Čo býva príčinou neúspešného mimotelového oplodnenia?

zuzina1881
3. máj 2014

Ahojte 🙂 myslím, že veľkému percentu párov nevýjde IVF na prvý pokus, preto sa vás všetkých, ktoré ste na tom rovnako ako ja pýtam, čo všetko môže byť dôvodom. Vraj som zdravá, manžel má zlý spg, ale po ivf sa nám zadarili 4 bezchybné blastocysty. Dva vklady boli neúspešné napriek maximálnej psychickej pohode. Pred ďalším pokusom sa chcem viac informovať o vyšetreniach, ktoré by odhalili podstatu negatívnych výsledkov... ak si nájdete minútku a dáte mi vedieť, aké boli a sú vaše skúsenosti, budem vám vďačná!
PS: všetkým držím palce! Až sa to podarí, budeme všetci úžasní rodičia 😉

jasna
5. máj 2014

najčastejšia príčina neúspechu? genetika embrya...veď oni ich hodnotia iba pohľadom (bunky, delenie atď)...ina vec je, keď si zaplatíš preimplantačnú genetickú diagnostiku embryí, vtedy máš istotu, že genetika embrya je ok a zvyšuješ si šancu na otehotnenie...tak to bolo vysvetlené mne 😉

gagik
5. máj 2014

Neviem, ale tiez si myslim ze pri IVF vyprodukuju geneticky nekvalitne embrya, ale neviem preco sa IVF niekomu nepodarii ani na 50 krat a nikomu sa hned podari. Asi je tam tych pricin neuspechu viac.

hoky
6. máj 2014

Príčin je mnoho. Existuje ermbryoskop v Gyncare v Košiciach, ktorý zvyšuje šancu o 10% oproti bežnému sledovaniu v mikroskope. Zlý spermiogram znižuje kvalitu embrií. Málo progesterónu po prenose môže byť tiež príčinou. Tvorba protilátok proti embryu u ženy. Prekyslené nevhodné prostredie u ženy. Infekcia napr. chlamýdiami, nemusí byť akútna stačí že tam sú. Zlá zrážanlivost krvy u ženy.A mnooooooooho ďalších vecí. držím palce.My sme čakali 16 rokov.

dundul
6. máj 2014

Skús aj hematologicke vysetrenie - ja som mala zisteny syndrom lepivych dosticiek- maternica nevyzivovala plod krvou. Beriem anopyrin a do 12.tt som pichala clexane 0,4. Po 13.rokoch a 5 IVF a 2 potratoch a 2 KET cakame vytuzene babo, nevzdavaj sa, stoji to za to 🙂

mircalla
6. máj 2014

Okrem toho, co bolo napisane, schopnost prijat maternicou embrya je u kazdej zeny rozna, niekto moze mat aj super kvalitne embrya, jednoducho sa neuchytia.
Pricina moze byt okrem menej kvalitnych embryii (co nie je tvoj pripad) aj sactosalpinx, protilatky voci spermiam (vysetrenie - viem odporucit kontakt), myom na naternici, zle otocena maternica, hormonalna nerovnovaha, imunulogia, zrazanlivost.....Poznam baby, co mali 8-9 pokusov, kym to vyslo, niekto na prvy krat. Podla mna nie je dovod vesat hlavu

luanna
6. máj 2014

Podla mna uspech zavisi aj od toho ako embrya vlozia do maternice. Ja som prve vkladanie vobec necitila a to bolo neuspesne- bola to jedna blastocysta a druhe bolo 30 bunkove embryo a pri ket mi vkladali dve 4 bunkove embrya a to som citila ako mi to dr zaryva do sliznice ( aj na sone hned po to ukazalo inak ako predtym) a vysledok? Dnes skoro 4 mesacne dvojcata. 🙂

magdus999
6. máj 2014

Keby to tak niekto vedel.....ja mám všetky vyšetrenia za sebou, všetky výsledky máme s manželom výborné, psychicky mám takú pohodu ako roky už nie a predsa nič. Z IVF nám vyšlo 14 krásnych blastocýst, bola som zatiaľ na 5 vkladoch a nič. Jedine posledný sa podaril ako MMT, pri následnej laparke mi tiež nič nenašli, čoby bránilo počatiu....... je to proste vo hviezdach niekedy.....

silvikam
6. máj 2014

Ahoj, ťažko povedať asi je to individuálne u každé páru. Mne sa napríklad prvý syn podaril až na 3 pokus /dnes má už 10 rokov/ a druhý synček po ňom za 5 rokov na prvý šup. Dokopy sme mali 4 x IVF a nespočet x KET.
Veľa záleží aj od psychiky, ale píšeš, že si bola o.k.. Možno treba ešte asi byť viac o.k.
Neviem, či sú to osvedčené rady, ale možno pomôžu:
- užívaj aspoň 2 mesiace pred IVF vitamíny pred otehotnením,
- po IVF ostaň doma na PN aspoň do výsledku,
- ja som počas prípravy užívala Prednison, keď bol test pozitívny vysadila som ho. Prednisom zabraňuje Tvojmu telu aby zlikvidovalo embrio. O Prednisone sa ale poraď s lekárom. Ja som to mala na odporúčanie lekára.
Držím palce, určite sa Ti to podarí!.

janikajanka
11. máj 2014

Ahojte baby, viete mi prosim vas vysvetlit ako moze vzniknut mimomaternicove tehotenstvo po ivf, ked embryo vkladaju rovno do maternice? Dakujem za akukolvek skusenost.

susangha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
8lucia8
1. jan 2021

@dundul ako dte to zvladli financne? Ak sa mozem opytat? My mame tersz 4 ivf neuspesne vcers test biely...😭😭😭😭neprezijem zase tu bolest

dundul
1. jan 2021

Ip

dundul
1. jan 2021

@8lucia8 pisem ip