Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sobcek
15. aug 2010

@annamary27 Ďakujem. Veď už sa ani nehýbem z postele 😀 A mienim v tom pokračovať 😉

kikus77
15. aug 2010

Ahojte, mozem sa k Vam pridat? 🙂
Dnes som 3 den po ET a uz zacinaju hrat nervy, annamary27 mala si pravdu, ze az toto cakanie bude strasne 😒
Zatial nespinim ani nekrvacam, bolia ma prsia a ked mam vbyt uprimna tak mam mierne krce v maternici. No a o mojich naladach radsej ani nehovotim 😉 😉 😉
Ako to u Vas baby prebieha. Niekde som citala ze spinenie a bolesti su normalne, ze to sa fazulky zakryzkavaju, no a ja nespinim, aspon zatial. Najradsej by som sa rozbehla do lekarne a nakupila kopec testov a testovla o dusu 🙂 🙂 🙂 🙂
Vsetkym , ktore cakaju drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂

annamary27
15. aug 2010

@kikus77 ano vraví sa,že špinenie je dobré znamenie,mne sa dostavilo asi tak na 5-6den a vtedy som mávala aj krče,ktoré po tých dnoch ustali.Ale sú kočky,ktoré špinenie nemajú a čakajú dokonca dvojičky,takže to je asi u každého individuálne.Držím palce,aby ti tie dni po hcg testy rýchlo ubehli a aby ťa výsledky potešili. 😎 😎 😎

kikus77
15. aug 2010

@annamary27 Dakujem,
je to na nervy ked nevies co sa deje ☹
V pipinach som citala, ze sa chystas na druhe IVF...tak moc drzim palce nech to dopadne na 1 s hviezdickou 🙂 🙂 🙂 🙂
Takze ked ma pobolieva brucho ako pred mrchou este to nemusi znamenat nic zle?
A ked zacnes spinit alebo krvacat treba utekat k doktorovi alebo cakat na 10 den a ist na krv? Uz som z tohot vsetkeho tak zmagorena , ze sa bojim, aby som nieco nepokazila. Navyse som neskutocne unavena a podrazdena ☹ ☹ ☹

annamary27
15. aug 2010

@kikus77 ja som bola tiež strašne unavená v tom čase a často som spávala aj cez deň.Ked začneš špiniť,tak nemusíš ísť k lekárovi,niekto špiní celé tehu.Ale keby sa už objavila krv,tak asi je lepšie ísť k lekárovi.Ja som nešla,lebo mne krvácanie prišlo na den ms a bolo také intenzívne,že s tým by asi nič nenarobili ani na pohotovosti.

brita
15. aug 2010

@kikus77 Ahoj Kikus, ja som 6. den po ET a je mi podobne. V noci ma tak cosi bolelo ako krce v matrenici, ze som isla na zachod, ale samozrejme nic tam nebolo. aj dnes mam take divne pocity, aj ma tak nohy bolia ako na kramy, no ja neviem, co to je. My sme vkladali 2 embryjka v pondelok 9.8.

annamary27
15. aug 2010

@brita neboj,hlavne bud v klude a nenamáhaj sa a mysli pozitívne,tie bolesti sú o.k.,krpci sa zahryzkávajú. 😉 😉 😉

brita
15. aug 2010

@annamary27 Diky, moja, dufam, ze su krpci tam. Boli by sme velmi stastni. 🙂

kikus77
15. aug 2010

@brita Ahoj Brita,
presne viem o com hovoris. Dnes v noci som mala krce aj ja 😒 Mne vkladali vo stvrtok 12.8 dve vajka- jedno bolo 4 bonkove a druhe sa tesne pred transferom este rozdelilo. A teiz iba vylihujes albo sa snazis fungovat? Ja som desne unavena, stale by som len spala, ale co je horsie som taka podrazdena az mam vycitky ☹ ☹ ☹

brita
15. aug 2010

@kikus77 Tak som sme fakt na tom asi rovnako 🙂 Nam vkladali dve blastocysty. Tak ty mas teda dve ci tri v brusku, kde sa ti to jedno rozdelilo? Ja som PN, ale varim, pomalicky si robim, ziadna namaha.

kikus77
15. aug 2010

@brita nie, nie, mam dve. Rano pred transferom si ma zavolala embryologycka a povedala ze vsetky vajka su 4 bunkove.Oplodnili sa nam 4 z 8, ale v den transferu to zvladol este jeden bojovnik takze sme mali, teda mame 5. Oznamili mi , ze mi vlozia dve 4 bunkove no a po transfere za mnou prisla emryologicka este raz a povedala mi, ze to jedno 4 bunkove sa chvilu pre transferom rozdelilo. Takze mi vlozili 4bunkove a 6bunkove 🙂
Ja uz tiez zacinam trocha sa vebovat domacnosti, ale nejako mi to nejde, toci sa mi hlava a ic mi nejde od ruku, asi so mnou este mavaju hormony zo stimulky, je to fakt des. Normalne sa tomu mojmu divim, ze ma este niekam neposlal 😉

ondre
15. aug 2010

ahojte baby.Aj mne sa hrozne tocilo v hlave no uz je to o nieco lepsie. Mne vlozili 6 a 8 bunkove embria. utorok idem na kontrolu ci stoho nieco je. aj sa bojim. ☹ ☹

vevericka80
15. aug 2010

@ondre ahoj a este si netestovala?

ondre
15. aug 2010

@vevericka80 testovala piatok rano lebo som bola zvedava, no nic. 😢

brita
15. aug 2010

@ondre Drzim palceky, daj vediet, ako si dopadla, Kolky den budes mat utorok od ET? Citis nieco v brusku?

@kikus77 Moja, ten ET si mala 3. den po OPU alebo 5. den?

ondre
15. aug 2010

@brita diky. utorok bude 15 den. kazdy den mam pocit ako keby som mala dostat menzes, ale cim dalej su tie pociti slabsie. len mam stale chut jest, spinenie nemam- takze to je asi zle.

vevericka80
15. aug 2010

@ondre drzim ti palce, nech to dobre dopadne.... na tie pocity sa neda spoliehat, lebo to mozu sposobovat aj lieky

ondre
15. aug 2010

@vevericka80 ale test asi povedal pravdu, podla mna keby sa to ujalo tak uz v piatok 11 den po transfere by mi vysiel test. no nic ine mi neostava iba cakat do utorka, den D.

vevericka80
15. aug 2010

@ondre a to bolo tvoje 1.IVF?

ondre
15. aug 2010

@vevericka80 ano prve

vevericka80
15. aug 2010

@ondre a mozem sa spytat aky mate problem? Podstupila si uz aj nejake vysetrenia?

ondre
15. aug 2010

@vevericka80 moj problem sa vola PCO, cize vajicka mi nedozrievaju. 😒 podstupila som aj vnutro maternicovu inseminaciu,no neuspesne.

ondre
15. aug 2010

hrozne sa bojim ako to dopadne.

vevericka80
15. aug 2010

@ondre ja vzdy vravim, ze nadej umiera posledna....viem, je to tazke...aj ja sa trochu bojim, lebo to uz bolo moje 2.IVF - KET a ked sa teraz nezadarilo, tak nam ostava uz len jeden pokus

kikus77
15. aug 2010

@brita v utorok som bola na punkcii a vo stvrtok na transfere. Povedali mi ze je uplne jedno ci je transfer na druhy alebo treti den, tak neviem, Predlzenu mi moc nedoporucovali aj ked povedali ze ked chcem tak samozrejme mozem. Vraj 4 vajicka su hranicny pocet na predzenu kultivaciu a mohla by som riskovat, ze z toho nic nebude. A vraj mi aj tak nikto nezaruci tehotenstvo po predlzenej ani pri transfere na 2-3 den. Jedinu vyhodu je ze vajka co sa zamrazia na druhy den maju pri rozmrazovani vacsiu sancu.
Snazim sa nemysliet na to , ze mi ich vlozii vlastne na druhy den, hadam vedia co robia, teraz ma skor trapi, ze som bola na WC a tolko utrogestanu co som si nasla na papieri- to bol hadam obsah oboch tabletiek ☹
Stalo sa Vam to baby niektorej, lebo doteraz zo mna neslo skoro nic, viac menej vobec nic, uplna trolilinka

andika10
15. aug 2010

@kikus77 sorry že sa vmiešam ale ja som pri braní ultrogestanu musela nosiť slip vložky, zo mňa stále išlo a počase som to mala dole zapálené a musela som tabletky prehltať

kikus77
16. aug 2010

@andika10 a islo to z TEba tiez tak vo velkom? Stalo sa mi to sice vcera len po 1xkrat, ale tiez uz mam pocit, ci som si nezaviedla nejaku infekciu, lebo pocitujem take slabsie palenie.

andika10
16. aug 2010

@kikus77 ano vo velkom, ja som mala stále biele flaky, ta infekcia môže byť, veď si to vlastne každý deň chytáme, radšej sa opýtaj alebo aspoň zavolaj dokimu,

zuzana36
16. aug 2010

ahojte, zhruba som si to tu prebehla, drzim vam palceky, urcite to pre kazdu dobre dopadne 🙂 len treba verit, viem ze je to tazke, ja som mala pocit, ze dni nemaju 24 ale 48 hodin. a ked som si povedala, ze mam toho vsetkeho dost, tak sa to podarilo 🙂 dnes idem prvy krat k mojej dok, tak som zvadava co mi povie. a dufam, ze nebudu dve, brala som clostik a pri tom vraj moze byt viacpocetne tehu. to by nas uz bolo moc a to si neviem ani predstavit. vecer sa ozvem

brita
16. aug 2010

@kikus77 Kikuska, s tym utrogestam to je OK, nie je to ziadna infekcia. Ja ho tiez mam vzdy tolko vyplaveny, je to v pohode, pytala som na to. Daj si slipovu vlozku a casto si ju men, aby ta to nestudenilo. Snaz sa ten utrogestan zasunut co najhlbsie, ale aj tak budes mat vela bieleho z neho na vlozke. Takze nebojkaj, vsetko je v pohode. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre