Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

zuzanka2
24. júl 2008

Sivuska ďakujem pekne, asi ho začneme brať aj my, lebo manžel má tiež 80 percentnú patológiu...
A začínam uvažovať o tom vyšetrení v Prahe aj ja, pretože je nepochopiteľné že embrijka sa neujali a tiež chcem vylúčiť ďalšiu možnú príčinu...

maahuliena
24. júl 2008

dorka...ja už čakám len na zázrak 😅 😔

loginka
24. júl 2008

ved zazraky sa stavaju 😉
mas novu fotku, ze 🙂

maahuliena
24. júl 2008

login hej, taku staro-novú 😅

uvidíme či sa stane zázrak aj v našom prípade 😲 😲 😲 😔

zulka29
25. júl 2008

AHojte 😉
AHoj Mahu, ideš skúsiť aj IVF či to nechávaš na prírodu? 😕 🙂

bianka30
25. júl 2008

no ahoje, vcera som sa rozpravala so svojim gyndosom ( naooooozaj skvely) a dozvedela som sa nasledovne:
1- na zaklade nasho spg. vravel ze on by laparku nerobil ( nezakazal mi ju ale povedal presne co som hovorila ze cokolvek by nasli , neriesili by to ale navrhli by mi IVF na ktore musime ist tak ci tak. vravel ze aj pri takej "beznej" operacii existuju komplikacie - infekt, cokolvek a potom by som mala problem...
2- co sa tyka imuna , tak povedal ze to je vinikajuci krok, takze som to dostala odobrene (este nadaval ze sa to nerobi tu ) takze som docela rada.
3- aj na zaklade nasho spg. povedal ze stale je moznost prirodzeneho otehotnenia a tak sme sa dohodli na folikulometrii, takze v pondelok a v stredu idem 1x a velmi sa tesim

4- dodal mi tolko dobre nalady a optimizmu a chuti s tymto vsetkym bojovat..... veeeeeeeeeeeelmi mi pomohol... (hehehehe uz len vyjadrenim ze manzel by nemal mat milenky lebo aj ked ma zly spg dieta stale slodit moze nakolko aspon nejake spermie ma.... a priroda je vraj neskutocne mocna.... )

a vsetkym vam prajem krasny den...

jvo
25. júl 2008

ahoj bianka chcela by som sa opytat aky zly mate SPG, lebo my mame tiez a tiez ideme rovno na IVF+ICSI so mnou ani nic neriesili (co som na jednej strane rada, myslim teda na laparku, folikulometriu a HP mi robili)

lienocka235
25. júl 2008

bianka a aky ste mali SPG? ak sa smiem spytat...

bianka30
25. júl 2008

jvo 70% patologia, 10 mil, z toho 6 mil dobrych , to boli tusim posledne udaje

ja som uz na jednom IVF+ICSI bola a to sa nepodarilo, takze teraz chcem vybavit tu imunitu a potom v decembri by sme isli na 2 pokus. ale dovtedy mi povedal moj gyndos nie z centra, ze mozem aspon takto vyskusat tomu pomocot...

lienocka235
25. júl 2008

bianka a aka je prognoza resp. myslim kolko SPG mu robili.. a ci to slo k lepsiemu alebo nie

bianka30
25. júl 2008

no nam sa lepsil

lienocka235
25. júl 2008

ja som to tu uz pisala... ze u nas to bolo tak ze jeden bol taky ze na IVF s ICSI a o dva mesiace mal muz normospermiogram.. som nechapala... prvu dcerku mame pocatu v prvom cykle ako sme chceli baby..
tak by som chcela skusit tu laparku.. lebo ja som mala plucne chlamydie a mykoplazmy.. teda zapaly pluc z nich.. a hoci doktor vravel ze to nema suvis.. s neplodnostou.. tak neviem radsej to asi podstupim.. a potom IUI.. muza ponapchavam profertilom a bude.. 😀

bianka30
25. júl 2008

lienocka., tak ti poviem, ja viem ze u nas sa asi IVF nevyhnem, ale hlavne ze ide spg hore, a par mesiacov bez liekov mi len prospeje...
veeeelmi ti drzim palce, neboj vsetko bude tak ako ma... mimohcoodm ten profertil idem asi tiez kupit... len musim skovat cenovku... hehehe

laskonka
autor
25. júl 2008

bianka to je super ked ta lekar vie takto povzbudit a je super, ze je ochotny robit ti folikulometriu aspon budete vediet ten spravny okamih a potom sup sup budes makat jak ten cvrcek pod oknom 😀

bianka30
25. júl 2008

laskonka... no len na toho cvrcka pod oknom som minule hadzala sacky s vodou lebo sa to uz nedalo vydrzat co robil ...hehehe tak dufam ze nas susedia nevytopia....

pahu
25. júl 2008

Ahojte 😀 Dobrá nálada? teším teším 😀

lienocka235
25. júl 2008

bianka ja som objednala cez net.. nechcem to tu kupovat v lekarni... ta cena je 😒 ale co uz clovek neurobi pre babatinko...
ja vnimam IVf ako poslednu moznost.. jasne ze ak vies ze sa nevyhnes tak je zbytocne stracat cas a nervy IUI.. u nas je to tak ze mne nenasli nic.. teda resp.. vsetko ok.. ovulka tie hladiny.. a tak.. laparku mi nerobili zatial.. ale ten muzov SPG .. je taky.. ale co narobime..
moj mal ten prvy tusim 14 m a 50 % patologiu.. a ten druhy uz 22 M a patologiu cca 20 % ..
pre neho to bol dobry sok..neratali sme s tym ze moze mat problem on.. hoci ja mu stale hovorim ze to je vecou paru a nie jednotlivca..
tak sa uz tesim na jesen.. to rozbehneme.. same tehule z ginfivu.. budu chodit po BA a okoli

gregy
25. júl 2008

Ahojte 😀
Mahu vitaj 😉 ako sa ti vodí?

sivusa
25. júl 2008

Ahojte.
Bianka ja to mám vymyslené podobne ako ty.
Tiež sa chystám navštíviť svojho gyndoša, pokecať s ním,čo navrhuje ďalej, takisto možno urobiť folikulometriu a sexíkovať o sto šesto 😀
A keď sa nepodarí,tak v januári pôjdeme na 2.IVF 🙂

sivusa
25. júl 2008

môj manžel mal pri poslednom SPG 10 mil.spermií,z toho 80% patologických 😖
ten Profertil treba vyskúšať, nám sa po ňom SPG zlepšil

lienocka235
25. júl 2008

diky sivusa.. skusime.. a posobi to aj na chut na keksik? my to teraz dost zanedbavame.. to z toho stresu veed vies preco.. muz to dost tazko znasal.. tak snad nas caka eroticka jesen.. 😲 a doprajem aj inym nebojte sa.. 😎

bianka30
25. júl 2008

BABULKY pripominam :

stretnutie v AVIONE - streda 17:00

brise
25. júl 2008

ahojte,
už mám dve tabletky HAk zasebou.
Je možné aby mi už na 3 deň mrcha končila???? Teda už je takej hnedej farby. Hmmm, čudné asi bude trvať len 4-5 dní.
Inak my mávame SPG okolo 20-25 mil a z toho 20-30% patologických.

pahu
25. júl 2008

Gregy 😀 Teším sa z krásneho počasia, dúfam že to veľmi nezakríknem 😉 A ináč sa mám fajn, dnes večer si idem sadnúť do mesta na drink s kamarátkou, kterj ideme zajtra na svadbu a budu to mat vonku, stan, pri Dunaji.... Takze dufam ze pocko vydrzi 😀 A psychicky som tiez O.K.... 😀

lienocka235
25. júl 2008

brise a nenavrhli vam IUI.. ked ste mali taky SPG..

brise
25. júl 2008

jasné že navrhli, veď sme boli na 2, ktoré bohužial nevyšli.

lienocka235
25. júl 2008

to mi je luto.. tak drzim palceky nech IVF vyjde... 🙂

sivusa
25. júl 2008

Brise keď som brala HAK pred IVF tak som tiež mala mrchu úplne slabú, presne iba nejaké 3-4 dni
ale zato teraz po IVF som mala dosť silné krvácanie
Pahu tak si to večer uži 😀 , teda aj tú zajtrajšiu svadbu

brise
25. júl 2008

ale ja som mala prvé dva dni dosť silnú, dokonca vždy mi začína takým hnedkastým špinením. a teraz sa mi hned silno spustila v plnom prúde.
Pahu pekne si to už kým môžeš, a pekne sa vytancuj na svadbe. Ked budeme mať deturence tak asi sa už moc nevyšantíme.

mandy55
25. júl 2008

ahojte babulkyyyyyyyyyyyyy

najprv posielam velke cmukyyyyyyyyy od Misi76 (trojicky), vsetkym vam drzi palceky a nech mate vela optimizmu do dalsieho boja, babatko pride, ked pride jeho cas
stale je v nemocnici, nechcu ju pustit domkov, ale aspon sa o nich staraju 🙂

pahulienka je mi luto, ze to nevyslo, ale super to beries a to je hlavne, telo aj mysel musia byt v klude aby bolo vsetko v poriadku

brise super, uz sa ti to krati a budes za chvilku pichat 😀

bianka dobry plan, drzim palec bay to vyslo samo 😵

ostatnym babulkam vela stastia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre