Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

dadaba
21. apr 2012

@adulik30 ahoj tak ti prajem 5ivf uspesne,,,si pre mna neskutocna motivacia...akurat som po druhom ket po potrate v 6tt...aj ja som samoplatca kvoli veku...mam este 5 zmrzliniek tak este skusim ket a samorejme aj dalsie ivf ani ja to nemienim vzdat ak budem moct...drz sa!!! a daj vediet ako pokracujes,,, 😉
@caroline123 to je super, ze dosla mozes ist na dalsi vklad coskoro!!!! samozrejme, ze uspesny!!!

@miska32 ahoj...ani ja som nemala bolesti zo zaciatku ale tak od 10 dna som zacala mat pocit ako pri menzese...skus si urobit test 10 den mne uz visiel pozit slabucka ciarocka...bud v klude...niekto ma bolesti niekto nema...nic nepodcenuj bud v klude lez papaj dobre veci...nic tazke nedvihaj..a samozrejme prve tri mesiace su najkritickejsie, davaj si pozor...a daj vediet ako pokracujes...

bique
21. apr 2012

@miska32 ahoj, ja chodim do Splnu v KE...neviem, po akom case sa da ist po ET na KET, lebo ja som isla na KET az po roku a pol, kedze mi ET vysiel, ale v 26tt som o babulky prisla 😢 na uzv ides hned v prvy 3 dnoch cyklu, pocas MS, hned v ten den zacnes brat estrogen -estrimax alebo nejaky iny, potom o cca 5 dni kontrola sliznice, uprava davky estrogenu a pridavas uz aj progesteron v nejakom 9tom dni cyklu, u nas je to utrogestan....ak je kontrola ok, povedia ti uz aj termin KET, mne rozmrazili 24 hodin pred transferom.....injekcie sa uz nepichaju, iba tabletkova forma...v podstate to prebieha ako ET, ale bez stymulacie na odber vajicok...drzim palce, nech ti to vyjde, ja momentalne cakam na schvalenie ziadosti na 2ivf, nam po uspesnom ET teraz 2xKET nevysiel ☹ ale tentokrat vyjde 😀

bique
21. apr 2012

@miska32 no ale ak dobre citam, vysledok este nevies, takze zatial nad ket nerozmyslaj 😉 mne nebolo absolutne nic a bola som tehu s dvojickami 😉 priznaky zacali az neskor okolo 7tt, aj to len chut stale papat a bolest ako na ms, ale pri dvojkach sa mi dost roztahovala maternica, tak to preto... tak sa skus nesledovat 😉 kazda sme ina a zbytocne sa iba vystresujes...teraz 2x pri ketkach som mala vsetky mozne priznaky a hcg 0,1 😒 takze priznaky z hormonov 😖 takze nic nie je iste, iba byt v klude a pozitivne naladena 😉 drzkam labky labky 😀 😉

karkana
22. apr 2012

@bique ja som po neúspešnom ET vždy dva krát mrcha a mohlo sa ísť znovu nato, 🙂 dr. mi tak povedal,

chmurkaxy
22. apr 2012

@boska74 ahoj Boska, ano, pojdeme na dalsie IVF, zacneme so stimulaciou v juni, ked sa vratim z Ameriky. A ty si na tom ako? Kedy zacinate vy? 🙂

mackaso
23. apr 2012

@fontana Ahoj, som tu prvý krát na tomto fóre, včera som mala ET a bojím sa veľmi, keď som ležala v posteli vytiekla taká tekutina mastná a zapáchala takou umelinou, nestretla si sa s takým niečím, alebo babuľky tu na fóre, prosím o radu, díky

mackaso
23. apr 2012

@miska32
Ahojky, netráp sa moja, ešte nič nie je stratené, hlavičku hore, ja som mala včera ET a chcela by som sa ťa spýtať, ako zistím, že malinké odchádza, alebo, že sa tam neuhniezdilo, prosím, je to pre mňa dôležité, včera zo mňa vyšla taká tekutina, mastná, priesvitná, som sa žľakla, čo to je, nestretla si sa s tým?

fontana
23. apr 2012

@mackaso ahoj,neboj nič,to je len výtok,ktorý máš,ked vkladáš utrogestan.Si este kratko po et,musíš vydržat 14 dní,kým pojdeš na krv.Nestrácaj hlavu,oddychuj a žiadny stres,to ti možem poradit.Ja som po et už 19 den a stale nič,na krv idem na druhý krát v stredu,tak uvidíme,ako to dopadne.

mackaso
23. apr 2012

@fontana
bolo to večer po et, nerobila som nič namáhavé, tak snáď sa nemohlo stať, že by sa vyplavili z vnútra, som asi hlúpa, zľakla som sa, čo to môže byť, som si myslela, že možno, keď mi ich tam vkladali, že boli v nejakej tekutine, alebo, že by to bolo z gélu zo sona, ktoré mi robili 3x počas et

hencidlo
23. apr 2012

@fontana ahoj tak ako testovala si?

franina
23. apr 2012

@mackaso nebojkaj to bol urcite ten gel, ako ti davali embryjka...

orchidea16
23. apr 2012

Ahojte! Uz Vas citam dost dlho, som sa rozhodla pridat moj pribeh. V 2008 som mala potrat v 11t., v 2010 mimomatrenicove tehotenstvo, 1 vajcovod odstraneny, druhy vraj neprechodny. V 2011 som mala 2x IVF ET + 1 x KET neuspesne. Teraz v marci som sa otehotnela prirodzene! Zial v 8.t zase potrat ☹ . Mam za sebou kopu vysetreni - asi ako tu kazda. Vraj mam taku silnu imunitu, ze moje telo nechce akceptovat tehotenstvo, nepamatam si, kedy som bola naposledy chora... Mala z Vas niektora nejake specialne vysetrenia z reprodukcej imunologie okrem " beznych protilatok", co sleduju v ivf centrach? Dakujem za kazdu radu! Prajem vsetkym silu na boj, raz vyhrajeme!

dadaba
23. apr 2012

@orchidea16 ahoooj..jedna moja kamoska bola teraz v prahe na vysetrenie,,,

fontana
23. apr 2012

@hencidlo ahoj este nie,az zajtra ráno....
@mackaso neboj,nič to nebude,určite je to z gelu.mne pri et vobec nerobil sono....

orchidea16
23. apr 2012

@dadaba dakujem za odpoved! Mozem sa spytat, ako pochodla tvoja kamoska v Prahe? Predpokladam na Slovensku neexistuje take nieco, ja som zatial nenasla. Buduci tyzden idem do centra v Ba na konzultaciu, ako dalej...Dakujem

boska74
23. apr 2012

@chmurkaxy ja cakam na menzes, kedze po et to vyslo ale zle dopadlo, a pravdepodobne sa zucastnim ket.mame este zmrazene. Pocula som ze v amerike su dobre kliniky, nechces to vyskusat tam? Prepac, ze sa pytam.

bique
23. apr 2012

@mackaso ahoj...po transfere je to uplne ok, je to alebo lubrikacny gel alebo ta tekutina, v ktorej su embryjka...mna stale upozornia, ze ak bude silny priezracny vytok, tak nech sa nezlaknem, ze sa dava vela gelu, aby to slo lahsie...a to uz mam za sebou jedno tehu a tiez to tak bolo, takze nestresuj 😉 babulkam je u teba fajnucko, tak im to ulahci a tes sa z toho, ze ich mas u seba 😀 alebo jedno, ak vkladali iba jedno 😉

fontana
24. apr 2012

☹ ☹ ☹ ahojte baby,tak ten test som si nestihla urobit,do rana som dostala menzes..... 😢

franina
24. apr 2012

@fontana to mi je ľúto.... a tak som este dufala 😔

mackaso
24. apr 2012

@bique
ahojky, ďakujem za radu, už som o veľa viac v pohodičke, mne nikto nič nepovedal a potom človek stresuje a bojí sa, čo to vlastne je, dávali mi 2 embrijká, ja by som bola šťastná, keby mi zostali obe.

mackaso
24. apr 2012

@franina

ďakujem za radu, ste zlatučké 🙂

mackaso
24. apr 2012

@fontana
to mi je ľúto, myslela som na teba včera, ale nestrácaj nádej, na budúce to už určite vyjde, držím palčeky

franina
24. apr 2012

@mackaso tak a uz len byt v klude a cakat 😉

tuzba
24. apr 2012

ahojte vcera som bola na krvnych testoch a su pozitivne... 😀 😀 😀 😀 😀 a vyzera to na dvojicky....za dva tyzdne mi to povedia na ultrazvuku ci budu naozaj dve....som nesmierne stastnaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stastenka42
24. apr 2012

@orchidea16 Ahoj,chcem ti len povedat ze aj ja mam silnu imunitu a ked som Chcela ist na imuno ta mi traja lekari nezavisle od seba povedali ze to stoji vela penazi a aj tak mi predpisu len prednison. Tak som pred vkladom brala dva tyzdne pred 5mg prednison rano a podarilo sa. Brala som ho az do 12.tt

chmurkaxy
24. apr 2012

@fontana nevadi mojko, ale aspon si pre to urobila, co si mohla :*

hencidlo
24. apr 2012

@fontana je mi to luto, bola som presvedcena, ze sa ti to podari ☹ ja stale cakam na vysledky z krvi, ani ja este neviem ako na tom som, ale dievca drz sa , my sme silne a raz sa to musi predsa podarit, tak mysli pozitivne!!!!! 😉

miska32
24. apr 2012

@mackaso ahoj, s tým som sa nestretla, ale myslím, že by to mohla byť ešte tá tekutina y tých vaječníkov po odbere......... pokial viem, embryjko sa neuchytilo vtedy, ked dostanes normálny menzes ale v prípade, že ti vkladali dve emryjka, tak v prípade menzesu to môže znamenať, že sa len jedno neuchytilo, moja kamarátka to tak mala, dostala normálny silný menzes, ale jedno sa uchytilo a už má skoro 5 rôčkov, takže netreba hned zúfať......... a aj ked dostaneš menzes, nemysli hned na najhoršie, nemusí to tak byť, aj to sa holkám stalo a hold, boli tehu, je to strašne individuálne ale hlavne, kým ti na kontrole nepovedia, že si neni tehu, tak dovtedy si tehu🙂 a nepokašli si to tým, že sa budeš možno zbytočne trápiť dopredu...... držím pršteky, nech to výjde 🙂 a do ktorého centra chodíš? ja mám stále v sebe nádej, síce som na šiesty deň po ET začala mať také špienenie a trošku takú bledoružovú krv a že vraj to môže byť prejav toho, že sa embryjko uhniezduje, takže verím a ty ver tiež🙂

miska32
24. apr 2012

@fontana ahoj, velmi som ti držala pršteky, čítam to tu už dlhšie a strašne som ti fandila. tak hlavu hore a vela síl do dalšieho boja, raz to predsa len výjde 😉

miska32
24. apr 2012

@tuzba gratulujéééém a teším s tebou 🙂 konečne niečo pozitívne, super, držte sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre