Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

dicinka1
7. máj 2011

@sobka v čom pomahaju tie lieky?:

shehzade_91
7. máj 2011

@renattka24 jooj renatka ani si nevies predstavit aky sme statsnyy..tu bolest v podbrusku poznam men docent povedal ze to je normalne ze sa nemam coho bat ale aj tak sa bojim napr..dnes som ich mala trosku silnejsie neviem preco;[ dufam ze je vsetko ok..ked kazdy mi hovori neboj sa je to ok no ale aj tak stale na to myslim 🙂 jeej to by bolo krasne kebyze ste vsetky tehulky ked budete mat vacsie burska sa odfotte vsetky tri bude krasna fotecka..drzkajte sa papa

renattka24
7. máj 2011

@sobka Ahojky.Tak ja beriem: este pred tym nez mi robili KET cize 20 dni pred som uzivala: Estrofem, Anopyrin,Prednison a potom Utrogestan.
Anopyrin uzivam jednu rano a Prednison uzivam jednu rano a polovicku tabletky vecer.A to uzivam az do dnesneho dna.A to som mala KET 1.aprila, takze vlstne toto vsetko uzivam od 12 marca.
Bola som uz 2x na KET a asi pomohlo zvysenie liekov (teda Prednison mi pridali polovicku tabletky vecer)
A Estrofem uzivam 3x2 denne a tak isto aj Utros.
No snad som to napisala zrozumitelne 😀
Nechapem preco su proti takejto liecbe.....ved oni vedia co robia.A mne to pomohlo ako vidis 😀 A ty kde chodis?Do akeho Car centra??

renattka24
7. máj 2011

@dicinka1 Anopyrin je na zriedenie krvi a Prednyson je na Imunitu 😀
@shehzade_91 Inak nas strach je uplne normalny.Sme stastne ze sa nam to konecne podarilo, takze asi preto tomu venujeme taku pozornost.Tak snad bude dobre.Ak mas velke bolesti tak si lahni a oddychuj a keby sa to nedalo zniest bez na pohotovost ( preventivne) 😎 Tak pekny zvysok vikendu 😎 A setri sa 😎

renattka24
7. máj 2011

@dicinka1 No tak super, ze ste mali na rovnako deticky aspon sa mozu spolu hrat 😎 Sestra si robila testik ale mala len ducha ale ona uz by mala 3 dieta takze asi pozna priznaky 😀 😀

sobka
7. máj 2011

@renattka24 A anopyrin kolko mg beries,lebo je aj 30 aj 100 aj ine gramaze! ja zatial beriem od stredy 3x1tbl estrimax a 12teho mam kontrolu! uvidime aka bude sliznica, nasadila som si femigard kvapky,beriem uz dlhsie femibion a aminokyselinu l-arginin,tak uvidime

sobka
7. máj 2011

@dicinka1 Matelko pichala fraxiparin proti krv zrazeninam tiez, ale na imunitu asi nebrala nic,lebo to davaju pacientkam ked mas nejake protilatky,ja mam vsetky vysledky v norme,ale uiem,ze niektore centra po dlhodobych neuspechoch skusaju aj taku kombinaciu liekov! nas dr. Je ale proti aj poslal do temy ... Z gyncare prispevok ohladom liekov na riedenie krvi,ake je to nebezpecne,asi si to citala a na prednison povedal,ze to nepomoze v takych malzch davkach a este su to kortikoidy a maju rozne vedlajsie negat ucinky, tak babö rad!

shehzade_91
7. máj 2011

@renattka24 dakujem renatka 🙂 take velke nemam a dufam ze ani mat nebudem az na konci kedy treba 😀 mam take normalne bolesti ze sa tam nieco deje ani lahnut si zas nemusim nieje to take strasne ale ako vravis venujeme tomu pozornost ked sme to ta velmi chceli 🙂teraz ma uz neboli to bolo len take zoparhodinkove 😀 ..tak aj ty sa drzkaj papa

dicinka1
7. máj 2011

@renattka24 dobre,ale od čoho si to brala..čo si mala hustu krv?kto ti to predpisal?

dicinka1
7. máj 2011

@sobka hej moja..čitala som to..ale v niečom ma aj hermi pravdu..-ono to v ničom pomože v niečom može poškodit 😔 ...no je na každej z nas..či si to zoberie..tiež nad tym uvažujem pred Ket 😉

renattka24
8. máj 2011

@sobka No Anopyrin mam 100mg.No ved uvidis aku budes mat sliznicu.Ale vies co som si este ja pridala?Uzivam Calribrum-Baby-ta obsahuje kyselinu listovu a dr.mi povedala ze ta je velmi dolezita.....
Budem Ti velmi drzat paste aby sa Ti to podarilo.Kolko mas mrazacikov?

dorotka66
8. máj 2011

@sobka ahoj sobka, prosím ťa v ktorej to je téme to o liekoch na riedenie krvi? 😉 ďakujem

renattka24
8. máj 2011

@dicinka1 Predpisal mi to Docent v Iscare.A doslova na co neviem.Mozno ze z tych vsetkych liekov mam hustejsiu krv a aby sa mi nezacali ucpavat ciivy.Tak to si myslim, ale ci je to tak neviem.Citala som si pribalovy letak.A tehotne to mozu uzivat v prvom az siestom mesiaci len na predpis lekara,tak snad vedia co robia..... 😅

sobka
8. máj 2011
sobka
8. máj 2011

@renattka24 ja mám z hematologie na predpis asi 5 balikov fraxiparinu, mala som ho brat este pred ET, ale nedokázala som si to dat, v lete , ked som otehu, tak som brala len preventívne 50mg anopirinu denne a potratila som, no ževraj to s tým heparínom nemá nic spolocné, tak neviem, ci som to mala teraz brat, ale uvažujem nad KET, či nenasadit tuto liecbu prednison aj heparin....máme 4 mrazácikov, ET bolo teraz neuspesné, každý hovorí inak, moja hematologicka, že to mám brat, dr. herman, že je to len modny hit framaceutických firiem, ktoré tlacia na lekárov, aby to predpisovali...tak babo rad. Toto bolo moje 5 IVF a prvý krát v tomto centre áme tolko mrazacikov 😉 myslím, že mi pomohla stimulka kombinácia menopur-gonal, ale aj to, že beriem od decembra aminokyseliny L-arginin, to je na kvalitu vajícok...pocet som mala vždy rovnaký, ale nikdy nebolo co mraziť:::: 😉

mabumi
9. máj 2011

ahojte dievčatá
@luly3 ďakujem 😵
@tinusasa áno, ja mám termín na štvrtok, tak snáď bude všetko ako má. ty sa ho kedy dozvieš? kedy ideš na ten ultrazvuk?
@renattka24 no to by bolo fajn, keby to malo rovnaký účinok aj na mňa 😵

adka1000
9. máj 2011

Ahojte dievčatá! Mám na Vás otázočku. V júni by som mala ísť na transfer do Gynfivu a na júl od 15-23.7.2011 nám príbuzní objednali dovolenku Chorvátsku. Mali by sme ísť autom. Myslíte si, že môžem túto dovču absolvovať? Ďakujem za radu.

katy2
9. máj 2011

@adka1000 ak IVF vyjde, co by si si asi najviac priALA, TAK BY SOM TO NERISKOVALA... sU TO PRVE TYZDNE tehu a tie su najrizikovejsie... Ja by som na dovcu nesla, alebo by som posunula celu stimulku na potom.... ale asi by som ozelela dovolenku.....

renattka24
9. máj 2011

@sobka No tak to mas asi vazne tazke....ja by som teda asi posluchla toho lekara kde Vam vyslo tak vela mrazacikov.Asi vie co robi.Ono je to tazke pretoze na kazdu zenu zabera nieco ine.KET by som vyskusala na tvojom mieste vraj je lepsie ako IVF...Budem Ti velmi drzat paste aby sa Vam to podarilo co najskorej.A kedy by si chcela ist do toho???
@mabumi Urcite bude mat ja tomu verim a musis aj ty 😎

renattka24
9. máj 2011

@adka1000 Jaj ja by som teiz nesla na dofcu po transfere.Ta cesta by bola pre Teba unavna a bola by si cela vytrasena 😀 No tiez by som povedala tak ako katy2, bud odlozit dovolenku alebo transfer.......Ja by som urcite zobrala tu druhu variantu 😀
@katy2 A ty sa ako mas?Priberate?? 😀 😀 Aky pekny tt ze 17 uz aby som aj ja tam bola 😀 😀

adka1000
9. máj 2011

ďakujem vám veľmi pekne za radu. tiež som rozmýšľala nad tým, že zruším tú dovolenku. síce mi lekár povedal, že môžem ísť, ale po takej krátke dobe po transfere mi to nestojí za to, aby sa niečo stalo. teraz v piatok by som mala ísť na prvú injekciu diphereline a na kontrolu by som mala ísť keď mi príde menzes alebo aj keď mi bude meškať / čo je aj môj prípad /. kedy potom by som mala ísť na kontrolu v prípade meškajúceho menzesu? tak ako by mi mal padnúť menzes / čiže 20.5. / alebo kedy?

tinusasa
9. máj 2011

@mabumi ahoj v stredu idem iba na druhy ultrazvuk 😖 doktor v splne toho vela nenarozprava takze sa dozviem v stredu co a ako a tebe sa to blizi 😉 tak hlavne nech to dopadne co najlepsie 😵

tinusasa
9. máj 2011

ahojte baby. pocula som ze pred transferom je dobre si dat diazepan vraj je to dobre na ukludnenie a taktiez svaly su vraj uvolnene ako to je viete niektora poradit alebo len zaspim po tom 😀

mabumi
9. máj 2011

@tinusasa a už v tomto cykle budeš mať KET? a ktorý dc budeš mať v stredu? ja som bola iba raz na ultrazvuk 13. dc a najbližšie idem až vo štvrtok, to bude 19. dc rovno na vklad (ak sa rozmrazia)
to by bola sranda, keby sme mali vklad v rovnaký deň 😵 . teraz berieš iba ten estrimax alebo aj niečo iné? ja od nedele aj utrogestan

silvinnka
9. máj 2011

ahojte....moje telo,je asi fakt z ineho vesmiru....pred 5timi mesiacmi kvalta vajec -uplne zla 0,70 a dnes dosli opat vysledky ,ze 2,13 co zodpoveda,ze som uplne o.k....tento vikend som mala pozit. ovulacny test,ale dnes na sone docent zistil,ze jedno vajo neprasklo a je z neho 3,5 cm cysta....ked do tyzdna nepraskne tak idem opat pod narkozu aby ho praskli...kurnik sopa,aj on nechape co to ma vsetko znamenat,tak teraz musim pockat na schcalenie druheho ivf a ideme dalej....verim,ze s Gonalom budem mat fakt vajka ktore sa podari oplodnit a nieco aj zamrazit....do vtedy musim byt o.k a mat pekne ciste vajecniky...tak snad to bude o.k 🙂)

tinusasa
9. máj 2011

@mabumi tak dufam, ze v tomto cykle bude KET lebo uz som sa dost nacakala od neuspesneho IVF 🙂 v stredu budem mat este len 9 dc a beriem zatial iba estrimax 2x1 a inac lekar mi predpisal aj utrogestan ale zatial nemam brat tak mozno od stredy. to by bolo super ak by sme to mali rovnaky den 😵 a do ktoreho centra chodis ?

sestricka2
9. máj 2011

ahojte chodí niektorá z vás do centra helios v MT? lebo ja chodím tam a podľa toho čo som tu čítala sa mi zdá že žiadna, ja som po ET štvrtok idem na teh. test, čo je to dc a prečo ste sa rozhodli pre centrum do ktor. chodíte
@tinusasa ahoj diazepam sa bežne používa večer pred operáciou alebo výkonom v lokálnej aanestézii na to aby si sa dobre vyspala a bola kľudná má účinok aj na svalstvo ako píšeš väčšinou sa dáva 10 mg keď si veľmi chudá tak radšej 5, ale existujú aj iné lieky, napr. lexaurín, môžeš si to pozrieť na nobel.sk

mabumi
9. máj 2011

@tinusasa tak to asi nebudeme mat naraz, väcsinou sa to robi 19. alebo 20. dc. ale o 10 dni budem asi popredu 😉
dobre, tak aj ja si asi dam nieco na ukludnenie pred vkladom, dobre ze pisete 😅

@sestricka2 ahoj, dc je den cyklu 😉 , ja chodim do ISCARE Martin, lebo mi to odporucil gynekolog. a som velmi spokojna 😵 . tak drzim palce, uz si aj testovala? kolky den po ET si?

renattka24
9. máj 2011

@silvinnka Drzim pastiky 😎 Aspon jednu pozitivnu spravicku,ze mas dobre vajicka.A verim ze Ti cysta zmizne a nebudes musiet ist na operaciu,kde by Ti to robili?V Iscare toto asi nerobia,ze??Drz sa

sestricka2
9. máj 2011

@mabumi ahoj som už 13 deň po ET ale vo štvrtok idem kvoli mužovi test zatiaľ // z toho ta tehot taká slabšia, no tak uvidím či sa to vo štvrtok potvrdí, ale nervy pracujú ostošest, to tá rokmi vybudovaná nedôvera, že to vyjde, ale nevzdávam to, a tebe nech to dobre dopadne, to je tvoj prvý KET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre