Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

camelco
16. dec 2011

@camelco .......... zatiaľ nevešaj hlavu, možno to nič nebude a bude všetko OK, ale pre istotu skús zavolať ....... zatiaľ ti prajem brú nocku 🙂

bobi3
17. dec 2011

@gaganka81 ďakujem 😉
@in131 ja som mala jednorázové špinenie, keď mala dojsť mrška a tá už potom neprišla 🙂 držím palce, snáď to nie je zlé znamenie 😖

zuuuzana7
19. dec 2011

@in131 nevesaj hlavu aj ja som spinila tiez tak od 5-teho dna a pozri mi profil 🙂
baby drzim vam palce 🙂
@deinad zahliadla som teba preto som vstupila do temy, drzim ti silno palce nech je to teraz to prave tehulkovstvo zavrsene miximalne 2 baby 🙂

jaja101
19. dec 2011

ahojte baby,priebezne som vam sem pisala,ale teraz to zhrniem,hlavne aby te sa poucili....odber vajicok11.11.ET 16.11.potom na 7 den spinenie.o 14 dni po ET krv-vysledok-tehotenstvo.o tyzden sono-nic nevidel a uz to zacalo,vysadit lieky...tvrdil mi,ze to nie je dobre.o dva dni opat sono,opät nic,uz mi povedal,ze je to isto mimomaternicove a musim zacat krvacat cim skor,inak laparka..ja som sedela v horucej vani,v ruke cervene vino,ale krvacanie neprislo...o dva dni opät,zase nic,aj ked hcg rastlo...povedal mi,ze to nie je dobre,ze mam ist na prijem a na operaciu,odmietla som,a zavolala mojmu gynekologovi...ten ma objednal hned na druhy den,urobil sono a tam vacok,6mm,hcg 3022na 4tt+4...dnes po 3dnoch hcg 6199,vacok 9mm,a bolo uz aj vidno embryo.lumen...vsetko je ok,a dufam,ze aj bude,lebo nech si ma dr z centra nepraje..chystam sa mu zavolat,ale co mu poviem si za klobuk neda...baby,ak sa vam nieco nezda,kontaktujte aj inych dr,nechajte sa viest pocitmi a dat aj 100x vysetrit,radsej ako nieco zanedbat

deni73
19. dec 2011

@jaja101 Preboha, to je príbeh.... Hlavne, že dobre to dopadlo. Si statočná, držím palce. 🙂

brita
19. dec 2011

@jaja101 Jeminecku, jajka, to je horor! To snad ani nie je pravda! 😠 😠 😠 Prosim ta a do akeho centra chodis?
Hlavne, ze je je vsetko uz OK. 😉 Boze, to je hruza. 😠

bibi24
19. dec 2011

@jaja101 Tak toto je jeden z tych stastnejsich pribehov, kde plati, ze zly zaciatok dobry koniec. Dufam, ze teraz bude uz len vsetko tak, ako ma byt. Velmi drzim palce. 😵
A este prosim ta napis, aky to bol doktor a ake centrum?

jajka1980
19. dec 2011

@jaja101 Ahoj jaja101..Tak ty si si teda prešla ...No obdivujem ťa, že si šla s chladnou hlavou a nenechala to tak..Prajem ti, aby si to dotiahla do úplného a šťastného konca..
Do akého centra chodíš?

ela304
19. dec 2011

@jaja101 no hotovo, tak to je sila. Ja idem zajtra na sono, tiež sa bojim ci bude nieco vidiet. Mimomaternicové je moja nocná mora. Potvrdili mi len z krvi, ale nebolo nic vidiet, tak dufam, že na vianoce budem mat klud 🙂 🙂 a nie behat po doktoroch.

annamary27
19. dec 2011

@jaja101 to je šok,že nič nevidel v centre....chvalabohu,že si nešla na zákrok ,prajem nech je všetko o.k.s Vami 😵

linda81
19. dec 2011

@jaja101 drzim vam palce.....nech sa uz take veci neopakuju..

jaja101
19. dec 2011

@jajka1980
@bibi24 baby helios martin.......dufam,ze moje prehrievanie,ani to vino babu neublizilo....bojim sa..ale ked takto zabojovalo,tak snad nie...

porinka
19. dec 2011

@jaja101
ja by som tomu mudr. utrhla vajcia...sorry za výraz...asi by som sana ňom pekne odbavila...veď ti mohol "zabiť" mimi!!!!
držím palečky, nech máš krásne bábo

alibabaa
19. dec 2011

@jaja101 uz teraz mu drzi palceky cely MK.. tak to zvladne neboj.. 😉 no riadne to pokaslal.. diky bohu za ten nas instinkt 🙂
drzala som ti palce ked si pisala o hcg 3022 a ze to vyzera na kyret. chvalabohu nie je... som rada ze budete mat krasne vianoce 🙂
a urcite by som podala oficialnu staznost do centra.

tatinka
19. dec 2011

@jaja101 ahoj prosim ta a ktory dr ta mal na starost v heliku?ktory ti povedal takuto fatalne chybnu spravu?ani licenciu by som takemu nedala,,super ze vsetko je ok, drzim palce

brita
19. dec 2011

V martine v Heliose? Lebo tam je Krajkovic a ten je prefektny, ten to isto nebol. Poznam ho dobre a dlho som k nemu chodila.

bettypo
19. dec 2011

baby kľud. Musíte uznať že sa to celé vyvíjalo veľmi neštandardne. a mimoternicové tehu môže byť veľmi závažná komplikácia

jajka1980
19. dec 2011

@jaja101 ..Neboj..všetko bude v poriadku...Držím palce..ved zabojovalo aj miminko.. 😉
Bud opatrná a dávaj na seba a bábo pozor..dotiahneš to do úspešného konca.. 🙂

jaja101
19. dec 2011

dakujem baby,ste zlate.... 🙂 🙂 🙂
@alibabaa no to mi on povedal,ze sa mam pripravit na kyret,abo laparku.... 😒
ja ho nebudem menovať....berem to tak,že každý moze pochybit...aj ja som zdravotnik, ale hnevam sa na neho,pretoze mal moznosti...v kazdom centre je viac doktorov,a ked si nie som isty,zavolam na pomoc niekoho druheho,nech sa na to mrkne...to jedine mohol urobit...inak aj dg mi dal moj dr ze gravidita s pomaly rastucim gestac.vakom.niekedy mam pocit,akoby v tych centrach islo len o peniaze..velmi som sklamana,ale mame tam este jedneho mrazacika,tak ked aj toto dufam ze dobre dopadne,tak neskor si po neho isto pojdeme,ved je nas,ale som rozhodnuta,od zaciatku chodit k mojmu dr...mrzi ma to, ze to takto dopadlo,ale ozaj sa mohol aspon poradit...to jedine mohol urobit...

brita
19. dec 2011

@jaja101 Jajka, je mi to fakt luto, ze si si tymto takto presla. O to viac,ze ja mu vzdy verim a jeho slovo beriem ako bernu mincu, tak vidim, ze stale plati "doveruj, ale preveruj". 😒 Je to fakt nepochopitelne, ze sa nieco taketo moze stat. ☹ Hrozne ti drzim palceky, aby sa ti babulik pekne v brusku vyvijal. Ahoj, moja. 😉

gaganka81
19. dec 2011

@jaja101 teeeeda, užila si si, neboj všetko bude ok, želám krásne tehulkovanie, nech všetko dobre dopadne...

gwenni
19. dec 2011

@jaja101 nahliada som sem po dlhšej doba a prečítala si čo sa ti stalo, ja tiež nemám veľmi dobrú skúsenosť s Heliosom páni doktori sú tam síce veľmi milí ale to je asi všetko po odbornej stránke sú podľa mňa neschopný, majú naučený určitý gynekologický úkon a to je všetko ....
Ja som prišla do centra po dvoch potratoch a od tých potratov sa nám dva roky nedarilo otehotnieť, pán Krajkovič ma ubezpečoval že som úplne obyčajný prípad a že takých tam majú kopec, že sú na tom aj horšie ako ja. Tak ja som mu to samozrejme uverila, veď je odborník !!! Inseminácie dopadli neúspešne tak sme sa rozhodli pre IVF ...ET dopadol neúspešne na druhé vkladanie sa nám podarilo otehotnieť, pán doktor mi tehotenstvo potvrdil aj bolo pekne vidieť a kaázal mi že ak by sa niečo dialo tak mu mám volať, tak keď som začala v 6tt krvácať tak som volala, kázal mi prísť na kontrolu tak ako som bola objednaná, že veď čo on má so mnou robiť ak som už potratila, pri kontrole samozrejme potvrdil, že tam už nič nieje :(
Tretie vkladanie sa nám neujalo, ale na štvrtý krát zase áno, no presne ten istý scenár, zase volala že sa niečo deje a zase tá istá odpoveď že čo on má robiť že keď sa budem cítiť na ďaľšie vkladanie aby som prišla a stále ma ubezpečoval že to že som už 4 krát potratila je úúúúúúplne normálne !!!!!!
Mne sa to teda normálne nezdalo a tak som už tretí krát nástojila na tom že ak sa mi podarí otehotnieť chcem Prednison na potlačenie imunity......nechcel mi ho najprv dať ale potom teda horko ťažko ustúpil. Ďalší ET sa nepodaril ale ten ďalší bol úspešný a vďaka prednisonu sa podarilo tehotenstvo udržať do krásneho 39tt a pôrodu krásneho bábätka, náš synček sa však narodil s vrodenou vývojovou vadou na črievkach ktorá sa počas tehotenstva nedala zistiť ....po 6 dňoch náš chlapček zomrel :( :( :(
Keď som sa objednala do centra s nádejou že mi urobia nejaké vyšetrenia ....tak mi pán Krajkovič povedal, že keď sa na to budem cítiť aby som prišla nˇa posledný ET a ak sa to nepodarí tak zase celé IVF od znovu.......neurobil mi vôbec žiadne vyšetrenie že čo sa mohlo stať, prečo sa to stalo ?????
Jednoducho nič len prídite a platte, čím častejšie a viac zaplatíte tým lepšie ...nevadí že máte za sebou 8 rokov trápenia 4 potraty, 5anjelikov a jedno dieťatko v nebíčku :( :( nesmiete byť taká precitlivená !!!!! ahá tak dá sa byť po tomto všetko neprecitlivá ????

jaja101
19. dec 2011

@gwenni prezila si si hrozne veci...velmi velmi ma to mrzi,ako som to citala,som si poplakala..hlavne to,co sa ti stalo s maličkym...suhlasim s tebou,ide tam len o prachy,ani nam nerobili ziadne vysetrenia,mali to uplne na haku.....ja som si ich ako zdravotnik povybavovala sama po znamostiach u nas doma...vobec ziadna citlivost,ziadna empatia,nic...ako na pase.je to hrozne a priala by som im,aby im klepli po prstoch a znizili platby.aj mne vzdy povedal:"co ste taka smutna?"tak som mu povedala,ze asi nemam dovod sa usmievat.....je mi hrozne z toho,aki su...moj gynekolog sa len chytal za hlavu,ked som mu hovorila,ake som mala instrukcie z centra.velmi velmi velmi ti prajem,z celeho srdca,aby ste uz mali stastie,a ten dalsi rok bol pre vas ten stastny...budem sa za vas modlit,uz viem,ze to ma vyznam...

marylinlu
19. dec 2011

@gwenni ahoj, to je mi nesmierne ľúúúúto, si prežila peklo doslova. A teraz som si uvedomila, že ja až takú smolu nemám, že som na tom ešte celkom dobre, aj keď sklamaní z neúspešných vkladov bolo dosť na moju psychiku, ale v porovnaní s Tebou, to je nič. Ak bojuješ ďalej, čo verím, že áno....prajem veľa síl, šťastia a Božieho požehnania!!!! 😉

marylinlu
19. dec 2011

@jaja101 Blahoželám a prajem, aby všetky nové správy boli už len tie najlepšie! 🙂

marylinlu
19. dec 2011

@ela304 Držím palce, nech Ti to dopadne supeeeeeerrrr!!! 🙂

marylinlu
19. dec 2011

Ináč....všetkým babulienkam prajem krásne, pokojné a požehnané sviatky, nech sa nám všetkým splní ten najdôležitejší sen (stať sa konečne maminkami)!!!! 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

annamary27
20. dec 2011

@gwenni ufff,prežila si toho strašne moc,na jedného človeka až priveľa,si silná žena a držím palce,aby to tentokrát bolo všetko o.k. 🙂

katti77
20. dec 2011

@jaja101 mne sa stal zase presny opak, v martine mi potvrdili tehu na 14 den po KET aj hcg bolo pekne a aj videli na sone machulku...ale o tyzden som zacala krvacat a utekala som na pohotovost u nas v meste, tam lekar videl plod ale este mu nebilo srdiecko to som bola v 6tt 3 dni som lezala v nemocke davali mi tabletky a na treti den ma poslali domov, ze plod nezije, srdce nebije a mam cakat na mrchu, vraj je vsetkemu koniec...este som mala ist na kontrolu na druhy den a cuduj sa svete srdiecko uz bilo ale asi je plod chybny lebo nebije tak ako ma to mi povedal....tak nervy v koncoch, najprv mrtve dieta, potom chybne dieta nervy, slzy, hnev, plac, beznadej... o tyzden som isla do heliosu na povinnu kontrolu a pre prepustaciu spravu a tam mi doktor povedal, ze moje dieta je v uplnom poriadku, srdce bije ako ma, plod je velkostne tak ako ma byt, a teraz som v 15tt... ten doktor co mi povedal tie zle veci sa mi ani neospravedlnil a len mi povedal, ze mam byt rada ako to dopadlo...ale to, ze psychicky som bola nadne to ho netrapilo, ziadna empatia nic suche skonstatovanie...po 4 rokoch a 2 IVF a 2 potratoch konecne babo a on mi povie take hrozne veci a potom ani prepacte...proste nie je doktor ako doktor, viem, ze chyba sa stat moze, ale minimalne slovo prepac by zazniet malo..ale ja som vdacna, ze babo este stale vo mne rastie a dufam, ze bude zdravucke aby sa tomu panovi doktorovi v nemocke po porode ukazalo ake je krasne a zdrave...

jaja101
20. dec 2011

vidis,ja som mala asi smolu,ale pristup v mt bol rovnaky,ako ten od tvojho gynekologa...ziadna lutost,emptia,len suche konstatovanie...ta ti drzim palceky,aby ste boli zdravucki a malemu povedz,nech toho dr po porode prinajmensom ociká 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre