Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
11. mar 2012

@zuzanka.h tak kazdy ma iny postup 😉 u mna vklad na 14DC, od 10teho dna aj utrogestan...pri dvojkach som ja pribrala do 26tt vratane stymulky pred OPU 27kilo...tak co ti poviem 😒 vychadzalo to kilo na tyzden 😠 a tiez som mala duphaston...teraz davam brutal pozor na stravu, same vyzivne veci, ziadne sladkosti a vyprazane a majonezove a tak, len chude masko, rybky, zelenina, ovocie, vlocky, tvaroh atd...uz som na povodnej vahe, len bruska sa neviem nejak zbavit...nie je to zle, ale mohlo by byt lepsie..od kedy som ale zacala brat estrimax, uz necvicim, nechcem nieco pokazit 😉 zatial som nepribrala ani gram 😀 inak moj jeden malicky bol tiez Jurko ☹ ked pises, tak si stale hned spomeniem 😔

zuzanka.h
11. mar 2012

@bique veru ja som počas tehu pribrala 15 kíl (11 do 5 . mesiaca) tak som tehotenstvo končila na 85kg 😀 po dvoch rokoch to išlo na 62 , ale zase naberám 🙂 ale to neva hlavne nech nám to dobre dopadne to sa potom nejak spraví.... Ja to cvičenie pri liekoch neriskujem, lebo sa mi ešte pred Jurkom vytvorila cysta na vaječníku a skoro som oň prišla keď mi praskla

zuzanka.h
11. mar 2012

@bique A určite sa to podarí !!! MUSÍ!!!! Marec je vhodný mesiac na otehotnenie 😀

bique
11. mar 2012

@zuzanka.h tak ja som zo 63 koncila na 90kg, 😨 ale predcasne, takze takym tempom by to do terminu bolo asi 100 😎 ja cvicenie tiez neriskujem, ale na tu vahu musim dat pozor, lebo take pribratie nie je zdrave uz ani v tehotenstve 🤐 beriem to ale tak, ze po tych vsetkych injekciach, OPU a dalsich hormonoch a s dvojkami to bolo ako bolo...ale aj tak vela 😖 KET je voci tomu prechadzka ruzovou zahradou 😅 verim, ze mas pravdu a teraz v marci sa nam podari 😀 😀 😀

bique
11. mar 2012

@zuzanka.h a marec je super vhodny, vsetko sa prebera k zivotu 😀 tak aj v nas zacne rast novy zivot 😀 a budeme mat zive balicky pod stromcek 😀 😀 😀

jajka1980
12. mar 2012

@bukvickaaa Ahoj..tak aký je výsledoček z krvičky? Držím moc moc place.. 😉

jajka1980
12. mar 2012

@fibi21 Ahoj..myslíš ten čaj čo pijem? Ak áno..tak nájdeš ho na stránke: www.otehotnenie.sk
Je to čas, ktorý sa pije pred IVF..a pomáha k zahniezdeniu embryjka..
No treba ho piť 2 -3 mesiace pred plánovaným IVF 😉

fibi21
12. mar 2012

@jajka1980 Ano ten som myslela 🙂. Juj tak to nestiham Ho pit s takym predstihom. Mňa caka KET v aprili. Každopádne Dakujem velmi pekne za radu a drzim palceky. 🙂

jajka1980
12. mar 2012

@fibi21 Nieje zač..ja ho pijem od januára..tak hádam pomôže.. 😉

jajka1980
12. mar 2012

@fibi21 No okrem toho čajíku užívam vitamínové lieky Acidum folicum..obsahujú kyselinu listovú..(Tá je potrebná)
Odporúčala mi ich moja Dr 😉

fibi21
12. mar 2012

@jajka1980 ak je na to urceny určite pomôže.... Ja som nikdy cajik taky nepila ani nic podobné. Jediné čo som brala a teda aj beriem je femibion. Som v 2 IVF a caka ma 2 KET tak uz aj ja skúšam čo sa da 🙂

jajka1980
12. mar 2012

@fibi21 Ten čaj začína fungovať po 6-8 týždňoch..Tak možno ho stihneš aspoň ako tak piť..
Tera som ho čítala..a odporúčajú 1-3 mesiace..no účinky sú skôr..Je to na tebe 😉

jajka1980
12. mar 2012

@fibi21 Tak hádam máš pravdu, že ak je na to určený, že pomôže..Ja mám za sebou 2x IUI, 1x IVF a teraz ma čaká 2 IVF..už pichám injekcie..a v stredu idem na UTZ..
Držím ti palce..bude to úspešné.. 🙂

timona
12. mar 2012

je normalene že vo štvrtok som mala HCG 660 a dnes 980? nie je to malo?Som 4týždeŇ +2 dni. Dokedy by sa to malo v prieehu dvoch dní zdvojnásobovať?Ja om uz uplne hotova, na sone mi tiez nic nevidno..neviem sa uz vobec na nic sustredit, stale mi je doplacu..

jajka1980
12. mar 2012

@timona http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...

Neviem..ale možno ti to pomôže..No snažila som sa.. 😉

timona
12. mar 2012

@camelco Ja uz neverim v dobry konec, uz koli tym stresom, co od zaciatku prezivam, to by neprezilo ziadne embryo...

camelco
12. mar 2012

@timona ale hodnoty máš podľa tých stránok v poho, a doky určite na sone niečo bude vidieť, kedy máš ísť na sono?

timona
12. mar 2012

@camelco v pohode to moc nie je, nakolko to ma stupat v priebehu 48 hodin dvojnasobne, takze dla Dr. by som dnes mala mat okolo 1500...ale tak co uz, len aby sa to skoncilo co najskor, lebo toto je asi najväčšie psycho ake som doteraz zazila...na kontrolu idem zase vo stvrtok..

brita
12. mar 2012

@timona Ahoj, je pravda, ze hcg by sa malo zdvojnasobovat, ale zase ta hodnota vzhladom na to, v akom tyzdni a dni si, je dobra. Inak len jedna vec ma trosku prekvapuje,ze to nejako strasne zavcasu ti robili to prve hcg, to som este ani nepocula. Ak si 4+2, to znamena, ze si len dva dni po termine ocakavanej menzes. Na ultrazvuku nie je mozne nic vidiet, len zhrubnutu sliznicu. Prosim ta, ty si po ET alebo IUI? Kolky den?

bella1303
12. mar 2012

ahojte chcela by som sa vas spytat..je to nase prve ivf.uz pomaly koncim so stimulaciou dnes som bola na poslednom sone a vo stvrtok idem na odber vajicok,lekarka si dnes do papierov napisala ze mam ohss..to je dobre alebo zle?dakujem 🙂

annamary27
12. mar 2012

@bella1303 to je hyperstimulačný syndróm,je dobré počas tejto stimulácie vaječníkov piť veľa vody,aby sa ti telo prečisťovalo.neľakaj sa,môže to byť len ľahký náznak ohss,ak nepociťuješ žiadne zlé príznaky,ako neprimerane nafúknuté bruško,zlý tlak pri dýchaní.Môžno kvôli tomu ohss ti navrhnú vložiť len jedno embryjko.

bella1303
12. mar 2012

@annamary27 len ma troska boli podbrusko,ale inak sa citim v pohode.ja by som chcela radsej 2 🙂 tak je väcsia sanca ze sa aspon jedno uhniezdi 🙂 mne len lekarka povedala ze sa mi tvori vela folikolov,ale ze niektore su mensie,niektore väcsie.

timona
12. mar 2012

@brita teraz sa to podarilo nejakym zazrakom prirodzene, ale mam za sebou aj IUI aj IVF všetko neuspesne, takze ked sa to podarilo prirodzene, ani som tomu neverila, a cim dalej tym viac neverim ze to bude v poriadku..

jajka1980
12. mar 2012

@timona 😉

fibi21
12. mar 2012

@jajka1980 tak ja ho tefa vyskusam 🙂

gelinka75
12. mar 2012

@timona timona a boli ta nieco? krvacas?

timona
12. mar 2012

mala som trochu hnedy výtok, ale prave dnes prvykryt uz nemam. Občas podbruško ako pri MS bolí, ale len chvílku.

annamary27
12. mar 2012

@timona držím palce,aby si to dotiahla do úspešného konca.

timona
12. mar 2012

dva lexauriny robia zazraky, skoda ze sa v tehotenstve nemozu brat pravidelne... 😅 momentalne by mi to velmi pomohlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre