Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

christie
16. apr 2010

ahoj, je to len na 15 minút, ani nebudeš vedieť, že si spala. Je super, ak partner je pri tebe, keď sa zobudíš.
Ja som vraj kričala (zo sna) a aj keď ma priniesli na izbu 🙂 tak neviem, či je to normálne.

Horšie pre mňa bolo ET, s plným mechúrom a potom vydržať 15 minút, ktoré sú dôležité na uchytenie, to boli muky 🙂

trinity525
16. apr 2010

to je veľmi zaujímavé 🙂 🙂 ozaj, pichala si si aj Cetrotide? ja začínam od zajtra, ale uvažujem, že si to budem chodiť pichať do centra pretože sa mi to zdá trošku komplikované podľa návodu 😖 .... Gonal je na aplikáciu úplne v pohode ...

christie
16. apr 2010

Gonal od druheho dna kramov, prvy den som bola v centre a potom som to zvladala, to bolo v pohode s tym perom.
Potom som uz od 6teho dna stimulky chodila do centra a dva krat som bola na pohotovosti (v nedelu a Pregnyl o 21:00)

po tom Gonai som mala Merional a Cetrotide, posledny den ma pozreli, pichli a vecer o 21 na pohotovosti Pregnyl, dalsi den nic a potom 7:30 odber.

ET som mala na piaty deň

aleluli
16. apr 2010

maryah - ja mela priznaky uz tak 5ty den poET. Zacali me bolet prsa a zvetsovat se mi.No a ted je mam uz tak o cislo vetsi.Muj drahy si uplne libuje.Puvodne dvojky, ted plne trojky... 😉 Ja predtim bolest v prsou nikdy nemela, ani pri menzes ani pri stimulaci apod., tak jsem tajne doufala v pozitiv. test. 🙂 ale tuk tuk tuk
trinity-holky po OPU psali, ze potom meli mirne bolesti v podbrisku jako pri menzes. Ja necitila vubec nic. Naopak, citila jsem se skvele. Jen po te narkoze mozna budes neco rikat a pak si to nebudes pamatovat.( tvuj mily ti to ale jiste povi 😉 ) Holky psaly ruzne pribehy...podobne jako christie. Ja se ptala sestricek co me vezli na pokoj, kolik jsem mela vajicek a ony mi rekly, at se neptam, ze si to stejne nebudu pamatovat.A taky ze ne... 🙂 ( muj drahy pry mel slzy v ocich kdyz me slysel ) Ale je to tak asi 5-10min po probuzeni.
Co se tyce injekci, chce to jen cvik na te prvni a pak uz to jde v pohode. Nejhorsi je ta prvni,ja ji mela v ruce pul hodiny,nez jsem pichla. A Gonal je uplna brnkacka....na ten jsem se snad i pak zacala i ''tesit"
Preji hodne stesti

herriett
17. apr 2010

ahojte koceny 🙂 Konecne mame krasny den, ze? Ja som po OPU mala dost silne bolesti-ako pred ms, Ale po takych 2-3dnoch uz bolo super-uz som aj absolvovala telesnu 🙂 Aleli drzim ti palceky-budete mat najkrajsi vianocny darcek 😉 Cim to je, ze je tak strasne vela parov, ktorim sa nedari pocat dieta? Poniektore nase spoluobcianky s tym teda problem nemaju 🙂

simpatica
17. apr 2010

Herriet, ty si po kolkatom IVCF? my sme mali minuly mesiac ICSI, ale neuspesne, mala som zavedene len 1 embryo, ale som taka smutna, nasledujuci mesiac ma caka KET, ale neviem, strasne som spoliehala na ten prvy pokus.

herriett
17. apr 2010

simpatica, odloz smutok prec- urcite to raz vyjde. Len sa nesmies velmi upinat na ten pokus-jednoducho si povedz, ze veris tomu, ze to vyjde. Uvidis, bude dobre. Niekedy treba viac pokusov 🙂 Ja som po prvom IVF-vzdy som si myslela, ze to pojde aj bez toho. No ale ee. Dost dlho som rozmyslala, ci do toho ist-moja dcera uz ma 17, ale kedze moj priatel dieta nema a velmi, velmi, velmi chce byt otcom - tak som si povedala, ze to treba skusit. Budem ti drzat palceky. Ja mam vlozene dve embrya-ci sa uchytili obe, alebo len jedno neviem. No ale uvidim v utorok, ci hcg stupa.

herriett
17. apr 2010

no, idem ja dalej presadzat kvety- tesila som sa na to celu zimu 🙂 Tak vam zatial prajem krasny den.

denda1301
17. apr 2010

ahojte 🙂 no vidím že sa tu rozmnožujeme jedna radosť 😀 😀 😀
ja som sa akurát bavila s jedným DR.včera v robote,a vravela som mu o problemoch z otehotnením.Je detsky lekár,ale jeho žena je gynekologička tak za 20 ročne manželstvo sa to čo nalepilo na neho 😅 vraj 3embria z 10 sú schopne prežiť(alebo su kvalitné) 😒 😒 😒 a že ked sa to tam neuchytilo tak by to bolo degenerovane!!!(je to vraj len na tom embriu či to zvládne) ja tomu nechápem to všetky ženy čo teraz potratia alebo sa im nepodarí ostať tehotnými po ET tak by mali degenerovane deti?nechápem z čoho to je ked sme všetky zdravé???pripadám si ako taká cintlivka z cukru ktorej sa nemôžu ani dotknúť nedajbože 🙄 ved naše stare mami mali 3 či 4 deti a ani fakt nevie ako ostala tehotná a ako to vynosila.Normálne začínam byť sama na seba nasratá že nedokážem otehotnieť a hlavne vynosiť 1dieťa 😠

maryah
17. apr 2010

ahojte 🙂 ... ja som mala perfektné OPU... hneď ráno mi dali nejakú tabletku (nejaký oblbovák) a potom som prestala byť nervózna... prezliekla som sa a čakala... keď ma zobrali tak sa mi predstavila anesteziologička a povedala, že ma bude uspávať a dala mi nejakú hadičku do niečoho čo mi pichli do žili pred tým... no a ešte povedala, že si na chvílku zdriemnem a ešte si pamätám, že som povedala, že fííha, už to asi účinkuje a prišla na mňa taká únava... potom som sa prebrala na posteli a cítila som sa super... a to, že by som mohla niečo zo sna hovoriť ma nenapadlo... jeej, dúfam, že som nehovorila nejaké hovadiny 😅
heriet, netestovala si?
simpatica, ja som tiež mala neúspešné IVF a hneď sme išli na KET a teraz to beriem v pohode, nestresujem sa... takže buď v pohode 🙂
denda, kedysi bola iná doba, ľudia sa toľko nestresovali, žili zdravšie, bolo menej áut, čistejšie ovzdušie... je veľa žien, ktoré otehotnia, ale nevedia o tom, tiež je to embryjko asi zlé a tak sa to samo potratí, žena dostane menštruáciu... ani nevedela, že bola tehotná... my to berieme ináč lebo vieme, že to embryjko je vo vnútri... je to nespravodlivé, niekto má zlú životosprávu a nemá problém otehotnieť... niekto užíva vitamíny, zdravo sa stravuje a aj tak je to na prd...

zuuuzana7
17. apr 2010

denda, presne ako pise maryah je to vsetko ovplivnene ovzdusim, stravovanie, stresom a vobec hektickym zivotom ktory sa v tejto dobe zije ... aj ked na druhej strane tiez poznam take co nezdravo ziju ... a otehotneju dobre ze nie na prvu supu 😕

ja si stale hovorim, ze my mame ist touto cestou, je to skuska, pre nas ako buducich rodicov a aj pre nase dieta (alebo deti)...
jedna znama mala tri potraty na stvrty krat vynosila zdrave dievcatko a velmi sa mi pacilo co povedala : "pozri sa keby som nepotratila tak nemam JU ... a presne o to tu ide, ze som na nu cakala kym pride 🙂"
a tak si to aj ja stale poviem, ze to nase vyvolene dietatko pride, asi to doteraz nebolo to "NASE" , ale uz to v kostiach citim, ze neni daleko 🙂

aj ja som mala perfektnu opu 🙂 vlastne stres absolutne ziadny, ani neviem preco ale ani nervozna som nebola nic ... pohodicka ... jedine co mi islo hlavou kolko tych folikov vlastne bude 😀 a co bolo uplne super, ze manzel bol na operacke vlastne cely cas so mnou ... lekarka mu cely cas hovorila co presne robi, ako to vyzera s folikmy, vajickovodmy, super zazitok pre neho ... ja som ale narkozu nemala ... dostala som nejaku injekciu do zili a uz si na nic nepamat, mm len hovoril, ze som mala aj oci otvorene a tvarila som sa na neho ako ze mam bolesti, ale ze ani hlasok som zo seba nevydala ... a lekarka mu to vlastne vysvetlila, ze moje telo pracuje a citi bolest, ale vedomie nie ... no po opu som tiez dostala nieco do zili, posadila sa hned na kozu prva otazka "kolko mam folikov" 😀 na to som sama odkracala do izby pockala na manzela a supsa domov 🙂
takze je to fakt orazka par minut ... zevraj to cele trvalo u mna 7 😉
ale som sa rozpisala ... idem radsej na prechadzku v takomto uzastnom pocku 🙂

denda1301
18. apr 2010

Dobré rénko 😵
to bola pekná veta čo si napísala zuzi 😉 to s tou kámoškou....určite si ju prečítam ešte veľa krát.kedy ideš na KET?dobre že máš mrazáčikov aspoň nemusíš absolvovať OPU aj ked nie je to až taká tragédia,to pred tým je horšie mala som návaly ako pri prechode 😠 😠 😠
maryah drž sa už sa neviem dočkať kedy oznámiš radostnú spravu 😉
to s tým životným štýlom a stresom je pravda.Ja preto idem zmeniť zamestanie,idem to oznámiť v robote,že budem tam len do júla.U nás je to totálna psychiatria 🙄 🙄 🙄 aj jed som pola na PN som na robotu myslela !bohu žiaľ!nevedela som sa odosobniť a ani sa to nedá nakolko mám určité dôležité veci na starosti a stále to bezo mňa tam asi nefunguje či čo???
Babulky prajem vám peknú nedeľu oddychujte vychutnávajte si krásny slnečný 😎 😎 😎 deň pa

aaddeell
18. apr 2010

ahojte baby peknu nedelu

sonulienkas
18. apr 2010

čaute 🙂 😉 🙂

herriett
18. apr 2010

ahojte snazilky 🙂 Dnes mame krasny den, co poviete? Denda clovek by sa veru nemal v praci stresovat. Ale ked dnes je tak tazke najst si dobru pracu.

soni1
18. apr 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Dnes som 14 DC. Dni predtým som si robila ovu testy a vyšli pozitívne, samozrejme, že sme ten čas s mm aj využili.Od včera večera mi je však nevoľno, točí sa mi hlava, na zvracanie, únava, som úplne slabá, vôbec nie som vo svojej koži. Na to, že by som mohla zostať tehu by boli asi tie príznaky príliš skoro, nie? Neviete mi poradiť?

bakosko
18. apr 2010

urob si test

herriett
18. apr 2010

soni, niektore zeny maju priznaky hned prvy den meskania, niektore neskor a nektore nemaju ziadne. Sprav si testik a ak bude pozitivny, chod k dr.

soni1
18. apr 2010

Ale práveže mne menzes nemešká, som presne v strede cyklu a neviem si to vysvetliť, čo sa so mnou deje.

maryah
18. apr 2010

ahojte baby 😵 😵 😵 a prajem krásnu nedeľu 😵 😵 😵
denda, ak máš veľa stresu v práci tak je treba zmeniť ju, nesmieš sa stresovať... ja som tiež na začiatku PN myslela na prácu, že čo hovoria keď ni som dlho v práci, ale teraz kašlem na to 🙂
adel, somu, heriet aj vám prajme nádhernú, slnečnú a pohodovú nedeľu 🙂
soni, to určite nie sú ešte tehu príznaky... ak píšeš, že si 14 DC a ovuláciu si mala pred pár dňami a využili ste to s manželom tak oplodnené vajko ešte len putuje do maternice, ešte počkaj chvíľku... ale ak chceš tak si urob test ako hovorí bakosko 🙂 🙂 🙂 . držím palce 😉

maryah
18. apr 2010

christieeeeeeeeeeeeee, ty tajnostkárkaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ... veď ty si tehuu, juchuchúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú... ukáž tú dialnicu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ako sa cítiš, máš príznaky ?????????????

christie
18. apr 2010

ahojte, no este dva krat sa vyspat a ide sa na krv 😉 brusko trosku pobolieva, ale nie ako pri mrske, tak snad pozitivny test nesklamal.. boli ciarky skoro rovnako tmave. tak drzte palceky, nech to doktor potvrdi.

a priznaky, ked sa okupem, neviem sa poriadne vysusit, lebo strasne bradavky bolia, aj ked mam volne tricko doma, ako sa to dotkne, tak bolest hrozna. Rano som strasne hladna a cele doobedie mi je zle. ked sa najem, som hned plna.. musim mensie porcie skusat. zatial sa mi nechce vela na zachod chodit, aspon to 😎. A druhy den poobede som strasne unavena, ale nezaspala som, lebo som sa bala, ze potom budem mat problem spat v noci. ale dufam, ze to vyslo, citim sa tak a som si povedala, ze do konca roka porodim predsa, tak to je jedina prilezitost, ze to vyslo z toho IVF v aprili 🙂

zajtra uz idem do roboty, od 1.aprila prvy krat, tak snad taky napor zvladnem 😀

reachell
18. apr 2010

ahoj christie ja idem zajtra na krv a sono na 12den poET som si v piatok robila test a krasne //ciarky a ja mam ten isty problem s prsnikmi na bruchu vobec nemozem spat brucho ma tiez pobolieva ako na menzes ale len sem tam a tak kratucko tak zajtra uvidim a dam vediet pa 🙂

maryah
19. apr 2010

rachel, no gratulujeeeeeeeeeeeeem ti 😉 😉 😉 ... ty si po IVF alebo po KET?

maryah
19. apr 2010

heriet, nezabudni podať výšku HCG... 😵 😵 😵

zuuuzana7
19. apr 2010

takze v pravom rade tehulkam gratulujem 🙂 nech je krasne hcg 🙂 a potom este krajsi zazitok z uzv 🙂
heriet drzim palcucuche nech je dnes krasne hcg 🙂
mary ako sa mas? uz sa pridam aj ja coskoro k vam ketackam jupiii tesim sa 🙂

maryah
19. apr 2010

ahoj zuzana, už robíš prípravy na KET-ko? kedy začínaš? veľmi ti držím palce 😵 😵 😵 ... juuj, teším sa s tebou 🙂

zlatanka30
19. apr 2010

maryah,reachell chodite do heliosu v martine

maryah
19. apr 2010

ahoj zlatanka 🙂, áno, chodím do heliosu v martine... aj ty tam chodíš alebo sa ešte len chystaš?

zuuuzana7
19. apr 2010

maryah, no na buduci tyzden idem po lieky ... ani neviem co dostanem, ak sa da tak by som najradsej isla v prirodzenom cykle do ketka ... uvidim ako a co nato moj lekar povie ...
ako sa ty citis? na krvicku ides myslim, ze v stredu ze? jaj velmi ti drzim palce 🙂
hovoril aj tebe lekar, ze po bio. tehu je sanca sa uchytenie vacsia? alebo ako sa vlastne vyjadril na to celkove bio. tehotenstvo?
ahoj zlatanka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre