Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ivica7793
11. mar 2011

@qwertinka ahoj ...mne povedali v GF,že mám prísť až o 3 týždne na UTZ...keď som ležala teraz v nemocnici, tak som aj zmenila lekára....lekár ma aj vyšetril, povedala som mu, že musím ísť ešte do GF na UTZ a že oni až potom prepúšťajú do starostlivosti gynekologa, tak sme sa dohodli,že potom prídem..ak by som mala nejaké problémy, tak jasné, že mám hneď prísť....dnes keď mi robil sono, tak hovoril, že už vidí g.vačok a má 1,2 cm...keď som prišla v utorok večer meral 0,73 cm...tak dúfam,že to bude OK...trošku ma to pobolieva,ale našťastie žiadna krv...síce sem-tam s urtošom vyteče niečo hnedé, ale to je úplne minimálne...ja som ET mala na Valentína, 12.2. som mala OPU....a to akože si mala mrchu? a do ktorého CAR chodíš?

renattka24
11. mar 2011

@luly3
@bbtina
Ahojky...TAk mrcha uz dorazila 😀 😀 Cely den ma bolelo brucho a teraz sa to spustilo.Tesim sa velmi.A co myslite mam pockat az do rana a potom az zacat uzivat lieky?Mala som ich zacat prvy den Menstruacie....od rana som mala take spinenie...ale spustilo sa to az teraz.Asi pockam do rana.....Zacinam to odratavat 😎 😎

luly3
11. mar 2011

@renattka24 ak špiníš od rana a dnes sa to spustilo tak 1 deň by si mala
mať aj dnes aspon myslím 🙂

ivica7793
11. mar 2011

@renattka24 super....takže dnes začínaš...podľa mňa je to tiež 1.deň.

renattka24
11. mar 2011

@ivica7793
@luly3
Myslite?No inak spinim od utorka,ale dnes to bolo vo vacsom mnozstve,nechcem nieco pokaslat...neviem vobec co mam urobit.A mam uzivat: Estrofen, Anopyrin a Prednison mam uzivat rano jednu a vecer polovicku...tak to by som mala na vecer asi vela liekov a necham to asi na zajtra.???
Ivica 7793 Hlavne sa nenamahaj a bud v klude, nozky hore a pohodicka...prajem Ti aby to vyslo ale ked uz mas vacok tak uz len sa musi pekne chytit a hlavne rast.To spinenie si myslim ze mas z toho Utrosu.Tak sa hlavne zbytocne nestresuj, neboj urcite vsetko dobre dopadne... 😎 Tesiiiim sa 😀

luly3
11. mar 2011

@renattka24 zajtra budeš mat 2 den menzesu nie 1 😉

renattka24
11. mar 2011

@luly3 Ked ja fakt neviem.Je to zaciatok krvacania a je to este take slabe.........uvidim co povie manzel,mozno mi poradi. 😀

ivica7793
11. mar 2011

dakujem....veď len ležím 🙂 ešteže chodím často na WC, aspoň sa trošku ponaťahujem 😀 v nemocnici so mnou ležala jedna baba, ktorá je tam už 6.týždeň...no to si neviem ani predstaviť...má ešte 4 týždne do pôrodu, tak tam zrejme zostane dokonca. Podľa mňa ak sa Ti to už spustilo tak viacej (súvislé krvácanie, aj keď slabé) tak je to určite 1DC. Ja keď som začala chodiť do GF a mal som ísť na 3DC na krv kvôli HP, tak som dostala mrchu v sobotu večer o 22.00hod. a v nedeľu som volala lekárovi, že ako to mám počítať, keď mám ísť 3DC na krv, tak povedal, že sobota 1DC. A akými liekami začínaš?

renattka24
11. mar 2011

@ivica7793 Suvisle krvacanie este nemam.Takze to necham na rano.Uz ten jeden den vydrzim.A hned zajtra zacinam uzivat: Estrofen, Anopyrin a Prednison mam uzivat rano jednu a vecer polovicku.....takze mam co papat a Estrofen po 3 dnoch vzdy zvysujem davku....No tak sa pekne opatruj.A drzim paste
😎

renattka24
12. mar 2011

Dievcata tak od dnes zacinam uzivat lieky tak rychlo nech to prejde a sup sup na KET....Dufam,ze sa to teraz podari....Vsetkym co cakate drzim silno paste 😎

luly3
12. mar 2011

@renattka24 konečne čo 🙂 🙂 🙂 a teraz sa len pekne pripravovať na mrnúúúúska 😉

bbtina
12. mar 2011

@renattka24 mne zase vraveli,ze spinenie sa nepovazuje za menzes.a estrofem sa berie v podstate na zvysenie sliznice,takze ak pojdes na kontrolu prinajhorsom ti zvysia davku,takze 1den hore dole🙂 hlavne nech to vyjde

renattka24
12. mar 2011

@luly3 Tak to teda bola ale doba.... 😀 😀 Pocitala som to a nejako posledneho marca by mi to mali robit tak uvidime.....

@bbtina Ja som to pre istotu zacala uzivat az dnes rano.Poriadne som zacala krvacat asi v noci a rano to uz bolo brutal....ako cisterna 😀 😀 Teraz cakat 14 dlhych dni....ale sak snad to rychlo ubehne.
Drzte sa zatial.Pa

deni73
12. mar 2011

Ahojte, som 6. deň po ET, dosť ma bolí bruško, ako keby menštruačné bolesti, iné bolesti nemám. Neznamená to niečo zle?

frogiina
12. mar 2011

@deni73 ahoj. ja som 14. den po ET a tiez ma prvy tyzden bolelo brusko-bolest presne totozna s menstruacnou. stupnovalo sa to a minulu nedelu v noci som mala take bolesti, ze ma odviezli do nemocnice. diagnoza bola ohss. nemusi to byt aj u teba hned toto, ale trosku sa sleduj. a precitaj si nieco o priznakoch.

nemko
13. mar 2011

baby davali ste si PK ? vcera som mala OPU a mam sa do zajtra rozhodnut o PK 😉

luly3
13. mar 2011

@nemko ahoj ja by som si určite dala PK aspoň na 4 embrijka 😉
ale samozrejme je to len a len na tebe 🙂

nemko
13. mar 2011

ked budem davat PK tak na vsetky lebo mi embryo.povedala, ze ked budu iba 4 dobre tak sa PK neoplati tak neviem potom 😒

mabumi
14. mar 2011

@nemko ahoj, nerozumiem. vraj keď budú iba 4 dobré, tak sa PK neoplatí? Ja som mala iba 4 oplodnené vajíčka (celkovo len 5). a dali mi PK v centre, mňa sa ani nepýtali (teda možno že či súhlasím, ale keď to odporučili, tak som neváhala).
ja sama neviem, čo by som ti poradila, názory sú veľmi rôzne. pri PK vidíš, ako sa emryá vyvíjajú takže pri vklade už vidia o niečo lepšie, či má šancu sa vyvíjať ďalej. ale ovplyvniť ich to asi veľmi nemôže. keď nemáš PK, vložia ti niekoľkobunkové embryjká, ale tie sa ešte môžu prestať vyvíjať (ale to môžu aj blastocysty, takže istotu nemáš nikde). niektorí tvrdia, že v maternici im je lepšie ako v inkubátore tých pár dní, ale na druhej strane pri PK vyberú len tie najživotaschopnejšie...
tak prajem šťastné rozhodnutie 😉

nemko
14. mar 2011

mam ich 6 ackovych tak som dala PK

makovicka53
14. mar 2011

ahojte dal vam dr. pred ET nejake lieky na podporu sliznice maternice?existuje nieco take?ja mam problem so sliznicou ...

nemko
14. mar 2011

@makovicka53 ja mam od OPU vkladat Utros - zatial ho jem je to pohodlnejsie 😉 mam 2 tbl - 3 krat denne

makovicka53
14. mar 2011

@nemko ahaa a ten utros je na sliznicu?viem ze je to na udrzanie tehu ci?

mabumi
14. mar 2011

@makovicka53 pokiaľ viem, na sliznicu je estrofem alebo estrimax. na sone ti sledujú sliznicu, ak bude treba, isto ti niečo dajú. ale ak bude rásť sama dobre, tak nie je dôvod. ja som od OPU vkladala (teraz si nespomeniem čo to bolo), ale sliznicu som mala v poriadku, takže kvôli tomu nič.

@nemko ja by som si predsa len ten utros vkladala (ak ti to tak kázali), je to účinnejšie 😉

malevil
14. mar 2011

Ahojte, som vo vasom fore nova, ale zaujala ma vasa tema o kvalite vkladanych embryi. Som po neuspesnej IVF, mala som udajne tazku stimulaciu, kvoli vysokemu FSH. Brala som dost velke davky Gonalu, Merional aj Cetrotide, nakoniec dozreli 4 vajka, oplodnili len dve. Jedno malo 6bb a druhe len 2 ale vlozili mi obe. Tiez nikto nic nehovoril o nejakych kategoriach A, B, C. Po transfere som mala vecer dost velke krce, nakoniec sa to upokojilo, ale cely cas som mala take dost nafuknute a citlive brusko, a taku pulzujuco bodavu bolest vo vajecnikoch. Mali ste niekto podobnu skusenost? Nakoniec som v den krvnych testov dostala menzes. Aka smola. Ako skoro po neuspesnej IVF robia dalsie stimulacie?Doktorke idem za 2 tyzdne.

makovicka53
14. mar 2011

@mabumi ahaa no super vediet vsak ja sa zajtra na to este opytam...a dakujem krasne...ja som myslim jeden cyklus brala ten estrimax ale sliznica sa ani nepohla

mabumi
14. mar 2011

@makovicka53 a koľko máš teraz mm sliznicu? ešte si len na začiatku cyklu, nie? tak to oni isto budú sledovať. a niečo ti dajú, neboj. veď tam budeš chodiť každý druhý deň na folikulometriu a na krv, takže popri tom sledujú aj sliznicu 😉 .

mabumi
14. mar 2011

@malevil ahoj, vitaj. a čo máš za problém, keď si mala také vysoké dávky 😕 ? v akom si centre? podľa mňa určite budeš čakať aspoň zo 3 cykly keď si mala také dávky. ale aj bez toho myslím, že skôr sa nestimuluje. záleží na tom, aké budú kontroly a či ešte budú účinkovať napichané hormóny... a tie pocity a bolesti mohli byť tiež z toho. tak sa drž, oddýchni si a uži si jar. veď čo iné nám pri tom čakaní zostáva ? 😎

makovicka53
14. mar 2011

@mabumi no ja som 6DC a na 2DC som mala asi 4 mm totalne nizka dr. povedal ze nizucka...ja mam preto aj mrchu slabu len spinenie aj to 1-2 dni ....zajtra mam kontrolu tak sa popytam

mabumi
14. mar 2011

@makovicka53 ale tak potom aj ja mávam nízku, myslela som si, že je normálne že po mrs je nízka sliznica. ja som tuším mala len 3,8 mm. a v piatok mi povedal doc., že mi pekne rastie, že mám nejakých 7,8 - a to som bola 18 DC. ale ja tento cyklus nepodstupujem nič. pokiaľ viem, optimum pre ET je okolo 8 - 10 mm. ešte sa neznepokojuj, ešte ti podľa mňa narastie. a keď nie, tak ako som povedala. ja som niekedy brala estrofem a pomohol 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre