Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

moja72
31. dec 2011

@zumike1 skús si dať paralen, ten môžeš aj keby si bola tehotná

zumike1
31. dec 2011

@zarabono
@moja72 ďakujem,uvidím čo bude,mierne som aj zaspinila,takze neviem...teraz ani test neviem zohnat...bojím sa o moje fazuľky,dúfam že to spinenie je len niečo maličké...držte palce.

zarabono
31. dec 2011

@zumike1 drzim moc

haannka
31. dec 2011

@zumike1 aj podla mna mozes paralen ale najlepsi je naozaj studeny obklad a kludik...aj ja ti strasne silno drzim palce, vsetko je dobre, nic sa nebojkaj...zaspinenie je uplne bezne...len sa nestresuj a oddychuj

zumike1
31. dec 2011

@haannka dala som si polku paralenu,zatiaľ žiadna reakcia...už to bolo na nevydrzanie...ked som uvidela na zachode ten fľak,az som sa rozplakala...v poslednej dobe samé zle veci sa dejú snami,preto velmi dufam že naše fazulky sú este u mňa. Ked sa to nepodarí,Neviem čo bude,zrušili mi pracu...atď.musi adpon jedno z fazuliek sa uchytiť,modlim sa za ne....

jajka1980
31. dec 2011

Ahojte..tak prajem šťastný Nový rok...Snád bude úspešnejší... 😉
Nech nový rok splní naše tajné priania,
anjeli nech naše cesty chránia
a problémy nech sa nám stránia...
Tento rok bude ten náš...pozitívny.. 😉
Tak všetko naj...PF 2012 😵

haannka
31. dec 2011

@zumike1 moja, dufam ze uz ti je lepsie, chod si lahnut a skus sa aspon chvilku odreagovat a nemysliet na nic zle, uvidis vsetko bude dobre, MUSI! A do noveho roka ti zelam vsetko dobre a hlavne // na testiku...pri dvojkach zvykne byt spinenie velmi caste...len sa hlavne nestresovat a verit drobcekom.

zumike1
31. dec 2011

@haannka Veľké Ďakujem za povzudzujuce slová 🙂lezim v klude,prihovaram sa drobcekom,aby zostali v brusku. Hlava stale boli,ale už som dokázala zjesť kúsok chleba. Musia byť //...dnes sa zasekli dvere od spajze,skoro hodinu som tam trčala,dúfam,že som to nepokazila vsetko tam.ked susedia nepoculi že ich volám,Aby povedali manzelivi že neviem vyjsť,velmi som zacala plakať....a velmi som prosila pána Bozka,aby mi nezobral fazulky....potom som začala spibit,dúfam ze som im neublizila.aj Tebe prajem všetko len to najlepšie do noveho roku. 🙂

haannka
31. dec 2011

@zumike1 tak to si sa musela velmi zostresovat, joj, ja si to ani nechcem predstavit ja mam klaustrofobiu, v uzavretych priestoroch kolabujem...velmi ti prajem aby to bolo v najlepsom poriadku, len lezkaj a hladkaj brusko...fazulky to citia 😉

zumike1
31. dec 2011

@haannka mko,nebolo mi dvakrát.jedno sedieť v tej zime...ale uz som vonku,to je hlavné 🙂 hladkam brusko,aby fazulky pichopili ze ich velmi ľúbim,a ze ich potrebujem 🙂 aaale na tu hlavu nic nepomaha.... :(

walta
1. jan 2012

😉 😉 😉 Krasne dobre ranko a vsetko len to naj do Noveho Roku 2012 😉 😉 😉

zumike1
1. jan 2012

Baby,ked je krvavé, cervenokrvavy výtok na 13 deň pi ET...čo mam robiť?zajtra udem na krv...ale už Neviem ci mam verit alebo Nie.. :(

brita
1. jan 2012

@zumike1 Zumike, uzivaj teraz utrogestan cez usta. Kolko utrogestanu beries denne? vytlac si aj citron do pohara, zried s vodou a vypi.

zumike1
1. jan 2012

3krát 2 tablety.vaginalne. Mam teraz zhltnúť?nemám doma citron,ani stavu... Och,krásny prvý deň v roku

brita
1. jan 2012

@zumike1 Zumike, daj o dve tablety denne viac. Cize max. 8 denne. napriklad: 3 rano, 2 na obed a 3 vecer a prehltni, uz nevkladaj. Chod si teda lazkat a hlavne sa ukludni. Ono to nemusi este nic zle znamenat. Mas tej krvi ako vela asi?

zumike1
1. jan 2012

Nie moc veľa,ale neni to spinenie,je to normálna krv.lezim,vstávam len na záchod..je sviatok,ani neviem zavolat doktorke...takže dám si utrogestan,ráno som este dala zdola,ale teraz uz zhltnem...verila som že sa to podarí...teraz to bude tazke,aj prácu mi zrušili....

brita
1. jan 2012

@zumike1 Zumike, doktorka by ti aj tak neporadila nic ine, nez zvysit davku utrogestanu a uzivat cez usta. Nic ine sa neda v tejto chvili robit, ver mi. Zajtra teda ides na krv, tak tam sa uz na 100% ukaze, ako to dopadlo. V ziadnom pripade nevysadzuj lieky, kym nevies, ako na tom si. Netreba zbytocne spanikarit, aj ked sa to lahko hovori, ja viem. 😒 Moc ti drzim palce, aby ti to dobre dopadlo. 😉

zumike1
1. jan 2012

@brita Ďakujem,dala som si utrogestan,a čakám do zajtra,som zvedava...verím troska,ale som realistka,a viem ze to nevyzerá najlepšie...čo už :( zajtra dám vediet ako som dopadla...

silvinnka
1. jan 2012

@zumike1 ahoj,hlavne skus byt kludna....trosku Ta utesim ja som od 10teho dna po ET spinila a na 14ty den krvacala ako pri menzese,ale spolu aj so silnymi bolestami....hned ma prijali do nemocnice,zobrali krv(pozitivna),dva tyzdne som si tam polezala,krvacanie moc neprestavalo a aj naprieko tomu som tehu a cakam dvojicky🙂 takze hlavu hore a lieky urcite nevysadzadzaj....

zumike1
1. jan 2012

@silvinnka aj mňa pobolieva bruško,ja Mam zajtra 14deň.Si velmi zlata 🙂 potešila si má 🙂bodaj by som dopadla ako ty 🙂 lezim v kludea vsimla som si,že ked lezim Mam menej krvi,doobeda som varila,bola som na nohach,bolo horšiea...zajtra idem na krv,bude to dlhá noc.Fazuľky mi musia zostat,a hotovo 🙂 ale bojim sa velmi....

sijust
1. jan 2012

@zumike1 ahoj,ak nie je tej krvi vela,moze ist o uhniezdovanie...v obdobi,ked ma prist ms,tak moze byt spinenie...nemas nahodou Duphaston?mne kazali pri spineni brat ten...podla mna by si toho utrogestanu nemala brat tolko cez usta...je strasne tazky na zaludok a hlavne na pecen...ale ako uznas za vhodne...drzim palce..bude to dobre,uvidis 🙂

zumike1
1. jan 2012

@sijust nemám duphaston, z utrogestanu som zhltla 2,a dám si este vecer pred spaním.ráno idem na krv,tam sa potom uvidí.len Aby už bolo rano...teraz niekedy by mala prísť MS,ale keďže som po ET,verila som ze nepride...u mna to neni spinenie ani normálne krvacanie,niečo medzitým.

silvinnka
1. jan 2012

@zumike1 inak,pokial sa uchytili obe,tak je v podstate normalne,ak zena zo zaciatku az krvaca....mne to vysvetlovali tak,ze maternica je raz tak zatazena,musi sa roztahovat , rychlejsie prisposobovat mimiskam,nez ked je tam len jedno 🙂) mna hned supli na rizikove....ja som spinila az do konca 9tt no a dnes som musela ist na pohotovost,bolelo ma podbrusko a spinenie sa po 2och tyzdnoch vratilo,som sa zlakla...pozreli ma,vsetko je o.k a miminka krasne rastu,velmi sa tesim... dnesne spipnenie mi sposobilo pravdepodobne vysadzanie utrosu,hned mi ho v plnej davke nasadili naspat a ,ze vcera som 2 hodky stala na nohach a pripravovala misy.... pre navstevu....takze sa setri a fakt lez ,zajtra na Teba budem velmi mysliet a drzat paste,nech aj u Teba sa stane ,,zazrak,, a mimiska budu silni bojovnici !!!

silvinnka
1. jan 2012

@zumike1 a este jedna vec,v ziadnom pripade utrogestan neb´vysadzaj,pokial len spinis(silnejsie hnede) vkladaj si ho zo spodu ,ak krv vtedy papaj....mne to tiez v nemocnici takto kazali a nie je pravda,ze duphaston a utrogestan je to iste....utrogestan je cisty progesteron,jedna gulicka obsahuje100md progesteronu a duphaston je sice tiez na podporu tehotenstva ,ale obsahuje len 10 mg progesteronu a je to dydrogesteron!!! takze sa davalen ako podpora k utrogestanu,sam duphaston by Ti nestacil 🙂) upozornovali ma na to v Isceri a v nemocnici na kazdej vizite ked som bola tvrdohlava a chcela som len duphac 🙂)

zumike1
1. jan 2012

@silvinnka veď zajtra sa uvidí co je vo veci.hlboko niekde verim ze mam v brušku niekoho.tak aj ty si davaj pozor na seba,ja sa snažím,od obeda lezim.odmalička túžim po dvoiickach🙂 na viacerych forach pisu,ze krvacanue moze byť.ja len tajne dúfam,že to neni MS.ďakujem za podporu,zajtra.hneď ako budem vediet,dam vefiet.

zumike1
1. jan 2012

@silvinnka a lieky určite nevysadim,až ked to lekarka povie.tiež si chidila do iscaru do bratislavy?ked ano,ku komu?o. Veľa veci sa u nás pokazilo,tentoraz musí vyjsť všetko v poriadku.kolkate Ivf si mala?ja mam1,a nemáme mraxacikov....

silvinnka
1. jan 2012

@zumike1 ano,chodila som do Iscare BA k docentovi ,transfer a OPU mi robieval tiez docent,alebo dr. Lattakova...hlavne docentovi vdacim za miminka....no toto bolo moje 3 ivf....2x som mala ivf so svojimi vajkami,vzdy som mala vajka geneticky chore a toto ivf. som mala s darovanymi a hned sa podarilo....u nas bol problem,ze aj ked som prirodzene otehotnela,vzdy som ptratila (3x) a pri druhom ivf. zistili,ze mam geneticky zle vajka....takze sme to museli takto riesit 🙂 nevzdavaj sa,treba ratat aj s neuspechom,ja som sa vzdy velmi vyplakala,tym,ze nebolo co na mrazenie(sice som mala vzdy 7 vajok),ale nepouzitelnych....tuzba po babtku bola silna...treba bojovat,ja som v podstate vsetky 3 cykli absolvovala behom jedneho roka 😉

sijust
1. jan 2012

@silvinnka mne v centre kazali po ET pri krvacani nasadit K utrogestanu aj duphaston,ja by som si to nevymyslela...kazda mame nejaku skusenost...

silvinnka
1. jan 2012

@sijust ved som pisala,ze k utrogestanu sa dava aj duphaston,ale sa nezamiena,to znamena,ze Ti utrogestan nevisadia a nenechaju len duphaston....ja doteraz si vkladam utros a papam k tomu duphaston a ten este aj dlho budem uzivat 🙂

kiera
1. jan 2012

Mile cakatelky,do toho noveho roka prajem vsetkym hlavne vela zdravia a vytuzeneho potomka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre