Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cora41
14. jún 2012

@leontinka27 moja, len pekne vydrz, lebo ak je to pozitivne, tak zbytocne sa budes trapit tie prve dni, ked ti nic neukaze a mozes tomu drobuliatku uskodit tvojou psychikou....Skor ako na buduci utorok by som to nerobila..
a kolko ti vkladali? Ak dve a uchytia sa ti dvojicky, tak to mozes vidiet uz 6-7 den...
Ja som bola tiez v utorok, vkladali mi dve, po KET, no skor ako v stredu netestnem. Minuly mesiac som bola na ET a testovala som od piateho dna kazdy den a kedze to bolo absolutne snehobiele, tak som smutila a nervila sa cely tyzden pokial mi to doktor nepotvrdil krvou..Skoda celeho tyzdna, lebo potom som bola otrasna na vsetkych okolo mna, ktori si to nezasluzili. Teraz to uz tak neurobim - a vlastne ani nic necitim a som tak trochu pesimista, ci to vyjde, tak sa moc nenadejam... A ty si na ET prvy krat?

monita81
14. jún 2012

@leontinka27 Ahoj,ja som mala tiež PK a od 5.dňa som mala parádneho dúšika a myslím že sa zahniezďovalo hneď na druhý deň,lebo som vtedy mala na intimke trošku hnedkavé špinenie.Ale u každej je to asi indivindy,ale keď my sme také nedočkavé,že?! 😉

boska74
14. jún 2012

@cora41
@monita81

Ahojte kocky, chcem sa len spytat, kolko embryok ste si nechali vlozit? Som pred ket, et pri transfere 2 emb. Po pk skoncilo predcasnym spon.potratom, teraz mi embryol. Odporucila vlozit jedno, aj ked mam vek 38, viem ze dvoma zvysujem sancu, rozhodla som sa pre jedno ale stale mi to v hlave hloda🙂))

boska74
14. jún 2012

@cora41
Prepac, teraz som sa docitala, ze dve 🙂 prajem uspesny vysledok, a neboj ja som necitila tiez nic

leontinka27
14. jún 2012

@cora41 jasne ved ano naco sa zbytocne stresovat negat. vysldkom ale ked ja som velmi nedockava. prave mi v praci oznamili ze od 1.10 mam vypoved. tak asi si vies predstavit ako by mi to tehotenstvo pomohlo.som z toho uplne nestastna a ked sa nepodari ano toto tak ma to asi velmi zdrvi.ja som bola prvy krat na et vkladali mi jedno lebo mam malo kg a zacalo sa mi trosku prejavovat ohss. to druhe mi chceli zamrazit kedze zostalo len jedno ale ja som nechcela lebo jedno na zamrazenie je velmi malo. baby pisali o 7-10 zamrazenich a ked sa rozmrazili zostali 2-3 takze podla mna jedno je malo. toto moje ze vraj bolo ukazkove tak uvidime. bolia ma prsia a aj spodok bruska aj ma nafukuje aj picha trosku sem tam.beriem to aj ja tak pesimisticky tym co sa okolo mna deje ale ked sa podari ako si napisala budem len rada, drzim aj tebe palce kolky pokus mas a kolko si mala mrazacikov??

leontinka27
14. jún 2012

@monita81 no ja som nedockava velmi a hlavne preto co som napisala cora41. mozno raz testnem na ten piaty den a ked nic tak uz nebudem.som velmi smutna som aj plakala som sa rozcitlivela lebo sa mi to vsetko sere. toto by mi pomohlo ale viete ako to byva co si velmi zelame aj tak sa to nepodari.....a ty si teraz tehotna???

ria191
14. jún 2012

@leontinka27 vieš v každom centre je to inak. Niekde mrazia všetko niekde iba najkvalitnejšie embrya po PK. Takže keď čítaš o niektorých kočkách koľko mali zamrazených tak to nemuselo byť po PK a nemuseli byť super kvality preto po rozmrazení neprežili. Takže aj jedno jedinké sa oplatí mraziť ak je super kvality. Mnohým kočkám nevýjde zrovna ET ale KET a sú vďačné aj za jedného jedinkého mrazáčika. Ale neboj sa mierne OHSS je veľmi dobrým predpokladom, že ti to výjde tak veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

jomini
14. jún 2012

@boska74 ahoj, na by som dala na lekara, vedia co robia 🙂 drzim palceky

monita81
14. jún 2012

@boska74 Ahoj,ja som si vždy dala vložiť po jednom embrijku.Tiež som /presne takto pred rokom/potratila 😔 a ani som nedúfala,že do pol roka sa nám to ešte podarí.Aj nám vyšiel KET,tak držím palce.

monita81
14. jún 2012

@leontinka27 Ano som teraz tehotná,dohromady na 9 krát nám to vyšlo 😵 ,takže sa určite netreba vzdávať.Teraz,keď mi tá malá kozička skáče v brušku,tak som strašne šťastná že sme sa nevzdali.Aj my sme vyplakali litre slz,tak dúfam,že už teraz budú len slzy šťastia a to prajem každej jednej.Netreba sa vzdávať,aj keď je to niekedy strašne ťažké 😖

cora41
14. jún 2012

@boska74 ahoj, ja mam 42 a pri prvom ET som si dala vlozit jedno a teraz doktor jednoznacne navrhoval 2 a keby sme mali tak aj 3, lebo pravdepodobnost, ze to naozaj budu dvojicky je do 10%..Predsa len sanca je vyssia, ja ak mi to teraz nevyjde, tak zasa pojdem na dva.. 😀

cora41
14. jún 2012

@leontinka27 no ja som dnes druhy den po KET, dnes ma uz skoro neboli nic...Ja som si dala vlozit 2 a uz nemam ziadnych mrazacikov, lebo zacali ostatne fragmentovat - asi 3...Takze doktor vlozil maximum co mohol a teraz uvidime...toto je moja druha skuska, prvy ET minuly mesiac a teraz KET..Ked nevyjde, pockam do septembra a pojdem na novo na stimulku a ET...rozhodnute🙂 😀 Este tak niekde vyhrat nejake peniazky a uz sa to bude ovela lepsie planovat 🙂

cora41
14. jún 2012

@boska74 a ty si tehulka?? 😀

cora41
14. jún 2012

@monita81 ty si to skusala 9 krat?????? Pana fera ti si teda super ZENA 😀 😀 😀 😀 😀 STRAAAASNE ti drzim prsty, aby ti to vyslo a pre nas vsetkych budes VZOR, ZE SA TO DA: 😀

brita
14. jún 2012

@boska74 Ahoj, my sme vzdy vkladali dve najvyssej kvality 😉 No a teraz cakame dvojicky. Ono je to tak, ze treba brat do uvahy viac veci: kolko IVF mas za sebou, aky mas vek, aku mas postavu a zdravotny stav a ci sa na tie dve citis 😉 Ono je tazko radit. Tak ja mam napr. 36 rokov, postavu normalnu (nie som nejaka utla, proste taky standard, vyska 170, normalne 63 kg), zdravotny stav tiez mam dobry, no a az 9. pokus IVF nam vlastne vysiel. My sme davali vlozit dve s tym, ze nam nevadi, ak sa chytia obe. My este deti nemame, takze by boli dve naraz, co nie je zle 😉 No a ja som sa na to citila psychicky aj fyzicky a manzelik tiez 😀 . Ale je to naozaj individualne. Ak sa citis iba na jedno, daj vlozit jedno 😉 Drzim palce.

javi37
14. jún 2012

Tiež sa pridávam, ja mám dnes 8. deň po ET a začínam riadne nervačiť.

cora41
14. jún 2012

@brita ahoj moja, gratulujem 🙂 a citila si nieco prve dni? Lebo ja zatial tazke nic 🙂

brita
14. jún 2012

@cora41 Ahoj, dakujem. 😉 Myslis po ET, ci som nieco citila? Uplne prve dni nie. Potom som zacala mat citlive prsia, take tazke a na 6. a 9. den som zaspinila na hnedo. A brucho ma trapilo, tak akoby na menzes, ale len tak tupo, ziadne krce.Ja som potom aj tak sem-tam zaspinila na hnedo az do 12. tyzdna, potom to uplne vymizlo. Ale poviem ti, netusila som, ci som alebo nie som tehotna, az kym mi to nepotvrdil test, lebo tie priznaky su vseliake, aj klamlive.Ty si ktory den po vklade?

monita81
14. jún 2012

@cora41 Všetky sme tu super ženy,no a niekto musí kaziť úspešnosť štatistík a ako sa tak dívam tak ten priemer úspešnosti sme s Britou dosť posunuli.Hold niekomu to výde na prvý krát a niekomu na deviaty 😅

cora41
14. jún 2012

@brita ja este len druhy, takze vobec nenervacim a nejako som sa stotoznila s tym, ze tentoraz to tiez nevyjde, lebo niekto hore chce, aby som si mozno uzila leto, more, bicykel a tak 🙂 takze budem skusat az na buduci tyzden v piatok prvy krat...a potom po vikende mam ist na krv...tak uvidime

cora41
14. jún 2012

@monita81 nevadi, hlavna vec, ze to vyslo 🙂 na druhej strane pre mna by to znamenalo, ze by sme museli jest uz iba same rozky, lebo ak si to platis sama, tak je to neuveritelna palka 🙄 Takze nastastie KET nas stal iba 200 EUR, no ET ani nespominam a uz nemame nic zmrazene, takze ak ideme na novo, tak dovolenka bude doma na trave 🙂

brita
14. jún 2012

@cora41 Tak to je este skoro nieco pocitovat, ale aj tak nemusis mat vobec ziadne priznaky, je to silne individualne. Ten postoj, co teraz mas, poznam velmi dobre. Presla som si tym, je to uz taky tupy pocit rezignacie a odovzdania sa, ale vidis, nakoniec nam to vyslo, tak sa nevzdavaj 😉 Moc drzim palce.

leontinka27
14. jún 2012

@cora41 presne ako to urobis ty to urobim aj ja...ak to nevyde len tie peniazky......mozu utrogestan sposobovat aj moje priznaky vsak?bolest v podbrusku a bolest prs.asi je este skoro aby bolo uhniezdene.sme boli v rovnaky den.

cora41
14. jún 2012

@brita dakujem za povzbudive slova, nemozem povedat, ze som rezignovala, je to skor pocit nedovery, ze to vyjde a dala som si taky maly ciel, aby som sa zbytocne netrapila, lebo ked to nevyjde aj tak s tym nic nenarobis, tak sa aspon budem v lete tesit.. Dam si zdravu stravu, sport, aktivity, omladnem 🙂 a potom mi to hadam vyjde 🙂

monita81
14. jún 2012

@cora41 ešte to nevzdávaj,možno budeš patriť medzi tie šťastnejšie 😵 a vyrovnáš štatistiku 😉 Ja som nemala najskôr tiež žiadne extra príznaky okrem slintania a grgania. A čo sa týka tých peňazí,tak je to strašné.My sme posledných 5 pokusov boli v Brne ako samoplatci a vyšlo nás to lacnejšie ako na SK s poisťovňou.

cora41
14. jún 2012

@leontinka27 jednoznacne, ze mozu..Taketo skore priznaky su skoro nemozne...Este trochu mame cas, tak si uzime vikend a ked uz budes veeelmi nedockava, tak si daj test v pondelok rano..a prave, ked ti tak vsetko ostatne nevychadza, tak asi preto, aby ti toto vyslo a mohla si mat volno🙂...

cora41
14. jún 2012

@monita81 ked to Brno je trochu daleko, ja som z KE a neviem si predstavit tam chodit kazdy druhy den pred ovulkou a potom ET... z hladiska casu

leontinka27
14. jún 2012

@ria191 ja viem ze by to mozno prezilo ale pravdepodobnost pri vklade jedneho embrya je 20 percent a to nehovorim ci by prezilo rozmarzenie. nam ked to dokotor vysvetlil co by sme platili za zamrazenie a rozmarzenie az sa mi hlava zatocila a to koli jednemu. ja viem ze pisem ze len koli jednemu ze co by dali ostatne baby ale mne to proste statisticky nevychadza. mna cely ten kolotoc vyde menej ako zamrazenie. a nie som na tom az tak financne dobre aby som si mohla dovolit ket aj ked je tam este mensia sanca. ja viem ze zasa stimulovanie a kontroly musim absolvovat ale to ma vyde menej.

leontinka27
14. jún 2012

@cora41 jasne vydrzime do pondelka.....to ten utrogestan sa ciny.....a bodaj by si mala pravdu.......vsetko zle je na nieco dobre.drzme si palce aby nam to vyslo.nech sa uhniezdia.......bojovnici nasi

ria191
14. jún 2012

@leontinka27 to do akého centra chodíš keď ťa stimulácia vyjde lacnejšie ako zamrazenie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre