Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lucifuk7
29. nov 2009

baby poznate niekoho po IVF co mal prvy test negativny a druhy pozitivny?

walle
29. nov 2009

mibík - pozývam ťa do témy...Vyšetrenia, ktoré pomôžu k úspešnému IVF, KET - alebo ako na to...

možno nám poradíš...viem, že ty si si toho odskákala.. 😔

mib
29. nov 2009

aida.h, sliznica musi mat minimalne 8 mm. do buduceho piatku bude ukazkova. 😉 ja som mala transfer presne tyzden pred terminom dalsej mrchy. embrijko by sa malo uhniezdit niekde okolo tretieho - stvrteho dna, takze mrsky sa z tohto dovodu bat nemusis. drzim ti palceky.

dudinka, idete sa s dokim pobavit o dalsich moznostiach alebo chcete prebrat pricinu toho, preco to nevyslo. nepremyslala si nad tym softom?

walle, idem vas tam pozriet. 😉

rikuska21
1. dec 2009

Lucifuk samozrejme sa to stava a je to celkom bezne, dokonc aj viac testov mozes mat neg ten dalsi vyjde pozitivny

Mib, ako si na tom???drzlam palecky
Wall, 😉 😉

mib
1. dec 2009

ahoj rikuska,

zatial sme v poriadku. sem tam ma trosku pobolieva brusko, ako keby mrska mala prist, ale na konikovi som sa docitala, ze by to nemalo byt nic nestandardne. tak dufam, ze to coskoro prejde. zatial nemam ani ziadne tehu priznaky ... hlavne som rada, ze sa este neozyvaju nevolnosti. 😉 a ty ako sa citis? ktory den si po transfere?

aida.h
1. dec 2009

dakujem mib, ja som včera bola na utz a bohužial ta sliznica nie a nie narást bola len zasa 7,5-8 mm a to bol
20 den cyklu tak mi zvýšila moja lekárka na 4 estrofeny za den a Ket sa posunul na sobotu. Ja pevne verim že aspon
do tej soboty to nejak narastie aspon trošku.

walle
1. dec 2009

ahojte zlatkovia...

oficiálne oznamujem že po KET, kedy mi vkladali dve blastocysty, je HCG z krvičky 0,000. 😔

ak to zhrniem...moc už neverím, že ak žena začne špiniť, málinko krvácať...že má ešte nádej...ja som začala špiniť / tmavohnedý výtok/ asi tak v 7 deň po KET, každým dňom -hlavne asi ráno -ostalo na toaleťáku niečo...a viac. nebolo to vyslovené menzes veľké krvácanie...a nevyšlo! tiež, čítala som historiu, kde dve holky mali to isté čo ja...a nakoniec im to tiež nevyšlo...nehovorím, že špinenie a tak...to je už 100% koniec, ale tak asi 95% koniec.... 😔 😢

takže ideme ďalej bojovať...

objímam vás a nech to vyjde... 🙂 pretože raz to určite musí vyjsť...

rikuska21
1. dec 2009

mib, som 5 den po Kete a necitim nic, obcas ma pichne v podbrusku ale inak iba strasnu unavu po utrogestane a Estrofeme, aj ty beries Estrofem a utros??? ja3x1 estrofem a 2x3 urtos no hroza,,,...:::???

Aida, v nasom kare hned doki zvysuje estrofem na 3x2 denne ked nerastie tak sa neboj 4 lieky to nic nieje

wall 😉

mib
1. dec 2009

ahoj rikuska, mam presne to iste davkovanie. ale namiesto estrofemu beriem estradiol ... v podstate ide o to iste. ten utrogestan je neprijemny, ale da sa na nho zvyknut. ja okrem toho beriem prednison, fraxiparin, babyplan a kyselinu listovu. mohla by som si otvorit lekaren. 😀 😀 😀 tiez som bola a stale som unavena ... ked sa da, tak oddychuj. kedy ides na krvicku?

aida, drzim palce. u mna sliznica nevyzerala tiez nic moc. doki dokonca uvazovala, ze cely cyklus stopne. nakoniec trosku narastla a .... embrijko sa ujalo. 😵 😵 😵 budem ti drzat palce. 😉

wall, prave teraz som citala historiu na inej teme, kde kocka pisala tiez, ze zacala spinit a teraz je tehotna (11tt). zlatko, drzim ti palceky do dalsieho transferu. ten uz musi dopadnut tak ako cakas. 😉 do tretice vsetko dobre.

walle
1. dec 2009

bambuľky ahojte!!! 🙂

walle
1. dec 2009

mibík!!! neštvi ma!!! 😉 😀

walle
1. dec 2009

mibík- tak to ona patrí k tým 5%!!! 😲

rikuska21
1. dec 2009

Mibik preco papas prednison ak sa smiem spytat???

mib
1. dec 2009

wall, ... neboj. vsetko je na dobrej ceste. 😉 vzala si to za spravny koniec ... akoby som videla seba pred pol rokom. 🙂

rikuska, prednison znizuje hladinu imunoglobulinu. ten s najvacsou pravdepodobnostou sposoboval to, ze sa embrijko nemohlo uhniezdit, lebo moje telo ho okamzite vnimalo ako alergen a zacalo sa proti nemu branit. preto beriem denne pol tabletky. 😉

walle
1. dec 2009

mibík- to ty si mi otvorila oči, aby som niečo so sebou robila...takže sa možno ešte zaslúžiš o ďalšie bábo!!! 😉

dievčatá - neviete čo znamená " kontaktná morula"? to slovo" kontaktná"? 😅

aida.h
2. dec 2009

Ahoj mib. Presne co si napisala je moj pripad. Ako som tu čitala tak asi aj chodime k jednej doktorke, lebo som ta videla
aj v teme Iscare. Aj u mna uvazovala o stopnuti,aj mne predpisala ten flaxaparin a pichat hned od transferu. U mna je
to tiez podobne ako u teba 1 ivf neuspene ket neuspený 2 ivf neuspesný a teraz idem na ket. Akurat ten prednison uz beriem rok ktory mi predpisali v Prahe na imunologii kde nám zistili protilátky akurat,že som z neho pribrala za ten rok 14 kil 😢 Mib velmi ti drzim palce, a tesim sa s Tebou.

mib
2. dec 2009

aida, moze byt ... mne sa v poslednych tyzdnoch tiez slusne nafuklo brusko. ako vies, ze je to z prednisonu? ale to nevadi, ved po porode to zhodim zase dole ... a mozno nie. 😅 prednison si brala uz pred druhym ivf? ja chodim k durechovej. je velmi zlata. pred poslednym ket mi vravi ... "nie ze by som vas nerada videla, ale uz by som sa s vami rada rozlucila." 😀 drzim ti palce. urcite napis, ako sa ta sliznica vyvija.

luly3
2. dec 2009

wall nevzdáme sa 😉 cmuk

rikuska21
2. dec 2009

Mib a Aida, mne tiez zistili v Prahe ze si vytvaram protilatky na trofoblasty a spermose , ael prednison som si nenasadila moj doki mi povedal ze pri OVF to nema ziaden vplyv, tak neviem, ja to jednoducho neberiem, aspon zatial, to briberanie a mesiackova tvar, je typicky prejav pri brati prednisonu , viem to moj maly to brat 2roky a bol ako balonik, ale vy mate urcite mensie davky 😉

zuzulka2323
2. dec 2009

AHOJTE BABY PORADTE MI Z RODICOVSKYM PRISPEVKOM AKO JE TO TERAZ??? JA SOM CHODILA DO SKOLY OTEHOTNELA SOM A MAM TERAZ ROCNEHO SYNA A NEVIEM CI BUDEM AJ JA DOSTAVAT RODICOVSKY PRISPEVOK CO MAM SPRAVIT ABY SOM HO DOSTAVALA ?????
😖 ☹

rikuska21
2. dec 2009

Zuzi s tym nevoiemvobec poradit, skus ist do temy rady po porode, to nie je vobec medzi snazilkami tam ti urcite budu vediet poradit, musis ist spet na forum a tam si to najst 😉

walle
2. dec 2009

luličko - tak to si píš, že to nevzdávame!!! 😵
riki - nervičky nervičky???????? 😉

ja som dnes dostala odpoveď, čo to znamenán kontaktná morula - tak to je to prvé delenie po splynutí spermie a vajíčka, oddelenia chromozomov / či čo/ a to prvé delenie je kontaktná morula - dvojbunková...

takže ja mám kontaktné morulky mrazáčikov - 😖 také slabunké...chudáčikovia... 😔

ale je tam ešte pre mňa jedna blastocysta... 😵

rikuska21
2. dec 2009

Tak to je supis, das vlozit aj morulku aj blastocystu, no nie??,, vies ze az take nervy nemam???

aida.h
3. dec 2009

Ahoj mib,no ten prednison som brala aj pred 2 ivf uz pol roka a vkladali mi 2 blastocysty,ale neujali sa ☹
ale mala som vtedy velmi zle obdobie s psychickej stránky mozno aj to bola pričina. Dúfam, že ta moja sliznica
pekne rastie a aspon do tej soboty bude 10 mm pri vklade sa na nu urcite spytam ako narástla. Bože uz sa to blizi,
keby to vyšlo bol by to náš najkrajši darček na vianoce 🙂

mib
3. dec 2009

ahojte kocky,

no to ma vobec nenapadlo, ze po prednisone sa moze takto priberat. ja ho beriem uz takmer tri mesiace. vsimla som si, ze mi narastlo brusko a celkovo som nabrala nejaku hmotu, ale nejako som to nespajala s prednisonom. budem ho brat asi az do ukoncenia tehotenstva. ale je mozne, ze ho budem moct vysadit, ked moje telo prijme babatko ako svoju sucast.

walle, ja som mala zmrazene tri dvojbunkove, cize tiez kontaktne morule. rozmrazili ich a oni fesaci sa zacali tak krasne delit, ze teraz je minimalne jeden stale v brusku. 🙂 neboj, oni su bojovnici a pokial viem, lepsie sa po rozmrazeni vyvijaju menejbunkove embrijka. ... aspon tak mi vravel embriolog. 😉

rikuska, kedy mas termin na krvicku?

aida, drzim palce. v sobotu si domov ponesies najvacsi poklad a tieto vianoce uz mozno budu tie najkrajsie. 😉

walle
3. dec 2009

ahoj mibík- tak to si ma potešila...ináč, dnes som bola na hematolofii, znova mi zobrali krv a zajtra mám volať...

napíšem záver z hematologie:

- mutácia fibrinogénu G455A homozygotná forma
- mutácia MTHFR A1298C heterozygotná forma
- funkčná porucha trombocytov

Laboratórne zistená trombofília sa v.s. podieľala na strate plodu v roku 2005

S lekárkou budem až po ďalších výsledkoch...tak čo vy na to? mibík, ty rozumieš tomu? 😨

vyzerá to tak, že mi možno našli aj nejaký dôvod potratu...a možno aj neúspechu IVF... 😔

mib
3. dec 2009

wall, je to mozne ... aj ked ... moja doki vzdy na taketo vysledky reagovala nasledovne "je to jedna z pricin, ktoru chvalabohu pozname a mozeme ju riesit. nemozeme ale vylucit, ze nie je jedina." zistili ti jednu z moznych a velmi pravdepodobnych pricin problemov s otehotnenim. na zaklade dnesnych testov ti spravia kompletny obraz a budu vediet viac. zatial je jasne, ze mas geneticku predispoziciu a po dalsich testoch ti nasadia liecbu. je velmi pravdepodobne si budes musiet cele tehotenstvo pichat fraxiparin na zriedenie krvy - tak ako ja. 😉

walle
3. dec 2009

mibík -tak ty si ozaj poklad...nikto mi na to neodpovedá len ty!!! ☹ a ja ani neviem, čo chcem počuť!!! asi to, že si budem pichať fraxip a šup! budem tehulka i porodím!!!aké jednoduché,jééééééééj!!! 😅 😅

dobré ránko! potom sa zobudím... 😔

máš pravdu, môže to byť jedna z príčin...ideme ďalej...

mibík - asi si niekde spomínala, aké mutácie máš ty? tie isté? 😕

matelko1
4. dec 2009

ahojte.
walle ano moze to byt aj jedna z pricin.aj mne zistovali kdekadeco mozne az som sa dostala na hematologiu a tam mi zistili DNA analyza trombofilnych mutacii.ja mam MTHFR-heterozygotna mutacia a prave preto si picham od zaciatku tehu injekcie na riedenie krvi a budem si ich pichat az do konca tehu a mozno aj po porode este.
je to vraj najmenej zavazna mutacia.
ale aspon vies,ze kde je problem.naordinuju ti bud nejake lieky,vitaminy,alebo injekcie a potom mozes ist smelo na KET.

mib
4. dec 2009

wall, neviem aku diagnozu som mala pesne ja, ale viem ze jedno bola homozygotna mutacia MTHFR - to znamena prenos po jednom z rodicov ak si to dobre pamatam. kedy mas termin na hematologii?

matelko, kam si si pichala injekcie, ked ti zacalo rast brusko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre