Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

labutienka
14. aug 2008

ahoj gregy - veď preto som vám napísala, že mi je smutno, lebo viem, že ma podporíte psychicky 😅

ja zas idem pátrať po príčinách, prečo nám asi ivf nevyšlo, aby som sa aspoň tomu nabudúce vyvarovala. 1 už viem, aj som to sem písala, nedovolím transfer na 3. deň, ale až na 5-ty, aby boli embryjká sílnejšie, aj keby som mala mať jedno jediné, lebo oni odporúčajú PK až keď je 3 a viac vajíčok = 3 a viac embryjok.... čo je podľa mňa blbosť... ale na druhej strane som rada, že PK je na slovensku povolená, lebo včera som sa dočítala, že napr. v taliansku, nemecku a ešte neviem kde, je zakázaná... 😕

gregy
14. aug 2008

labu ani PK nie je zárukou ☹ pahu to mala a nepomohlo ☹ ☹ ☹
To fakt je to zakázané???? a aj píšu že prečo?

labutienka
14. aug 2008

hej bolo písané, že vlastne 5-dňové už nie je embryo, ale blastocysta, a povolené sú len po štádium embrya, teda max. 3-dňové. ale úplne presný dôvod si nepamätám.

sylvyka
14. aug 2008

uz zas som o nieco mudrejsia len keby to ivf bolo 100% hned by bol zivot krajsi a stastnych ludi by bolo podstatne viac 😉

gregy
14. aug 2008

labu ai z etických príčim že je to už vyššie štádium života oni sú predsa len silne katolícky štát 😒
veru sylvynka keby bolo 100% o čo by to všetko bolo ľahšie 😖

labutienka
14. aug 2008

no môže byť gregy, myslím, že to tak aj bolo písané, ale to pre mňa nie je podstatné, preto si to nepamätám 😀

vika34
14. aug 2008

ahojte kočky,hlavu hore 😀 ,veľa píšete nestíham aj robiť aj čítať a ešte aj písať,včera ste mi neodpovedali,kedy sa platí za zamrazenie,vopred?Ja som to ešte nezaplatila tak hádam mi ich zmrazili

labutienka
14. aug 2008

vika, jasné že ti ich zmrazili 😉 my máme zmrazené len spermie a tie sme platili dllllllho po zmrazení 😕 😉

gregy
14. aug 2008

vika ak sa dalo tak ti ich zmrazli a zaplatiť stačí ked tam pôjdeš na utz. ako píše albutienka aj my sme platili mrazneie spermií trošku opozdene ... a nevadilo to.
labutienka zväčša to aj u mňa tak funguje čo nepotrebujem to si nepamätám, horšie je že sa mi stáva aj to že se nepamätám aj to čo by som si mala 😀

vika34
14. aug 2008

dik,dúfam ,že to nebudem potrebovať,ale pre istotu,lebo dalšie peniaze na PIGD,len tak nemám 😀

gregy
14. aug 2008

vika tak tam zavolaj a budeš si na istom 😉

labutienka
14. aug 2008

gregy - tak to sme na tom rovnako s tou pamäťou 😀 ja si niekedy večer neviem spomenúť, čo som v ten deň obedovala 😕 😀 😀 😀

labutienka
14. aug 2008

vika - mňa by zaujímalo, čo to presne to pigd je a prečo si to mala? či ti to odporučili, alebo to bolo potrebné. dík za bližšie vysvetlenie 🙂

gregy
14. aug 2008

asi by sme okrem vitamínov na baby mali papať aj vitamíny na hlavu 😕 možno by nám to pomohlo 😀 😀 😀
ja som ináč dnes bola strašne pachltná a zožrala som 3/4 pizze a viete ako mi je? no na grc!!! to mám za to že som pažravá 😝 hlavná vec že som teraz nasadila diétu nech pochudnem no tak takto pochudne len moja peňaženka lebo o chvíľu budem musieť vymeniť šatník čo sa do ničoho nezmestím 😠

loginka
14. aug 2008

ahojte dievcatka zlate 🙂
vobec nestiham citat, strasne vela roboty, ziadna uhorkova sezona, teraz som sa aspon trosku zacitala
vselico sa udialo, gregy super ze znovu zacinas a s novymi liecikmi
silvika - este mas ist na kontrolny utz? labu, je mi to luto 😔
ani sa mi moc nechce rozpisovat, lebo nemam nejak naj obdobie, tak dufam, ze to skoro prejde, idem na predlzeny vikend aspon, terb ami trosku vyvetrat hlavu
papapa

vika34
14. aug 2008

VYšETRENIE PIGD mi robili,lebo nevedeli prečo potrácam a je to vlastne,že po 4 dňoch od oplodnenia zobrali z každého embrya jednu bunku a tú vyšetrovali a vložili mi iba tie k,ktoré nemali nejaký genetický problém,čo ale neznamená,že nemôžeš mať dieťa s vadou,ONIrobili iba na tuším 6 chromozonoch a určovali pohlavie,mám doma aj správu,že ktorý chromozom bol vadný,ale aj tak mi to nič nehovorí.Z 11 embrií som mala vhodné iba 5 ostatné boli vadné,to je iba tak v skratke,ale pozri si to na stránke GF,myslím ,že to tam je

labutienka
14. aug 2008

to mi stačí vika, dík 😉

gregy - aj ja som pažravá, hlavne, že som sa rozhodla schudnúť, ja už sa teraz pomaly do ničoho nezmestím a nohavice mi každé ráno pripomínajú aká som rozkysnutá 😕 😀 😀 😀 no hlavná vec, že mám doma stacionárny bycikel... 😠 😀 😕

a ozaj som sa rozhodla, že nasadím mne aj mužíčkovi vitamíniky, do ďalšieho ivf je ďaleko a dovtedy sa spermijky môžu aj upraviť 😉

sylvyka
14. aug 2008

ahoj logi no v utorok mam kontrolny utz zatial mi to neuzavreli 😅

gregy
14. aug 2008

ahoj logi tak pekný predĺžený víkend 😉 a kam že ste sa vybrali nože daj inšpiráciu 😀

labu tak mne ten vešiak na šaty pardón stacionárny bycikel najprv pol roka stál v obývačke potom sa už manžel nahneval že načo to tam má stáť a že nech ho odpracem tak som ho ukŕkala že ja na ňom určite budem cvičiť aby ho ešte nechal tak ho presunul do detskej a teraz tam stojí už ďalší pol rok 😀 😀 😀 a opäť slúži ako vešiak na prádlo 😀 😀 😀 jaj labu máme to ho veľa spoločného 😉

sivusa
14. aug 2008

Tak s tou pažravosťou to poznám, ja si dnes dám na obed dukátové buchtičky-mňam mňam
Stacionárny bycikel som darovala mame 😀 , len nám zaberal miesto
Logi pekný víkendík 🙂

labutienka
14. aug 2008

no to ano, gregy 🙂

sylvyka, držím palčeky 😉

linav
14. aug 2008

Ahoj Loginka 😉 aj ja ti prajem krásny víkend 😉
Babulky zdravím. 😉
Pridávam sa k pažravkám,čo mna nezie zjem ja 😉 ja som počas stimulky veľmi pribrala hádam aj 5 kíl,fakt som bola jak balom a brucho na taký 5-6 mesiac.Už je to preč myslím že je to asi normalne všetky IVFčky majú také pneumatičky,hi.Nevadííííí,ved to je len postavička aj tak budeme tehule a poriadne priberieme.
labutienka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 zajtra bude lepšie a zima je náš čas,budeme sa navzájom podporovat je nás tu veľa čo začíname odznova,no jedna veľká družina 😉 😉 😉 2 pokus ideme na istotu,veštím nie 100% ale 110% 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sylvyka 😉 aj ja držím palčeky

gregy
14. aug 2008

linav ahoj a aj mne tak dobre vyvešti 😀

linav
14. aug 2008

Gregy šak to jasne že aj tebe a dvojičky 2 baby a budú ti do 5 rokou viset na krku,hi,hi a také porááááááádno ohučané.
Dobre?

gregy
14. aug 2008

linav ma chceš zabiť ja bývam na treťom bez výťahu šak budem vyzerať ako saxána ruky až po zem vyťahané, a ešte aj hluchá 😀 😀 😀 ale čo neako by sme tie roky čo by nevedeli chodiť zvládli a potom to už bude malina no nie? 😎

linav
14. aug 2008

no neviem gregy oni budú také rovnaké blondaté a budú celý den spievať a recitovať 😉 😉 😉 😉
že by toto bola malina 😀 😀 😀 😀
A tomu bývaniú len spusti lano dolu oknom 😀 😀 😀

gregy
14. aug 2008

alebo si to lano hodím ja 😀 😀 😀

linav
14. aug 2008

😀 😀 😀 😀 😀 bože sirotý? 😉 😉 😉 gregy nééééééééééééééé

gregy
14. aug 2008

no môj otec a môj muž o inom ako o dvojkach ani nebásnia 🙂 zvládli iné zvládneme aj my no nie? No ale poviem ti ak by sa zadarili dvojky veru bola by to iná sranda na tretie bez výťahu a muž v práci zväčša do 18,00 lebo ten sa vždy niekde zamoce 😀 😀 😀
Asi by som muža morila až dokým by mi tam neakú klatku nevymyslel 😀 😀 😀

linav
14. aug 2008

Jasne klatku 😀 spustíš a potom vytiahneš 😉 Jasne že zvládneme 😉 ani sa nenazdáš a budú behať,potom pojdu do školky a školy 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre