celiakiu. Spovedala ma dlho a zaujimali ju aj moje gastro problemy a tak je napadlo ze spravi testy aj na celiakiu a bolo to tam spolu s vysokymi cytokinmi. Ona fakt patri medzi dr. Ktorim to zapaluje a rozmyslaju vsetkymi smermi. Urcite je to dobry napad vybrat sa tam.

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 a teraz si mala kolko ci nevraveli ti? Bolia ta nohy?

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 krv mi.uz nebrali lebo mam vraj krasny narasteny aj vak.aj sliznicu a obsahuje aj ten zltkivy vak.cize vsetko ok....verim.ze to bude aj tak pokracovat...strasne ma bolia nohy hroza

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 aha myslela som tu sliznicu tak vsetko bolo od zaciatku tak ako ma byt len ta zbytocne strasili ale tak hlavne ze je vsetko v poriadku... urcite to bude tak aj pokracovat 🙂. Mna tak na zaciatku boleli ani spat som nemohla akoby kĺby alebo co ale potom to preslo

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 no trosku som si dala vyse magnezka tak snad bude lepsie inak sa ani nevyspim.... 😒 a to musim zajtra upratovat varit ach jaj....skoda ze dnes nebolo este vidiet plodik....ty sa ako citis???

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 tak nech ti to rychlo uteka... tak ja uz som sa s tym zmierila... tak uz viacmenej beriem tak ako je a teda skor chcem, aby to zacalo klesat, lebo viem ze to uz dobre nie je. Inak sa citim dooost unavena ale ziadne bolesti chvalabohu.

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 ja to nechapem liecbu mas nastavenu... 😒 uz by aj tebe stacilo tych vkladov vselijakych...jojha a spala by som kde sa da....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre