Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

kajka39
28. dec 2010

@martini - ano, koli statistike je pani Nahodilova poverena statistikou a vysledkami po ET. Urcite by som im dala vediet aj sama, ale akosi som nemala hned naladu ani chut... ved vies, co budem hovorit 😒

sisulkal
29. dec 2010

ahoj martini ja jeste nevim kdy pujdu na dalsi jedu k doktorovi 13.1.a uvidim jak se dohodnem.musime zacat uplne od zacatku 😒

alabu
29. dec 2010

@martini ja dalsie kolo asi az koniec maja zaciatok juna....kym nebudem mat vsetky vysetrenia co existuju do dalsieho kola nejdem... 😉 ty kedy planujes?

@sisulkal potom mi daj vediet co ti lekar nvrhol za dalsi postup...ja idem zajtra na druhu krv a hned si aj dohodnem termin a uvidime co povie doktorka.

sisulkal
29. dec 2010

@alabu ahoj proc ides na druhu krv?tady jsem se docetla ze nektere chodi a nebo idu na imuno teda to slysim poprve aj ty jsi natom byla?

annamary27
29. dec 2010

@sisulkal ahoj,ja idem na to imuno,lebo mi ho po dvoch neuspešných ivf doporučila doktorka v centre,aby sme zistili,či moje telo neodmieta manželove spermie a tým pádom aj embryjko.

annamary27
29. dec 2010

@sisulkal u nás v centre Gyn-Fiv sa chodí na krv po ET na 10ti a aj 14ti den,berú nám dve krvičky,aby videli či hcg stúpa alebo aby sa pri dvoch negat.krvičkách uistili,že je to fakt neuspešné.

alabu
30. dec 2010

@sisulkal ahoj..tak annamary ti uz odpovedala...je to v GF tak zauzivane ze krv sa berie 2x....tak som tam dnes bola a zajtra rano budem volat za vysledok...ja som prave na ziadnej genetike ani na imuno nebola...preto by som to rada absolvovala vsetko pred druhym IVF....inak toto by mohli robit kazdemu po prvom neuspesnom IVF..lebo kocka co bola s nami na OPU tak mala 22 vajok a nezostalo jej ani jedno...presne ako mne ☹ preto nepojdem do dalsieho kola..nechcem si vyskusat vsetky tri pokusy..a co budem robit potom ked budeme chciet druhe babo? ved bez poistovne je to strasna cena za cele IVF 😖
neviem si predstavit co robia tie baby co na to proste nemaju 😒

martini
31. dec 2010

@alabu @sisulkal Ja tiež idem od znova, lebo som mala len dvoch mrazáčikov a tie sme použili na jedno KETko... Ani sa veľmi na ten proces neteším...ja som to znášala nie veľmi dobre, slabý OHSS, zvracanie po narkóze počas OPU... Čo sa týka nevyčerpania si troch pokusov a ceny potom...ja som nevyčerpala ani jeden pokus cez poisťovňu, lebo mám PCO a hrozí mi OHSS a teda nechcem dlhý protokol ani podstupovať...tak som bola v Brne na soft protokol a mala som pri minimálne stimulácií 15 folikulov, 10 z toho zrelých, 8 sa oplodnilo a pri PK prežili všetky, pričom 3 sa dostali do štádiu expandovaných blastocýst a ostatné boli len ranné blastocysty. Jedno sme použili pri ET, dve pri KET a ostatné ani nezmrazovali, že vraj nemali dobrú morfológiu na zmrazovanie... Ale chcela som povedať, že som čítala na týchto fórach koľko to stálo baby ak išli cez poisťovňu a mňa to vyšlo v podstate rovnako ako samoplátcu, len s tým, že to bol soft protokol. Ale ako vidíte, veľký rozdiel vo vajíčkach tam nie je, akurát som menej zaťažila organizmus. Jedno IVF s ICSI a ET aj všetkymi liekmi ma komplet vyšlo asi na 1200 € (zmrazenie, KET a lieky pred KET ďalších 400€)...niektoré baby písali, že ich to vyšlo lacnejšie, napr. jedno ICSi stojí 1000Kč a keďže ja som si dala všetky vajíčka oplodniť touto metódou tak suma pekne narástla...píšem Vám to, aby ste mali možnosť porovnať.

Ja by som rada šla už o mesiac, dva.... už mám pocit, že nechcem strácať čas 🙂

Prajem Vám všetkým pekného Silvestra a krásny Nový rok 20// 🙂)))

henika30
1. jan 2011

Ahojte baby!Je tu niektorá z vás ktorá chodíte do GF?Chcela by som vediet či odkúpia ešte injekcie čo ostanú? 😉 😉 Dakujem za info! 😉

gabinkaa
1. jan 2011

@henika30 ahoj, ano odkúpia, ja som ich vždy vrátila vrchnej a ona mi dala peniaze

henika30
1. jan 2011

@gabinkaa No aj ja som už dávala vrchnej,ale čítala som nedávno že teraz nie lebo majú plné zásoby,takže preto sa pýtam.

gabinkaa
1. jan 2011

@henika30 neviem to som nečítala, ale asi 10. novembra som jej dávala lieky a nič nevravela

gabinkaa
1. jan 2011

@henika30 koľkokrát si bola na IVF? blahoželám k bábätku, ja som bola dvakrát a žial nevydarilo sa ani jedno ☹

henika30
1. jan 2011

@gabinkaa nevadí do tretice ti to už určite podarí.Aj ja som bola tri krát a na tretí krát sa nám podaril IVF.kED SOM BOLA PO PRVÝ KRÁT TAK VTEDY SA NÁM TO PODARILO ALE KED MI OZNÁMILI ŽE SOM TEHOTNÁ A ŽE KEDY MÁM íst na ultrazvuk no v ten den som začala krvácat a potom o týžden už mi vyšiel tehotenský test negat ☹ ☹ ☹ ☹
Ale teraz sa tešíme,lebo čoskoro sa nám narodí Filipko,už len 3 mesiace máme predd sebou!
A ty máš aký problém že musíš na IVF?

gabinkaa
2. jan 2011

@henika30 to je teda krásne, o chvíľu budeš krásna mamina, mne nejaké veľké vyšetrenia nerobili, iba sono a krv a tam je všetko v poriadku, druhé IVF sa trocha podarilo, prvé testy boli pozitívne a druhé už nie, takže to vzdali, vkladali mi dve embryjká, problém je v partnerovi, mali sme darcovské spermie, tak asi skúsime ešte raz, sme samoplátci, je to dosť náročné, teraz chcem ísť do Brna už nie do BA, Ty kam chodíš?

kefalinek
2. jan 2011

ahojte chcem sa vas spytat, som 7 den po ET a ked idem na velku na trosku spinim, mala ste to niektora?

zlatanka30
2. jan 2011

@kefalinek ahoj ja som tak spinila.

henika30
2. jan 2011

@gabinkaa No tak to treba to skúsit ešte raz určite sa to podarí.Ja som chodila do Gyn-Fiv do BA.
Tak vám to dost vela penazí stál ked ste samoplatci že?
Ja ti držím velmi velmi palce!/ 😉 😉 😉

henika30
2. jan 2011

@kefalinek Ahoj!Ked špiníš troška tak to nič zlé nemusí znamenat zomna normálne tiekla taká hnedá tekutina a sme tu,čoskoro sa nám narodí malý Filipko! 🙂 🙂 🙂

annamary27
2. jan 2011

@henika30 ahoj,určite odkupia,my sme ich vracali v decembri. 😉 😉 😉 držím ti palce do zdárneho pôrodu 😀 😀 😀

gabinkaa
2. jan 2011

@henika30 ja som tiež chodila do Gin Fiv BA k Dr. Harbulákovi, ale akosi sa mi to prestalo páčiť, tak sme sa rozhodli pre Brno ešte raz to vyskúšať, naozaj to stálo dosť peňazí, ale ak by sa to podarilo, tak by to vôbec nevadilo

henika30
2. jan 2011

@annamary27 Dakujem a čo si mala aké injekcie?a kolko si zato dostala? 😉 😉

henika30
2. jan 2011

@gabinkaa No tak ti držím palce aby vám to už vyšlo,ale určite sa to podarí 😉 😉 😉

gabinkaa
2. jan 2011

@henika30 ďakujem za povzbudenie, dúfam, že sa to podarí, veď tento rok sú aj v dátume roku dve 11 teda paličky, čo Ti zostalo na vrátenie?

annamary27
2. jan 2011

@henika30 ja som vrátila menopur a puregon a dostali sme späť 80eur.

henika30
2. jan 2011

@annamary27 dakujem.Aj ja mám menopur a puregon.aj ty si mala puregon 900?a menopur mám otvorený a chý ba z toho jeden celý téglik,aj to zoberú naspet?

henika30
2. jan 2011

@gabinkaa zostalo mi puregon 900 a menopur a ešte jeden pergoveris
určite sa vám to podarí!A kedy sa chystáte? 😉

gabinkaa
2. jan 2011

@henika30 mne teraz naposledy zostal fostimon, vrátili mi viac ako 100 E, 31. októbra som mala ET, tak asi sa objednáme na konzultáciu v januári a potom uvidíme čo povie lekár, pri I. IVF som vrátila gonal použitý, to boli perá a zobrali mi to, lebo niektorá potrebuje len na doplnenie, tak sa im to vyplatí

henika30
2. jan 2011

@gabinkaa Dakujem ti!Uvidíme!Zajtra sa chystáme takže uvidíme či mi to zoberú naspet 😉 😉

gabinkaa
2. jan 2011

@henika30 ideš na kontrolu alebo kvôli liekom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre