Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

janula13
13. aug 2008

gregy ahoj, ja som vyvolacvacku mala, ale nepamätam si kedy mrcha dorazila, myslim 2-3dni...

ni.kolet
13. aug 2008

Cicuška
Ja som sa narodila 24.12. a nie som o nič ukrátená. Ráno mám narodky a večer Vianoce. 😀

linav
13. aug 2008

Labutienka ☹ Držkaj sa. 😉

sivusa
13. aug 2008

Gregy mne Clostilbegyt predpísal môj gyndoš,3 mesiace som ho brala,ale vôbec som na ňho nereagovala.
Mne po vyvolávačke mrcha dorazila tak na piaty deň.

gregy
13. aug 2008

Sivusa ani ma nestaš že si naň nereagovala 😕
ja sa už toho tak bojím ako čert kríža, ale to sa už druhý krát nestane!!! ja tomu verím.
No však uvidíme či tá vyvolávačka v pondelok pomôže kedže mám teraz ovulku ...

darla27
13. aug 2008

Labu, to ma mrzí, tak sme na teba s Anettou mysleli.. ☹
Gregy mrcha by mala prísť po vyvolávačke do 10 dní.
Babule, chodíte na konzultačku vždy s manželmi/priateľmi alebo aj samé?
Ja mám ísť budúci týždeň, ale mužík nemôže kvôli práci, tak neviem či má zmysel tam vôbec chodiť sama.. 😅

gregy
13. aug 2008

Darla to fakt až desať dní??? Bôže však to by na formulu nemohol ísť ani manžel, alebo to zase budeme musieť odložiť ☹ ☹ ☹ mrcha jedna hnusná posledný rok a pol som sa modlila aby neprišla a teraz ked ju potrebujem štrajkuje potvora jedna!!!! 😠 😠 😠
Darla mne sa manžel dnes na konzultácii osvedčil ... zmysel tam má ísť vždy len s partnerom sa to aspoň mne zdá lepšie 😉

darla27
13. aug 2008

A nemôžeš byť tehotná? 😕 😉 Koľko ti to mešká?

gregy
13. aug 2008

nie nemôžem dnes som bola na sone akurát ovulujem, 16. júla mi stopli stimulku a teraz som 40 DC ...

janula13
13. aug 2008

labu, tak drzim palceku do buducnosti, babätko na vas stale caka, to je jasne 😀

janula13
13. aug 2008

gregy, ja chodim aj sama, teda z 3x, bol so mnou manzel1x a nevidela som rozdiel, ja som zvedava, ja sa vypytujem, teda ak si otazky pamätam 😀 To ma este doki vyzyva, ze ci mam este nejake otazky a ja ...zabudla som vsetky...manzelik je skor ticho, nechava to na mna, to mame tak rozdelene, on na taketo nie je stavany, tak si myslim, ze ma tam vyznam ist aj sama.Ja tam idem teraz 20.8 na krv a 21.8 na konzultaciu a neviem, ci tam budem brat manzela, mozno tentokrat aj hej, lebo sa chcem popytat na IVF...

janula13
13. aug 2008

Teda ta odpoved vlastne patrila Darli 😀 Sekla som sa 😀

sivusa
13. aug 2008

Gregy ja som špeci prípad,ja som ovulku asi ešte nikdy nemala 😒 , neboj,ty budeš určite lepšie reagovať 🙂

darla27
13. aug 2008

No to je dosť divné, tak to máš zbytočné teraz si pichať agolutin na vyvolanie MS, radšej sa snažilkujte.
Proste si mala asi ovulku posunutú, tak agolutin je zatiaľ zbytočný si myslím.

Aké vyšetrenia Vám v GF robili? Mne len HP a mužovi spermiogram, ale viem že robia aj genetické testy a podobne.. Už ste si niektorá "vypýtali" nejaké špeci vyšetrenie? A urobili Vám ho?
Než sa rozhodnem dať druhý krát žiadosť, tak chcem vedieť presne čo je a nieje v poriadku.

Januli, myslím že to máme také podobné, pýtam sa vždy ja a mužík je radšej ticho. 😀

janula13
13. aug 2008

darli, u nas je to proste tak, ja som drzka ukecana a on taky klidasek 😀 Tak ako ti dopadla 2IUI, uz mas po teste?

darla27
13. aug 2008

No ona nedopadla nijak, nebola som na nej.. 😀

darla27
13. aug 2008

Nikomu nerobili nejaké nadštandartné vyšetrenia, ani o nich nežiadal?

janula13
13. aug 2008

Coooo?ty si nesla? Smiem sa spytat preco?A ja som na dovolenke tak drzala palce 😉

dudkav
13. aug 2008

Ahojte baby, prepacte, ze vam sem vstupujem ,ale potrebujem sa vas popytat na lekarov v GF, aki su, kto je najlepsi, ci pri kazdej vasej navsteve ste mali ineho lekara, alebo ako to tam je. Ako dlho sa caka na schvalenie ziadosti, mam vseobecnu. Pri prvej navsteve hned robia aj spermiogram? Prosim, ak mozte napiste mi o tomto centre co najviac, radi by sme tam zacali chodit, bude to uz nase 3. IVF (dve predchadzajuce 1. mimomaternicove, 2. potratila som). Dakujem, budem vam vdacna za kazdu odpoved.

janula13
13. aug 2008

Inak aj nam robili len HP a spg a nic vic 😅 myslim ze viac sa robi pri IVF.

darla27
13. aug 2008

Jasné že môžeš. 🙂
No ,ono to bola strašná smola: normálne som bola nastimulovaná, boli dva folikulky aj na pregnyle som bola, ale mužík nebol schopný tam ísť. Bol chorý, takže to padlo. Na ďalšiu IUI sa už nechystáme.
Ty už si bola? Ja už akosi strácam prehľad..

gregy
13. aug 2008

Janula ja som tam najprv chodila ako normálan pacientka a raz to bolo také šup šup že mi ani recpety nedal, p ...
Teraz ked chodíme na konzutláciu kôli IVF mám dojem že ked sme tam dvaja trošku viac nám o tom povie, a ja som dnes tiež čubrnela ked môj chlap otvoril ústa 😕 ale bolo to super že sa vypytuje na moje zdravie 😀

Darla nemám ovulku posunutú ja som na začiatku júla začala stimulovať na IVF ale kedže som nereagovala na lieky stopli mi stimulku - to bolo 16. júla no a mala som počkať na mrchu no a čakám ale kedže čakám už 20 dni tak som to povedala dokimu a ten zistil že mám ovulku prirodzene, ked do mna pchali lieky nič sa nedialo ale moje telo samo s tým problém nemá (čomu sa teda riadne čudoval aj doki) ... no a ak do pondelka nepríde mrcha šup na vyvolávačku nech môžeme znova začať so stimulkou, no a skúšať priorodzene síce môžme ale hovby je nám to platné kedže manžel má problém so spermijkami 😖 ... ale to som tu už dnes písala

janula13
13. aug 2008

takze tak, hej bola som 6.8, hned po dovolenke, mala som 3 foliky, ale manzel sice schopny prist bol, ale nevyprodukoval dobru kvalitu, tak sice 20.8 idem na krv, ale beriem to tak, akoby som tam ani nebola, len som o 1000 lahsia 😀 tiez mi uz klesol optimizmus na IUI, rozmyslam, ze ked tam 21.8 budem na konzultacii, ze uz zacnem so ziadostou na IVF...asi to ma pre nas väcsi zmysel...

darla27
13. aug 2008

Dudkav vitaj. 🙂 No , svojho dokiho som videla len raz, na prvej konzultácii.
Či stihnete v ten deň spermiogram závidí od toho , či sa telefonicky objednáte na ten istý deň.
Myslím, že všeobecná schvaľuje najrýchlešie, tuším do mesiaca.
Buď rada že nemáš apollo, dlho to trvá, a mne to dokonca neschválili vôbec. 😀
Ale kto je nalepší doki ti neporadím, každopádne veľmi sympatický je Harbulák, že? 😀 😀 😀

petronela7
13. aug 2008

mozem otazku? moze sa ist na slnko - opalovat sa ked zajtra zacinam s injekciami?

gregy
13. aug 2008

dudkav takže najlepší je ževraj Harbulak, ale ked už si v cykle IVF a chodíš na kontroly alebo OPU a transfer môžeš chytiť kohokoľvek lekári sa striedajú nie je to podľa toho kto ku komu partí.
Čo sa týka vyšetrení na prvej konzultácii ti asi pozrú lekárske správy čo prinesieš so sebou a povedia ti aké vyšetrenia je ešte potrebné absolvovať, poprípade ak sa bude dať niektoré ti spravia hned ale SPG určite nie ... na to sa chdoí ráno
Ja mám tiež spločnú a žiadosť vola schválená do mesiaca.
Prajem veľa šťastia. 😉

dudkav
13. aug 2008

Darla, dakujem, toho som sa prave bala, ze vzdy bude iny lekar, ked tam pridem ☹ . Ja by som zostala, tam kde som bola, ale potrebujem zmenu a hlavne pozitivny vysledok, ale to tu asi kazda z nas. Skoda, ja by som tiez brala Harbulaka, videla som ho v televizii, fakt sympos. Este ma zaujima, pisala som do GF mail, ale nedorucilo ho, pricinu neviem, nemate na nich mailovy kontakt? Ked nie, zavolam tam. A ste tam spokojne? Viem, ze sa pytam ako somar,ale potrebujem sa uistit, ze nerobim chybu.
Este ma zaujima uspesnost, tym myslim tehotenstva neviete aka je? Dakujem

darla27
13. aug 2008

Janula, aký mal spermoš? Nič si z toho nerob, pokiaľ má nejaké spermie, nádej je vždy,
veď v ktorejsi téme o IUI tu na koňovi bola nejaká kočka, čo mali viacero problémov, na prd spermiogram a IUI bola úspešná, doki že to označil za zázrak, takže o tom kto má akú šancu sa dá naozaj len polemizovať.
Janula, ibaže IVF nieje liečba neplodnosti, je to obídenie problému. Ja chcem vedieť, prečo nemôžem otehotnieť, preto chcem ďalšie vyšetrenia.

Aké majú spermiogramy vaši partneri? My máme A+B, ako je to odstupňované, vie niekto?

gregy
13. aug 2008

dudkav všetky tieto informácie sú na ich stránke aj o úsešnosti ...
No každá je s niečím spokojná ale aj nespokojná to sa nedá povedať paušálne ... a kd si bola pred tým? tam sa tiež lekári striedali?

dudkav
13. aug 2008

Gregy, dik, to stastie budem potrebovat 🙂. A pristup lekarov je aky? Vysvetlia, povedia, alebo mlcia a clovek sa nic nedozvie. Odporucaju aj predlzenu kultivaciu, alebo je to na tebe, ako sa rozhodnes? Dik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre